SushiSwap izlaida vērienīgu plānu, lai ierobežotu Uniswap DEX dominējošo stāvokli

OKEx Insights DeFi Digest ir iknedēļas pārbaude par decentralizēto finanšu nozari.

DeFi tirgus momentuzņēmums: DEX apjomi pieaug

Neskatoties uz neseno BTC cenas korekciju, decentralizētais finanšu tirgus šonedēļ pieauga par 3%, un tā kopējā vērtība bloķēta sasniedza USD 22,54 miljardus. Turklāt nedēļas vidējais decentralizēto biržu tirdzniecības apjoms pieauga par 8% un bija 2,01 miljards USD. Uniswap turpināja līderpozīcijas šajā segmentā ar 38% tirgus daļu.

Kopējais aizņēmumu apjoms DeFi kreditēšanas sfērā pieauga par 8%, jo Compound saglabāja savu dominējošo stāvokli šajā nozarē ar 49% daļu. Līkne saglabāja vadošo lomu kā lielākais likviditātes fonds – katru nedēļu palielinājās par 38%, un tās kopējā vērtība tika bloķēta līdz USD 1,13 miljardiem.

DeFi kopējais aizņemšanās apjoms šonedēļ pirmo reizi pārsniedza 4 miljardus dolāru. Avots: DeFi Pulse un DeBank

SushiSwap likviditātes paplašināšanas programma

SushiSwap, galvenais decentralizētās apmaiņas Uniswap konkurents, atklāja savas spēcīgās ambīcijas šim gadam, izlaižot savu jaunāko ceļvedi. Plāns aptver dažādas SushiSwap vīzijas – proti, likviditātes palielināšanu, savietojamību un mērogojamību, kopienas pārvaldību un citas.

Mirin

The Mirina priekšlikums ir galvenā SushiSwap ierosinātās jaunināšanas sastāvdaļa, kuras mērķis ir palielināt protokola likviditāti par 10x – 20x. To var panākt, izmantojot SushiSwap likviditātes portfeļa paplašināšanas programmu, ko sauc par franšīzes portfeļiem.

Franšīzes portfeļu jēdziens ir mēģinājums integrēt centralizētu un decentralizētu apmaiņu. Franšīzes baseini sastāv no MainPool un SubPool. Franšīzes grupās centralizētās biržas saviem lietotājiem var piedāvāt iespēju kļūt par SushiSwap likviditātes nodrošinātājiem. Kad trešās puses platformai tiek pievienots jauns likviditātes pāris, tiek izveidots apakšpulks un pievienots SushiSwap kopējam likviditātes fondam MainPool.

Dubultā raža

Dubultā ienesīgums ir vēl viena galvenā SushiSwap likviditātes nodrošinātāju paplašināšanas programmas iezīme.

Kā SushiSwap franšīzes baseina partneri, centralizētajā biržā kotētais apakšpults var piedāvāt SUSHI atdevi un savu pārvaldības marķieri. CEX pārvaldības marķierus var izvēlēties no esošajiem kriptogrāfijas aktīviem vai nesen kaltām žetoniem.

Piemēram, iedomājieties, ka OKEx SushiSwap programmā uzsāka SUSHI / OKB likviditātes rezervi kā apakšpolu. Lietotāji baseinā varētu dubultot savu peļņu, nopelnot ienesīgumu gan no SUSHI, gan OKB. [Šis ir tikai piemērs, un to nevajadzētu interpretēt kā definētu plānu.]

Abpusēji izdevīga SushiSwap un centralizēta apmaiņa?

SushiSwap likviditātes nodrošinātāju paplašināšanas programma var būt pievilcīgs produkts centralizētām biržām, kas vēlas noturēties konkurences priekšā.

Likviditātes ieguves un automatizētu tirgus veidotāju ieviešana ir izraisījusi strauju decentralizētu biržu tirdzniecības apjoma pieaugumu. Lai tiktu galā ar nežēlīgo DEX konkurenci, CEX ir sākuši sadarboties ar DeFi protokoliem, lai dažādotu savu kriptogrāfijas piedāvājumu.

SushiSwap franšīzes baseini kalpo kā vārti CEX, lai saviem lietotājiem piedāvātu žetonus ar lielu interesi. Kā franšīzes grupas partneris CEX kā papildu ieņēmumu avotu no lietotājiem var iekasēt darījumu maksu no 0,05% līdz 10%. CEX gadījumā darījumu maksas ienākumi kalpo kā nodrošinājums pret likviditātes zaudēšanu, kad lietotāji izņem savus līdzekļus no Apakšpulma. Turklāt dubultā ienesīgums, kas paredzēts apakšpulā, piedāvā pievilcīgu iespēju izvēlēties ilgtermiņa HODLers biržā.

No otras puses, SushiSwap ar savu LP paplašināšanas programmu var izmantot centralizēto biržu reputāciju un dziļu likviditāti. Sākot darbību SubPools dažādās kriptogrāfijas biržās, sagaidāms, ka SushiSwap kopējā likviditāte palielināsies vairākkārtīgi.

Piemēram, pieņemsim, ka SushiSwap MainPool likviditāte ir USD 1 miljards. Ja SushiSwap sadarbojas ar CEX A un CEX B, lai palaistu SubPools ar likviditāti 10 miljardi USD, SushiSwap kopējā likviditāte ievērojami palielināsies līdz 21 miljardam USD.

Kaut arī CEX saviem lietotājiem var piedāvāt vairāk augstu procentu likmju marķierus, SushiSwap tirdzniecības pāri būs pieejamāki likvīdākiem tirgiem. Šķiet, ka LP paplašināšanas programma ir abpusēji izdevīga gan SushiSwap, gan CEX.

Starpķēžu aktīvu pārsūtīšana caur Rune un Moonbeam

SushiSwap arī plāno vēl vairāk uzlabot savietojamību un mērogojamību. Vairāku ķēžu automatizētais tirgus veidotājs uzlabo SushiSwap savietojamību, ļaujot nemanāmi aktīvu pārsūtīšanu vairākās blokķēdēs. Decentralizētā apmaiņa darbojas šī mērķa sasniegšanai, savienojoties ar THORChain’s Rune un Polkadot’s Moonbeam.

Runē gadījumā a Rune Bridge tiek izmantots, lai ļautu lietotājiem pārsūtīt savus aktīvus tieši uz THORChain un Ethereum. Lai atvieglotu starpķēdes aktīvu pārsūtīšanu, tiek izveidota Rune marķiera ERC-20 versija, lai attēlotu aktīvus no THORChain.

SushiSwap apsver arī mērogojamības uzlabošanu, pieņemot otrā slāņa mērogošanas risinājumus. Pašlaik protokols dod priekšroku nulles zināšanu apkopošanai, lai labāk sazinātos ar decentralizētajām lietojumprogrammām yearn.finance ekosistēmā.

Sacensības ar Uniswap turpināsies 2021. gadā

Debates par Uniswap un SushiSwap turpina iesildīties – īpaši pēc gada. Finanšu dibinātājs Andre Cronje publicēja emuāra ziņa par konkurentiem, kuri izkropļo viņa kodus. Ashleigh Schap, Uniswap izaugsmes vadošais spēlētājs, atgriezās paziņojot ka yearn.finance SushiSwap apvienošanās ir pretrunā ar Cronje sūdzību. Tad Uniswap izgudrotājs Heidens Adamss apgalvoja ka komentāri neatspoguļo visas Uniswap komandas viedokli.

Kamēr Uniswap joprojām pārsniedz SushiSwap attiecībā uz bloķēto kopējo vērtību, SushiSwap jaunākajā ceļvedī ir redzamas spēcīgu pamatu pazīmes DeFi inovācijā, kopienas pārvaldībā un protokola pielāgojamībā. 

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me