Stabilitātes decentralizācija: kriptogrāfijas piegādes modeļu un stablecoīnu pārbaude

Padziļināts ieskats stablecoin telpā, tās izaicinājumos un attīstībā

Starp tās raksturīgākajām iezīmēm, iespējams, vissvarīgākā valūta ir kopējais piedāvājums un emisijas ātrums. Atšķirīgi piedāvājuma un emisijas modeļi veicina atšķirīgu valūtas lietotāju rīcību. Kaut arī absolūtais trūkums var izraisīt uzkrājumus, pārmērīgs piedāvājums ekonomikai var būt katastrofāls, jo valūtas pirktspēja ātri samazinās.

Šajā OKEx Insights rakstā mēs pārbaudām, kā piedāvājuma un emisijas modeļi ietekmē valūtas lietderību un, visbeidzot, cenu. Līdztekus Bitcoin ierobežoto un ETH neierobežoto piegādes modeļu salīdzināšanai ar fiat monetāro politiku, mēs apspriedīsim pieaugošo pieprasījumu pēc stablecoins un topošo digitālo valūtu klasi, kas cenšas atdarināt fiat stabilitāti, izmantojot tikai algoritmus.

Šīs algoritmiski stabilizētās valūtas ir ieviesušas tādus jēdzienus kā elastīga piegāde, atkārtota bāze un samazināšana, un sākuši vairāk atzīt novēlotu. Vismaz uz papīra tie ir daudzsološi centieni radīt digitālās valūtas, kas vienlaikus ir stabilas pirktspējā un pilnībā decentralizētas. Paļaujoties uz nepierādītiem teorētiskiem pieņēmumiem, tomēr, turpinot apspriest, šie risinājumi nebūt nav ideāli.

Bitcoin korpuss stingri kodētiem piegādes vāciņiem

Mūsdienās lielākajai daļai valūtu ir neierobežots piedāvājums. Fiat pasaulē centrālajām bankām ir monopols uz to izveidi. The noteikto mandātu Piemēram, ASV Federālo rezervju sistēmas mērķis ir panākt valūtas stabilitāti un saglabāt maksimālu nodarbinātību.

Pieejamie instrumenti šī mērķa sasniegšanai ietver iespēju paplašināt naudas piedāvājumu, reaģējot uz izmaiņām pieprasījumā pēc ASV dolāriem. Naudas bāzes pieaugums, pārsniedzot pieprasījumu, rada inflāciju, kas pazemina visu valūtas vienību vērtību ekonomikā. Inflācija stimulē tēriņus, izraisot ekonomisko izaugsmi, vienlaikus ietaupot dārgi. Daži apgalvo, ka inflācija ir nepieciešama, lai stimulētu ekonomiku. Tikmēr citi to sauc par slēptu nodokli par iedzīvotāju bagātību.

Bitcoin anonīmais radītājs Satoshi Nakamoto, šķiet, ietilpst pēdējā grupā. Viņi izstrādāts Bitcoin krasi atšķirībā no fiat sistēmas, jo tai ir stingrs vāciņš ar 21 miljonu monētu un neviena centrālā iestāde nevar palielināt tās emisiju. Gan kopējais piegāde, gan ātrums, kādā jaunas monētas nonāk apgrozībā, ir akmenī, pateicoties tās sistēmai, kas samazina atlīdzību par blokiem, ko dēvē arī par notikumu samazināšanu uz pusi.

Visā vietā parādās norādes, kas liecina par pret centrālās bankas motīvu Nakamoto ziņas. Varbūt visprecīzākais ir ziņojums, kas iekļauts pirmajā Bitcoin blokā, kas jebkad ir iegūts. Ņemts no priekšējā lapa britu laikraksta The Times teiktais:

"Kanclers pie otrās banku atbrīvošanas robežas."

Nakamoto arī bija viens no pirmajiem vilkt paralēles starp Bitcoin un zeltu. Abi aktīvi ir ierobežoti, kas nozīmē, ka to piedāvājumu nevar atšķaidīt pēc kādas centrālās vienības iegribas. Šis stāstījums pēdējos gados ir uzsācis tvaiku. Sākumā to galvenokārt atbalstīja Bitcoiners, bet pēc tam, pagājušajā gadā, vairāk tradicionālās finanšu iestādes sāka atzīmēt līdzības.

Tas liecina, ka šī noskaņojuma maiņa notika gadā, kad centrālās bankas visā pasaulē radīja vairāk jaunu valūtas vienību nekā jebkurā citā vēstures brīdī. Tie, kuriem bija lielas naudas rezerves, bija spiesti nopietni uztvert jautājumu par tā pieaugošo atšķaidīšanu. Tādējādi mēs redzējām jaunu institucionālo un korporatīvo investoru šķirni, kas publiski pērk BTC, bieži minot aktīvu kā riska ierobežošanu pret dolāra vājināšanos.

Tas nozīmē, ka fakts, ka Bitcoin piegāde ir grūti kodēta, daļēji ir iemesls, kāpēc tā arī cenšas iegūt vispārēju pieņemšanu kā ikdienas lietošanas pārsūtīšanas līdzekli.

Ethereum: eksperiments neierobežotā daudzumā

Lai gan daudzas kriptovalūtas sekoja Nakamoto vadībai, ieviešot stingru piegādes ierobežojumu, dažām to emisija ir potenciāli neierobežota. Ethereum ir viens no šādiem piemēriem. Tomēr motīvs aiz jauna ETH izveide atšķiras no fiat valūtas.

Tāpat kā Bitcoin, arī Ethereum drošības modelis balstās uz stimulētu darījumu apstiprināšanu. Apbalvojumi motivē godīgu dalību abos tīklos, stiprinot to vispārējo drošību. Šīs atlīdzības izpaužas kā BTC vai ETH, kas tiek kaltas ar katru jaunu darījumu bloku, kā arī no maksām, kuras darītāji maksā par tīkla izmantošanu.

Tomēr, ja runa ir par ilgtermiņa drošību, abiem tīkliem ir atšķirīga pieeja. Kad tiek izrakts pēdējais BTC, tiks pārtraukta Bitcoin monētu bāzes bloka atlīdzība – jaunas monētas, kas kaltas ar katru jaunu bloku. Tajā brīdī tikai darījumu maksām vajadzētu stimulēt godīgu kalnraču dalību. Turpretī Ethereum turpinās apbalvot darījumu apstiprinātājus ar nesen izkaltu Ethereum.

Neskatoties uz ETH un fiat valūtām, kuru piedāvājums ir potenciāli neierobežots, pieprasījums pēc ETH neietekmē tā izveidi. Tā vietā inflācija ir tīkla drošības modeļa produkts, un izstrādātāji un lietotāji to vēlas kontrolēt.

Ir ne tikai Ethereum līdzdibinātājs Vitāliks Buterins karstās cieto vāciņu par ETH kopējo piegādi, bet ierosinātā nākotnes jaunināšana varētu ietvert daļu no kalnraču nodedzināšanas un vienību izņemšanu no apgrozības. Paralēli iespējai samazināt maksas visā tīklā, ir ierosināti atjauninājumi, piemēram, EIP-1559 kas liecina, ka Ethereum jāpiešķir nedaudz stingrāka monetārā politika ar samazinātu inflāciju – kaut kas ļoti populārs starp ETH investoriem.

Stabilitātes un "stablecoins"

Kaut arī Bitcoin un Ethereum monetārā politika var padarīt tos pievilcīgus spekulatīvus ieguldījumus vai pat vērtības krājumus, to pašreizējā lietderība kā norēķinu vienība ir apšaubāma. Ja valūtas piedāvājums nereaģē uz pieprasījuma izmaiņām, minēto izmaiņu rezultātā notiek dramatiskas cenu svārstības. Tas ne tikai apgrūtina cenu noteikšanu, bet arī prasa, lai tirgotājs, kas pieņem BTC vai ETH, uzņemtos zināmu svārstīguma risku.

Lietošanai ārpus spekulācijām, tirdzniecības vai ilgtermiņa turēšanas, Bitcoin nepastāvība ir nevēlama. Valūtas lietotāji vēlas būt pārliecināti, ka naudu, kas viņiem ir šodien, rīt var apmainīt pret aptuveni tādu pašu preču un pakalpojumu vērtību. Tāpēc stablecoins, t.i., žetoni, kas paredzēti izmantošanai kā maiņas nesēji, kas pārstāv vienu valūtas vienību, visbiežāk ASV dolāru, ir pieņēmuši arvien lielāku pieņemšanu daudzos gadījumos, kas mazāk piemēroti BTC.

Stablecoins mēģina nodrošināt digitālās valūtas transakcijas priekšrocības, vienlaikus saglabājot svārstības, kas kavē BTC pieņemšanu mazumtirdzniecībā. Vadošā stablecoin Tether (USDT) pieaugums no tirgus ierobežojuma, kas pagājušajā gadā bija mazāks par 5 miljardiem ASV dolāru, līdz aptuveni 23,5 miljardiem USD šodien parāda, cik svarīga cenu stabilitāte ir daudziem kriptovalūtas lietotājiem.

Stablecoins, kādi tie šobrīd pastāv, visiem ir tehniski neierobežots kopējais daudzums. Kā tie tiek izsniegti un stabilitātes uzturēšanai izmantotie mehānismi, tos var iedalīt vienā no divām lielām kategorijām:

  • Nodrošinājums
  • Elastīga piegāde

Fiat nodrošināti stablecoīni

Fiat nodrošināti stablecoīni darbojas kā digitālo IOU forma. Uzņēmums (piemēram, banka vai viedais līgums) tur valūtas vai citu aktīvu vienības un proporcionāli šādiem aktīviem emitē stekus..

Piesaiste ir neapšaubāmi lielākais fiat-nodrošināto stablecoin piemērs. Lai gan pati par sevi ir pretrunīga tēma, uzņēmumam, domājams, ir USD 1 par katru esošo USDT. Tā kā katru USDT atbalsta dolārs, valūtas pirktspēja paliek nemainīga. Arī citi fiat nodrošināti stablecoīni, piemēram, USDC un TrueUSD, seko šim modelim.

Fiat-nodrošinājums nodrošina vislielāko stabilitāti no jebkuras pašreizējās stablecoin sistēmas. Tomēr fiat-nodrošinājumam ir trūkumi. Pirmkārt, lietotājiem ir jāuzticas, ka emitentam patiešām ir rezerves, par kurām tā saka. Diez vai tas labi sader ar caurspīdīgu, ar uzticību samazinātu kriptovalūtas redzējumu.

Turklāt, tā kā fiat-nodrošinātie stabilie naudas līdzekļi ir atkarīgi no bankām, lai turētu līdzekļus, to emitentiem ir pakļauts regulatīvs spiediens. ASV likumdevēji pašlaik mēģina pieņemt tiesību aktus, kas cita starpā prasītu, lai stablecoin emitenti iegūtu federālo banku hartu. Pret nesen ierosināto STABILAIS likums iemesls, ka šādas izmaiņas nomāktu jauninājumus stablecoin nozarē. Tiesībaizsardzības iestāžu spiediens arī iepriekš ir izraisījis gan Tether, gan Center melnajā sarakstā iekļauj Ethereum adreses kas turēja katra uzņēmuma attiecīgos stieņus (t.i., USDT un USDC).

Kripto nodrošināti stablecoīni

Iepriekš minētie fiat-nodrošināto stablecoīnu trūkumi radīja kriptogrāfiski nodrošinātu modeli. Visizplatītākais piemērs ir MakerDAO DAI marķieris. Dolāru vietā bankas kontā viedie līgumi kā nodrošinājumu tur ETH un citas kriptovalūtas, un protokols aizdod DAI žetonus ar likmi, kas paredz, ka katrs marķieris tirgosies tuvu 1 USD. Šāda veida mehānismu sauc arī par mīksto tapu.

Dažos veidos kripto nodrošināti stablecoīni ir uzlabojums salīdzinājumā ar to fiat-nodrošinātiem kolēģiem, piemēram, USDT. Piemēram, lietotāji var pārbaudīt kopējo nodrošinājumu, kas atbalsta DAI žetonus, izmantojot Ethereum bloku ķēdi, ievērojami samazinot raksturīgo uzticības līmeni, ko parasti pieprasa fiat nodrošināti stablecoīni. Tomēr, kā jau tika apspriests iepriekš, lielākajai daļai kriptogrāfijas aktīvu ir raksturīga ārkārtēja cenu svārstība, tāpēc tie nav piemēroti kā nodrošinājuma veids.

Lai apietu nepastāvības problēmu, ar kripto nodrošinātie stablecoīni jāpārsniedz. Nodrošinot tos ar aktīviem, kuru vērtība ir lielāka nekā emitētie, šie pamatizstrādājumi ir pasargāti no pēkšņām nodrošinājuma aktīvu cenu svārstībām. Tas ļauj decentralizētiem stablecoin projektiem sasniegt pietiekami stabilu cenu, lai tie kļūtu noderīgi dažādos finanšu apstākļos. Tomēr 150% vai lielāka nodrošināšana ir ļoti neefektīva kapitāla izmantošana, tomēr joprojām pilnībā nenovērš piespiedu likvidācijas draudus kriptogrāfijas tirgus svārstību laikā.

Algoritmi piedāvā a "nav nodrošinājuma" pieeja ar elastīgu piegādi

Stablecoins neapšaubāmi ir noderīgs. USDT jau ilgu laiku ir nodrošinājis tirgotājiem stabilu aktīvu, lai izietu kriptovalūtas paaugstinātas svārstības periodos. Pagājušajā vasarā palielinoties interesei par decentralizētajām finansēm, izmantošanas gadījumi stablecoīnam tikai pieauga. Aizdevumi, aizņemšanās, tirdzniecība un likviditātes nodrošināšana, izmantojot stablecoin, lietotājiem nerada zināmu risku.

Tomēr, kā mēs esam apsprieduši, esošie stablecoīnu ieviešanas varianti nav ideāli. Līdzīgi USDT un citiem centralizēti nodrošinātiem projektiem ir darījumu partnera risks, kas nepavisam nav saskaņots ar plašākas kriptovalūtu nozares ētiku. Tikmēr kriptovalūtu nodrošinājuma modeļi labākajā gadījumā padara neefektīvu kapitāla izmantošanu un sliktākajā gadījumā var izraisīt nežēlīgu likvidāciju paaugstinātas svārstības periodos.

Tomēr, ņemot vērā to, ka cenas mainās gan atbilstoši piedāvājumam, gan pieprasījumam, teorētiski vajadzētu būt iespējamai, ja valūtas piedāvājuma izmaiņas reaģē uz tās pieprasījuma izmaiņām. Ja piedāvājuma pieaugums par 10% sakrīt ar pieprasījuma pieaugumu par 10%, cenu pieaugumam nevajadzētu būt. Tas ir brīvi domāts kriptovalūtu kategorijai, kurai pēdējā laikā ir pievērsta arvien lielāka uzmanība.

Šie projekti, kas pazīstami kā algoritmiski stablecoins vai elastīgas piegādes monētas, cenšas tirgoties par noteiktu mērķa cenu, palielinot vai samazinot apgrozībā esošo valūtas piedāvājumu, reaģējot uz pieprasījumu. Ja cena ir zem mērķa (bieži, bet ne vienmēr, 1 ASV dolārs), tad pamatizstrādājumu piegāde samazinās, palielinot katras vienības cenu. Un otrādi, kad pieprasījums palielinās un cena ir virs mērķa, tiek kaltas jaunas monētas, lai mazinātu piedāvājumu un samazinātu katras vienības vērtību.

Elastīgā piegādes marķiera jēdziens diez vai ir jauns. Faktiski jau 2014. gadā tika iesniegti divi dažādi priekšlikumi par algoritmiski koriģētām piegādes stablecoin sistēmām.

Nosaucot savu risinājumu pret centrālās bankas ekonomistu un politisko teorētiķi Frīdrihu Heiku Ferdinando M. Ametrano vārdā, viņš eseja "Hayek Money: kriptovalūtas cenu stabilitātes risinājums," apraksta sistēmu, kurā lietotāji paši gūst labumu no jaunu valūtas vienību radīšanas, vienlaikus finansējot arī piedāvājuma kontrakcijas, kad samazinās pieprasījums. Vienas valūtas vienības vērtībai, izmantojot šādu sistēmu, teorētiski vajadzētu palikt nemainīgai, tomēr maka atlikumi pieaugtu un saruktos atbilstoši izmaiņām kopējā tirgus kapitalizācijā.

In "Piezīme par kriptovalūtas stabilizāciju: Seigniorage akcijas," Roberts Sams izvirza līdzīgs elastīgās piegādes monētas modelis. Šajā modelī, tāpat kā Hayek Money, naudas piedāvājums pieaugs un saruks atbilstoši pieprasījumam. Tomēr Sams uzskata, ka palielinoties un samazinoties seifa līdzsvaram proporcionāli, cenu svārstības vienkārši tiek pārnestas uz naudas līdzekļu svārstībām. Kaut arī vienas Hayek Money vienības pirktspējai vajadzētu palikt nemainīgai, jebkura maka pirktspēja paplašināsies un saruks kopā ar kopējo tirgus lielumu.

Sams raksta:

"Cenu stabilitāte ir ne tikai norēķinu vienības stabilizēšana, bet arī naudas vērtības uzglabāšanas stabilizēšana. Hayeka nauda ir paredzēta, lai uzrunātu pirmo, nevis otro."

Tā vietā viņš atbalsta sistēmu, kurā tikai tiem lietotājiem, kuriem tas rūp, būtu jāuztraucas par valūtas pamatā esošo stabilitātes mehānismu. Seigniorage akciju modelis balstās uz otro marķieri, kas ļauj īpašniekam daļu no turpmākās piegādes paplašināšanas.

Tie, kas izvēlas atbalstīt šādu stabilu monētu sistēmu, to dara, izņemot no apgrozības valūtas vienības, kad cena ir zemāka par mērķa līmeni. Pretī viņi saņem akciju žetonus, kurus viņi var apmainīt pret piegādes paplašināšanas pasākumā kalto stablecoin. Saņemto monētu skaitam pārsniedzot sadedzināto monētu skaitu, potenciālā peļņa mudina lietotājus pašiem ietekmēt protokola monetāro politiku.

Atjaunota interese par algoritmiskiem, elastīgiem piegādes stablecoiniem

Kā 2014. gadā atzīmēja gan Sams, gan Ametrano, teorētisko teoriju par elastīgo piegādes monētu modeļiem iedvesmoja gan skaidra vajadzība pēc dzīvotspējīga decentralizēta stablecoin, gan arī esošo nodrošināto modeļu trūkumi. Tomēr nesen šķiet, ka potenciāli naidīga normatīvā vide steidz attīstību.

Pat pirms ierosinātā STABLE Act ASV, centieni izveidot stabilus monocīdus radīja potenciālus regulatīvus jautājumus. Tie, kas aiz oriģināla Pamats stablecoin bija spiesti izformēt projektu 2018. gada decembrī. Atsaucoties uz iespējamu konfliktu starp sevi un ASV vērtspapīru regulatoriem, komanda atmaksāja ieguldītājiem un pārtrauca agrīno Seigniorage Shares iedvesmoto projektu.

Ar STABLE Act, kas tagad apdraud stablecoin emitentus, un plaukstošu DeFi telpu, kas nodrošina pārliecinošus izmantošanas gadījumus par konsekventu cenu kriptovalūtām, pēdējos mēnešos ir parādījušies daudzi algoritmiski stablecoins, kas seko gan proporcionālās rebase, gan Seigniorage Shares modeļiem. Šādu projektu pārāka pretestība cenzūrai, salīdzinot ar centralizētajiem centieniem, padara to attīstību īpaši cienīgu darbību, saskaroties ar agresīviem regulatoriem. Ņemot vērā neskaidro normatīvo vidi, ir saprotams, ka tādu projektu izstrādātāji, kas darbojas, piemēram, Based Money, DEBASE, Basis Cash un Dynamic Set Dollar, dod priekšroku anonimitātes aizsegam, tomēr.

Algoritmiskie stablecoīni: uz papīra un praksē

Tie, kas cieši seko kriptovalūtu industrijai, varētu atpazīt gan Ametrano Hayek Money, gan Sams Seigniorage Akciju aizņēmumu. Pirmais ir gandrīz identiski atspoguļots atkārtotas bāzes valūtas Ampleforth dizainā, kuru pati ir aizņēmusies tādi projekti kā YAM Finance, DEBASE, Base Protocol un citi.

Šīs sistēmas, iedvesmojoties no Ametrano, noteiktā intervālā iziet procesu, kas pazīstams kā rebase. Orākuls piegādā aktīva cenu ārējās apmaiņas protokolā. Kad cena ir virs mērķa, lietotāju naudas līdzekļu atlikumi, kas tur rebase žetonu, pieaug. Ja cena ir tālu virs mērķa, lielākā daļa protokolu nekavējoties neatbrīvo kopējo piegādi, kas nepieciešama, lai to pilnībā samazinātu. Lai izvairītos no pārmērīgas cenu korekcijas, daudzi izmanto dažus piegādes izlīdzināšana mehānismi, lai pakāpeniski atbrīvotu.

Un otrādi – samazinoties pieprasījumam pēc marķiera, samazinās arī naudas piedāvājums. Atkal procentuālā starpība starp pašreizējo un mērķa cenu nosaka pēc tā, cik daudz protokols samazina seifa atlikumu. Kad cena ir tuvu mērķa cenai, tīklam nav jāpielāgo piegāde. Izplatot un noņemot žetonus tieši no makiem un no tiem, jebkura tirgus kapitalizācijas lietotāju procentuālā daļa, kas bija pirms atkārtotas bāzes, pēc tā paliek nemainīga.

Neskatoties uz skaidri noteikto cenu mērķi, Ampleforth dod priekšroku pats attālums no termina stablecoin. Tā kā katrs lietotājs gūst labumu no tīkla pieauguma ar palielinātu marķieru atlikumu, komanda savu marķieri Ample (AMPL) raksturo kā iespēju kļūt par daudzveidīgu aktīvu un kalpot kā pievilcīgs nodrošinājums pret citiem tirgiem, ieskaitot kriptonauda.

Patiešām, Gauntleta pētījumi par Ampleforth atzīmēja zemas tirgus kapitalizācijas korelācija starp AMPL un citām galvenajām digitālajām valūtām. Tas atbalsta uzskatu, ka valūtu pārvērtēšana galu galā varētu būt novatoriska un lielā mērā nav savstarpēji saistīti pašu aktīvu klase.

Vēl viens interesants piegādes elastības pielietojums pēc Hayek Money modeļa ir bāzes protokols. Paredzams, ka marķiera piegādes paplašināšana un saraušanās saglabā protokola marķiera BASE cenu par vienu triljonu daļu no kopējās kriptovalūtas tirgus kapitalizācijas. Tāpat kā AMPL turētāji, arī tie, kas ieguldīti BASE, saņem piegādes paplašinājumus un proporcionāli finansē kontrakcijas. Ja tā spēs ilgtermiņā uzturēt piesaistes līmeni, BASE piedāvātu iespēju spekulantiem likt likmes uz kriptonauda kopumā nākotnē.

Tikmēr Sams’s Seigniorage Akcijas ir ieviestas ar dažādiem uzlabojumiem tādos projektos kā Basis Cash, Empty Set Dollar, Dollar Protocol un vairākos citos. Daudzzīmju sistēma atdala pašu stablecoin no tā stabilitātes mehānisma. Lietotāji, kuri nevēlas veicināt cenu stabilizāciju, var vienkārši veikt darījumus ar ESD, DSD, BASIS utt., Tāpat kā jebkurš stablecoin.

Tie lietotāji, kuri vēlas uzņemties risku par iespējamām atlīdzībām, var piedalīties valūtas stabilizācijā. Tas parasti ietver stablecoin vienību dedzināšanu apmaiņā pret obligāciju žetonu. Vēlākas piedāvājuma paplašināšanās gadījumā obligāciju žetonus var apmainīt pret jaunajām valūtas vienībām ar peļņu.

Neskatoties uz teorētiski jēdziena jēgu, šķiet, ka daudziem algoritmiskiem stablecoin projektiem ir grūtības pieturēties pie mērķa patiesībā. Pašreizējais tirgus līderis Seigniorage Shares stila žetonos ir Empty Set Dollar (ESD), kura kopējā tirgus kapitalizācija pārsniedz 324 miljonus USD.

ESD, kas tika uzsākta 2020. gada septembrī, vienas nedēļas laikā tirgojās ar USD 2,29 un zemāku par USD 0,44. Lai gan varētu būt pāragri pilnībā norakstīt projektu, šajā brīdī ir arī diezgan daudz izsaukt šādu cenu kustību.

ESD cena kopš izlaišanas. Avots: CoinGecko

Šķiet, ka citiem piemēriem stabilitātes ziņā klājas labāk. Neskatoties uz neticami nepastāvīgajām cenām to uzsākšanas laikā, centieni atdzīvināt sākotnējo bāzes protokolu, ko sauc par Basis Cash (BAC), gandrīz visu savu īso pastāvēšanas laiku ir tirgojušies tuvu mērķim USD 1. Tomēr tikai cena neatklāj pilnu priekšstatu.

Pēc sākotnējās svārstības BAC ir tirgojies tuvu mērķim USD 1. Avots: CoinGecko

Izmantojot jebkuru elastīgo piegādes monētu, mērķi ir vieglāk uzturēt, kad tirgus kapitalizācija pieaug. Pārliecība par konkrēto protokolu ir augsta, jo to atbalstītāji gūst peļņu no tirgus izaugsmes. Kad tirgus kapitalizācijas līgumi tiek pārbaudīti, ticība projektam tiek pārbaudīta. Kā redzams zemāk, Basis Cash vēl nav pieredzējis ilgāku kontrakcijas periodu.

Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Basis Cash ir tirgojies tuvu savam mērķim, taču tas vēl jāpārbauda, ​​samazinoties tirgum. Avots: CoinGecko

Kad cena nokrītas zem mērķa, elastīgie piegādes protokoli paļaujas uz to, ka lietotāji uzņemas parādu, lai atgrieztu to mērķī. Tāpēc lietotājiem ir nepieciešams ticēt, ka cena galu galā atkal tirgosies virs mērķa, ļaujot viņiem gūt labumu no obligācijām, kuras viņi saņem, sadedzinot simbolisko piegādi. Ja protokolā tiek zaudēta ticība, būs maz tādu, kas vēlas apmainīt žetonus pret obligācijām neatkarīgi no tā, cik peļņa varētu būt peļņa.

Programmatūras inženieris un vadošais partneris Dragonfly Capital, Haseeb Qureshi, uzsvēra šo trūkumu esejā ar nosaukumu "Stablecoins: Cenas kriptogrāfijas valūtas projektēšana":

"Seigniorage akcijas uz laiku var absorbēt zināmu spiedienu uz leju, bet, ja pārdošanas spiediens būs pietiekami ilgs, tirgotāji zaudēs pārliecību, ka akcijas galu galā atmaksāsies. Tas vēl vairāk pazeminās cenu un izraisīs nāves spirāli."

BankUnderground spēlēja Bens Daisons līdzīgi secinājumi pirms pēdējā algoritmisko stablecoīnu viļņa nonāk tirgū. Daisons savā rakstā aplūko sākotnējo pamatu pamatā esošo monetāro politiku "Vai “Stablecoins” var būt stabils?" Galu galā viņš apgalvo, ka algoritms vien nevar garantēt, ka obligāciju pircēji solīs uz priekšu, lai atkal palielinātu cenu:

"Lai gan tādiem algoritmiskiem stabiliem materiāliem kā Basis izdodas novērst uzticību trešai pusei, tie galu galā ir ļoti atkarīgi no ieguldītāju pārliecības un pārliecības."

Tikpat kritisks attiecībā uz Seigniorage Shares sistēmu ir arī Ampleforth dibinātājs Evans Kuo. Noraidot tādus projektus kā Basis Cash as "zombiju idejas," viņš brīdināja tos, kurus aizrauj šādas sistēmas "temperamenta cerības":

"Sākotnējie uzņēmumi, kas, lai regulētu piedāvājumu, paļaujas uz parāda tirgiem (ti, obligācijām), vienmēr paļaujas uz aizdevējiem, kas atrodas pēdējā vietā (ti, uz glābšanas līdzekļiem)."

Ampleforth komanda izstrādāja OKEx Insights:

"Seigniorage žetoni var “izlauzties”, jo parasti paļaujas uz “pēdējās iespējas aizdevēju”, līdzīgi kā tradicionālie finanšu dalībnieki. Tas ir decentralizācijas pretstats. Turklāt, ņemot vērā, ka šie ir salīdzinoši jaunāki un mazāki DeFi projekti, tiem nav pēdējās iespējas aizdevēja atbalsta, kas ir pierādīts kā valdība (piemēram, ASV) vai centrālā banka (piemēram, Fed). Tas nozīmē, ka viņi ir zemāki arī par “drošību”, ko nodrošina šāds “drošības tīkls”."

Neskatoties uz trūkumiem, stablecoins ir šeit, lai paliktu

Ierobežotais Bitcoin piedāvājums kopā ar tā vēl nebijušo drošību kalpo tam, lai to izmantotu kā cietu naudas aktīvu. Tomēr cenu svārstības padara to par ļoti sliktu norēķinu vienību. Var pienākt brīdis, kad Bitcoin tirgus kapitalizācija ir tik liela, ka svārstīgums samazinās līdz pieņemamam līmenim, lai noteiktu cenas BTC, tomēr šodien tas tā noteikti nav.

Ņemot vērā šo nepastāvību, stablecoīni ir arvien svarīgāka kriptonauda nozares sastāvdaļa. Tirgotāji iziet no tām pozīcijās, DeFi ienesīgums lauksaimnieki tos izmanto, lai pārvaldītu risku, un pieaug tirgotāju saraksts tos pieņemt. Lai pielāgotos pieprasījuma izmaiņām, stablecoin daudzums palielinās vai samazinās, un tas ir tehniski neierobežots. Dažas sistēmas paļaujas uz centrālo emitentu, bet citas izmanto algoritmus. Atšķirīgas pieejas rada kompromisus, kas lietotājiem pašiem jāsver.

Papildus potenciālajiem regulatoru mērķiem, tie, kuriem ir nodrošinājums centralizētos uzņēmumos, piemēram, USDT, ir pakļauti darījumu partnera riskam. Viņus var arī iekļaut melnajā sarakstā, kā to pagājušajā gadā izdarīja gan Tether, gan Centrs pēc tiesībaizsardzības iestāžu pieprasījuma. Neskatoties uz trūkumiem, centralizētie risinājumi tomēr ir gan stabilākie, gan populārākie.

Stabilīnus, kas nodrošināti ar kriptogrāfijas aktīviem vai izmantojot algoritmiskas piegādes korekcijas, šādā veidā nevar cenzēt. Tomēr viņi paši ir pakļauti standarta protokola riskam, kas vienmēr ir decentralizētās finanšu faktors, kā arī viņu pašu unikālie trūkumi.

Pateicoties nodrošinājumam, tādi projekti kā DAI parasti ir stabilāki nekā elastīgās piegādes monētas. Tomēr ārkārtējas cenu svārstības var izraisīt likvidāciju. Tikmēr pārmērīgas nodrošināšanas prasības, kas paredzētas likvidācijas riska mazināšanai, padara DAI par neefektīvu kapitāla izmantošanu.

Vislielāko risku rada elastīgie piegādes marķieri. Pilnībā bez nodrošinājuma viņi paļaujas uz spēļu teoriju un bieži izstrādā stimulu struktūras, lai noteiktu cenu. Ja tirgus noskaņojums vēršas pret elastīgu piegādes marķieri, pārdevēji var pārsniegt pircēju skaitu, ja protokolam ir nepieciešams palielināt pieprasījumu, lai atgrieztos pie piesaistes.

Tomēr, ņemot vērā visas lietas, mēs joprojām atrodamies bezprecedenta monetāro eksperimentu sākuma posmos. Idejas, kuras nekad iepriekš nebija iespējams īstenot, tagad var pārbaudīt ar reālu kapitālu. Bitcoin izgudrojums ir radījis iespējas izveidot pilnīgi jaunas finanšu sistēmas, un, lai arī mūsdienās tā nebūt nav ideāla, dažu aprakstu decentralizētie stablīni noteikti būs daļa no tā iespējamā dizaina.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me