Skudru grupas pārrobežu blokķēde tika atklāta pirms Zelta nedēļas brīvdienām

Nedēļas pārskats par blokķēdes un kriptovalūtas jaunumiem no Ķīnas un Honkongas

Atbilstības un drošības tēmas šonedēļ ir virsraksti Ķīnas kriptovalūtas un blokķēdes sfērā pēc tam, kad Ķīnas Sabiedriskās drošības ministrija paziņoja, ka digitālās valūtas ir kļuvušas par nelikumīgu azartspēļu operatoru naudas atmazgāšanas kanālu, kas noved pie ikgadējas RMB aizplūšanas numerācijas triljonos. Tikmēr Ķīnas Nacionālā ievainojamības datu bāze sniedza papildu norādījumus par blokķēdes drošību, publicējot pirmo bloka ķēdes ievainojamību standartu.

Šīs nedēļas OKEx Insights China Market Watch izdevumā ir viss, ko jūs varētu palaist garām saistībā ar šiem stāstiem (un ne tikai)..

Nelegālie azartspēļu operatori pārvietoja triljonus RMB, izmantojot digitālās valūtas

Liao Jinrong, Ķīnas Sabiedriskās drošības ministrijas pakļautībā esošās Starptautiskās sadarbības departamenta ģenerāldirektors, teica ka nelegālo azartspēļu operatori ir bijuši atbildīgi par gada triljonu RMB aizplūšanu.

Liao uzsvēra, ka daži spēlmaņi nelegālai naudas pārskaitīšanai izmantoja digitālās valūtas. Viņš uzskatīja, ka aizplūšanas vaininieks ir uzraudzības trūkums aizdomīgiem darījumiem, ko veic trešo personu iestādes, maksājumu pakalpojumu sniedzēji, tirgotāji un e-komercijas platformas.

Galvenās līdzņemšanas iespējas

 • Pēc Liao domām, ir grūtāk izsekot darījumiem digitālajās valūtās nekā darījumiem fiat valūtās, pateicoties sadarbībai starp maksājumu firmām un noziedzīgām organizācijām – kas saglabā kopīgo stāstījumu, ka noziedznieki izmanto kriptovalūtas..
 • Ķīnas valdība ir mēģinājusi apspiest nelegālo azartspēļu operatoru naudas pārskaitījumus, palielinot izmaksas par maksājumu kontu atvēršanu nefinanšu iestādēs, palielinot efektivitāti, identificējot neparastus darījumus, un pieprasot kontu īpašniekiem izmantot īstos vārdus..

Pirmais blokķēdes ievainojamības klasifikācijas standarts, ko publicēja Ķīnas Nacionālā ievainojamības datu bāze

Ķīnas nacionālā neaizsargātības datu bāze izlaists tā bloķēšanas ķēdes neaizsargātības klasifikācijas standartu 27. septembrī. Tā izmantoja kļūdu smagumu un izšķirtspējas grūtības kā divus galvenos kritērijus, novērtējot blokķēdes ievainojamību, klasificējot tos kā augsta riska, vidēja riska vai zema riska.

Saskaņā ar CNVD, blokķēdes ievainojamības ranga standartā ir četras kategorijas:

 1. Publiskas blokķēdes
 2. Konsorcija blokķēdes
 3. Gudri līgumi
 4. Ekosistēmas

Galvenās līdzņemšanas iespējas

 • Kā paziņoja CNVD, nepieciešamība izveidot bloka ķēdes ievainojamību klasifikācijas standartu izriet no standartizācijas trūkuma kļūdu atalgojuma programmās, kuras piedāvā dažādas bloku ķēdes projektu komandas.
 • CNVD arī paziņoja, ka Ķīnā ir konstatētas 412 blokķēdes ievainojamības, no kurām 100 no tām ir klasificētas augsta riska kategorijā.

Ant Group atklāja Trusple pārrobežu tirdzniecībai

Ant Group, Ķīnas e-komercijas giganta Alibaba Group filiāle, atklāts tā pārrobežu blokķēdes platforma "Trīskāršais" atbalstīt mazos un vidējos uzņēmumus.

Uzbūvēts ar jēdzienu "uzticība ir vienkārša" prātā, Trusple mērķis ir mazināt uzticības problēmas, kas noved pie sūtījumu un maksājumu kavējumiem. Trusple viedais līgums tiek izmantots, lai pircēja un pārdevēja bankās automātiski izpildītu tirdzniecības pasūtījumus un apstrādātu norēķinus.

Galvenās līdzņemšanas iespējas

 • Lai optimizētu pārrobežu procesus Trusple, Ant Group ir sadarbojusies ar pazīstamām pasaules bankām – tādām kā BNP Paribas, Citibank, Deutsche Bank un Standard Chartered.
 • Neatkarīgi no blockchain iniciatīvām, Ant Group nesen uzsākta tās virtuālā banka Ant Bank Honkongā. Ant Bank ir sestais bezzaru aizdevējs Honkongā, un tas sadarbosies ar AlipayHK, lai piedāvātu kreditēšanas pakalpojumus saviem 2 miljoniem lietotāju.

Ķīnas ražošanas darbības joprojām ir stabilas pirms zelta nedēļas brīvdienām

Šonedēļ akciju tirgus Ķīnā un Honkongā nedaudz samazinājās. Sākot ar preses laiku, Šanhajas SE Composite un CSI 300 cena šobrīd ir 3218 un 4587 – nedēļas zaudējumi attiecīgi ir 1,88% un 1,4%. Honkongā Hang Seng indekss šonedēļ nokritās par 2,24% un šobrīd ir 23 503.

 Ķīnas un Honkongas akciju tirgus nedaudz samazinājās. Avots: Trading Economics, Investing.com

Ķīnas Nacionālais statistikas birojs paziņoja ka ražošanas iepirkumu vadītāju indekss septembrī sasniedza 51,5 – par 0,5 vairāk nekā augustā. Saskaņā ar NBS teikto, spēcīgais PMI septembrī ir atgūšanās rezultāts gan no piedāvājuma, gan pieprasījuma. 

Galvenās līdzņemšanas iespējas

 • Gaidāmās zelta nedēļas brīvdienas, iespējams, palielinās patērētāju pieprasījumu oktobra sākumā.
 • NBS piebilda, ka augošā ražošana un jaunie pārtikas un dzērienu pasūtījumi ir galvenie PMI virzītājspēki septembrī.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me