Sičuaņas plūdi, Bitcoin bankomātu krāpšana un bloķēšanas ķēde patērētāju finansēs

Nedēļas pārskats par blokķēdes un kriptovalūtas jaunumiem no Ķīnas un Honkongas.

Nepārtrauktas lietusgāzes Ķīnas Sičuaņas provincē šonedēļ sagrāba virsrakstus, un Ķīnas augstāko Bitcoin ieguves baseinu rezultātā dienas jaukšanas ātrums samazinājās par 15–21%. Mēs arī redzējām pirmo Honkongas regulatoru atklāto Bitcoin bankomātu krāpšanos, kad Ķīnas Banku asociācija turpina savu blokķēdes virzību uz patērētāju finansēm. Šie stāsti un vēl vairāk – šīs nedēļas izdevumā OKEx Insights China Market Watch!

Sičuaņas plūdi izraisa hash likmes kritumu BTC top ieguves baseiniem

Ķīnas dienvidrietumu Sičuaņas provincē, kas veido 9,66% no kopējā Bitcoin hash līmeņa un ir otrais lielākais kalnraču reģions valstī, ir cieta no spēcīgām lietusgāzēm pēdējās nedēļās. Nepārtrauktās lietusgāzes izraisīja elektrības padeves pārtraukumus, telekomunikāciju problēmas un interneta pārtraukumu provincē.

Ķīnas reģionu rangs pēc mēneša vidējās daļas no kopējā Bitcoin jaukšanas līmeņaĶīnas reģionu rangs pēc mēneša vidējās daļas no kopējā Bitcoin jaukšanas līmeņa. Avots: Kembridžas Alternatīvo finanšu centrs

Bitcoin izrakteņu ieguves baseini Sičuanā lielākoties apturēja darbības spēcīgo lietusgāžu dēļ. Statistika no BTC.com atklāja, ka galvenie kalnrūpniecības baseini, piemēram, Poolin, F2 Pool un Ant Pool, 18. augustā piedzīvoja 15–21% kritumu ikdienas jaukšanas likmē. Lubian.com ir vienīgais top 10 Bitcoin ieguves baseins, kas lietusgāze nav ietekmējusi.

Bitcoin ieguves baseinu hash likmju klasifikācija un 24 stundu izmaiņasBitcoin ieguves baseinu hash likmju klasifikācija un 24 stundu izmaiņas. Avots: BTC.com

Galvenās līdzņemšanas iespējas

  • Ķīnā dzīvo lielākā daļa Bitcoin hash likmes, kas uzņem 65,08% no mēneša vidējās daļas. Ietekmētie ieguves baseini – Poolin, BTC.com, F2 pool un Antpool – apvieno vairāk nekā 50% no BTC kopējās ieguves jaudas.
  • Ķīnā bāzēts Bitcoin ieguves baseins Lubian.com ir mainot daļu no ieguves operācijas Irānā. Rezultātā lietusgāze Sičuaņā ir minimāli ietekmējusi Lubian.com darbību.

Bitcoin hash likmju diagrammaBitcoin hash likmju diagramma. Avots: blockchain.com

Honkongā pirmā policijas izmeklēšana par Bitcoin bankomātu krāpšanu

Honkongas policijai ir arestēts trīs vīrieši vecumā no 26 līdz 55 gadiem par iespējamu Bitcoin bankomātu krāpšanos no 30 000 USD.

Pēc Honkongas kiberdrošības un tehnoloģiju noziegumu apkarošanas biroja virsnieka Wilsona Tama Wai-shuna teiktā, 11 darījumos vainīgie no sešiem Bitcoin bankomātiem izņemuši skaidrā naudā 226 000 HKD. Darījumus vispirms atklāja divas kriptogrāfijas biržas, kurām bija aizdomas, ka vainīgie ir izņēmuši skaidru naudu bez oficiālas atļaujas.

Galvenās līdzņemšanas iespējas

  • Šis ir pirmais Bitcoin bankomātu krāpšanas gadījums Honkongā, un tas norāda, ka skaidras naudas izņemšanā, izmantojot šādas mašīnas, īpašajā administratīvajā reģionā ir drošības nepilnības.
  • BTC Honkongā nav likumīgs maksāšanas līdzeklis. Reģiona monetārā iestāde ārstē tirgū vadošā kriptonauda kā virtuāla prece un līdz šim nav norādījusi nekādus īpašus izpildes pasākumus attiecībā uz krāpšanas gadījumiem, kas saistīti ar Bitcoin.

Bitcoin bankomātu karte Honkongā un tās apkārtnēBitcoin bankomātu karte Honkongā un tās apkārtnē. Avots: coinatmradar.com

Ķīnas banku asociācija, virzot blokķēdes pieņemšanu patērētāju finansēs

Ķīnas banku asociācija nesen publicēts tā "Ķīnas Patērētāju finanšu korporācijas attīstības ziņojums," kurā CBA atzina blokķēdes tehnoloģijas nozīmi patērētāju finanšu darbplūsmas optimizācijā.

Juridisko strīdu izskatīšana par bezcerīgiem parādiem ir viena no galvenajām jomām, kas identificēta kā iespējama, izmantojot blokķēdes risinājumus, īpaši, ja runa ir par drukāšanas izmaksu ietaupīšanu. Tas ir tāpēc, ka patērētāju kreditēšanas operācijas un juridisko strīdu dokumentus par sliktiem parādiem var glabāt un viegli piekļūt blokķēdē.

Galvenās līdzņemšanas iespējas

  • Nesen pieņemti darbā uzrāvieni starp Ķīnas parādu piedzinējiem un pieaugošais patērētāju parādu likumpārkāpumu līmenis satraucošas zīmes valsts patēriņa finanšu nozarei.
  • CBA ir atzinusi šos sāpju punktus nozarē un mudināja uzņēmumus uzlabot savus biznesa modeļus, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju, mākslīgo intelektu un 5G.

Ķīnas mājsaimniecību parāda attiecība pret IKPĶīnas mājsaimniecību parāda attiecība pret IKP. Avots: tradingeconomics.com

PBoC injicēja 100 miljardus dolāru, lai veicinātu kreditēšanas iespēju darbību

Ķīnas akciju tirgus ir atguvies no pagājušās nedēļas krituma. Šanhajas SE Composite un CSI 300 cena preses laikā pašlaik ir 3 408 un 4741, un iknedēļas kāpums ir attiecīgi par 2,68% un 2%. SZSE Blockchain 50 indekss ir 3 998, un nedēļas vērtības izmaiņas ir 1,47%. Tomēr Honkongai Hang Seng indekss šonedēļ nokritās par 0,26% un pašlaik ir 25 179.

Ķīnas tirgus indeksu rādītājiĶīnas tirgus indeksu rādītāji. Avots: Trading Economics, Investing.com

Ķīnas Tautas bankas kreditēšanas stimuls ir viens no virzītājspēkiem Ķīnas akciju tirgū. PBoC injicēja 700 miljardus CNY (100,7 miljardus ASV dolāru) viena gada vidēja termiņa aizdevumu iespējas jeb MLF veidā finanšu iestādēm par aizņemšanās izmaksām 2,95%, vienlaikus apgalvojot, ka jauna līdzekļu injekcija var pilnībā apmierināt finanšu iestādes tirgus pieprasījums.

Galvenais līdzņemšana

  • MLF ir viens no galvenajiem instrumentiem, ko PBoC pieņēmis, lai pārvaldītu ilgtermiņa likviditāti banku sistēmā, kas kalpo kā etalons valsts aizdevuma pamatlikmei.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me