Savienojuma pieaugums: ar hype vadīts burbulis vai DeFi spēka rādītājs?

Saliktais hype attēls

Vadošo decentralizēto finanšu protokolu veidotāju nesen ātri apsteidza cits DeFi protokols ar nosaukumu Compound. Abas, kas balstītas uz Ethereum tīklu, Maker kopš 2018. gada bija pārliecinoši vadošā vieta DeFi attiecībā uz kopējo USD vērtību, kas turēta vai “bloķēta” protokolā, savukārt Compound popularitāte ir pieaugusi kopš jūnija vidus.

Compound nesenais pieaugums vismaz daļēji bija saistīts ar tā pārvaldības marķiera COMP izlaišanu, kura izplatīšana sākās 16. jūnijā. Kopš tā laika cena COMP ir vairāk nekā trīskāršojies līdz 223 USD – ar vērtība ir bloķēta protokolā sasniedzot gandrīz 640 miljonus USD uz 30. jūniju.

Pieaugošais pieprasījums pēc COMP žetoniem ir guvis labumu arī visam DeFi tirgum, un visos protokolos bloķētie aktīvi kopš jūnija vidus ir palielinājušies no 1 līdz 1, 64 miljardiem ASV dolāru, ziņo DeFi izsekotājs DeFi Pulse..

Kopējā vērtība (USD), kas bloķēta DeFi. Avots: DeFi pulss

Savienojums: DeFi jaunais un populārais līderis

Savienojums ir decentralizēts naudas tirgus protokols kriptogrāfijas aktīvu aizņemšanai un kreditēšanai. Tās tirgus pašlaik atbalsta deviņus aktīvus:

 1. Pamata uzmanības marķieris (BAT)
 2. USD monēta (USDC)
 3. Ēteris (ETH)
 4. Piesaiste (USDT)
 5. Maker’s Stablecoin Dai (DAI)
 6. Iesaiņots Bitcoin (WBTC)
 7. Augura simboliskā reputācija (REP)
 8. 0x marķieris ZRX
 9. Sai (ARI)

Pirmais ir savienojuma dibinātājs Roberts Lešners atklāts protokola pārvaldības modeli ar tā ERC-20 marķieri COMP 26. februārī.

Aprīlī, kad notika kopienas pārvaldība, projekts tuvojās decentralizācijas solim aizstāts administratīvā komanda, vadot salikto protokolu. Pēc divu mēnešu publiskas testēšanas projekta sabiedrība izturēja pārvaldības priekšlikums 007, kas noteica, kā protokols izplatīs marķierus lietotājiem 2020. gada 15. jūnijā. Paredzams, ka COMP izplatīšana tiks pabeigta pēc četriem gadiem.

Lietotāji var piedalīties Compound pārvaldības procesā, izmantojot COMP žetonus, lai balsotu par kopienas priekšlikumiem.

3 iemesli, kāpēc pieprasījums pēc pieprasījuma pieaug

Pēc paziņojuma par tā marķiera izplatīšanu savienojums aizstāja Maker kā vadošo DeFi protokolu. Acīmredzamākie pieaugošā pieprasījuma pēc COMP iemesli ir trīs:

 1. Kopienas interese par COMP kopš tā darbības uzsākšanas
 2. Dažiem aktīviem apvienojumā ir augstāka nekā vidējā peļņa
 3. Vairākas kriptovalūtu biržas – tostarp OKEx – ir uzskaitījušas COMP

Kopienas intereses

Savienojuma atlīdzības shēma atļauj lietotājiem nopelnīt papildus COMP par visām aizņemšanās un aizdošanas darbībām protokolā. Tas ir līdzīgi naudas atmaksas sistēmai, kurā lietotāji saņem naudu, kad viņi aizņemas vai aizdod.

Kad lietotāji ir entuziasma pilni balsot par saliktiem kopienas priekšlikumiem, tas viņiem ir stimuls “saimniekot” vai nopelnīt COMP, aizņemoties vai aizdodot aktīvus Compound, lai viņi varētu aktīvāk iesaistīties tā pārvaldības procesā..

Augsta raža

Salikto lietotāju kreditēšanas un aizņēmuma darbības veicina arī salīdzinoši augstā ienesīgums, kas tiek piedāvāts dažiem protokolā atbalstītajiem aktīviem. Piemēram, BAT ir procentuālais ienesīgums aizdevējiem Compound, kas pašlaik ir 14%. Tas APY ir īpaši augstāk nekā BAT aizdevumi citiem DeFi protokoliem, piemēram, Nuo Network (5,42% APY) un Aave (4,06% APY).

Katrs Compound naudas tirgus pieņem mainīgu procentu likmi, kuras vērtība svārstās, ņemot vērā bāzes aktīva tirgus piedāvājumu un pieprasījumu. Īsāk sakot, aktīva procentu likme palielinās, ja aktīvs ir mazs un tirgotāji to ļoti meklē.

Apmaiņas saraksti

Papildus sabiedrības interesei par COMP un pievilcīgiem aktīvu ienākumiem paziņojumi par COMP iekļaušanu vairākās populārākajās digitālo aktīvu biržās ir noveduši arī pie neseno tokena un protokola popularitātes.

23. jūnijā, Coinbase Pro kļuva par pirmo lielāko biržu, kas atbalstīja COMP iekļaušanu sarakstā, pirms tā tika izplatīta mazumtirdzniecības ieguldītājiem Monētu bāzes platforma.

COMP arī ieguva plašu kriptovalūtu tirgotāju uzmanību pēc tā iekļaušanas vadošajās biržās OKEx un Binance pagājušajā nedēļā.

Vai savienojuma pieaugums ir burbulis?

Kaut arī Compound ir izpelnījies plašu sabiedrības interesi, satraukums par tā marķieri var būt milzīgs un izskatīties kā tirgus burbulis – it īpaši pēc līdzības ar sākotnējo monētu piedāvājumu vai ICO burbuli, kas sasniedza maksimumu 2017. gadā.

Kopš COMP izplatīšanas jūnijā lietotāji ir sākuši audzēt ražu, cenšoties maksimizēt savu atdevi. Tas ir novedis arī pie kopienas potenciālā burbuļa bažas – kuras ir vērts izpētīt sīkāk.

Mazāk faktisko pludiņu nozīmē lielāku cenu svārstīgumu

Kā norāda Ethereum blockchain explorer Eterskanna, pašreizējā, pilnībā atšķaidītā, Compound tirgus kapitalizācija ir aptuveni 2,1 miljards USD – tas ir kopējais COMP piedāvājums, kas reizināts ar cenu par marķieri.

Ar tik augstu novērtējumu kriptogrāfijas kopiena, kā atzīmēts, ir paudusi bažas par COMP neaizsargātību pret cenu svārstībām – it īpaši zemās likviditātes dēļ. Saskaņā ar Etherscan datiem COMP apgrozībā esošo žetonu (to, kas pieejami tirgus dalībniekiem) kopējais tirgus ierobežojums veido tikai 25,6% no COMP pilnībā atšķaidītā tirgus ierobežojuma. Tomēr lielāko daļu žetonu uzkrāj ļoti maz lietotāju, un tiem ir 10 labākās adreses pieder 80,42% no kopējās žetonu piegādes.

Turklāt faktiskais cirkulējošais krājums var būt daudz mazāks par norādīto cirkulējošo krājumu, kas pieļauj īstermiņa cenu svārstības.

Savienojums varētu būt “ļoti pārvērtēts”

Tirgus satraukums ap Compound – un kopumā decentralizētā finansēšana – ir potenciāls tirgus burbuļa rādītājs ar DeFi žetoniem, kas parāda pārvērtētus daudzkārtņus (t.i., rādītājus, kas palīdz novērtēt finanšu rādītājus).

Iekšā čivināt no 21. jūnija Džūljens Tevenards no blockchain riska kapitāla firmas Fabric Ventures mēģināja iegūt salikuma patieso vērtību, izmantojot relatīvos vērtējumus. Viņš salīdzināja kriptogrāfijas biržas un DeFi protokolus, izmantojot divus reizinājumus, cenas / peļņas jeb P / E, attiecību un P / E kopējo kapitalizāciju, lai salīdzinātu katra projekta tirgus vērtību ar tā ienākumiem.

Relatīvais kriptogrāfijas apmaiņas un DeFi protokolu novērtējums. Avots: Džūljens Tevenards

Thevenard atklājumi norāda, ka DeFi protokolu, piemēram, Compound un Maker, peļņas daudzkārtņi ir daudz lielāki nekā lielākajās kriptogrāfijas biržās, piemēram, Binance un Bitfinex.

Dati arī rāda, ka Compound P / E kopējā tirgus ierobežojuma attiecība ir 760x, kas ir tikai otrā pēc Maker, ar 4 360x. Savienojuma P / E attiecība ir arī 200x, kas ir daudz augstāka nekā vēsturiskā vidējā attiecība par S&P 500 akcijas, 13x – 15x.

Pēc Thevenard domām, Compound augstais novērtējums ir ieguldītāju likme, pamatojoties uz to, ka viņi var balsot par nākotnes akciju peļņu, izmantojot COMP žetonus, un cerību uz Compound masveida pieņemšanu, kas kalpotu kā COMP cenas ilgtermiņa virzītājspēks..

Thevenard dalījās tikai ar OKEx Insights, ka, lai arī COMP vērtība ir eksplodējusi ierobežota marķieru izplatīšanas un biržas likviditātes dēļ, ir pāragri saukt protokola pieaugumu par burbuli. Viņš šonedēļ komentāros paziņoja:

“Var būt grūti novērtēt tādu protokolu kā Compound, jo tas ir tikai sākuma stadijā un tam ir ievērojama izaugsmes telpa. Līdzīgi kā sākuma stadijas pašu kapitāls, liela daļa analīzes ir balstīta uz atzinumu par nākotnes radīto vērtību un, visbeidzot, vērtības iegūšanu žetonu turētājiem.

Saliktā marķiera vērtība ir eksplodējusi, pateicoties tā mazajam marķiera sadalījumam un tādējādi mazajai likviditātei biržās. Tomēr ir jāpiešķir savienojums Compound par tā vērtības radīšanu. Tikai pirms 10 dienām protokols radīja gada ieņēmumus 4 miljonu ASV dolāru apmērā. Šodien tas pārsniedz 100 miljonus ASV dolāru. ”

Tas nozīmē, ka Thevenard joprojām iesaka piesardzīgi, pastāstot OKEx Insights:

“Šeit jābūt piesardzīgam, jo ​​iemesls, kāpēc salikto pakalpojumu maksas ir palielinājušās par 25x 10 dienu laikā, ir spēcīgas tirgus vēlmes dēļ COMP. Tas varētu apstāties, ja mums pietrūktu pircēju.

Es domāju, ka ir pāragri pateikt, vai tas ir burbulis – novērtējums attiecībā pret tīkla uztverto vērtību jau kļūst saprātīgāks, salīdzinot ar šī mēneša sākumu. Dienas beigās var būt noderīgi radīt satraukumu un radīt jaunas tirgus vietas. Es ar nepacietību vēroju, kā 2020. gadā pieaug Compound un citi DeFi protokoli, piemēram, Balancer un Curve. ”

Iekšā čivināt no 29. jūnija, reaģējot uz Thevenard secinājumiem, kriptogrāfijas analīzes firmas Messari Ryan Watkins apgalvoja, ka relatīvais novērtējums šajā brīdī var nebūt pareizā pieeja DeFi žetonu vērtēšanai, salīdzinot tos ar “agrīnās stadijas jaunajiem uzņēmumiem”.

Pētnieks atzīmēja, ka Defi žetonu relatīvajiem vērtējumiem ir ierobežota pielietojamība, pateicoties DeFi protokolu mainīgajai žetonu ekonomikai (vai “tokenomikai”), taču vērtēšanas rezultāti ir galvenais ziņojums – saliktie un citi DeFi protokoli ir “ārkārtīgi pārvērtēti”:

“Apsverot visus šos jautājumus apvienojumā ar faktu, ka tik daudzi no šiem projektiem rada tik mazus ienākumus, ka reizinātāji ir absurdi, ir grūti izdarīt jebkādus atņemšanas veidus no vairākkārtējiem, izņemot to, ka visi šie projekti ir ārkārtīgi pārvērtēti.”

Relatīva novērtējuma vietā Votkinss ieteica novērtēt DeFi protokolu vērtību, aplūkojot “kvalitatīvu un kvantitatīvu rādītāju kombināciju”. Tas varētu ietvert tādus faktorus kā komanda un kopiena, kas ir marķējuma pamatā, kā arī lietotāji un citi izaugsmes rādītāji. Tas ir ievērojams, ka līdzīgi holistiska pieeja ir arī tas, ko investori 2017. gadā mudināja izmantot, lai novērtētu ICO žetonus.

OKEx finanšu tirgu direktore Lennix Lai arī uzskata, ka pašreizējā Compound simbolika varētu būt ilgtspējīga:

“COMP, tāpat kā citi ienesīguma ražošanas žetoni, ir cita veida žetonu izplatīšanas mehānismi, atšķirībā no IEO [sākotnējā apmaiņas piedāvājuma] vai ICO. Efekts ir acīmredzams. Kā redzat, DeFi pārvaldībā esošie aktīvi sasniedz rekordaugstu līmeni – un tas ir riskanti.

Tokenomika sagroza kreditēšanas tirgus likmi. Tāpēc pastāv liela varbūtība, ka modelis nav ļoti ilgtspējīgs. Iepriekš bija tirdzniecības ieguves mehānisms, un tas nebija glīts. ”

Turklāt Lai ierosināja, lai ražas lauksaimniekiem būtu jāapzinās potenciālās, pašlaik nezināmās problēmas, ko rada DeFi protokolu stimulu sistēmas:

“Ienesīguma lauksaimniekiem ir jāuzmanās no katra iesaistītā nestabilā marķiera likviditātes, nepastāvības un savstarpējās korelācijas brīdī, kad viņi attīsta savas pozīcijas. DeFi žetonu stimulēšanas sistēma paaugstina procentu likmes, kas nozīmē, ka lietotāji, iespējams, nokļūst nezināmā riska zonā. ”

Vai DeFi ir ilgtspējīgs?

Šķiet, ka decentralizētas finanses radās ar vīziju par finanšu pakalpojumu atvēršanu iedzīvotājiem, kuriem nav banku, vai tiem, kuriem nav piekļuves tradicionālajām finansēm. Galvenās DeFi kategorijas ir aizdevumi, atvasinātie instrumenti, apmaiņa un līdzdalība.

Ethereum līdzdibinātājs Vitāliks Buterins, tvītoja Nesen Compound straujais popularitātes pieaugums ir sagrozījis sabiedrības sākotnējo redzējumu par DeFi būtību. Viņš jo īpaši uzskata, ka norāda DeFi pašlaik pieejamās augstās procentu likmes "pagaidu arbitrāžas iespējas" vai cita "nenorādīti riski."

Atsevišķā tvītā Buterins paziņoja, ka viņš uzskata ka DeFi izstrādē galvenā uzmanība jāpievērš “dažu svarīgu pamatelementu nostiprināšanai un uzlabošanai”, piemēram, sintētiskiem žetoniem, kuru pamatā ir fiat valūtas un.

Virzība uz spēcīgāku ekosistēmu

Papildus pieaugošajai interesei par DeFi protokoliem un to žetoniem un cenām, Compound popularitāte galu galā var liecināt par to, ka tiek veidota spēcīgāka decentralizēta finanšu ekosistēma.

Statistika no Dapp.com liecina, ka ikdienas darījumu apjoms DeFi ir strauji pieaudzis kopš COMP izlaišanas un sasniedza mēneša augstāko līmeni – 497 miljonus USD. Arī DeFi žetonu tirgus kapitalizācija kopš jūnija vidus ir piedzīvojusi krasu pieaugumu, straujš līdz milzīgam 6,1 miljardam USD no 2 miljardu dolāru atzīme jūnija sākumā.

DeFi ikdienas darījumu apjoms USD. Avots: Dapp.com

Tomēr citi galvenie DeFi ekosistēmas rādītāji – piemēram, lietotāju skaits – pēc Compound pieauguma nav ievērojami pieauguši.

Thevenard teica OKEx Insights, ka Compound satraukums varētu izraisīt vairāk DeFi projektu uzsākšanu, kas savukārt varētu palielināt lietotāju uzticību DeFi nākotnei. Viņš paskaidroja:

“Satraukums ap Compound ir vēl viens DeFi piemērs, ka labs marķiera dizains var stimulēt vērtības radīšanu. Kaut arī uzmundrinājumu varbūt pastiprina labs laiks attiecībā uz apmaiņas sarakstiem un COMP iespaidīgais sniegums, es domāju, ka šeit tiek veidota vērtība, kas dod pārliecību par DeFi nākotni.

Laicīgi sadalot īpašumtiesības apmaiņā pret vērtīgu darbu, izplatītie projekti, piemēram, Compound, var izaudzēt kopienas un veidot tīkla efektus daudz ātrāk, nekā to spētu kapitāla uzņēmums – kas ir izdevīgs ikvienam no komandas līdz likviditātes nodrošinātājiem lietotājiem. Es ceru, ka DeFi mēs redzēsim vēl daudzus projektus un arī citās jomās izplatīsim savus žetonus saviem vērtīgākajiem lietotājiem. ”

Fēlikss Mago, vairāku Āzijā bāzētu Dash (DASH) adopcijas uzņēmumu līdzdibinātājs, sacīja OKEx Insights, ka viņš arī uzskata, ka DeFi ir potenciāls, lai atvērtu jaunas iespējas finanšu nozarē, norādot:

“Es personīgi uzskatu, ka DeFi ir vairāk nekā tikai uzkrītošs vārds un tas spēj radīt reālu vērtību cilvēkiem un sniegt jaunas iespējas finanšu nozarē. Kopumā es priecājos redzēt, ka arvien vairāk uzņēmumu ienāk DeFi telpā un nāk klajā ar daudzām lieliskām idejām un produktiem. ”

Tomēr Mago arī iesaka piesardzīgi izturēties pret DeFi, it īpaši šajā agrīnā ekosistēmas attīstības stadijā, pastāstot OKEx Insights:

“Tas, vai šīs jaunās idejas un produkti ir ilgtspējīgi, ir cits jautājums. Ikvienam ir jāapsver, ka augsta ienesīgums un procentu likmes parasti rada lielu risku. Tāpēc es varu tikai ieteikt katram pašam veikt rūpīgu pētījumu."

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me