Riska ierobežošana, arbitrāža, ieguldīšana: Stablecoin pieprasījums nulles procentu likmju ekonomikā

Kopš februāra vidus Bitcoin (BTC) tirgus vērtība ir samazinājusies par vairāk nekā 30 procentiem. Tajā pašā laikā apgrozībā esošo stablecoīnu kopējā vērtība tagad pārsniedz USD 8,2 miljardus. Tas ir pieaugums par vairāk nekā 2,2 miljardiem USD (vai 33 procenti) kopš 11. marta – dienu pirms Bitcoin straujākā krituma 11 gadu laikā, par Dapptotal dati.

Tether (USDT) tirgus vērtība, visuresošākā – un bēdīgi slavens – Stablecoin, kopš 11. marta ir pieaudzis no USD 5 miljardiem līdz USD 6,68 miljardiem. USDT arī pašlaik veido vairāk nekā 80 procentus no Stablecoin tirgus, saskaņā ar Dapptotal dati.

Tikmēr strauji pieaug arī citu populāro USD piesaistīto stablecoīnu, piemēram, USD Coin (USDC) un Paxos Standard (PAX), apgrozībā esošie krājumi. Kopš marta vidus USDC kopējais apgrozībā esošais piedāvājums pieauga no 209,21 miljona līdz 255,94 miljonam, bet PAX – no 467,47 miljoniem līdz 712,77 miljoniem.

Kopējais cirkulējošais stablecoīnu daudzums. Avots: dapptotal.com

Stablecoins gūst labumu no tirgus nepastāvības

Pirmkārt un galvenokārt, līdzekļu ieplūdei stablecoins ir daudz jēgas kā nodrošinājumam pret nepastāvību kriptogrāfijas tirgos. Tas ir līdzīgi tam, kā akciju ieguldītāji tirgus nestabilitātes laikā meklē naudas tirgus fondus, lai novietotu savu naudu.

Kriptogrāfijas cenas sabrukums kopš februāra – kad Bitcoin sasniedza vairāk nekā 10 000 USD par monētu – ir pamudinājis daudzus cilvēkus pārdot kriptogrāfiju stablecoins kā dzīvžogu un citus iegūt stablecoins, lai varētu iegādāties kriptogrāfijas apakšdaļu. Jebkuram nolūkam pieprasījums pēc stablecoins ir īpaši liels.

Parasti katru reizi, kad kriptogrāfijas tirgus dramatiski svārstās, tas stimulē stablecoīnu emisiju. 2019. gadā Tether pievienoja 400 miljonus jauns USDT savam tīklam 10 dienu laikā – 2., 4., 8. un 10. jūlijā. Pirms emisijas Bitcoin cena bija uzcēlies divu nedēļu laikā no 8000 līdz 14 000 USD.

USDT prēmijas un arbitrāža

Pieprasījums pēc papildu stablecoin emisijas tiek izmantots arī arbitrāžā. Pēc marta vidus tirgus sabrukuma USDT – kriptovalūta ar augstākais mēneša tirdzniecības apjoms par CoinMarketCap datiem – tirgojās ar augstu prēmiju (tas nozīmē, ka USDT cena bija nedaudz virs 1 USD).

Tādējādi daudzi tirgotāji un arbitrāžas uzņēmumi cenšas gūt labumu no arbitrāžas starp USD un USDT. Piemēram, pērkot īstermiņā lielu USDT daudzumu un mērķis to pārdot, kad USDT cenu paaugstina pieprasījums.

Nesen mēs esam redzējuši arī milzīgu USDT prēmiju ārpusbiržas (OTC) tirdzniecībā Ķīnas tirgū, liecina Chainext USDT OTC Trading Premium Index. Indeksu aprēķina pēc USDT / CNY OTC cenas, kas dalīta ar ārzonas Ķīnas juaņas valūtas kursu un reizināta ar 100. Kā redzams zemāk redzamajā diagrammā, USDT prēmija pēdējā laikā ir samazinājusies, bet martā tā sasniedza pat 6 procentus 2020. gads.

USDT OTC Premium% pret BTC cenu. Avots: Chainext & OKEx

Saskaņā ar a Coindesk ziņojums, pēc Ķīnas efektīvi aizliegts fiat on-rampas vietējām kriptogrāfijas biržām 2017. gadā, izmantojot USDT, Ķīnas tirgotāji turpināja būt cieši saistīti ar kriptogrāfijas tirgu. Kopš 2017. gada, ziņo Coindesk, kopējais kriptogrāfiskās tirdzniecības procents pret juaņu ir ievērojami samazinājies, kā ziņots, no 90 procentiem līdz 1 procentam no darījumiem.

Morgans Stenlijs Ziņot publicēts 2019. gada novembrī, atzīmēja, ka USDT daļa no Bitcoin darījumiem sāka pieaugt 2017. gada otrajā pusē, sakrītot ar Ķīnas vietējo fiat-to-crypto vārteju aizliegumu.

Bitcoin tirdzniecības proporcija pēc valūtas / aktīva (%). Avots: Morgans Stenlijs

Gandrīz visas USDT papildu emisijas pamatā ir spēcīgs tirgus pieprasījums. Piesaiste nodrošina efektīvu likviditāti kriptogrāfijas ieguldītājiem, kuriem nav tiešu fiat vārteju.

USDT nav tik lieliska reputācija

Neskatoties uz milzīgo dominanci starp stablecoins – un savu vietu kā ceturtais lielākais kriptonauda pēc tirgus ierobežojuma – piesiešana parasti ir kritizēja par nespēju nodrošināt regulāru publisku revīziju par līdzekļiem, kas, iespējams, atbalsta monētu.

Jautājums par to, vai USDT apgrozībā esošo piegādi faktiski atbalsta 1: 1 ar USD – kā uzņēmums iepriekš apgalvoja – ir bijis a nepārtraukts strīdus punkts kriptogrāfijas kopienā.

Sākot ar 2019. gada aprīli, Tether advokāti atklāja, ka USD USD stablekoinu faktiski nodrošināja “nauda un tās ekvivalenti […], kas veido aptuveni 74 procentus no pašreizējiem neatmaksātajiem laikapstākļiem”.

Stablecoin ieguldījumi krītošā procentu likmju vidē

Stablecoīnu emisijas pieaugums – šķietami reaģējot uz pieprasījumu – izskaidrojams ar vairākiem faktoriem. Pirmkārt, stablecoins var salīdzinoši viegli iegādāties, atšķirībā no daudziem tradicionālajiem finanšu instrumentiem. Tie var būt īpaši noderīgi kā riska ierobežošana valstīs, kuru valūtas pašlaik ir dramatiski vājina pret dolāru. Turklāt pašreizējā ekonomiskajā vidē, kad pazeminās procentu likmes, stablīni varētu īpašniekiem radīt vairāk ienākumu nekā fiat ietaupījumi.

Šomēnes ASV. Federālo rezervju samazinājums procentu likmes tuvu nullei, cenšoties mazināt koronavīrusa (COVID-19) pandēmijas ietekmi uz ekonomiku. Šis solis attiecas uz vairākiem iemesliem, tostarp uz to, ka reālā ASV ienesīgums, ko mēra pēc “Valsts kases inflācijas indeksētās ilgtermiņa vidējās peļņas”, pēc īsa atlabšanas marta beigās ir atkal kritusies negatīvā teritorijā.

Valsts kases inflācija indeksēja ilgtermiņa vidējo ienesīgumu. Avots: FRED

Lai ilustrētu situāciju investoriem, vislabākā uzkrājumu likme, kas pašlaik ir pieejama, piemēram, PNC bankas kontā, izmantojot Depozīta sertifikāti ir 0,15 procenti 12 mēnešu laikā ar atlikumu 25 000 USD vai vairāk.

Situācija ir vēl sliktāka, ja atrodaties valstīs, kurās pašlaik ir negatīvās procentu likmes, piemēram, Šveice un Japāna.

Parasti, lai stimulētu investīcijas, centrālās bankas visā pasaulē tur zemas procentu likmes, taču tā izmaksas ir tādas, ka cilvēki ir spiesti upurēt savus ietaupījumus..

PNC bankas fiksētās likmes depozīta sertifikāts. Avots: PNC

Par reālu ražu, šķiet, ka stablecoins šobrīd spēj piedāvāt labāku piedāvājumu. Sākot ar 13. aprīli, OKEx Earn programma piedāvā vairāk nekā 0,8 procentus APY lietotājiem, kuri USDT pārvieto uz OKEx krājkontu.

OKEx USDT uzkrājumu likme. Avots: OKEx Earn

Saskaņā ar a Ziņot no The Block no marta beigām, pat pašreizējā vidē, visi lielākie USD stablecoins emitenti paziņoja, ka saglabās savas monētas piesaistītas 1: 1 ar USD.

DeFi aizdevumu procentu likmes

Decentralizēto finanšu pasaulē (DeFi) potenciālā peļņa ir vēl izteiktāka. DAI, kas tika uzsākta 2017. gada beigās, ir lielākā kriptogrāfiski nodrošināts stablecoin un to var aizdot investoriem, izmantojot DeFi protokolu MakerDAO.

Kopš 13. aprīļa DAI kreditēšanas procentu likme divos lielākajos esošajos decentralizētajos naudas tirgos – Compound un dYdX – ir attiecīgi 2,66 procenti un 0,456 procenti par katru Defipulse datu.

Tomēr pierādīta kriptogrāfiski nodrošināta stablekoīna cena nepastāvīgāks marta vidus tirgus nestabilitātes laikā nekā citi stabili.

DAI aizdevumu likmes ilgst 7 dienas. Avots: Defipulse

Atruna: Šo materiālu nevajadzētu uzskatīt par pamatu ieguldījumu lēmumu pieņemšanai, un tas nav jāinterpretē kā ieteikums iesaistīties ieguldījumu darījumos. Digitālo aktīvu tirdzniecība ietver ievērojamu risku un var izraisīt ieguldītā kapitāla zaudēšanu. Jums jāpārliecinās, ka pilnībā izprotat saistīto risku, kā arī jāņem vērā jūsu pieredzes līmenis, ieguldījumu mērķi un, ja nepieciešams, jāmeklē neatkarīga finanšu konsultācija.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me