Pirmais DCEP bankomāts tika izmēģināts Šeņdžeņā, Šanhajā, finansējot blokķēdes startēšanu

Nedēļas pārskats par blokķēdes un kriptovalūtas jaunumiem no Ķīnas un Honkongas

China Market Watch attēls

Tā ir bijusi notikumiem bagāta nedēļa Ķīnas blokķēdes un kriptovalūtu industrijai. 

Ķīnas Lauksaimniecības banka – viena no valsts "Lielais četrinieks" bankas – veica Ķīnas digitālās valūtas elektronisko maksājumu jeb DCEP iemaksu un izmaksu izmēģinājumus. Izmēģinājums pašlaik ir pieejams vairākās AgBank bankomātu vietās Šeņdžeņā.

Ķīnas austrumu piekrastē Šanhajas valdība piešķīra 5 miljonu ASV dolāru lielu pētniecības dotāciju blockchain startēšanas Conflux.

Tikmēr 500.com – Ķīnas sporta izlozes firma, kas iekļauta Ņujorkas biržā – noslēdza Bitcoin ieguves mašīnu pirkuma līgumu aptuveni 14,4 miljonu ASV dolāru vērtībā.

Lūk, viss, ko, iespējams, esat palaidis garām saistībā ar šiem stāstiem, un vēl vairāk – šīs nedēļas izdevumā China Market Watch no OKEx Insights.

Ķīnas Lauksaimniecības banka ļauj veikt DCEP ATM izmēģinājumus

Ķīnas Lauksaimniecības banka ir ziņots izmēģināt DCEP depozītu un izņemšanu no lietotāju norēķinu un krājkontiem. Pašlaik pakalpojums ir pieejams vairākos AgBank automātiskajos kasieros Šeņdžeņā.

AgBank plāno paplašināt DCEP izmēģinājumu ar sabiedrisko pakalpojumu maksājumiem un e-pārvaldes pakalpojumiem.

Galvenie līdzņemamie

  • Šis ir pirmais DCEP izmēģinājums, kurā iesaistīti banku bankomāti.
  • AgBank nesen paziņoja par DCEP pētījumu laboratorijas izveidošanu Šeņdžeņā – pastiprinot konkurenci šajā jomā ar Ķīnas Celtniecības banku.

Conflux saņem 5 miljonu dolāru pētniecības stipendiju no Šanhajas

Šanhajas Zinātnes un tehnoloģiju komiteja kopā ar Čangningas apgabala valdību piešķīra 5 miljonus ASV dolāru blokķēdes startēšanas Conflux. Finansējums būs ziņots izmantot, lai atbalstītu ierosinātās aviācijas un kosmosa piegādes ķēdes izpēti, kas balstīta uz projekta tīklu.

Galvenie līdzņemamie

  • Conflux, kam jau ir pastāvīga pētniecības partnerība ar Šanhajas valdību, kļūst par populāru ar valdību saistītu iniciatīvu projektu. 
  • Abas puses partneris sākt kokgrafu pētījumu institūtu 2020. gada septembrī. Pētniecības institūts bija viens no 57 uzņēmumiem uzskaitīti uz Šanhajas "Tehnoloģiju inovāciju plāns" decembrī.
  • Pekinā esošais jaunuzņēmums ir draudzīgs arī ar citām pašvaldību valdībām. Piemēram, Conflux uzņēma ierēdni apstiprinājums no Hunanas valdības par blokķēdes laboratoriju izveidi.

NYSE sarakstā iekļautā loterijas firma iegādājas Bitcoin ieguves mašīnas

Ķīnas sporta loterijas firmai 500.com ir ievadīts noslēgt galīgu pirkuma līgumu, lai iegādātos Bitcoin ieguves mašīnas. NYSE biržas sarakstā iekļautais uzņēmums plāno emitēt aptuveni 14,4 miljonus ASV dolāru vērtu A klases parasto akciju, lai pabeigtu pirkumu. 

Informācija par pārdevēju netika atklāta, un pirkumu paredzēts pabeigt 2021. gada 1. ceturksnī.

Galvenie līdzņemamie

  • Kad kalnrūpniecības aprīkojuma iegāde būs pabeigta, 500.com piederēs Bitmain S17, T17 un S9 kalnrūpniecības modeļi. Tam piederēs arī M20 no MicroBT. 
  • The akciju cena no paziņojuma 500.com palielinājās par 11%.

500.com akcijas kopš 2021. gada 5. janvāra ievērojami palielinājās. Avots: Google

Automašīnu tirdzniecība Ķīnā pieauga jau devīto mēnesi pēc kārtas

Honkongas un Ķīnas akciju tirgi šonedēļ nedaudz pieauga. Uz raksta sagatavošanas brīdi Šanhajas SE Composite un CSI 300 cena šobrīd ir 3 599 un 5 578 – nedēļas peļņa attiecīgi ir 1,35% un 2,96%. Honkongā Hang Seng indekss šonedēļ pieauga par 1,98% un šobrīd ir 28 241.

Honkongas un Ķīnas akciju tirgi šonedēļ nedaudz pieauga. Avots: Trading Economics, Investing.com

Galvenie līdzņemamie

  • Lai gan ikmēneša automašīnu pārdošanas pieaugums ir veicinājis valsts tirgus, ikgadējā automašīnu pārdošana Ķīnā sarāvās par 6,8% kopš pagājušā gada. Kritumu varētu saistīt ar COVID saistīto rūpnīcu un uzņēmumu slēgšanu 2020. gada pirmajā pusē.
  • Elektrisko transportlīdzekļu pārdošanas apjomi Ķīnā pieauga līdz 1,17 miljoniem vienību. Šis skaitlis, iespējams, turpinās pieaugt pēc Tesla negaidīta palaišana tā modeļa Y elektrisko apvidus automobiļu 2021. gada 1. janvārī.

Vai neesat OKEx tirgotājs? Uzziniet, kā sākt tirdzniecību!

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me