Pieci fakti, kas jāzina par DCEP

DCEP pēdējā laikā ir kļuvis par vienu no galvenajiem vārdiem blokķēdes telpā, pēdējās nedēļās Ķīnas Lauksaimniecības bankas (ABC) piedāvātā digitālās juaņas saskarnes saskarne ir sagrābusi daudz virsrakstu gan mājās, gan ārzemēs..

Kamēr Facebook atbalstītais Svaru projekts ir bijis štatu samazināšana no tā sākotnējā un mēģina woo globālajiem regulatoriem, Ķīna ir palielinājusi digitālās valūtas zonu un ziņots izlaida savu pirmo DCEP lietojumprogrammu scenāriju Sudžou.

Drosmīgie soļi no kriptogrāfijai nedraudzīgas valsts, šķiet, ne tikai parāda, ka digitālā valūta kļūst par globālu tendenci, tas ir arī drošs pierādījums tam, ka blokķēdes tehnoloģija nākotnē būs kritiska pasaules finanšu sistēmas sastāvdaļa.

Galvenais jautājums ir, kas ir DCEP un kāpēc Ķīna vēlējās to attīstīt? Tagad sēdiet un izbaudiet, kad mēs izšķiram piecus galvenos faktus, kas jums jāzina par šo traucējošo tehnoloģiju.

Kas ir DCEP?

DCEP jeb aka Digital Currency Electronic Payment ir Centrālās bankas digitālās valūtas (CBDC) projekts, kuru vada Ķīnas Tautas banka. Plāns ir daļa no atbildi prezidenta Sji Dzjiņpina aizstāvim par “ķeršanos pie iespējas” blokķēdes tehnoloģijā. Digitālā juaņa ir strukturēts par divpakāpju monetāro sistēmu. (1) Centrālās bankas emitēta CBDC komercbankām un (2) Komercbanku emitēta CBDC koncentrējās uz sabiedrību.

Acīmredzot ekrānuzņēmums kas parāda ABC saskarni, liecina, ka izmēģinājums ir koncentrēts uz patērētāja lietošanu.

Kāpēc Ķīna to attīstīja?

Ķīnas DCEP projekta sākums sākās kopš 2014. gada, kad PBOC dibināta pētnieku grupa, kas specializējas kriptonauda un izveidota Digitālās valūtas pētniecības institūts 2017. gadā.

Jums var rasties jautājums, kāpēc Ķīnas valdība attīstīja savu digitālo valūtu, kad mobilie maksājumi daudziem Ķīnas pilsoņiem bija ikdienas sastāvdaļa. PBOC maksājumu departamenta direktora vietnieks Mu Changchun, deva viņa atbilde: “Tas ir mūsu monetārās suverenitātes un likumīgās valūtas statusa aizsardzība. Mums jāplāno lietaina diena. ” Mu arī uzsvēra, ka DCEP nav paredzēts Svaru kopēšanai, un tas tiks piesaistīts RMB 1: 1.

Plusi

Salīdzinot ar fizisko naudu, DCEP ir savi plusi. Valdībai digitālā juaņa varētu novērst naudas drukāšanas izmaksas.

Komercbankām DCEP varētu atvieglot vairāk naudas darījumu ar zemākām izmaksām, palielināt uzņēmējdarbības inovācijas, vienlaikus samazinot riskus.

Sabiedrībai DCEP varētu ietaupīt viņus no netiešajām darījumu maksām par starpbanku pārskaitījumiem. Vietējie un pārrobežu maksājumi arī kļūs mazāk berzes.

Protams, varētu būt daudz vairāk priekšrocību, ko DCEP var dot, un mums būtu jāņem vērā valūtas izmaiņas, kā arī nākotne.

Ko tas nozīmē kriptovalūtu tirgiem?

Varbūt tas ir vislielākās bažas par kriptogrāfijas tirgiem. Mēs varam iedomāties, ka DCEP uzsākšana paplašinās sabiedrības piekrišanu blokķēdes tehnoloģijai un mazinās cilvēku aizspriedumus pret to. Ar labāku izpratni par šīs revolucionārās tehnoloģijas lietošanu reālajā dzīvē tradicionālā investīciju kopiena varētu būt atvērtāka ieguldījumiem blokķēdē. Šī iespējamā attieksmes maiņa varētu pozitīvi ietekmēt esošo kriptogrāfisko telpu. Lai gan bija bažas par pašreizējo stablecoin vietu, tomēr šķiet, ka ir pāragri piekļūt tam, kā DCEP ietekmētu stablecoin tirgus.

Ko mēs varam sagaidīt attiecībā uz CBDC?

Mēs varam paredzēt, ka pēc Ķīnas būs vairāk valstu un reģionu, kas lēkā uz CBDC vilcieniem, un ASV varētu būt viena no tām. Ņemot vērā neseno COVID-19 pandēmiju, daži ASV likumdevēji to ir izdarījuši apspriests par to, kā digitalizēts dolārs varētu būt stimulu paketes sastāvdaļa. Arī ECB ir rīkojusies aktīvāk pieeja kad runa ir par pētījumu par EUR ar blokķēdes atbalstu. Tikmēr Honkongā bijušais HKMA izpilddirektors ieteikts ka jāveicina digitālā valūta, kas aptver četrus reģionus (Ķīnu, Japānu, Koreju un Honkongu). Viņš uzskata, ka šī iniciatīva ne tikai mazinās neērtības, ko rada pārrobežu maksājumi uzņēmumiem. Tas arī labāk novērsīs ekonomisko stagnāciju Āzijas austrumos.

Secinājums

Tagad, kad oficiālā DCEP uzsākšana, šķiet, ir tepat blakus, mums vajadzētu labāk sagatavoties digitālākai, ērtākai un labākai nākotnei.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me