Padziļināts pārskats: kas izraisa Stablecoin Hype jauno vilni?

Tikai sešu mēnešu laikā stablecoīnu jēdziens ir tikko mainījies

Otrais stablecoin traku vilnis tirgū nonāca 2019. gada sākumā, bet stablecoin šodien jau atšķiras no tā, kas bija pagājušajā gadā.

I. Kas ir stablecoins?

Stablecoin ir monēta, kas piesaistīta fiat valūtai, parasti ASV dolāram, lai saglabātu stabilu vērtību. Tā kā fiat valūtu maiņas kursi ir salīdzinoši stabili un mazāk svārstīgi, stabili valūtas ļauj praktiski izmantot kriptonauda ikdienas dzīvē.

II. Kāpēc mums ir nepieciešami stablecoīni? Kāda ir viņu vērtība?

Tas ir ļoti svarīgs, tomēr reti risināts jautājums.

1. Stablecoin ir vārti digitālo aktīvu ieguldījumiem

Kopš 2017. gada otrās puses dažas valstis un pilsētas ir sākušas ierobežot vai pat aizliegt digitālo aktīvu darījumus, ierobežojot maksājumu kanālus apmaiņai bankās, lai ierobežotu fiat valūtu ienākšanu kriptogrāfijas tirgū. Tajā laikā daudzas biržas bija spiestas slēgt Ķīnā, taču bija jauni tirgotāji un jauni fondi, kas vēlas ienākt tirgū. Viņu vienīgā izvēle palika ārpusbiržas tirdzniecība, un viņi sāka tirgoties tieši caur Telegram un WeChat grupām. Tomēr viņiem nācās uzņemties ievērojamus riskus tirdzniecībai bez uzraudzības kanālos un nenodibinātās biržās. Lai atvieglotu viņu grūtības un riskus, stabilie valūtas, kas ir piesaistītas fiat valūtām, piemēram, USDT (1 USDT: 1 USD), kļuva par ideālu vārti investoriem, lai iekļūtu digitālo aktīvu tirgū..

2. Stablecoins piedāvā labu vērtību ieguldījumu digitālo aktīvu ieguldījumiem

Digitālo aktīvu cenas ir pakļautas samērā augstām svārstībām, it īpaši, ja tirgū notiek lejupslīde. Ja tirgotāji nevēlas uzņemties cenu svārstību vai naudas izņemšanas risku vai ja biržas neatbalsta fiat tirdzniecības pārus, tirdzniecība ar stablecoins šķiet viņu vienīgā iespēja.

Iepriekšējā gada uzmanības centrā esošo karstāko stieņu mērķis bija atrisināt digitālo aktīvu tirdzniecības problēmu. Labam stablecoin jābūt uzticamam stabilitātes mehānismam, lai nodrošinātu, ka tā cenai nav pārmērīgas svārstības. Tam jābūt arī ietekmīgam masu investīciju kopienu vidū. Tam jābūt ļoti pieejamam un sadarbībā ar dažādām biržām, kas ieguldītājiem piedāvā lielu skaitu stabilu monētu tirdzniecības pāru tirdzniecībai..

Sākotnēji stablecoins bija produkts, kas tika ātri izstrādāts, lai atbildētu uz pieprasījumu pēc digitālo aktīvu tirdzniecības, kā arī atrisinātu domstarpības par fiat tirdzniecības noteikumiem. Jo vairāk kriptovalūtas cenas svārstās, jo vērtīgāki ir stablecoīni. Mēs sagaidām, ka tad, kad visas valstis būs atcēlušas savus ierobežojumus fiat tirdzniecībai, stablecoīni zaudēs savu vērtību.

3. Stablecoin ir ērts reāllaika norēķinu rīks

Labi piemēri ir JP Morgan un Japānas Mizuho Bank stablecoins.

Blockchain veicināja būtiskus uzlabojumus maksājumu norēķinu sistēmās, jo īpaši attiecībā uz starpvalstu maksājumiem. Šo divu banku izstrādātie stablecoīni būtībā ir blokķēdes norēķinu tīkli, kuru vērtība pieaugs, kad tīklam pievienosies vairāk finanšu iestāžu un klientu. Stablecoins tikpat labi var tikt uzskatīti par “bankas pieņemšanas rēķiniem” starpbanku blokķēdē.

4. Stablecoins ir decentralizētas pasaules valūtas un drošas naudas aktīvi

Atgriezīsimies pie pamatiem: Bitcoin tika izveidots kā nevalstiska valūta, kas ļauj brīvi konkurēt.

Salīdzinot ar monetāro sistēmu šodien, caurspīdīga un stabila valūtas forma, piemēram, Bitcoin, varētu būt jauns drošs patvērums Venecuēlas un Zimbabves iedzīvotājiem, kuriem ir jāsaskaras ar hiperinflāciju un valsts parāda saistību neizpildi..

Pašlaik tas varētu šķist neiespējami, jo Bitcoin cena nav stabila – gaistošu aktīvu nevar izmantot ne kā vērtības krātuvi, ne kā drošu patvērumu.

Bet tas ir tikai laika jautājums, kad Bitcoin spīd.

Ir iespējams paredzēt, ka tad, kad Bitcoin vērtība ir nozīmīga un ja tā berze tirgū ir zema, tā kļūs par stabilu monētu. Tikai Bitcoin, nevis stablecoins, var izveidot jauna veida “kredītu” un realizēt aktīva ieguldījumu vērtību.

Stablecoin pamatvērtība ir pakāpeniski pārvietota no digitālo aktīvu ieguldījumu veicināšanas uz maksājumu norēķiniem. Stablecoin 2.0 iezīmē blokķēdes nozares pārveidošanos no spekulācijām līdz vērtības radīšanai.

III. Dažādi Stablecoins modeļi

Pagājušajā gadā, kad nozares spēlētāji uzlēca uz stablecoin hype vilcienu, daudzi analītiķi mēģināja klasificēt stablecoins, parasti trīs veidos: fiat-nodrošināti, kriptogrāfiski nodrošināti un algoritmiski nodrošināti. Tomēr šāda veida kategorizēšana ir diezgan neskaidra, īpaši attiecībā uz pēdējo.

Ja rūpīgāk aplūkosim katra stablecoin protokolu, mēs varam viegli atrast, ka loģika aiz tiem ir vienkārša – visi stablecoins ir ļoti līdzīgi fiat valūtām, kas izveidotas saskaņā ar starptautisko monetāro sistēmu.

Pašreizējā starptautiskā monetārā sistēma ir izstrādāta pēc zelta standarta. Tomēr Pirmā pasaules kara laikā, kad kara valstis drukāja neizpērkamu naudu un ierobežoja zelta importu un eksportu, lai nodrošinātu militāru budžetu, zelta standarts vairs nevarēja noturēties. Līdz otrajam pasaules karam ASV valdība ieviesa zelta apmaiņas standartu, piesaistot ASV dolāru zelta vērtībai. Diemžēl, pieaugot ASV dolāra krīzei 1976. gadā, Bretton Woods sistēma sabruka, iezīmējot zelta standarta sistēmas beigas un arī brīvi peldošas fāzes sākumu..

Bez nodrošināta naudas radīšanas sistēmas valstis sāka veidot atšķirīgu fiskālo politiku un vairākas naudas piegādes kontroles, lai stabilizētu savu valūtu vērtību. (Lai veicinātu ekonomisko izaugsmi, lielākā daļa valdību izstrādā politiku inflācijas un valūtas devalvācijas pārvaldībai. Valūtas vērtības “stabilizēšana” nozīmē plānotā inflācijas līmeņa uzturēšanu). Parasti valūtas stabilitāti galvenokārt nosaka tās faktiskā pirktspēja, savukārt par atsauci tiks ņemts arī tās starptautiskais valūtas kurss.

Stablecoīnus mēs varam vienkārši sadalīt divos galvenajos veidos. Viens no tiem ir ar aktīviem nodrošināta emisija, kurai ir daudz līdzību ar zelta standartu – rezervējot zeltu līdzvērtīgas naudas emitēšanai. Ar aktīviem nodrošināto emisiju var sīkāk iedalīt ķīlas nodrošinātajā vai kriptovalūtas nodrošinājumā.

 • Tādi stacionārie izstrādājumi kā USDT, TrueUSD, GUSD un PAX ir fiat nodrošināti.
 • Stablecoīni, piemēram, BitUSD un DAI, ir nodrošināti ar kriptovalūtu.

Otrs galvenais veids ir “centrālās bankas imitācija”, kuras valūta nav piesaistīta nevienam citam aktīvam. Lai stabilizētu valūtas vērtību, tā emitentam ir jānovērtē tirgus pieprasījums un dinamiski jāpārvalda valūtas piedāvājums. Pārvaldības līdzekļi ietver obligāciju atpirkšanu, procentu likmju korekciju un atvērtā tirgus operācijas.

 • Atdarinot obligāciju atpirkšanas modeli: Basecoin
 • Mainīgas procentu likmes modeļa atdarināšana: NuBits
 • Atdarinot atvērtā tirgus operāciju modeli: Reserve, Terra

Lai gan stablecoin galvenā vērtība ir salīdzinoši stabilas cenas uzturēšana (galvenokārt attiecībā pret fiat valūtām), pašreizējiem galvenajiem emisijas modeļiem ir savi trūkumi un trūkumi:

 • Fiat nodrošinājuma modeļa galvenais jautājums ir paļaušanās uz emitenta uzņēmuma uzticamību – kā mēs varam garantēt, ka uzņēmumam ir pietiekama fiat rezerve, nepārdod pārāk daudz un nenokļūst ar naudu.
 • Kriptogrāfijas valūtā nodrošināto modeli ierobežo nodrošināto aktīvu svārstīgums. Šis modelis šobrīd diez vai var gūt panākumus bez nobrieduša, labi attīstīta kriptovalūtu tirgus.
 • Obligāciju atpirkšanas un mainīgas procentu likmes imitācijas modeļiem vislielāko izaicinājumu rada stabilās monētas vērtības kritums. Emitentiem ir jānovērš ieguldītāji no ilgtermiņa īsās pārdošanas tirgus lejupslīdes laikā vai neiegādājas savas obligācijas ar stablecoin, kā arī palielina paši savas rezerves. Problēma ir tā, ka viņu obligācijām un uzkrājumu procentiem nav īpašas vērtības, un tiem ir tāda pati nestabilitāte kā stablecoin sistēmā.
 • Atvērtā tirgus operāciju modelim emitentam ir ļoti grūti nodrošināt pietiekamu ārvalstu valūtas rezervi. Citiem vārdiem sakot, emisijas uzņēmumam var nebūt pietiekami daudz līdzekļu, lai atpirktu milzīgu daudzumu stablekoīna no otrreizējā tirgus.

IV. Modeļu salīdzinājums

1. Ar pamatā esošajiem protokoliem

Stablecoins, piemēram, Reserve un Terra, stabilizē savas cenas, pērkot / pārdodot monētas atklātā tirgū. Tomēr šo pieeju uzskata par vismazāk praktisko, un to ir ļoti grūti mērogot un attīstīt ilgtermiņā. Vienkārši sakot, kā e-komercijas platformas vai ieguldījumu fonda rezerve un ieņēmumi var tikt salīdzināti ar globālā stablecoin tirgus pirktspēju? Šāda veida stablecoins var darboties tikai mazos vai reģionālos tirgos.

Stablecoins, piemēram, BaseCoin un NuBits, pārstāv “obligāciju atpirkšanas” un “mainīgas procentu likmes” modeļus, kuriem ir vislielākās grūtības produktu izstrādē, salīdzinot ar citiem protokoliem. Protokols pašlaik vēl ir tikai sākuma stadijā, un tam ir daudz iespēju uzlabot. Diemžēl NuBits jau ir izgāzies tā neatgūstamās nepilnības dēļ.

Kriptovalūtas nodrošinātie stablecoīni, piemēram, BitUSD un DAI, ļoti ietekmē periodiska tirgus nepastāvība un kriptonauda tirgus termiņš. Pašreizējā posmā kriptovalūtu tirgus vēl nav pilnībā izveidojies. Nodrošināto aktīvu cenu stabilitāte joprojām nav vēlama. Arī daudziem kriptovalūtu investoriem tirgū trūkst arbitrāžas jēgas un iespējas.

Salīdzinoši fiat atbalstītie stablecoīni, piemēram, USDT, GUSE, TrueUSD un PAX, darbojas daudz vienkāršākā protokolā, taču tie ir arī līdz šim vispraktiskākais modelis.

2. Pēc vēsturiskajām cenām

Cenu stabilitātes ziņā vislabāk starp visiem stablecoiniem bija fiat-backed stablecoins. Ņemot a >5% novirze kā standarts, PAX attiecība pret cenu novirzi no normālā diapazona pēdējo 153 dienu laikā ir 1,96%; TrueUSD rādītājs pēdējās 358 dienās ir arī 1,96%; USDT rādītājs pēdējās 1458 dienās ir 4,05%; savukārt GUSD rādītājs pēdējās 144 dienās ir 9,72%.

Tikmēr ar kriptovalūtas nodrošinātajiem stablecoīniem ir vissliktākā cenu stabilitāte. DAI rādītājs pēdējās 427 dienās ir 8,67%; BitUSD rādītājs pēdējās 1579 dienās ir 68,9%.

Algoritmiskā stablecoin NuBits tirgus, kuram ir līdzīgs emisijas protokols ar centrālajām bankām, jau ir sabrukis bez pazīmēm par atgriešanos tuvākajā nākotnē..

V. Stablecoīnu perspektīvas analīze

1. Fiat nodrošinātie stablecoīni joprojām ir galvenie.

Gaidāms, ka tuvāko divu gadu laikā uzplauks fiat-nodrošinātie stablecoīni. Tam būs nepieciešami uzticamāki emitenti, labāka revīzijas sistēma un nobriedušāks tiesiskais regulējums.

3 līdz 5 gadu laikā blokķēdes aktīvu nodrošinātie un algoritmiskie “centrālās bankas imitācijas” stabiliķi redzēs turpmāku izaugsmi, ko noteica digitālo aktīvu tirgus un investoru nobriešana.

Nākotnē, kad digitālais tirgus kļūst nobriedis, ir iespējams paredzēt, ka Bitcoin galu galā pārtaps par stabilu monētu.

2. Digitālās fiat valūtas un stablecoīni joprojām nav konkurētspējīgi

Ja stablecoins ir veidots, lai apmierinātu vajadzību pēc digitālo aktīvu tirdzniecības, kamēr regulējums par fiat-to-token tirdzniecību visā pasaulē joprojām ir stingrs, stablecoins joprojām saglabās savu tirgus vērtību.

Ja banka izmanto stabilu monētu kā norēķinu rīku, tā kļūst par “digitālo valūtu”. Šajā gadījumā stabilo monētu atbalsta nevis centrālā banka, parasti valsts augstākā monetārā iestāde, bet gan komercbankas kredīts. Pieņēmums ir tāds, ka bankai vajadzētu būt pietiekami daudz līdzekļu, lai atbalstītu emisiju.

3. JP Morgan un Mizuho Bank stablīni galvenokārt ir maksājumu norēķinu rīki, taču tie ir ekosistēmas veidošanas stūrakmeņi.

ASV dolārs ir piesaistījis JP Morgan JPM monētu 1: 1 un izplatīsies starp banku un tās institucionālajiem klientiem. J Coin, kuru izgudroja Mizuho Bank, ir izpērkama 1: 1 par 1 Japānas jenu, un parastie patērētāji to var izmantot, lai nokārtotu mazumtirdzniecības maksājumus.

Klientiem abām kriptovalūtām nav būtiskas atšķirības no dolāru banknošu ievietošanas bankā un to bilances rādītāju pieauguma. Tomēr bankām tās varēs izmantot blokķēdē balstītā tīkla “Tirdzniecība ir norēķinu” priekšrocības, kura vērtība pieaugs, paplašinoties tīklam. Kā šāda veida “stablecoin” pionieri viņi nākotnē baudīs priekšrocības, kas pavirzījušās uz priekšu ar vienaudžiem.

Pēdējais, bet ne mazāk svarīgais jautājums ir tas, vai stablecoīnu pieaugums nozīmē tā saukto Cryptocurrency 2.0 periodu. Raksta mērķis ir precizēt divus svarīgus jautājumus:

 1. Stablecoin neatspoguļo kriptonauda 2.0 periodu. Tā vietā tā ir tikai filiāle, kas izveidota saskaņā ar noteikumiem par blokķēdes ieguldījumu tirgu. Tomēr tas atspoguļo mērķi, pēc kura ilgojas digitālo aktīvu tirgus – “stabilu” Bitcoin.
 2. Banku milžu pieņemšana stablecoin nozīmē lielu progresu blokķēdes lietojumprogrammā, jo tehnoloģija ir novedusi no digitālo aktīvu ieguldīšanas līdz reālās pasaules finanšu norēķiniem.

Līdz šim banku gigantu emitētie stabili ir pilnībā izmantojami piesaistītajām fiat valūtām bez valūtas radīšanas problēmām. Nākotnē, pieņemot finanšu milžiem visā pasaulē, lai paaugstinātu augšupējo un pakārtoto maksājumu norēķinu efektivitāti, stablecoin potenciāli spēlēs lielāku lomu blokķēdes revolūcijā.

Brīdinājums par risku: digitālo aktīvu tirdzniecība ietver ievērojamu risku un var izraisīt ieguldītā kapitāla zaudēšanu. Jums jāpārliecinās, ka pilnībā izprotat saistīto risku, kā arī jāņem vērā jūsu pieredzes līmenis, ieguldījumu mērķi un, ja nepieciešams, jāmeklē neatkarīga finanšu konsultācija.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me