Nodrošiniet savu Bitcoin portfeli

Bitcoin buļļiem ir bijis grūti, jo vadošā kriptovalūta ir gājusi lācīgu ceļu, kopš jūnija beigās sasniedza gada augstāko līmeni – 13 900 USD. Turpinot cenu korekciju, tirgotāji ir jautājuši, kā ierobežot savas BTC garās pozīcijas. Pateicoties strauji augošajiem kriptogrāfisko atvasinājumu tirgiem, dalībnieki tagad var izmantot arvien populārākos pastāvīgo mijmaiņas darījumu un nākotnes līgumu produktus, lai labāk kontrolētu savu riska pakāpi.

BTC Īstermiņa lācīgs

Neskatoties uz to, ka ilgtermiņa bullish gadījums joprojām ir spēcīgs, ikdienas BTC / USDT diagrammā šeit tiek novērota īstermiņa lācīguma noturība. Jūnija beigās pāris pirmo reizi vairāk nekā gada laikā tirgojās virs $ 13,900, tomēr jūlija vidū pārim nav izdevies pārkāpt šo līmeni, un tas kļuva par pretestību. Ir izveidojusies dubultā augšējā shēma, kurai seko lejupslīde. Nesen pārim neizdevās noturēties virs dubultās augšējās kakla līnijas apmēram 10 400 USD. Papildus tam ikdienas RSI joprojām bija zem 50 un ikdienas MACD palika lāču zonā.

Atvasinātie instrumenti un riska pārvaldība

Ņemot vērā neseno cenu korekciju BTC, riska pārvaldīšana, izmantojot bitcoin atvasinājumus, tagad ir tēma, kuru, iespējams, visi vēlas pārskatīt. Ja jūs būtu ieguldītājs tradicionālajā finanšu tirgū, tirdzniecība ar atvasinātajiem instrumentiem jums nebūs sveša.

Mācību grāmatā atvasinājums ir finanšu nodrošinājums, kura vērtību nosaka tā pamatā esošais aktīvs. Tas ir līgums, kurā iesaistītas divas vai vairākas puses, un pamatā esošie aktīvi varētu būt akcijas, obligācijas, preces, valūtas, procentu likmes vai tirgus indeksi.

Kas padara atvasinājumu par tik populāru instrumentu? Tā kā to var izmantot, lai ierobežotu pozīciju, spekulētu par pamatā esošā aktīva virzību vai piesaistītu līdzdalību. Riska pārvaldībā tas ir arī daudzpusīgs rīks. Daudzas finanšu iestādes riska diversifikācijas stratēģiju ietvaros pastāvīgi tirgo atvasinātos instrumentus, piemēram, mijmaiņas līgumus un nākotnes līgumus.

Kriptogrāfijas atvasinājumi

Kriptogrāfijas atvasinājumu tirgi ir salīdzinoši jauni un mazi, salīdzinot ar tradicionālajiem, taču tas nepadara to mazāk ienesīgu. Tāpat kā akciju nākotnes līgumi vai procentu likmju mijmaiņas darījumi, arī BTC atvasinātie instrumenti piedāvā patvērumu no svārstībām un kriptogrāfijas tirgu svārstībām. Tas var darboties arī kā riska ierobežošanas instruments, lai kompensētu iespējamos zaudējumus. Papildus tam tirgotāji var izmantot atvasinātos instrumentus, lai spekulētu par kriptovalūtu cenām ar sviras palīdzību, maksimāli palielinot iespējamo peļņu. Kriptogrāfijas pasaulē ir trīs galvenie atvasinājumu veidi. (1). Mūžīgie mijmaiņas līgumi; (2). Nākotnes līgumi; un (3). Iespējas

Riska ierobežošana

Lai gan pieaugošais BTC negatīvais risks nākotnē varētu radīt pirkšanas iespēju BTC buļļiem, tomēr BTC negatīvais noskaņojums ir izveidojies, un riska pārvaldībai ieguldītājiem ieteicams pārskatīt tā riska ierobežošanas un arbitrāžas stratēģijas. Riska ierobežošana ietver vairāku vienlaicīgu likmju izmantošanu pretējos virzienos, lai mēģinātu ierobežot nopietnu ieguldījumu zaudējumu risku. Vispirms apskatīsim atšķirības starp riska ierobežošanas stratēģijām.

Kā riska ierobežošanas piemēru ņemsim nākotnes līgumus.

Joprojām ir daži citi faktori, kas ietekmēs kopējo riska ierobežošanas stratēģiju, piemēram, derīguma termiņš, lēmums būt garš vai īss un līgumu skaits.

Garo pozīciju aizsardzība

Pastāvīgais mijmaiņas darījums ir vēl viens strukturēts instruments, kuru ieguldītāji var izmantot. Pieņemsim, ka tagad Bitcoin tirgo spot tirgū 9 500 USD, un BTC pastāvīgais mijmaiņas darījums ir USD 9 600. Ieguldītājs varētu nopirkt bitkoinu tūlītējā tirgū ar $ 9500 un vienlaikus atvērt mūžīgajā tirgū īsu pozīciju, kuras vērtība ir vienāda (USD 9 500)..

  1. Kad BTC cenas pieaugs, investori varētu ņemt peļņu no tūlītējā tirgus.
  2. Kad BTC cenas pazemināsies, investori varētu slēgt mūžīgā mijmaiņas darījuma īso pozīciju un ņemt no tā peļņu, kompensēt zaudēto tūlītējā tirgū.

Tomēr tirgotājiem būtu jāņem vērā arī finansēšanas un norēķinu faktori, ja mijmaiņas darījuma turēšana ilgākā laika posmā ir daļa no viņu stratēģijas.

Arbitrāžas iespējas

Arbitrāža ir prakse tirgot cenu starpību starp vairāk nekā vienu vienas preces tirgu, cenšoties gūt labumu no nelīdzsvarotības, tas ietver gan pirkšanu, gan pārdošanu ļoti īsā laika posmā. Pieņemsim, ka tas pats scenārijs ir tad, kad bitkoins tūlītējā tirgū tirgo 9500 USD, un BTC pastāvīgais mijmaiņas darījums ir 9 600 USD. Ieguldītājs pērk bitkoinu tūlītējā tirgū ar USD 9500 un tajā pašā laikā pastāvīgajā tirgū atver īsu pozīciju, kuras vērtība ir vienāda (USD 9 600)..

  1. Investori var ņemt peļņu, ja starpība starp abiem samazinās.
  2. Ja izplatība tiek paplašināta, nerealizētais P&L mijmaiņas līgums kļūst negatīvs. Šajā situācijā investori var gaidīt norēķinu termiņu. Mijmaiņas darījuma markas cena parasti tiek aprēķināta, balstoties uz spot cenu, tāpēc markas cena būtu ļoti tuvu vietai, un peļņa būtu aptuveni 9 600–9 500 USD = 100 USD
  3. Kad spot cena ir augstāka par mijmaiņas cenu, kopējā peļņa pārsniedz 100 USD.

Secinājums

Riska ierobežošana nav darījumu veikšana bez riska. Tā vietā tas ir mēģinājums samazināt zināmos riskus tirdzniecības laikā. Tā ir svarīga stratēģija tradicionālajos finanšu tirgos un biznesa vadībā, un kriptogrāfijas tirgotāji var izmantot praksi, kas ir plaši izmantota akciju, valūtas un preču tirdzniecībā. Līdzīgi kā jebkura cita riska / atlīdzības tirdzniecība, riska ierobežošana rada zemāku atdevi iesaistītajai pusei, taču tā var piedāvāt ievērojamu aizsardzību pret lejupvērstu risku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me