Nakamoto vai nē? 2009. gadā iegūtais BTC, Kreigs Raits, Patosi modelis un Bitcoin noslēpumainais radītājs

Cieņa pret tās anonīmo radītāju Satoshi Nakamoto ir godbijība Bitcoin (BTC) kulta veida sekošana. Neskatoties uz pastiprināto tradicionālie finanšu un institucionālie dalībnieki kriptogrāfijas telpā galvenie kopienas locekļi turpina atbalstīt Nakamoto redzējumu par decentralizētu, neuzticamu elektronisko darījumu sistēmu, kuru viņš sīki aprakstīja oriģinālā Bitcoin baltais papīrs.

Par pašreizējo cenu nedaudz zem 9000 USD par Bitcoin, Nakamoto aprēķinātās BTC daļas tiek vērtētas uz ziemeļiem no 9 miljardiem USD. Fakts, ka viņš acīmredzot nav iztērējis neko no tā vairāk nekā 11 gadu laikā kopš Bitcoin izveides, tikai nostiprina viņa uztveri sabiedrībā kā patiesu revolucionāru, bez materiālistiskām ambīcijām.

Noslēpumu ap Nakamoto vēl vairāk pastiprina viņa pazušana no skatuves kopš pēdējās apstiprināta sarakste 2011. gada aprīlī. Bet kas notiktu, ja teicamais radītājs kādu dienu atgrieztos un pārņemtu īpašumtiesības uz saviem Bitcoin īpašumiem?

BTC darījums 2020. gada 20. maijā, kura sākums ir kopš 2009. gada neaktīvs maks, izraisīja bažas par šo scenāriju, kad tas tika pārraidīja čivināt lietotājs Whale Alert.

Vaļu trauksme 20. maijsČivināt no lietotāja Whale Alert, kas pārraida 20. maija darījumu. Avots: Twitter

Bitcoin cena nokritās jo paziņojums veicināja spekulācijas par Nakamoto atgriešanos. Ņemot vērā viņa iespējamos lielos BTC turējumus, tirgus dalībnieki baidījās, ka Nakamoto teorētiski varētu tvertne tirgū un iznīcināt visu Bitcoin vērtību, kas preses laikā kopumā ir USD 170 miljardi.

Tikai dažas dienas vēlāk, 25. maijā, vēl viena epizode Anonīma persona izlika ziņojumu – kriptogrāfiski parakstītu, izmantojot adreses, kas satur 2009. gadā iegūto BTC -, kura skaidrs mērķis bija iedragāt, iespējams, vispazīstamākās personas autentiskumu, kura aktīvi apgalvo, ka ir īstā Nakamoto, Kreigs Raits.

Kaut arī 20. maija darījums nepārprotami atstāja tirgu satricinājumu, abas epizodes diskusiju priekšplānā atgrieza noturīgo mistēriju, kas ap Bitcoin veidotāju. Nozares eksperti lielākoties apgalvoja, ka nevienā no gadījumiem nebija saistīts ar pašu Bitcoin izrakto Bitcoin.

OKEx Insights sadala fonu, kas nepieciešama, lai saprastu, kas faktiski notika, galvenos iesaistītos spēlētājus un dinamiku, kā arī domstarpības par dažiem no pirmajiem Bitcoin, kas jebkad ir izveidoti.

Bitcoin agrīnās dienas un Satoshi atlicināšana

Sākotnēji Bitcoin nebija ne tuvu tik populārs kā šodien. Tiek uzskatīts, ka agrākie cilvēki, kas zina par tā pastāvēšanu, ir Kriptogrāfijas adresātu saraksts – e-pasta saraksts “veltīts kriptogrāfijas tehnoloģijai un tās politiskajai ietekmei”, kuras dalības numuri nav zināmi.

Tie, kas ir sarakstā saņēmuši e-pastus no Nakamoto visu 2008. gada novembri, pirms viņš 2009. gada janvārī izlaida Bitcoin v0.1.

Bitcoin tīkls oficiāli sāka darboties 2009. gada 3. janvārī, kad Satoshi Nakamoto ieguva pirmo bloku, kas pazīstams kā ģenēzes bloķēšana, ar šo ziņojumu: “The Times 03 / Jan / 2009 kanclere uz otrās banku glābšanas robežas”.

ģenēzes bloķēšanas laiki aptverThe Times izdevuma vāks, uz kuru atsaucas Bitcoin ģenēzes blokā. Avots: thetimes03jan2009.com

Ar nepieciešamību pēc iebūvētiem auditoriem vai “kalnračiem” tīklā, tiek uzskatīts, ka Nakamoto pirmajās dienās turpināja raktuves ar Bitcoin blokiem, lai atbalstītu sistēmu. Bitcoin bloķēt subsīdiju vai atlīdzību – stimuls kalnračiem uzturēt tīklu – sākās ar 50 BTC par katru izrakto bloku. Saskaņā ar Bitcoin kodu šis stimuls tiek samazināts uz pusi pēc katriem 210 000 blokiem (aptuveni ik pēc četriem gadiem) – jaunākā “Uz pusi”, kas notiek šajā mēnesī.

Kad Nakamoto ieguva jaunus blokus, viņš turpināja krāt šo atlīdzību ar katru monētu bāzes darījums – pirmais darījums, kas reģistrēts katrā blokā, un darījums, kas nosūta kalnračiem viņu atlīdzību – katru reizi saņemot 50 BTC jaunā seifa adresē.

Iemesls, kāpēc pētnieki tika brīdināti 20. maija darījums bija tas, ka tas radies no a maciņš kas bija saņēmis 50 BTC bloku atlīdzību par ieguvi 2009. gada 9. februārī, tikai mēnesi pēc Bitcoin tīkla palaišanas.

Tika iesūtīti 50 BTC divi darījumi 20. maijā – 40 BTC un nedaudz mazāk par 10 BTC. Kamēr precīzs BTC galamērķis, kas nosūtīts 20. maijā, nav zināms, Ķēdes analīze ziņo, ka “Izskatās, ka daļa naudas nonāca Coinbase.”

maijs 20 darījums50 BTC ģenerēšanas datums tika pārvietots 2020. gada 20. maijā. Avots: Blockchain.com

Aplūkojot iepriekš redzamo seifu, monētu bāzes darījuma klātbūtne nozīmē, ka tas pieder kalnračiem, un datums norāda, ka viņi bija aktīvi Bitcoin tīklā mēneša laikā pēc tā palaišanas. Abi šie nosacījumi, lai arī ne pārliecinoši, norāda, ka šī maka īpašnieks teorētiski varētu būt pats Nakamoto, kurš tajā laikā tiek uzskatīts par vienu no nedaudzajiem kalnračiem tīklā..

Tomēr precīzs Nakamoto izrakto bloku skaits un saņemtā BTC daudzums joprojām nav zināms, padarot interesantu pētījumu, jo pētnieki rakņājas par agrākajiem zināmajiem darījumiem un adresēm blokķēdē.

Identificēt Satoshi ar Patoshi modeli

Blokķēdes pētnieks Serhio Demians Lerners apgalvoja ziņojumā par Bitcoin vērstā forumā Bitcointalk 2013. gada aprīlī, ka viņš tajā laikā varēja novērtēt Nakamoto rīcībā esošo BTC daudzumu. Viņš paziņoja, ka tas bija vairāk nekā 1 miljons BTC – apmēram 100 miljoni dolāru toreiz.

Lai izskaidrotu, kā viņš nonāca pie šī secinājuma, Lerners pēc vairākām dienām sekoja saviem secinājumiem detalizētāks ieraksts viņa paša emuārā, atklājot “Jauna bloku ķēdes analīzes tehnika” ko viņš atkal pārskatīts pavisam nesen – 2019. gadā.

Analizējot agrīnāk iegūtos Bitcoin blokus, Lerners identificēja modeli – kuru viņš vēlāk dublēja "Patosi" – ka viņš apgalvoja, ka norādījis, kādus konkrētus blokus Nakamoto ir atradis. BTC pārcēlās 2020. gada 20. maijā, jo daudzi kriptogrāfijas analītiķi norādīja, neiekrita šajā modelī.

Bet kā patiesībā darbojas Patosi modelis? Saskaņā ar viņa analīzi Lerners apgalvoja, ka Nakamoto laikā no 2009. gada 3. janvāra līdz 2010. gada 25. janvārim tīklā ieguva tikai Bitcoin blokus un šajā procesā uzkrāja vairāk nekā 1 miljonu Bitcoins.

Pētnieks balstījās uz saviem pieņēmumiem pētījums par tīkla hashrate laikā un kalnrūpniecības grūtības, kas palielinās, jo vairāk kalnraču pievienojas tīklam.

Pēc Lernera teiktā, viņa sākotnējā Bitcoin klienta v0.1 pētījums atklāja trīs ar privātumu saistītus trūkumus, kas palīdzēja identificēt visus blokus, kurus izrakta viena kalnrača.

Lerners koncentrējās uz identificējamām virknēm agrīnajos blokos, īpaši uz ExtraNonce lauks, un publicēja diagrammu, kurā izcelti bloki, kuriem viņš atklāja kopēju izcelsmi, vai viens kalnračs, kuru viņš nolēma saukt par Patosi.

Kamēr Lernera pētījumi ir bijuši intensīvi debatēja kopš 2013. gada tiek uzskatīts, ka viņa analīze ir pamatota, pat ja tā nav simtprocentīga. Kamēr kriptogrāfiskās kopienas locekļi generāli ticēt ka Patoshi bloki nepārprotami norāda uz agrīna aktīva kalnrača esamību, kurš ir atbildīgs par lielas BTC daļas ieguvi, dažiem secinājums ir tāds, ka šis agrīnais ogļračs Patoshi “var būt vai nav bijis Satoshi”.

Lerners tomēr ir stingrāks savos secinājumos. Savās analīzēs kopš 2013. gada viņš parāda, ka viens kalnrūpnieks, kas ir atbildīgs par visu Patoshi modeļa bloku ieguvi, patiesībā ir Bitcoin radītājs, secinot:

“Ir pierādījumi, kas saista Patoshi modeļus ar Satoshi, protams, pamatojoties uz sabiedrības informācijas avotiem un blokķēdi. Bet es gribētu šeit apstāties. Atstājiet Patosi vienu reizi par visu. Man ir pārāk daudz lietu, ko veidot Bitcoin, piemēram, RSK.”

Kā atzīmēja Lernera secinājumu kritiķi, tajā laikā blakus Nakamoto tīklā tajā laikā bija aktīvi citi kalnrači. Vismaz viens no šiem sākotnējiem kalnračiem ir identificējis sevi kopš vēlā laika Harolds (labāk pazīstams kā Hal) Tomass Finnijs. 2013. gada martā, mēnesi pirms Lerners publicēja savus pirmos atklājumus, Finney ievietoja informāciju par savu agrīno kalnrūpniecības darbību Bitcointalk:

Kad Satoshi paziņoja par programmatūras pirmo izlaišanu, es to uzreiz satvēru. Es domāju, ka es biju pirmā persona bez Satoshi, kas vadīja bitkoinu. Ieguvu bloku 70-kaut, un es saņēmu pirmo bitcoin darījumu, kad Satoshi man kā testu nosūtīja desmit monētas. ”

Jāatzīmē, ka Nakamoto modelis, kas kā atlīdzību saņēma 50 BTC un pēc tam nosūtīja 10 BTC uz Finney – pirmo zināmo BTC darījumu – tika atkārtots 2020. gada 20. maija darījumos, kur sākotnējā 50 BTC atlīdzība tika sadalīta divos darījumos. no 40 BTC un 10 BTC.

20. maijs BTC nebija no Patoshi

BTC, kas pārvietots 20. maijā, tika mīnēts bloķēt 3654. Aplūkojot šo bloku Lernera analīzē, mēs redzam, ka tas nav viens no Patoshi blokiem. Lielākajai daļai kriptogrāfijas analītiķu un komentētāju tas faktiski pierāda, ka bitkoīni faktiski nepieder Nakamoto.

patoshi rakstsBloks 3654, kas parādīts diagrammā, identificējot Patosi bloku (zils). Avots: Satoshiblocks

Komentāros OKEx Insights 22. maijā, Niks Kārters, Castle Island Ventures galvenais partneris un Monētu rādītāji, dalījās pārdomās par Patosi modeli un Nakamoto iespējamību būt aiz 20. maija darījumiem.

“Lielākā daļa bitkoīnu ekspertu secina, ka Serhio [Lernera] modelim ir daži nopelni, lai gan tiek diskutēts par precīzu bloku skaitu, ko tas spēj piešķirt vienam lielam agrīnam kalnračam,” par Patoshi modeli paziņoja Kārters.

“[Šis] modelis ir ļoti pārliecinošs, un es neredzu iemeslu apšaubīt analīzes būtību – bija liels viens agrīnais kalnraču īpašnieks, kas izmantoja pielāgotu programmatūru, kas sāka kalnrūpniecību tās sākumā un ieguva līdz 2009. gadam.”

Kārters turpināja minēt faktu, ka neviens no Patoshi modelī iegūtajiem rezultātiem nav iztērēts (pārsniedzot vienu vai divus testa darījumus). Tas atšķir Patoshi no citiem tajā pašā laika periodā strādājošajiem kalnračiem, kuri laiku pa laikam ir iztērējuši atlīdzību, kā parādīts koplietoti dati autors: Coinmetrics inženieris Antuāns Le Kalvess.

Kamēr Kārters paļāvās uz Lernera secinājumiem, lai secinātu, ka 20. maija darījumus veica kāds no Satoshi kalnračiem, Blockstream CEO Adam Back tvītoja cits arguments, lai nonāktu pie tā paša secinājuma. Atpakaļ rakstīja, ka Patosi pētījumi bija “Diezgan daudz uzminēt” bet apgalvoja, ka, ja pats Satoshi pārdotu savas monētas, viņš, visticamāk, sāktu ar savām pēdējām izraktajām – partijas anonīmākajām.

Atbildot uz sākotnējo Whale Alert tvītu 20. maijā, gan cypherpunk, gan Bitcoin atbalstītājs Džeimsons Lops un bijušais Monero (XMR) vadošais uzturētājs Rikardo Spagni arī atsaucās uz Patoshi modeli un kritizēja tvītu par apgalvojumu, ka monētas tika nosūtītas no “Iespējams Satoshi īpašumā esošais maks.”

Lopp tālāk norādīja ka Whale Alert tvīta valoda ir izraisījusi nevajadzīgu paniku tirgos kā “[Mēs visi zinām, kas ir kods, kas nozīmē” iespējamais Satoshi īpašumā esošais maks “- ka 1M monētas varētu nonākt apgrozībā.”

Pats pasludinājis Satoshi Craig Wright un viņa adrešu sarakstu

Lai gan daudzi ievērojami skaitļi tiek uzskatīti par kandidātiem uz patieso Nakamoto, ir bijuši daži pašpasludinātie – visizcilākais ir Austrālijas datorzinātnieks, Kreigs Stīvens Raits.

Tomēr 2020. gada 20. maija darījumi bija trieciens Wright apgalvojumam par Nakamoto ilgi apspriests autors Lops pagājušajā gadā.

Kopš 2018. gada februāra Wright ir iesaistīts ilgstoša juridiska cīņa ar viņa iespējamā bijušā partnera Dāvja Kleimana, datoru kriminālistikas eksperta īpašumu, kurš nomira 2013. gadā.

Kleimana brālis Ira, kontrolējot Deiva īpašumu, apgalvo, ka Deivs un Raits bija iesaistīti Bitcoin jau kopš tā pastāvēšanas sākuma un kopā ieguva 1,1 miljonu bitkoīnu – apgalvojot, ka Deivs nekad nav piekļuvis savai pusei monētu.

Procesa laikā par Kleimanu pret Wrightu Wrightam bija jāiesniedz viņam piederošo Bitcoin adrešu saraksts, kas turēja BTC, kuru viņš bija ieguvis pirms 2013. gada.

Adrese, no kuras tika nosūtīta 50 BTC 2020. gada 20. maijā viens no vairāk nekā 16 000 adreses Wright ir iesniedz tiesā.

Tomēr Raits jau sen apgalvoja, ka viņam nav piekļuves iesniegto adrešu privātajām atslēgām, jo, kā viņš apgalvo, tās bija sagriezts šķēlēs un sadalīts dažādu cilvēku vidū, lai nodrošinātu lielāku drošību.

Fakts, ka 20. maija monētas tika pārvietotas no vienas no šīm pašām adresēm, nozīmē vai nu to, ka Wrightam faktiski ir piekļuve atslēgām, vai arī – kā apgalvo lielākā daļa novērotāju – viņam faktiski nepieder visas adreses, kuras viņš apgalvoja tiesā. Jebkurā gadījumā tas nozīmētu, ka viņš tiesā ir melojis.

Vai 20. maija darījums bija vienkārši agrs Bitcoin miner – nevis Nakamoto – beidzot iztērējis savu atalgojuma atdevi, vai arī tas bija saistīts ar Kleiman v. Wright lietu?

Komentējot darījuma saistību ar notiekošo lietu, Kārters nedēļas nogalē teica OKEx Insights, ka, viņaprāt, 20. maija darījums varētu būt tieši veikts, lai grautu Wright prasījumus:

“Iespējams, ka šis darījums tika veikts, lai nederētu noteiktus apgalvojumus, ko CSW [Wright] izvirzīja tiesā, proti, ka viņš kontrolēja attiecīgo adresi un ka viņam pašlaik nebija tam piekļuves. Šis darījums to padara nederīgu un sarežģī viņa lietu. ”

Kā skaidro Kārters, personai, kura 20. maijā nosūtīja 50 BTC, obligāti ir kontrole pār šīs adreses privātajām atslēgām. Šis fakts nepārprotami padara nederīgu Raita apgalvojumu tiesas dokumentos, saskaņā ar kuriem adrese pieder viņam, taču viņam pašlaik nav piekļuves privātajām atslēgām.

Vēl viens agrs kalnračs izsauc Raitu

Tieši vakar, 25. maijā, parādījās vairāk aktivitāšu, kurās iesaistīti 2009. gadā iegūtie bitkoīni, kas nepārprotami grauj Raita prasījumus. Anonīma vienība izlaida failu ar 145 Bitcoin adresēm, kuras visas – tāpat kā 20. maija adrese – tur 2009. gadā iegūto Bitcoin un ir uzskaitīti starp vairāk nekā 16 000 adresēm, kuras Raits apgalvoja tiesā ir viņa.

Ņemot vērā to, kā katrai no 145 adresēm pieder 50 BTC, pašreizējās cenās, šī vienība ir pierādījusi, ka tikai Bitcoins kontrolē vairāk nekā 60 miljonus ASV dolāru (kopš tā laika neuzskata par dakšām).

Nav iespējams noteikt, vai kalnračists, kurš 20. maijā nosūtīja 50 BTC, ir tas pats, kurš vakar nosūtīja 145 adreses. Tomēr, atšķirībā no 20. maija darījuma, šoreiz agrais kalnrūpētājs nepārprotami tika mudināts diskreditēt Raita prasījumus.

Izmantojot Bitcoin iebūvēto parakstīšanas un verifikācijas funkcija, kas ļauj adreses īpašniekiem anonīmi pierādīt savas īpašumtiesības, kalnračnieks atstāja skaidru ziņu, kuru var pārbaudīt, izmantojot visas norādītās 145 adreses:

"Kreigs Stīvens Raits ir melis un krāpnieks. Viņam nav atslēgu, ko izmanto šī ziņojuma parakstīšanai.

Zibens tīkls ir ievērojams sasniegums. Tomēr mums jāturpina darbs pie ķēdes kapacitātes uzlabošanas.

Diemžēl risinājums nav vienkārši mainīt konstanti kodā vai ļaut spēcīgiem dalībniekiem izspiest citus.

Mēs visi esam Satoshi"

Ikviens var pārbaudīt ziņojuma autentiskums, saskaņojot to ar Bitcoin adresi un parakstu (koplietots anonīmās vienības izlaistajā failā), kā parādīts zemāk esošajā ekrānuzņēmumā.

BTC paraksta pārbaudeBitcoin adreses, ziņojumu un parakstu pārbaudes rīks. Avots: Bitcoin.com

Runājot par anonīmā ziņojuma pārbaudāmību un izcelsmi, Kārters vakar atsevišķos komentāros pastāstīja OKEx Insights:

“Adrese, ziņojums & paraksta dati ir vienīgais, kas bija vajadzīgs, lai zinātu, ka ziņojumu autentiski parakstīja privkey [privātā atslēga] (es pāris pārbaudīju electrum). Es uzskatu, ka tas bija teksta fails, kas sākotnēji tika nomests 4chan / biz forumā.

Bet nav pilnīgi svarīgi, kur tas radies, jo mums ir vajadzīgi tikai paraksti un teksta saturs. ”

Tas nozīmē, ka vismaz šajā nesen izlaistajā sarakstā norādītās 145 adreses nepārprotami nepieder Wright.

Kārters turpināja paziņojumā OKEx Insights:

“Es domāju, ka sākotnējā vecā adrese, kas tika pārvietota, varētu būt motivēta ar tiesas lietu, un es gaidīju, ka redzēšu viņus parakstot OP_RETURN, norādot, ka tie nepieder CSW [Wright], ir interesanti redzēt, ka to dara cits adrešu kopums (kaut arī citādi). Fakts, ka Kreigs beidzot ir apņēmies adreses, kuras viņam pieder, iespējams, ir iemesls, kāpēc šī persona izvēlējās rīkoties tagad. ”

Kārters arī norādīja, ka 145 adreses, tāpat kā 20. maija adreses, nav daļa no Patosi modeļa, “Tātad [tas ir] tikai vēl viens agrīnais kalējs, kas nav Satoshi.” Lops un citi čivināt arī ātri norādīja, ka adreses, iespējams, nepieder Bitcoin veidotājam, ar Loppu norīkošana pirmdien:

“Vairāk 2009. gada laikmeta bitcoin miner” darbības “, jo kāds sniedz vēl vairāk kriptogrāfisku pierādījumu, ka Kreigs Raits ir krāpšana. Vēlreiz šie bloki neatbilst ‘Patoshi modelim’. ”

Tikai dienu iepriekš, 24. maijā, pats Lerners to izdarīja izlikts čivināt, ka viņš ērti pievienoja funkcionalitāti, lai pārbaudītu, vai Patosi izlicis kādu bloku.

25. maija ziņojuma valoda un būtība, un jo īpaši tā parakstīšana “Mēs visi esam Satoshi”, atbalsojas ar 2015. gada e-pastu no adreses satoshi [at] vistomail.com. 2015. gada ziņojums lasīt vienkārši “Es neesmu Kreigs Raits. Mēs visi esam Satoshi. ”

Lai gan e-pasta adrese bija vēlāk atklāja lai tiktu viltots izskatīties kā Nakamoto, teksta noskaņojums, kas atbalsojas vakardienas ziņojumā, pauž kaut ko līdzīgu paša Nakamoto viedoklim – ka tas, kas tiek uzskatīts par atsevišķu personu, kas slēpjas aiz Bitcoin, patiesībā nav tā, kas ir svarīgi.

Satoshi paliek ēnā

Kaut arī 20. maija un 25. maija epizodes izraisīja interesantas diskusijas, abas galvenokārt kalpoja, lai izceltu noturīgo aizrautību un noslēpumu ap Bitcoin veidotāju.

Vai Nakamoto ir „jauns japāņu cilts vīrietis, kurš bija ļoti gudrs un sirsnīgs”, kā reiz aprakstīts autors Hal Finney? Kāds no Lielbritānijas, pateicoties The Times atsaucei Bitcoin ģenēzes blokā? Vai arī viņš ir viens no daudz kandidātu regulāri izskata mediji? Mēs, iespējams, nekad to nezinām.

Tas, ko mēs zinām, tomēr ir Nakamoto pēdējā apstiprinātā sarakste – kopā ar bijušo Bitcoin izstrādātāju Gevinu Andresenu ir tas, ka Bitcoin radītājs vēlējās, lai cilvēki viņa identitātes vietā koncentrētos uz pašu projektu:

“Es vēlos, lai jūs neturpinātu runāt par mani kā par noslēpumainu ēnu figūru, prese to vienkārši pārvērš par pirātu valūtas leņķi. Varbūt tā vietā pievērsieties atvērtā pirmkoda projektam un piešķiriet lielāku atzinību saviem devējiem; tas palīdz viņus motivēt. ”

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me