Ķīna turpina dominēt Āzijas kriptogrāfijas ainavā

Nedēļas pārskats par ķēdes un kriptovalūtas jaunumiem no Ķīnas un Honkongas – China Market Watch

China Market Watch attēls

Tā ir bijusi notikumiem bagāta nedēļa Ķīnas blokķēdes un kriptovalūtu industrijai.

Nesenais pētījumu nodrošinātāja Messari ziņojums norāda ka Ķīna turpina dominēt Āzijas kriptovalūtas ainavā. Valsts ir saglabājusi savu Bitcoin hash likmes dominēšanu, jo Ķīnas nacionālā blokķēde BSN atklāja plānus integrēt centrālo banku digitālās valūtas ierosinātajā digitālās valūtas maksājumu tīklā. Tikmēr Ķīnas valdība turpināja izmantot blokķēdes tehnoloģiju. Ķīnas Vērtspapīru asociācija uzsāka savu blokķēdi, lai paātrinātu vērtspapīru nozares digitalizāciju.

Lūk, viss, ko, iespējams, esat palaidis garām saistībā ar šiem stāstiem, un vēl vairāk – šīs nedēļas izdevumā China Market Watch no OKEx Insights.

Ķīna turpina dominēt pār Āzijas kriptogrāfijas ainavu

Saskaņā ar neseno Messari ziņojumu Ķīna joprojām ir līdere Āzijas kriptovalūtu ainavā.

Ķīnas kriptogrāfiskā dominance atspoguļojas Bitcoin ieguves hash likmju sadalījumā. Nācija kontrolēja 65% no kopējā Bitcoin jaukšanas līmeņa – apsteidzot ASV un Krieviju.

Galvenās līdzņemšanas iespējas

  • Ķīnas dominējošā ietekme uz kalnrūpniecību Bitcoin ir izraisījusi kalnrūpniecības uzņēmumu uzplaukumu. Bitmains, Kanaāna un Ebanga ir vieni no galvenajiem ar kriptogrāfiju saistītajiem vienradžiem Āzijā, kuru kopējais vērtējums ir 17 miljardi USD.
  • Neskatoties uz dominējošo stāvokli tirgū, Ķīnas valdība turpina aizliegt kriptovalūtu tirdzniecību, ir vērsusies pret vienādranga kreditēšanas platformām un ir pastiprinājusi kapitāla kontroli.

Ķīna dominēja vidējā mēneša vidējā Bitcoin kopējā jaukšanas līmeņa īpatsvarā 2020. gada aprīlī (jaunākos datus sniedza Kembridžas Bitcoin elektrības patēriņa indekss). Avots: Kembridžas Alternatīvo finanšu centrs

BSN plāno digitālo valūtas maksājumu tīklu

Ķīnas bloku ķēdē balstīts pakalpojumu tīkls atklāts savu plānu izveidot digitālo valūtas maksājumu tīklu. Paredzams, ka tīkla beta versija tiks uzsākta 2021. gada otrajā pusē.

Pēc BSN datiem, maksājumu tīkls pilnībā tiks palaists pēc pieciem gadiem. Uzņēmums sadarbojas ar vairākām starptautiskām bankām, lai atbalstītu centrālo banku digitālās valūtas un stabilos naudas vienumus.

Galvenās līdzņemšanas iespējas

  • Lai atbalstītu CBDC dažādās valstīs, BSN paplašina savus publiskos pilsētas mezglus Ķīnā un ārzemēs. BSN starptautisko PCN skaits ir aptuveni 50 un tie atbalsta lielāko daļu attīstīto valstu.
  • Neskatoties uz BSN redzējumu atbalstīt dažādus CBDC, lielākā daļa centrālo banku var emitēt tikai fizisku skaidru naudu. Starptautiskā Valūtas fonda pētījums atklāts ka gandrīz 80% pasaules centrālo banku vai nu nav likumīgi atļauts izveidot digitālo valūtu, vai arī viņu izcelsmes valsts tiesiskais regulējums joprojām ir neskaidrs.

Ķīnas vērtspapīru asociācija uzsāk blokķēdi

Ķīnas Vērtspapīru asociācija paziņoja savas blokķēdes palaišana, lai paātrinātu vērtspapīru nozares digitalizāciju Ķīnā.

Asociācija kā mezglus ir iekļāvusi sešas Ķīnas vērtspapīru firmas, tostarp Haitong Securities (600837.SH), Guotai Junan Securities (601211.SH) un China Merchants Securities (600999.SH)..

Galvenās līdzņemšanas iespējas

  • Pēc blokķēdes palaišanas SAC sadarbojās ar Ķīnas Vērtspapīru regulēšanas komisiju, lai izveidotu vērtspapīru nozares blokķēdes standartizāciju. Abas puses izstrādās ķēdes pārvaldības un decentralizētu lietojumprogrammu ieviešanas standartus.
  • Elektronisko dokumentu ziņošana investīciju bankām ir pirmais SAC bloku ķēdes izmantošanas gadījums. Asociācija uzskata, ka tās blokķēde palīdz racionalizēt ieguldījumu banku atbilstības procesu.

Tradicionālie tirgi: Hang Seng indekss šonedēļ pieauga par 6%

Ķīnas akciju tirgi šonedēļ kritās nedaudz. Uz raksta sagatavošanas brīdi Šanhajas SE Composite un CSI 300 cena šobrīd ir 3583 un 5476 – nedēļas zaudējumi ir attiecīgi 0,43% un 1,82%. Honkongā Hang Seng indekss pieauga par 6,12% un šobrīd ir 29 963.

Hang Seng indekss šonedēļ pieauga par 6.12%. Avots: Trading Economics, Investing.com

Vai neesat OKEx tirgotājs? Uzziniet, kā sākt tirdzniecību!

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me