Ķīna ražošanu atsāk pēc rekordzema līmeņa, Bitcoin reaģē uz Fed Cuts: Market Watch Weekly

Investori visā pasaulē arvien vairāk rūpējas par koronavīrusa (vai COVID-19) ietekmi uz pasaules ekonomiku. Pagājušajā nedēļā redzēju vairāk nekā 100 000 apstiprināti vīrusa gadījumi visā pasaulē. Lielākā daļa apstiprināto gadījumu – 80 699 – ir Ķīnas kontinentālajā daļā, kur vīruss radies.

Tradicionālajos tirgos vērojama nepastāvība

Reaģējot uz valdību pieaugošo haosu saistībā ar vīrusu, finanšu aktīvu cenas pagājušajā nedēļā ir bijušas nepastāvīgas. Enerģijas tirgos WTI jēlnaftas cena sagāzās vairāk nekā 10 procenti piektdien, 6. martā, līdz 41,28 dolāriem. Cena ir zemākā slēgšana kopš 2014. gada 28. novembra.

Zelta cena pieauga piektdien, 6. martā, tuvojoties lielākajam nedēļas pieaugumam kopš 2009. gada janvāra. Amerikas Savienoto Valstu kases ienesīgums turpināja augt kritiens, ar 10 gadu ienesīgumu rekordzemā līmenī.

Šanhajas saliktais indekss ir parādīts spēcīga noturība, atšķirība no ASV akciju tirgiem un nedēļas pieaugums par 5,35 procentiem. S&P 500 indekss pieauga 0,61 procents pēdējo piecu tirdzniecības dienu laikā un joprojām atrodas korekcijas zonā, kas ir vairāk nekā par 10 procentiem mazāk nekā nesenais maksimums 19. februārī.

Pirms krituma ASV akcijās februāra beigās dažas jutīgākas, riskantākas aktīvu klases jau bija reaģējušas un noteica cenas ekonomikas lejupslīdes laikā. Piemēram, jēlnafta, nokrita no 63 USD par barelu janvāra sākumā un kopš tā laika tagad ir samazinājies par gandrīz 35 procentiem.

Fed veic ārkārtas likmju samazināšanu

Cenšoties mazināt koronavīrusa ietekmes uz ASV ekonomiku riskus, ASV federālās rezerves paziņoja bāzes procentu likmes samazinājums par 0,5 procentiem līdz diapazonam no 1 līdz 1,25 procentiem.

Šis solis, kas negaidīti notika otrdien, 3. martā, pirms Fed nākamās plānotās sanāksmes, ir pirmais ārkārtas likmes samazinājums, ko centrālā banka ir veikusi kopš 2008. gada finanšu krīze.

ASV akciju tirgus otrdien pēc paziņojuma noslēdza zemu līmeni. Pēc tam krājumi nedēļas vidū pieauga, pirms nedēļas beigās kritās, jo tirgus noskaņojums svārstījās.

Bitcoin cena zaudē nesenos ieguvumus

Bitcoin (BTC) pēdējās nedēļas laikā ir gājis līdzīgu ceļu ar ASV akcijām – vispirms nedaudz palielinoties, pēc tam samazinoties. Šīs nedēļas sākumā BTC sasniedza maksimumu nedaudz vairāk kā 9000 USD par monētu, atgūstot daļu no vērtības, kuru tā zaudēja martā, pēc tam, kad februāra vidū tā sasniedza vairāku mēnešu maksimumu, kas pārsniedza 10 000 USD. Bet vadošās kriptovalūtas cena nedēļas nogalē pazeminājās par 9 procentiem, izdzēšot marta peļņu un turpinot kristies pirmdienas, 9. marta, rītā. Preses laikā Bitcoin tirgo nedaudz zem 8000 USD.

OKEX Bitcoin Index Price no 2020. gada 2. marta līdz 2020. gada 9. martam. Avots: Okex.com

Ķīnas ražošanas nozare piedzīvoja strauju kritumu, krājumi bija noturīgi

Koncentrējoties uz Ķīnas tirgu, Šanhajas saliktais indekss šonedēļ pabeidza stabilu sesiju, pieaugot pirmajām četrām tirdzniecības dienām un atkāpjoties piektdien. Bet vairāki šonedēļ publicētie ražošanas rādītāji parāda uzņēmējdarbības pārtraukšanas ietekmi Ķīnā.

Ķīnas Caixin Manufacturing PMI indekss – kura mērķis ir sniegt visaptverošu rūpnīcas darbības momentuzņēmumu un norādīt kopējo vietējās ekonomikas sniegumu – pagājušajā mēnesī (uz 2. martu) samazinājās līdz 40,3, kas ir zemākā reģistrētā vērtība. PMI, kas mazāks par 50, norāda uz ražošanas ekonomikas sarukumu, turpretī virs 50 norāda uz paplašināšanos.

Turklāt JP Morgan globālais ražošanas indekss PMI februārī samazinājās līdz 47,2, kas ir zemākais rādītājs kopš 2009. gada maija.

Ķīnas Caixin Manufacturing PMI indekss. Avots: Investing.com

Bitcoin ieguve pārvietojas pāri koronavīrusa kavējumiem

Tā kā Ķīnā epidēmija tiek pakāpeniski kontrolēta, mēs sagaidām, ka visas nozares normalizēsies un ražošana atjaunosies regulāri, Ķīnas valdība uzskata, uzmundrinoši no pagājušās nedēļas.

Jau ziņots, ka Bitcoin ieguves mašīnu ražotāji to ir izdarījuši atsākta ražošana. Šis solis, domājams, ļaus ātrāk piegādāt jaunās paaudzes kalnrūpniecības mašīnas, kas nozīmē, ka tīkla skaitļošanas jauda un kalnrūpniecības grūtības atkal tiks paaugstinātas.

Kā Bitcoin Haling pieejas maijā kalnrači ir pārvietojas vecākas, mazāk jaudīgas 16 nm mašīnas no Ķīnas līdz valstīm, kur elektrība ir lētāka, piemēram, ASV, Kanāda un Centrālāzija.

Salīdzinājumā ar Ķīnas vidējo elektroenerģiju cena kas pārsniedz 0,4 juaņas (0,06 USD), Kazahstānas elektroenerģijas cena, kas ir mazāka par 0,2 juaņām (0,03 USD), kalnračiem varētu izrādīties ļoti pievilcīga.

Ieguves baseina īpašnieks atklāts ka 16 nm mašīna, kuras elektrības cena ir 0,4 juaņa (0,06 USD) par kilovatstundu, katru dienu var radīt 3,17 juaņas (0,46 USD) bruto peļņu. Ja elektrības cena tiek samazināta līdz 0,2 juaņām par kilovatstundu, kalnrūpniecības mašīnas ikdienas bruto peļņa būtu 12 juaņas (1,73 USD), palielinot bruto peļņu par 288 procentiem.

Tomēr šķiet, ka daudzām vecām kalnrūpniecības mašīnām pēc Halingēšanas būs jādodas tieši uz atkritumu izgāztuvi.

Atruna: šo materiālu nevajadzētu uzskatīt par pamatu ieguldījumu lēmumu pieņemšanai, un to nevajadzētu uzskatīt par ieteikumu iesaistīties ieguldījumu darījumos. Digitālo aktīvu tirdzniecība ietver ievērojamu risku un var izraisīt ieguldītā kapitāla zaudēšanu. Jums jāpārliecinās, ka pilnībā izprotat saistīto risku, kā arī jāņem vērā jūsu pieredzes līmenis, ieguldījumu mērķi un, ja nepieciešams, jāmeklē neatkarīga finanšu konsultācija.

Sekojiet OKEx vietnē:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me