Mazumtirgotāji tirgoja Bitcoin jaunāko ralliju uz jaunu ATH, kamēr vaļi guva peļņu

Oriģināls pētījumu ziņojums, kurā analizēti OKEx BTC / USDT tirdzniecības dati, lai novērtētu tirgus uzvedību un tendences Bitcoin jaunākā rallija laikā.

Raksta OKEx Insights | Darbina Kaiko

Šīs lapas apakšdaļā ir iekļauts šī ziņojuma PDF fails, lai lasītāji to varētu ērti apskatīt, lejupielādēt un kopīgot.

Neskatoties uz visām neveiksmēm, globālajiem satricinājumiem, traucējumiem un krīzēm, ko tas izraisīja, tuvojoties beigām, 2020. gads veidojas par lielisku gadu kriptonauda un Bitcoin, virzot pēdējo uz savu bijušo augstāko līmeni – izredzes, kas parādījās pārāk tālu tikai mēnešus iepriekš.

Kad Bitcoin rīko, tirgus mēdz aizmirst iepriekšējās, ilgi vilktās lāča stiepšanās, un noskaņojums pāriet uz mānijas eiforiju tikpat ātri, cik tūkstoš dolāru svece parādās BTC / USDT diagrammā. Un, lai arī ir aizraujoši redzēt Bitcoin pieaugumu, tā cenu darbības analīze pret tirgus uzvedību var palīdzēt nedaudz izteikt priekšstatu par to, kā tirgus dalībnieki virzīja vai reaģēja uz dažādiem cenu diapazoniem, uzplūdiem un atvilkumiem.

Šajā ziņojumā mēs vēlreiz esam sadarbojušies ar bloku ķēdes datu firmu Kaiko un laikposmā no 2020. gada augusta līdz novembrim analizējuši datus no BTC / USDT tirgus OKEx. Mūsu uzmanība šeit tiks koncentrēta uz tirdzniecības datu filtrēšanu un sērijveidošanu, pamatojoties gan uz summām, gan uz tirdzniecības virzieniem. (vai tie bija pārdošanas vai pirkšanas pasūtījumi). Kartējot šādus darījumus salīdzinājumā ar cenu, mūsu mērķis ir novērtēt, kā dažādi tirgus segmenti izturējās, kad Bitcoin līdz novembra beigām sasniedza savu jauno visu laiku augstāko līmeni..

Pirms nonākt pie faktiskās analīzes, mēs iepazīstināsim ar metodiku un uzsvērsim problēmas, ar kurām jāsaskaras, nosakot tirdzniecības virzienus jebkurā tirgū. Diskusijai šeit ir nepieciešama izpratne par pasūtījumu grāmatām, veidotājiem un klientiem, kā arī piedāvājumiem un jautājumiem – visi jēdzieni, kas ir apskatīti mūsu padziļinātajā ceļvedī par tirdzniecību.

Metodoloģija

Tā kā pat vienotais tirgus liela apjoma biržā, piemēram, OKEx, dienā var veikt simtiem tūkstošu darījumu, jebkurai sagremojamai analīzei ir nepieciešama mērķtiecīga datu filtrēšana, lai atklātu citādi apglabātās atziņas. Šajā ziņojumā mēs apkopojām ikdienas tirdzniecības datus no OKEx BTC / USDT tirgus laikā no 2020. gada 1. augusta līdz 30. novembrim..

Tirdzniecības diapazoni un tirgus personas

Šie dati koncentrējās uz ikdienas darījumu skaitu, kas veikti BTC / USDT tirgū, to summām, virzieniem un kopējo dienas svērto vidējo BTC cenu. Tomēr, tā kā šāda datu kopa ietver miljoniem vērtību, mēs tālāk sagrupējām šos darījumus pēc summas diapazoniem. Šie diapazoni, izņemot šo datu vizuālās attēlojuma vienkāršošanu, kalpo arī kā tirgus dalībnieku aprakstošās kategorijas.

Tādējādi visi ikdienas darījumi OKEx BTC / USDT tirgū tika sagrupēti piecos diapazonos: darījumi ar zemāku par 0,5 BTC, no 0,5 līdz 2 BTC, starp 2 un 5 BTC, starp 5 un 10 BTC un, visbeidzot, 10 BTC un augstāk. Lai gan šie diapazoni lielākoties ir patvaļīgi, tie parasti atbilst vispāratzītajām tirgus personām, piemēram, mazumtirgotājiem, profesionāliem tirgotājiem, lielajiem tirgotājiem / vaļiem un iestādēm.

Mazumtirgotāju vidū parasti ir spekulanti, ikdienas dienas tirgotāji un mazie investori. Viņi bieži tiek novēroti sekojot tirgus tendencēm, nevis to noteikšanai. Savukārt profesionāli tirgotāji bieži nodarbojas ar iztiku, un viņi izmanto uzlabotas tirdzniecības metodes un rīkus, tostarp tehnisko analīzi un algoritmisko tirdzniecību..

Atšķirt lielos tirgotājus, vaļus un iestādes ir grūtāk, jo šiem tirgotājiem nav stingru sliekšņu. Parasti valis ir uzņēmums, kas tur pietiekami daudz monētu, lai varētu virzīt tirgus vērtējumus, pārdodot lielu skaitu to visu vienlaikus. Kaut arī viens valis var viegli veikt dažus USD 100 000 darījumus dienā, lielais tirgotājs, kura tirdzniecības kapitāls ir tikai aptuveni USD 100 000, teorētiski var darīt to pašu. Tas pats attiecas uz iestādēm, kuras, kā zināms, veic lielus pirkumus un pārdošanas darījumus, taču šos darījumus varētu attiecināt arī uz vaļiem. Tādējādi, kamēr mēs apspriežam šos tirgus dalībniekus, mūsu analīze atturas no īpašiem attiecinājumiem.

Tas nozīmē, ka ir svarīgi arī atzīt nepilnības šajā datu kopā un attiecīgos pieņēmumus. Pirmkārt, šie dati aptver tikai vienu apmaiņu un vienu tirgu, un, lai arī OKEx ir viens no lielākajiem nozarē, tas neatspoguļo visu telpu.

Otrkārt, lai arī mēs varam pieņemt, ka visi darījumi virs 5 vai 10 BTC, ļoti iespējams, ir vai nu vaļi, vai iestādes, mēs nevaram pieņemt, ka vaļi un iestādes tirgo tikai virs šiem sliekšņiem. Patiesībā viņu interesēs ir veikt lielus darījumus mazākās partijās, lai neietekmētu tirgus likviditāti un līdz ar to arī tirgus cenu.

Treškārt, šie dati neattiecas uz ārpusbiržas pakalpojumiem, kurus bieži izmanto lieliem darījumiem. Šie pakalpojumi veic vairākus tā sauktos bērnu pasūtījumus, bieži vien vairākas dienas, lai izpildītu vecāku (t.i., lielākus) pasūtījumus, kas apgrūtina šo darījumu precīzu identificēšanu vai piedēvēšanu..

Tirdzniecības virziena noteikšana kriptogrāfijas biržās

Pat ja mēs bieži sastopamies ar tādiem izteicieniem kā "palielināta institucionālā pirkšana" vai "masveida pārdošana" vispārējo tirgus diskusiju laikā patiesībā visiem pirkšanas un pārdošanas darījumiem ir partneris. Tas nozīmē, ka tādu nevar būt "palielināta institucionālā pirkšana" bez pārdevējiem, arī nevar būt "masveida pārdošana" bez pircējiem. Vienkārši sakot, biržā katru reizi, kad pērkat monētu vai žetonu, kāds cits to pārdod, un otrādi.

Kā šādā scenārijā jebkuru darījumu var apzīmēt kā pirkšanu vai pārdošanu? Kā mēs varam noteikt, vai tirgus ir tendenciozs pirkšanai vai pārdošanai? Šeit tiek parādīta veidotāju un uzņemēju koncepcija.

Rezumējot, veidotāji palielina likviditāti jebkuram tirgum, ievietojot ierobežotu pasūtījumu pasūtījumu grāmatā, kuru var aizpildīt ņēmēji. Tikmēr ņēmēji izdara tirgus rīkojumus, kuri, aizpildot, izņem rīkojumu grāmatiņu (iepriekš veidotāji) no rīkojumu grāmatas, tādējādi samazinot likviditāti.

Vispārēja konvencija, ko izmanto, lai noteiktu jebkuras tirdzniecības virzienu, ir tās izskatīšana no ņēmēja perspektīvas. Ja lietotājs veic tirgus pārdošanas rīkojumu, kuru pēc tam aizpilda izgatavotāja ierobežots pirkšanas rīkojums, šī tirdzniecība tiek uzskatīta par pārdošanas darījumu. Līdzīgi, ja lietotājs veic tirgus pirkšanas orderi, kuru pēc tam aizpilda pieejamais ierobežotā pārdošanas orderis, darījums tiek skaitīts kā pirkums.

Mūsu datu partnerim šajā ziņojumā Kaiko ir detalizēts raksts par viņu darbu saistībā ar kriptovalūtu tirdzniecības datu normalizēšana, un mēs izmantojam to taker_side_sell mainīgo, lai noteiktu pārdošanas un pārdošanas darījumu skaitu dienā OKEx BTC / USDT tirgū.

Datu vizualizēšana

Ar mūsu ikdienas tirdzniecības datiem, kas sagrupēti uz summu balstītos diapazonos un tālāk filtrēti ar tirdzniecības virziena datiem, mēs varējām virzīties uz šo datu vizualizēšanu. Lai vienkāršotu šo procesu, mēs nolēmām aprēķināt pirkšanas un pārdošanas darījumu dienas procentus, kā arī aprēķināt to neto starpības.

Nākamais solis ietvēra šo vērtību grafiku, salīdzinot ar Bitcoin cenu, lai redzētu, kā mainījās tirgus uzvedība, pieaugot BTC cenai. Tā kā mēs apsveram kopējās vērtības, mēs izvēlējāmies vidējo cenu vai cenu svērto cenu vai VWAP – veidu, kā izmērīt vidējo cenu, ar kuru aktīvs tirgoja visu dienu, lai precīzi atspoguļotu ikdienas cenu izmaiņas, kas atbilst darījumu skaitam..

Dažās no nākamajām diagrammām lasītāji varēs redzēt Bitcoin cenu par katru dienu kopā ar pirkšanas un pārdošanas darījumu procentuālo daudzumu. Pēc tam otrais diagrammu kopums parādīs neto starpību starp pirkšanas un pārdošanas darījumiem katru dienu un precīzāk atspoguļos mainīgo tirgus dalībnieku noskaņojumu, kas pieder katrai no mūsu grupētajām kategorijām..

Turklāt, lai pievienotu vēl vienu kritisku perspektīvu, mēs aplūkosim diagrammu kopas, kas seko Bitcoin cenu attīstībai šajā periodā, sākot no apmēram 10 000 līdz gandrīz 20 000 ASV dolāru, un atzīmēsim, kā ikdienas neto pirkšana (vai pārdošana) mainās atkarībā no cenas šajos diapazonos, neatkarīgi no tā no hronoloģiskiem datumiem.

Visbeidzot, lai noslēgtu, mēs uzsvērsim dažus no galvenajiem secinājumiem no šīm datu kopām, salīdzinot tos savā starpā tabulas formātā – liekot perspektīvā no mūsu analīzes iegūtās atziņas.

Tirdzniecība zem 0,5 BTC – mazumtirgotāji

Darījumi zem 0,5 BTC, kā gaidīts, pārstāvēja lielāko ikdienas darījumu apjomu OKEx BTC / USDT tirgū. Šos darījumus var novērtēt no 10 USD (0,001 BTC) līdz 5 000 USD (0,5 BTC), ja BTC cena ir 10 000 USD. Šī ziņojuma atsauces cena ir 10 000 USD / BTC, jo tā ir galvenā atbalsta līmeņa psiholoģiskā nozīme un tāpēc, ka šajā ziņojumā analizētais periods sākās ar BTC tirdzniecību ap šo līmeni.

Aplūkojot visus šos datus, laika posmā no 1. augusta līdz 30. novembrim mums ir 122 dienas. Salīdzinot pirkšanas un pārdošanas darījumu skaitu (saskaņā ar iepriekš paskaidroto metodi) katrai dienai, mēs uzzinām, ka šajā diapazonā tirgotāji 65 dienas bija neto pārdevēji no šīm 122 jeb 53,28% gadījumu. Tas nozīmē, ka 65 dienu laikā pārdošanas darījumu skaits bija lielāks nekā pirkšanas darījumu skaits, savukārt 57 dienu laikā dominēja pirkšanas darījumi.

Dienas% pārdošanas un pirkšanas no 0 līdz 0,5 BTC pret VWAP. Avots: Kaiko un OKEx

Dienas diagramma (iepriekš) par pārdošanas un pirkšanas darījumu procentuālo daudzumu salīdzinājumā ar vidējo cenu, kas svērta pēc apjoma, parāda, ka pircēji un pārdevēji šajā diapazonā (0,5 un mazāk) bija lielā mērā līdzsvaroti, kaut arī mazliet tendenciozi attiecībā uz pārdošanu. Tagad mēs aplūkosim neto procentuālo starpību salīdzinājumā ar cenu, lai noteiktu konkrētākas tendences.

Dienas neto% pārdošanas un pirkšanas starpība starp 0 un 0,5 BTC pret VWAP. Avots: Kaiko un OKEx

Iepriekš redzamajā diagrammā parādīta neto procentuālā starpība starp pirkšanu (pozitīvās vērtības) vai pārdošanu (negatīvās vērtības) katru dienu, salīdzinot ar vidējo cenu, kas svērtā pēc apjoma.

Mēs šeit redzam, ka tirgotāji šajā diapazonā galvenokārt pārdeva, kad Bitcoin augustā tirgoja aptuveni USD 11 000 un vairāk (par to liecina vērtību pārsvars zem 0,00%), iespējams, sagaidot korekciju uz USD 10 000. Tas bija redzams pārejā uz neto pirkšanu (vērtības virs 0,00%), sākot ar septembri, kad Bitcoin nokritās līdz USD 10 000.

Šī pirkšana atkal bija aizmugurē, jo BTC tirgojās virs 11 000 USD, līdz pat 13 000 USD, un tajā brīdī tas atkal pieauga. Tomēr pirkšanas procentu likme pārsvarā sasniedza aptuveni 15 000 ASV dolāru, pēc tam mazumtirgotāji, šķiet, ir bijuši neizlēmīgi, galvenokārt pārdodot Pateicības dienas katastrofas laikā (26. novembrī un ap to) un piesardzīgi pērkot atlēcienu..

Zemāk redzamajā diagrammā mēs redzam vienu un to pašu dienas neto procentuālo atšķirību no augošajām VWAP vērtībām – vienkārši zemākās līdz augstākās VWAP vērtības mūsu izvēlētajā laika periodā. Šajā diagrammā ir parādīts, kā šīs kategorijas tirgotāji reaģēja uz cenu izmaiņām neatkarīgi no hronoloģijas.

Dienas neto% pārdošanas un pirkšanas starpība starp 0 un 0,5 BTC pret augšupejošo VWAP. Avots: Kaiko un OKEx

Vēlreiz mēs varam redzēt, ka lielākā daļa pirkumu bija aptuveni USD 10 000, savukārt lielākā daļa pārdošanas bija no USD 11 000 līdz 13 000, pēc tam mēs redzam vairāk pirkšanas līdz USD 15 000. Turpmāk mazumtirgotāji šķita neskaidri attiecībā uz tirgus virzību, taču viņi sekoja tendencei, pārdodot kritumus un pērkot atgūtos līdzekļus.

Ņemot vērā tā daudzveidību, šis diapazons pārstāv lielāko tirgus dalībnieku daļu, ieskaitot spekulantus, dienas tirgotājus un gadījuma investorus. Mūsu dati būtībā rāda, ka augustā mazumtirgotāji necerēja, ka cena ilgi saglabāsies virs 11 000 USD un ka viņi meklēja iespējas pirkt zem šī līmeņa. Pēc septembra krituma viņi ir sekojuši cenu kāpumam un lielākajā daļā dienu ir bijuši neto pircēji – līdz pat visu laiku jaunajam rekordam.

Tirdzniecība starp 0,5 un 2 BTC – profesionāli tirgotāji

Darījumi starp 0,5 un 2 BTC ir otrs lielākais apjoms ikdienā. Šos darījumus var novērtēt jebkur starp USD 5 000 (0,5 BTC) un 20 000 USD (2 BTC), ja BTC cena ir 10 000 USD. Mūsu vajadzībām mēs attiecinām šo diapazonu uz profesionāliem tirgotājiem.

Aplūkojot 122 dienas no 1. augusta līdz 30. novembrim, šajā diapazonā tirgotāji 80 dienas bija neto pārdevēji jeb 65,57% laika (salīdzinājumā ar 53,28% mazumtirdzniecības diapazonā). Turklāt, lai gan mazumtirgotāji, sākot no septembra, pārsvarā veica neto pirkšanu (t.i., mēneša laikā, kad dominēja pirkšanas dienas, bija lielāks), profesionālie tirgotāji šajā diapazonā par tīrajiem pircējiem kļuva tikai oktobrī un novembrī..

Ikdienas% no pārdošanas un pirkšanas no 0,5 līdz 2 BTC pret VWAP. Avots: Kaiko un OKEx

Ikdienas pārdošanas un pirkšanas vizuālais attēlojums (procentos) šajā kategorijā salīdzinājumā ar VWAP parāda tendenci uz pārdošanu, salīdzinot ar līdzsvarotāku tendenci, kas vērojama mazumtirdzniecības diapazonā.

Dienas neto% pārdošanas un pirkšanas starpība starp 0,5 un 2 BTC pret VWAP. Avots: Kaiko un OKEx

Neto procentuālā starpība, salīdzinot ar VWAP, arī izceļ dominējošo pārdošanas spiedienu visa augusta un septembra laikā, jo cena nokritās no USD 11 000 līdz USD 10 000 un pēc tam atjaunojās. Noskaņojuma maiņa notika tikai oktobrī, jo cena pārkāpa 11 500 USD, pēc tam profesionālie tirgotāji galvenokārt bija pirkšanas pusē, it īpaši novembrī.

Pirmie galvenie pirkšanas maksimumi ir redzami 18. oktobrī un 21. oktobrī (kas atbilst 11 500 USD un 12 500 USD), savukārt līdzīga pārdošanas darbība tika novērota 1. – 2. Novembrī un 10. novembrī (atbilstot 13 500 USD un 15 300 USD līmenim). Lielākā daļa pirkumu šajā diapazonā sākās pēc cenu līmeņa 15 000 ASV dolāru apmērā un pārsvarā turpinājās līdz visu laiku augstākajam līmenim – izņemot Pateicības dienas avāriju.

Dienas neto% pārdošanas un pirkšanas starpība starp 0,5 un 2 BTC pret augšupejošo VWAP. Avots: Kaiko un OKEx

Salīdzinot ar augšupejošajām VWAP vērtībām, neto procentuālā starpība galvenokārt parāda pārdošanas aktivitāti līdz aptuveni 12 000 USD, pirkšanas procentus aptuveni 13 000 USD līmenī, turpmāku pārdošanu līdz 15 500 USD un pēc tam lielu pāreju uz pirkšanu pēc 16 000 USD.

Šis diapazons (no 0,5 līdz 2 BTC) ir salīdzinoši lielāku darījumu sākums, un, visticamāk, tajā ietilpst profesionāli tirgotāji, kuri līdzās algoritmiskai tirdzniecībai izmanto tehniskās analīzes un diagrammu veidošanas metodes. Tas varētu nedaudz izskaidrot šo modeli, jo Fibonači retracements, kas novilkts starp 2017. gada augstāko un 2018. gada zemāko līmeni, parāda 12 000, 13 000 un 16 000 USD kā cenu līmeni, kas atbilst 0,5, 0,618 un 0,786 Fibonači līmeņiem, kā parādīts zemāk.

OKEx BTC / USDT dienas diagramma, kurā redzami 0,5, 0,618 un 0,786 Fibonači retracement līmeņi. Avots: TradingView

Tirdzniecība starp 2 un 5 BTC – lieli tirgotāji un vaļi

Darījumi šajā diapazonā tiek vērtēti no 20 000 USD (2 BTC) līdz 50 000 USD (5 BTC), ja BTC cena ir 10 000 USD. Lai gan šie skaitļi nenorāda uz vaļiem, tie paši par sevi var būt šādi darījumi – tā kā tirgotāji, kuriem nav BTC miljonu dolāru vērtībā, var veikt arī šos darījumus – tie tomēr iezīmē slieksni, no kura mēs varam sākt uzskatīt lielos tirgotājus un vaļus par dalībniekiem.

Interesanti, ka šajā datu kopā no 122 dienām no 1. augusta līdz 30. novembrim tirgotāji bija neto pārdevēji 86 dienās jeb 73,50% gadījumu. Turklāt atšķirībā no profesionāliem tirgotājiem, kuri oktobrī un novembrī kļuva par neto pircējiem, šī diapazona tirgotāji visā pasaulē bija neto pārdevēji.

Dienas% pārdošanas un pirkšanas no 2 līdz 5 BTC pret VWAP. Avots: Kaiko un OKEx

Mūsu augstāk redzamā procentuālo vērtību tabula parāda, ka pārdošanas darījumi šajā diapazonā apsteidz pirkšanas darījumus lielākajā daļā perioda, izņemot dažus izņēmumus. Īpaši līdzsvarotāku pieeju var redzēt laikā, kad Bitcoin tirgoja zem 11 500 USD.

Dienas neto% pārdošanas un pirkšanas starpība starp 2 un 5 BTC pret VWAP. Avots: Kaiko un OKEx

Iepriekšminētā neto procentuālo atšķirību tabula parāda pirkšanas procentus aptuveni 11 500 USD līmenī (augstākais oktobra vidū sasniegtais maksimums šajā līmenī reģistrēts), kam seko 15 000 USD. Proti, pēc 15 000 ASV dolāriem pārdošanas spiediens šajā diapazonā tikai pastiprinājās, un vairums pārdošanas darījumu tika reģistrēti no 21. novembra līdz 30. novembrim, bieži vien cenai pieaugot..

Dienas neto% pārdošanas un pirkšanas starpība starp 2 un 5 BTC pret augšupejošo VWAP. Avots: Kaiko un OKEx

Tīrā procentuālā attiecība pret augšupejošo VWAP diagrammu vēl vairāk apstiprina mūsu novērojumus ar ievērojamu pārdošanas cenu pēc USD 15 000 un it īpaši pēc USD 18 000, līdz pat visu laiku augstākajam līmenim.

Šis modelis norāda, kā lielie tirgotāji un, iespējams, vaļi, nopirka zemā līmenī, aptuveni 11 000 ASV dolāru, un nolēma paņemt peļņu augšupceļā, it īpaši visu laiku augstākā līmeņa tuvumā, kur, šķiet, viņi ir pārdevuši, kad mazumtirdzniecības un profesionālie tirgotāji pērk.

Tirdzniecība starp 5 un 10 BTC – turpinājās lielie tirgotāji un vaļi

Ja darījumi šajā diapazonā ir no 50 000 USD (5 BTC) līdz 100 000 USD (10 BTC), ja Bitcoin cena ir 10 000 USD, šis segments pārklājas ar iepriekšējo (2–5 BTC), jo, visticamāk, tie abi ietver lielos tirgotājus un vaļus.

Viņu līdzība atspoguļojas arī šī diapazona neto pārdošanas dienās no 1. augusta līdz 30. novembrim, kas ir 85 jeb 72,65% (salīdzinot ar 86 jeb 73,50% no iepriekšējā diapazona). Līdzīgi kā iepriekšējais diapazons, arī šeit tirgotāji palika neto pārdevēji no augusta līdz novembrim.

Ikdienas% pārdošanas un pirkšanas no 5 līdz 10 BTC pret VWAP. Avots: Kaiko un OKEx

Arī ikdienas pirkšanas un pārdošanas procentuālais daudzums šajā kategorijā ir ļoti līdzīgs iepriekšējai kategorijai, pārsvarā balstoties uz neto pārdošanu, ar zināmu atelpu no septembra līdz oktobra vidum. Tomēr viens interesants novērojums šeit ir pirkšanas maksimums 24. novembrī, kas atbilst dienas 1000 USD + svecei.

Dienas neto% pārdošanas un pirkšanas starpība starp 5 un 10 BTC pret VWAP. Avots: Kaiko un OKEx

Iepriekšminētā neto procentuālā diagramma vēl vairāk izceļ šo tendenci netālu no gala, parādot pirkšanas aktivitātes šajā kategorijā 24. un 26. – 29. Novembrī (izņemot 25. un 30. novembri). Aplūkojot iepriekšējā diapazona (2–5 BTC) neto procentuālo atšķirību diagrammu, šajās dienās mēs neredzam līdzīgu pirkšanas aktivitāti.

Īpaši šī pirkšanas aktivitāte atbilst ne tikai zaļajai svecei 24. novembrī, bet arī apakšai, kas 27. novembrī bija aptuveni 16 000 ASV dolāru, un tai sekojošajai cenu maiņai, kā parādīts zemāk.

OKEx BTC / USDT ikdienas diagramma, kas izceļ 24. un 26. – 29. Novembra sveces. Avots: TradingView

Pirms tālāk analizējam šo tendenci, ir saprātīgi apspriest mūsu pēdējo kategoriju, kas grupē 10 BTC un augstākus darījumus. Pagaidām pašreizējā diapazona pēdējā diagramma ir neto procentuālā daļa salīdzinājumā ar augšupejošo VWAP.

Dienas neto% pārdošanas un pirkšanas starpība starp 5 un 10 BTC pret augšupejošo VWAP. Avots: Kaiko un OKEx

Šajā diagrammā ir izcelta pārdošanas neobjektivitāte visā šajā diapazonā, izceļot trīs ievērojamus izņēmumus: kad šī diapazona tirgotāji nopirka Bitcoin cenu 11 500, 15 500 un 18 500 USD. Tomēr mēs atkārtoti aplūkosim iepriekš minēto tendenci, kad pirkšanas aktivitāte šajā diapazonā pieauga gandrīz visu laiku augstākajā līmenī.

10 BTC un vairāk darījumi – iestādes

Mūsu pēdējā kategorijā ietilpst darījumi, kuru vērtība ir 10 BTC un vairāk, kas sākas no 100 000 USD, kad Bitcoin tirgo 10 000 USD. Ņemot vērā šo darījumu lielo apjomu, tos var attiecināt uz vaļiem un institūcijām, kaut arī ar ievadā norādītajām atrunām.

Šī datu kopa ir arī mazākā no visām, ņemot vērā zemo faktisko ikdienas darījumu skaitu – 10 BTC vai vairāk. Tas nozīmē, ka ātrs šī diapazona neto pārdošanas dienu apskats parāda līdzsvarotāku tendenci – tikai 64 no 122 dienām jeb 54,70% dominē tirdzniecības darījumi.

Turklāt, atšķirībā no visām iepriekšējām kategorijām, nevienu mēnesi šajā grupā nav vērojams ārkārtējs pārdošanas spiediens. Patiesībā, atšķirībā no pēdējām divām kategorijām, šai oktobrī bija tīra pirkšanas tendence.

Dienas% pārdošanas un pirkšanas ar 10 BTC un vairāk pret VWAP. Avots: Kaiko un OKEx

Dienas procentuālais daudzums, kas atspoguļots iepriekš redzamajā diagrammā, parāda līdzsvarotu pieeju, ar galējībām abās pusēs. Tomēr šīs vērtības ir arī neizbēgami ierobežotā šī diapazona izlases lieluma rezultāts.

Dienas neto% pārdošanas un pirkšanas starpība 10 BTC un vairāk salīdzinājumā ar VWAP. Avots: Kaiko un OKEx

Iepriekšminētā neto procentuālo atšķirību tabula parāda skaidrāku tendenci, un lielākā daļa pirkumu notika no septembra vidus līdz oktobra beigām, jo ​​Bitcoin tirgoja no 10 000 līdz 11 500 USD.

Lai gan bija vērojama zināma pirkšanas interese ap 15 500 dolāru atzīmi, tai sekoja pārdošanas spiediens. Tomēr atkal, tāpat kā pirms šīs kategorijas, mēs redzam pozitīvo pirkumu 24. novembrī, 26. novembrī un 29. novembrī.

Dienas neto% pārdošanas un pirkšanas starpība 10 BTC un vairāk salīdzinājumā ar augšupejošo VWAP. Avots: Kaiko un OKEx

Visbeidzot, augšupejošā VWAP pret neto procentuālo atšķirību diagramma tikai apstiprina, kā šī diapazona tirgotāji ir iecienījuši pirkšanu par zemākām cenām (ti, zem 12 000 ASV dolāriem) un pēc tam pārdošanu cenu pieauguma laikā – tomēr ar dažiem izņēmumiem, it īpaši netālu no mītiņš.

Lietu nodošana perspektīvai

Lai gan iepriekš veiktās plašās diskusijas izceļ interesantas atziņas, mēs tagad apkoposim dažus no galvenajiem secinājumiem par pieejamību un plašu perspektīvu.

Zemāk esošajā tabulā ir uzsvērta katra mēneša dominējošā tendence, ko apzīmē ar plus (pirkšanas) vai mīnus (pārdošanas) simbolu blakus procentuālajai vērtībai. Pēdējā slejā ir vienāds skaitlis par visu 122 dienu periodu no 1. augusta līdz 30. novembrim.

Tirdzniecības diapazons augusts Septembris Oktobris Novembrī Kopā par periodu
0 un 0,5 BTC -80,65% +56,67% +58,06% +53,33% -53,28%
0,5 un 2 BTC -90,32% -93,33% +58,06% +63,33% -65,57%
2 un 5 BTC -93,55% -76,67% -54,84% -56,67% -73,50%
5 un 10 BTC -90,32% -73,33% -58,06% -56,67% -72,65%
10 BTC vai vairāk -67,74% 50,00% +58,06% -56,67% -54,70%

Neto pirkšanas vai pārdošanas uzvedība katrā tirdzniecības diapazonā pret katru mēnesi. Avots: OKEx

Iepriekš redzamajā tabulā ir redzams lielais neto pārdošanas apjoms visā augustā visos tirdzniecības diapazonos. To var izskaidrot ar faktu, ka augusts pirmo reizi pēc gandrīz 12 mēnešiem iekļuva 11 000 ASV dolāru cenu diapazonā – un tirgotāji ļoti vēlējās ņemt peļņu.

Septembri galvenokārt iezīmēja Bitcoin kritums atkal līdz 10 000 ASV dolāru un sekojošā konsolidācija starp 10 000 un 11 000 USD. Lai gan mēs redzam mazumtirdzniecības pirkšanu šajā mēnesī, visi pārējie diapazoni atkal bija neto pārdevēji – izņemot tirgotājus 10 BTC vai augstākā diapazonā, kuri bija neitrāli.

Oktobris iezīmēja vēl vienu mītiņu, kas Bitcoin noveda no apmēram USD 10 500 līdz USD 13 500. Kaut arī mazumtirgotāji, domājams, pievienojās šim skrējienam, tas ietekmēja arī profesionālos tirgotājus. Lai arī lielie tirgotāji un vaļi palika neto pārdevēji, viņu pārdošana oktobrī nebija tik ārkārtēja kā iepriekšējos mēnešos. Īpaši tirgotāji 10 BTC vai augstākā diapazonā oktobrī arī kļuva par neto pircējiem.

Visbeidzot, novembrī gan mazumtirdzniecības, gan profesionālie tirgotāji turpināja iepirkties rallijā, savukārt lielie tirgotāji, vaļi un, iespējams, iestādes ņēma peļņu. Šī rīcība ir izskaidrojama ar pirmo Bitcoin neveiksmīgo mēģinājumu pārbaudīt savu 2017. gada visu laiku augstāko līmeni 25. novembrī, kā rezultātā strauji kritās un avarēja ap Pateicības dienu. Psiholoģiskā pretestība, kā arī nepieciešamība pēc riska pārvaldības, iespējams, ir pamudinājusi vaļus un iestādes atbrīvot savas pozīcijas šajos līmeņos, savukārt mazumtirdzniecības un profesionālie tirgotāji joprojām palika cerīgi.

Lai to aplūkotu perspektīvā, mēs apsvērsim novembra pēdējo nedēļu un to, vai tirgotāji mūsu diapazonos šajās dienās veica neto pirkšanu vai pārdošanu.

Tirdzniecības diapazons 24. novembris 25. novembris 26. novembris 27. novembris 28. novembris 29. novembris 30. novembris
0 un 0,5 BTC Pārdošana Pirkšana Pārdošana Pirkšana Pirkšana Pirkšana Pirkšana
0,5 un 2 BTC Pirkšana Pirkšana Pārdošana Pirkšana Pirkšana Pirkšana Pārdošana
2 un 5 BTC Pārdošana Pārdošana Pārdošana Pārdošana Pirkšana Pārdošana Pārdošana
5 un 10 BTC Pirkšana Pārdošana Pirkšana Pirkšana Pirkšana Pirkšana Pārdošana
10 BTC vai vairāk Pirkšana Pārdošana Pirkšana Pārdošana Neitrāls Pirkšana Pārdošana

Neto pirkšanas vai pārdošanas paradumi katram tirdzniecības diapazonam 2020. gada novembra pēdējā nedēļā. Avots: OKEx

Šajā tabulā parādīts, kā visi, izņemot lielāko daļu mazumtirgotāju, guva peļņu, kad BTC sasniedza savu jauno visu laiku augstāko līmeni 30. novembrī. Tomēr visaugstākā relatīvā peļņas gūšanas aktivitāte tika novērota no 2 līdz 5 BTC darījumiem. Kā jau iepriekš tika apspriests, tirgotāji šajā diapazonā pārsvarā iegādājās Bitcoin zem 11 500 USD un guva peļņu, jo BTC novērtēja visu laiku līdz visu laiku augstākajam līmenim. Šķiet, ka viņi ir veikuši vairāk pirkšanas darījumu tikai 28. novembrī, kad sākās atkopšanās pēc Pateicības dienas avārijas.

Tāpat visas tirgotāju personas, izņemot vaļus un institucionālos tirgotājus, panikā pārdeva Pateicības dienas katastrofas laikā 26. novembrī, kad cena nokritās no $ 19,000 līdz $ 16,000. Tas parāda, cik lieli vaļi un iestādes salīdzinoši aktīvi iegādājās BTC "lēts" jo to pārdeva visi pārējie, kamēr cena samazinājās.

Secinājums

Šķiet, ka mazumtirgotāji ir veikuši Bitcoin cenu pieaugumu – tāpat kā pērkot, cenai pieaugot – no 11 000 ASV dolāru līmeņa līdz nesenajam visu laiku augstākajam OKEx līmenim aptuveni 19 850 ASV dolāru apmērā. Kaut arī profesionālie tirgotāji arī pievienojās rallijam vēlāk, šķiet, ka lielie tirgotāji (un, iespējams, vaļi) ir ieņēmuši peļņu, jo iestādes (un, iespējams, vaļi) palika zināmā mērā līdzsvaroti, neskatoties uz zināmu tendenci uz pārdošanu.

Ātra novembra pēdējās nedēļas analīze ir arī daudzsološa, jo tā parāda, ka vaļi un iestādes nopirka Pateicības dienas cenu kritumu, kam sekoja cenu atgūšana.

Kopumā šķiet, ka lielie tirgotāji, vaļi un iestādes, kas uzkrājuši Bitcoin aptuveni 10 000 USD līmenī, nolēma gūt peļņu šī rallija laikā, savukārt mazumtirgotāji cenu pieauguma laikā lielākoties turpināja papildināt savas pozīcijas. Rezultāts varētu būt tāds, ka mazumtirgotāji tiks ieslodzīti īstermiņā un vidējā termiņā – BTC pašlaik tirgojas zem 19 000 USD -, taču, ņemot vērā to, kā kopējais tirgus noskaņojums joprojām ir vērojams, viņu zaudējumi var būt īslaicīgi.

Ņemot vērā visu satraukumu un māniju, kas saistīta ar Bitcoin vēršu skrējienu, šajā ziņojumā aplūkotie dati kalpo kā atgādinājums, ka lielie tirgotāji, vaļi un iestādes nodarbojas ar zemu pirkšanu un augstu pārdošanu. Viņu interesēs nav turpināt pirkt monētas ar jauniem augstumiem un padarīt tās vēl dārgākas. Galu galā, kā liecina dati, viņi cenšas virzīt tirgu, panikā satricināt mazumtirgotājus un izmantot iespējas iegādāties salīdzinoši lētas monētas. Mazumtirgotājiem un visiem pārējiem, šķiet, ir izvēle starp divām iespējām: peldēšana ar plūdmaiņu vai pret to.

Ja jums šī analīze šķita noderīga, varat skatīt, lejupielādēt un kopīgot šī ziņojuma PDF versiju tālāk:

Skatīt pilnekrāna režīmā

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me