Litecoin – sudrabs līdz Bitcoin zelts (III daļa)

Šīs sērijas pēdējās divas daļas aptver Litecoin attīstības vēsturi, darbības mehānismu, darījumu ātrumu Litecoin tīklā, kalnrūpniecības izplatīšanu, ieskaitot Litecoin bloku atlīdzības samazināšanu uz pusi.

Šīs sērijas pēdējā segmentā mēs iedziļināsimies Litecoin tirgus, tīkla un ekosistēmas veidošanā..

1. Tirgus veiktspēja

Pašlaik komercdarījumu klīringa un norēķinu procedūrām ir jāveic vairākas procedūras, iesaistot daudzas organizācijas, un tas kļūst vēl sarežģītāk, ja runa ir par pārrobežu maksājumiem. Savukārt kriptovalūtas maksājumi, ko vada Bitcoin (BTC), cilvēkiem ir vēl viena alternatīva, izmantojot vienaudžu apmaiņu, novēršot starpnieku un samazinot arī izmaksas.

Tomēr Bitcoin maksājums joprojām ir topošajā fāzē un cīnās ar lēna apstiprināšanas ātruma, ierobežotas caurlaides, koncentrētas jaukšanas jaudas, mērogojamības dilemmas un citu problēmu izaicinājumiem. Vienkāršāk sakot, Bitcoin joprojām cīnās, lai apmierinātu cilvēku prasības pēc maksājuma.

Litecoin tika izstrādāts, lai atrisinātu šīs dilemmas tāpat kā citi altkoīni. Apgaismots nopērkams Bitcoin dokuments, Čārlijs Li izstrādāja vieglāku Bitcoin versiju, kas uzlaboja Bitcoin apstiprināšanas ātrumu, pateicoties unikālajām tehnoloģijām Scrypt algoritmā un Segwit mehānismā. Šajā rakstā Litecoin ierindojas CoinMarketCap piecu labāko monētu kategorijā ar tirgus ierobežojumu līdz 5,012B dolāriem, kas ir 5,4% no Bitcoin vērtības.

2. Tehnoloģiju analīze

2.1 Apgaismojuma tīkls un SegWit

Gan Lighting Network, gan SegWit (saīsināti no Segregated Witness) tika slavēti kā mērogojamības problēmu risinājumi. Segwit tika aktivizēts litecoinieslēgts 2017. gada 10. maijs, un tālāk Bitcoin ieslēgts 23. augusts, 2017. SegWit sākotnējais nolūks bija novērst kļūdu bitkoina kodā, ko sauc par darījumu kaļamību. SegWit fiksēta darījuma kaļamība, noņemot paraksta informāciju un saglabājot to ārpus pamata darījumu bloka. Faktiski Segwit nepalielina bloka lielumu, bet tikai palielina darījumu skaitu 1 MB blokos, tādējādi zināmā mērā uzlabojot mērogojamību.

Savukārt apgaismes tīkls ir protokols, kurā galvenajā blokķēdē tiks veikti bieži un nelieli darījumi. Lietotāji apgaismojuma tīklā varēja veikt bieži un nelielu BTC darījumu apjomu. Litecoin ir veiksmīgi ieviesis Lighting Network un Segwit.

Saskaņā ar datu analīzi vietnē 1ml.com Apgaismošanas tīkla kravnesība ir sasniegusi 302,9 LTC ar 184 mezgliem, kas ir palielinājies par 6,36% pēdējo 30 dienu laikā. Turklāt kanāli ir sasnieguši 1339, pēdējo 30 dienu laikā palielinoties par 21%, un iesaistīto LTC summa ir arī 291,09. Salīdzinājumam: Bitcoin tīkla ietilpība ir sasniegusi 1063,42 BTC, un mezglu skaits ir sasniedzis 8065, kas ir palielinājies par 7,48% pēdējo 24 stundu laikā. Turklāt kanāli Bitcoin tīklā ir samazinājušies līdz 38 637, samazinoties par 1,6%. Vārdu sakot, Bitcoin Lighting Network darbojas daudz labāk nekā Litecoin.

2.2 Skripta algoritms

Skripts ir atmiņas ietilpīgs POW algoritms. Litecoin tomēr nebija pirmā monēta, kas izmantoja Scrypt algoritmu, un Tenebrix ir pirmā monēta, kas ir Scrypt algoritma aizsācēja, un Litecoin to veiksmīgāk pierādīja tikai.

Scrypt algoritms bloku izrakšanai izmanto centrālā procesora dīkstāves laiku. Scrypt algoritms ģenerē masīvu ar vairākiem bloka elementiem, katram bloka elementam vispirms jāveic virkne darbību, lai ģenerētu jaukšanas vērtību, un pēc tam jādarbojas ar visu masīvu, lai iegūtu gala rezultātu.

Scrypt prasa daudz atmiņas, jo tas veic gan funkcijas, kas saistītas ar prasību kalnračiem ātri ģenerēt numurus, gan arī saglabāt šos ģenerētos numurus procesora brīvpiekļuves atmiņā (RAM), kurai pēc tam ir jāpiekļūst pirms rezultāta iesniegšanas. Scrypt hash funkciju sākotnēji Litecoin izstrādes komanda ieviesa lietojumprogrammām raksturīgajās integrētajās shēmās (ASIC), kas padara ieguves jaudu viegli koncentrējamu lielajos ieguves baseinos. Tomēr Scrypt algoritms padara jaukšanas jaudu izplatītāku, tādējādi samazinot 51% uzbrukumu iespēju.

Scrpyt atmiņas ietilpīgais dizains apgrūtina ASIC kalnračiem lielāku enerģijas izmantošanu Litecoin ekosistēmā, kas ir saskaņots ar blockchain galveno decentralizācijas un izplatīšanas principu. Scrypt algoritms liek cilvēkiem strādāt decentralizētākā virzienā, un tas tika vispāratzīts Litecoin kopienā.

3. Tīkla veiktspēja

3.1. TPS / Bloķēt

Avots: http://explorer.litecoin.net

Saskaņā ar iepriekš minēto diagrammu darījumi uz vienu Litecoin bloku vēl nav sasnieguši pilnu bloka lieluma limitu.

3.2. Bloka lielums

Avots: LTC Block Explorer

LTC bloka lielums paliek 50000 baitu robežās, un tas ir piedzīvojis divus ievērojamus pieaugumus pirms un pēc 7. aprīļa.

3.3. Laika patēriņš bloku ģenerēšanai

Avots: LTC Block Explorer

Litecoin bloks tika izveidots apmēram ik pēc 200s un tiek piegādāts ar stabilu ātrumu.

3.4. Darījumu maksa

Avots: LTC Block Explorer

Diagrammā parādīta vidējā kalnraču dienas līknes līkne. Kalnrača ikdienas ienākumus daļēji veido darījumu maksa par bloku iesaiņošanu. Pēc bloka atlīdzības samazināšanas uz pusi samazināsies kalnraču atlīdzība par ziņu bloku ieguvi un palielināsies viņu atkarība no darījumu maksām. Turklāt kalnraču ienākumus nodrošinās darījumu maksas. Litecoin darījumu maksa šobrīd pārsvarā ir mazāka par 0,04.

3.5. Aktīvās un nesen pievienotās adreses

Avots: LTC Block Explorer

Litecoin tīkla aktīvās adreses nepārtraukti pieaug, un 7. aprīlī tīklam pievienojas vairāk lietotāju, pateicoties tā salīdzinoši zemākajām darījumu cenām un ātrākam apstiprināšanas ātrumam nekā Bitcoin.

4. Žetonu analīze

4.1. Litecoin īpašnieku izplatīšana

Runājot par Litecoin turēšanas sadalījumu, 100 populārākās adreses sedz 42% no visa piedāvājuma, parādot koncentrācijas jautājumus tāpat kā citi galvenie altkoīni. 10 lielāko Litecoin adrešu turēšanas summa veido aptuveni 9,4% no kopējā piedāvājuma un lielākais turētājs – aptuveni 1,57%.

Avots: https: // chainz.kriptogrāfija.info / ltc / #! bagāts, Sākot ar 19. februāri

4.2. Apmainās ar Litecoin sarakstu

Saskaņā ar 19. aprīļa coinmarketcap datiem pašlaik kopumā 400 LTC tirdzniecības pāri atrodas 164 biržās. No šīm 164 biržām 86 ir LTC ieraksti, un tās pēc skaita ir iekļautas pirmajā desmit biržās. Kā redzams zemāk redzamajā tabulā, no visiem 22 darījumiem, kuru apjoma daļa pārsniedz 1 procentu, OKEX uzsāka LTC darījumus 2017. gada oktobrī un šobrīd veido 4 procentus no kopējā apjoma.

Litecoin darījums galvenajās biržās

5. Ekosistēmas veidošana

5.1 Kods apņemas

Kods apņemas parāda tehnoloģiju attīstību un projekta atkārtojumu. Līdz 19. aprīlim Litecoin sekotāju bāze ir 3292, kas parāda lielu sabiedrības interesi. Šajā rakstā Litecoin ir sasniedzis 18 119 saistības, un tajā piedalījās 572 dalībnieki.

Litecoin Performance Github, 19. aprīlī

No iepriekš minētās diagrammas jūs varat redzēt, cik daudz laika periodu no 2010. līdz 2011. gadam Litecoin izdarīja ap 20, un pēc 2011. gada bija zināms pieaugums virs 20. Tomēr no 2018. gada vidus tā koda saistības parāda tikai lejupslīdi līdz gandrīz jebkādām saistībām dažu mēnešu laikā, un pēdējā saistība notika 2018. gada 20. februārī.

Faktiski saistību skaitļi ir ļoti korelēti ar Apgaismošanas tīkla tehnoloģijas attīstību. Līdz šim Litecoin, šķiet, ir iestrēdzis stagnācijas periodā tās publiskās ķēdes attīstībā, un tas ir pretrunā ar citu topošo publisko blokķēžu konkurenci..

Avots: Github, 2019. gada 19. aprīlis Avots: Github, 2019. gada 19. aprīlis

5.2 Litecoin’s Media Attention

Litecoin sekotāju skaits vietnē Reddit, Twitter un Facebook sasniedza 73 891 (pastāv pārklāšanās iespēja). Litecoin plašsaziņas līdzekļu uzmanība tika pievērsta no 2017. gada beigām līdz 2018. gada sākumam, un kopš 2018. gada beigām ir kļuvusi nemainīga, kas sakrīt ar lāču un buļļu cikla slēdžiem.

Litecoin’s Media Attention: Coingecko

5.3 Bezsaistes maksājumu ekosistēma

Litecoin integrēšana tirgotāja maksājumu sistēmā un citās lietojumprogrammās ir nepieciešamie soļi, lai panāktu tā masveida pieņemšanu. Kā lietderības simbols LTC bezsaistes maksājumu ekoloģija ir galvenā uzmanības centrā. Saskaņā ar Litecoin.com sniegto informāciju Litecoin ir sadarbojies ar institūcijām, tostarp kriptovalūtas maksājumu vārtejām, debetkaršu iestādēm, citiem blokķēdes projektiem un ķieģeļu un motoru mazumtirgotājiem. Mēs analizēsim Litecoin pieņemšanu no partnerinstitūciju, tirgotāju un bankomātu dimensijām.

5.3.1 Kredītkarte

2018. gada maijā Wirex, ilgtermiņa kriptovalūtas debetkaršu nodrošinātājs, paziņoja, ka sāks atbalstīt Litecoin un pat ļaus lietotājiem apmainīt desmitiem viltotu monētu pret Litecoin, kas vienkāršotu skaidras naudas izņemšanu no ICO vai kriptovalūtas..

Septembrī Bitnovo uzsāka Litecoin debetkarti, kas lietotājiem ļauj ērti noguldīt kriptonauda un nekavējoties saņemt eiro, kurus var izmantot jebkurā tradicionālajā iestādē. TenX, vēl viens kriptovalūtas debeta CARDS nodrošinātājs, savā emuārā paziņoja par Litecoin nākotnes plāniem.

5.3.2. Kooperatīvie tirgotāji

Simtiem e-komercijas vietņu un ķieģeļu javas pēdējā gada laikā ir pieņēmuši maksājumus Litecoin, liecina kriptovalūtu entuziastu apkopotie dati vietnē Reddit. Litecoin tirgotāji piedāvā plašu preču un pakalpojumu klāstu, tostarp mākslu, apģērbu, pārtiku un dzērienus, dārgmetālus, elektroniku un citus pakalpojumus, kas izplatīti vairākās nozarēs. Tomēr maksājumu pieņemšana joprojām ir ļoti ierobežota, un daži veikali dažādu faktoru dēļ ir slēgti. Acīmredzot Litecoin vēl ir tāls ceļš ejams pirms kļūšanas par liela mēroga lietojumprogrammu.

5.3.3 Bankomāts

Kripto bankomāti lietotājiem palīdz veikt apmaiņu ar kriptogrāfiju un kriptogrāfijas apmaiņu. Sākot ar 2019. gada 19. aprīli visā pasaulē ir 4 607 kriptogrāfijas bankomāti, kas izplatīti 81 valstī, no kuriem lielākā daļa koncentrējas Ziemeļamerikā un Eiropā, aptverot attiecīgi 72,6% un 23,1%.

Bankomātu skaits uz 19. aprīli, Coinatmradar

Pirmais pasaulē ar Litecoin iespējoto bankomātu sāka darboties 2017. gada maijā. Šobrīd visā pasaulē ir 2 999 bankomāti, kas nodrošina Litecoin depozītu un izmaksu pakalpojumus, kas veido 65,1% no visiem kriptovalūtu bankomātiem, un tas arī ierindojas trešajā vietā no visu kriptogrāfijas valūtu skaita. Bankomāti. Litecoin bankomāti galvenokārt tiek izplatīti arī Ziemeļamerikā un Eiropā.

Litecoin bankomātu karte, sākot ar 2019. gada 19. aprīli

Saskaņā ar Coinmap, org datiem visā pasaulē ir 14 650 ķieģeļu un javas veikali, kuros Bitcoin tiek pieņemts kā maksājuma veids. Tie ietver tirgotājus un bankomātus, kas atbalsta Bitcoin maksājumus. Lai gan Litecoin maksājumu ekoloģija tiek pastāvīgi bagātināta un tās bankomāti arvien paplašinās, Litecoin vairumā gadījumu nav labākā tirgotāju izvēle, jo ir panākta kopēja vienprātība par galveno kriptonauda-Bitcoin.

Bitcoin maksājumu ekoloģija no 16. aprīļa, CoinMap

6. Secinājums

Gan izmantojot POW konsensu, gan ātrāks apstiprināšanas ātrums, gan tā progresīvās tehnoloģijas SegWit un Lighting Network dod tai priekšrocības pār Bitcoin, kas palīdzēja Litecoin iegūt saķeri un vienprātību kopienā.

Lai arī litekoīns vairs nav funkcionāli pārāks, piektais vērtīgākais apgrozībā esošais litekoīns pēc tirgus vērtības ir ieņēmis daudz tīkla efektu un ir ļoti pieņemams biržās. Vienprātība par Litecoin ir kļuvusi par tās vērtības balstu. Un Litecoin laika gaitā izveidotā vienprātība, kapitāls un aprēķins joprojām apgrūtina drīzu apsteigšanu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me