Kripto tehniskie rādītāji

Tehniskā analīze ir ļoti svarīga tirdzniecībā, neatkarīgi no tā, vai esat akciju tirgotājs vai kriptogrāfijas tirgotājs, vēsturisko cenu kustību, modeļu un citu ar tirdzniecību saistītu datu izpēte varētu palīdzēt identificēt tirdzniecības iespējas un prognozēt tirdzniecības virzienu. cenas. Tehniskā analīze ir plaši izmantota akcijās, nākotnes līgumos, precēs, valūtas un citās aktīvu klasēs. Blokķēdes laikmetā kriptovalūtu tirgotāji kriptogrāfijas telpā ir pieņēmuši vecās pasaules metodes, mēģinot izstrādāt dažus jauna veida analīzes rīkus, kas pielāgoti šai jaunajai aktīvu klasei.

Bollingera lentes

Šis ir viens no visbiežāk izmantotajiem rādītājiem tirdzniecībā, un tā nosaukums ir amerikāņu aktīvu pārvaldnieks un tehniskais analītiķis Džons Bollingers. Bollingera joslas, ko nosaka līniju kopa, uzrāda divas standarta novirzes (pozitīvi un negatīvi) prom no vērtspapīra cenas vienkāršā slīdošā vidējā (parasti 20-SMA). Tā kā standartnovirze ir svārstīguma mērs, tad, kad tirgi kļūst nepastāvīgāki, joslas paplašinās, tāpēc lielāka ir iespēja iziet no tirdzniecības; mazāk svārstīgos periodos joslas saraujas, kas varētu būt potenciālā pieaugošās svārstīguma pazīme un varētu būt tirdzniecības sākumpunkts..

Turklāt daudzi tirgotāji uzskata, ka tad, kad cenas tuvojas augšējai joslai, tirgū to var pārpirkt. Un otrādi, kad cenas tuvojas zemākajai joslai, tas norāda uz pārpārdošanu tirgū.

Šis ir BTC / USDT ikdienas grafiks ar Bollinger Bands, tas ir piemērs tam, kā joslas paredzēja cenu virzienus un norādīja iespējamos ieejas un izejas punktus.

Avots: OKEx (www.tradingview.com)

Raksta tapšanas laikā pāris tirgojās tikai nedaudz zem 12000, un tas jau ir sasniedzis augšējo joslu, tikmēr impulss bija salīdzinoši zems, tas liek domāt, ka nesenajā BTC rallijā varētu pietrūkt tvaika.

Tomēr Bollinger Bands ir tikai viens no daudzajiem rādītājiem, kas palīdz tirgotājiem pieņemt lēmumus par tirgus svārstībām, un tā nav atsevišķa sistēma. Tirgotāji to parasti izmanto kopā ar citiem tehniskajiem rādītājiem, lai iegūtu skaidrāku priekšstatu un analīzi.

Fibonači retrements

Tas ir tehnisks rādītājs, kas ļauj analītiķiem identificēt iespējamās atbalsta vai pretestības jomas, izmantojot īpašo attiecību kopumu, kas balstīts uz Zelta koeficientu, īpašu skaitli ar unikālām matemātikas un ģeometrijas īpašībām un plaši redzamu dabā, mākslā, un arhitektūra.

Primārais Fibonacci Retracement līmenis ir 23,6%, 38,2%, 61,8% un 78,6%. 50% plaši izmanto arī tirgotāji, tomēr tas nav oficiāls Fibonači koeficients. Tātad, kāpēc šiem procentuālajiem skaitļiem ir nozīme? Tāpēc, ka tie parāda, cik daudz iepriekšēja gājiena cena ir atkāpusies vai koriģēta.

Apskatiet ETH / USDT dienas grafiku ar Fibonači retracement līmeņiem. Trīs baltās rūtiņas ir piemēri, kā atrast atskaites līmeņus. Pāris ir bijis diapazona tirdzniecībā kopš jūlija vidus, un atbalsts aptuveni 200 šķiet spēcīgs, kas ir 23,6% no Fibonači retracementa attiecībā pret augsto un zemāko. Tomēr pāris ir veicis divus mēģinājumus pārkāpt 38,2% līmeni, bet neveiksmīgi, kas uzskatīja par ievērojamu pretestību.

Avots: OKEx (www.tradingview.com)

Tāpat kā citiem rādītājiem, tirgotājiem nevajadzētu paļauties tikai uz Fibonacci Retracement, lai noteiktu apstāšanās zaudējumus vai noteiktu ieejas punktu. Daudzi citi izmanto Fibonači pētījumus kopā ar citiem tehniskās analīzes veidiem.

RSI

Relatīvā stipruma indekss jeb RSI ir impulsa rādītājs, kas mēra cenu kustības ātrumu un izmaiņas. Tas palīdz tirgotājiem novērtēt, vai aktīvs ir pārpirkts vai pārdots. RSI rādījums ir no 0 līdz 100. Kad RSI vērtība sasniedz 70 vai vairāk, aktīvs tiek uzskatīts par pārpirktu. Kad RSI vērtība nokrītas līdz 30 vai zemāk, tas norāda, ka aktīvu varētu pārdot vairāk.

Vēl svarīgāk ir tas, ka RSI un aktīvu cenas atšķirības varētu liecināt par iespējamas jaunas tendences attīstību. Piemēram, BCH / USDT dienas diagramma šeit. Aprīlī mēs esam redzējuši, ka pāru diapazons tiek tirgots no 250 līdz 325, tomēr RSI radīja pārpirktu nolasījumu un radīja lāču atšķirības, un tam sekoja cenu korekcija apmēram 2 nedēļas. Tas pats notika atkārtoti maijā, notika lāču atšķirības, kam sekoja cenu korekcija jūnijā.

Avots: www.tradingview.com

Secinājums

Tehniskās analīzes jomā ir daudz ko izpētīt, finanšu pasaules tirgotāji un analītiķi ir izmantojuši simtiem signālu, modeļu un rādītāju. Tehniskie pētījumi ļauj tirgotājiem pieņemt gudrākus lēmumus un labāk prognozēt turpmākās cenu izmaiņas, pamatojoties uz vēsturiskajiem datiem un statistiku. No otras puses, fundamentāla analīze ir tikpat svarīga tirdzniecības lēmumu pieņemšanas procesā. Tradicionālo finanšu pasaulē, ja fundamentālā analīze ir uzņēmuma iekšējās vērtības izpēte šifrēšanas telpā, tas būs process, lai uzzinātu, vai monēta ir pārspīlēta vai nenovērtēta. Ieguldītāji varēs iegūt lielāku un pilnīgāku priekšstatu, veicot savu fundamentālo un tehnisko uzticamības pārbaudi pirms ieguldīšanas vai iesaistīšanās darījumā..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me