Kāpēc USDT maržēto atvasināto instrumentu līgumi kļūst tik populāri?

USDT- pret monētām marķēts mijmaiņas attēls

Lai gan pēdējos pāris mēnešos Bitcoin cena ir ievērojami svārstījusies, mēs esam redzējuši stabilu tirdzniecību ar USDT maržināto atvasināto instrumentu līgumu procentuālo pieaugumu – līdz visu laiku augstākajam līmenim. Tajā pašā laikā ar monētām maržinātie līgumi turpina zaudēt tirgus daļu. Rezerves valūta – USDT vai monēta, kas nozīmē citu kriptovalūtu – attiecas uz valūtu, kurā tiek veikti līgumi.

Šī USDT maržināto līgumu skaita pieauguma tendence ir acīmredzama, pārbaudot OKEx pastāvīgo līgumu daļu no tirdzniecības apjoma pēc veida. Zemāk redzamajā šķībajā diagrammā BTC / USDT apzīmē USDT maržas mijmaiņas darījumus, bet BTC / USD – mijmaiņas darījumus ar monētām. Pirmā vērtība ikdienā dažkārt ir pārsniegusi otrās vērtības vērtību, savukārt vidējais tirdzniecības apjoms starp abiem ir bijis ļoti tuvs.

Apkopotais dienas apjoms un atvērtie procenti starp BTC / USD (mijmaiņas darījumi) un BTC / USDT (mijmaiņas līgumi). Avots: šķībs

Tirdzniecības dziļuma ziņā USDT nodrošinātie mijmaiņas darījumi tagad ir panākuši mijmaiņas darījumus ar monētām – pat pagājušajā nedēļā tos pārsniedzot.

Tirdzniecības apjoma procentuālais daudzums starp BTC / USD mijmaiņas darījumiem un BTC / USDT mijmaiņas darījumiem no 2. jūnija līdz 17. jūnijam. Avots: OKEx

USDT maržas līgumi sāka darboties tikai 2019. gada decembrī, kad OKEx kļuva par pirmo biržu, kurai vienlaikus bija divu veidu līgumi. Tikai vairāk nekā pusgada laikā USDT maržināto līgumu tirdzniecības apjoms ir strauji pieaudzis – kas arī atspoguļo pašreizējos tirgus apstākļus.

Piedāvājuma / piedāvājuma starpība 5 miljonu ASV dolāru apmērā (%, dienas vidējā vērtība) starp BTC / USD mijmaiņas darījumiem un BTC / USDT mijmaiņas darījumiem no 1. janvāra līdz 17. jūnijam. Konfidencialitātes labad mēs esam izlaiduši Y asi. Avots: OKEx

Līgumi ar monētu un USDT maržinātiem līgumiem

Ar monētām marķēts līgums ir apgriezts tirdzniecības produkts – tas nozīmē, ka kriptogrāfija tiek iegādāta pirms līguma par depozītu kā nodrošinājumu – tas tiek norēķināts, pamatojoties uz monētu vai kriptonauda, ​​ko izvēlas tirgotājs. Tas nozīmē, ka, ja jūs tirgojat BTC / USD, jūsu pozīcija galu galā tiks nokārtota BTC. Tirgotājiem ir arī jāpatur BTC kā nodrošinājums, ja tiek tirgots BTC līgums vai ETH, ja tirgojas ar ETH līgumu.

Savukārt USDT maržas līgums ir lineārs atvasinātais produkts, kas kotēts un norēķināts USDT – Tether’s stablecoin token, kas ir piesaistīts ASV dolāra vērtībai..

Apgrieztajiem līgumiem peļņu un zaudējumus vai P / L aprēķina BTC, bet lineārajos līgumos izmanto USDT.

Apgrieztā nelineārā un lineārā izmaksa. Avots: Plānoti

Daudzus gadus apgrieztie nākotnes līgumi ir bijuši populārākie atvasinājumi kriptovalūtu tirdzniecībai. Līdz šim ar monētām marķēti ceturkšņa fjūčeri bija visvairāk tirgotie un likvīdākie produkti OKEx.

Piemēram, BTC tirdzniecībā ceturkšņa nākotnes līgumi (BTC-USD-200925) veidoja apmēram 33% no kopējā tirdzniecības apjoma pēdējās 24 stundās. Tajā pašā laikā USDT maržinātie mūžīgie mijmaiņas darījumi (BTC-USDT-SWAP) veidoja aptuveni 19% un par 3% pārsniedza mūžīgos mijmaiņas darījumus ar monētām (BTC-USD-SWAP)..

OKEx 24h BTC nākotnes līgumi & Mijmaiņas apjomi (miljoni ASV dolāru) 7. jūlijā. Avots: šķībs

Priekšrocības tirdzniecībai ar USDT

Tā kā Bitcoin cena 2019. gada otrajā pusē turpināja kristies, ko papildināja vairāki strauji sūkņi un izgāztuves, tirgus acīmredzami kļuva vairāk izvairīgs no riska. Tas sakrita arī ar stablecoins iegūt popularitāti un to lietošanas gadījumu skaita pieaugums.

Neuzpūtīgā vidē vai augsta svārstīguma periodos USDT maržas līgumi var palīdzēt mazināt minēto svārstīgumu. Tie arī ļauj tirgotājiem viegli aprēķināt atdevi fiat, nevis BTC.

Populārs analītiķis un Decentraders dibinātājs FilbFilb izskaidrots OKEx Insights:

"Problēma ar to, ka BTC ir pamatā esošais aktīvs, neskatoties uz to, ka tas ir novatorisks mijmaiņas produkts, nozīmē, ka, lai ierobežotu Bitcoin nodrošinājumu, ir nepieciešams papildu riska pārvaldības slānis. Ar jauniem sviras novatoriskiem produktiem, kas tiek ieviesti tiešsaistē, norēķinoties USDT, dažas no šīm grūtībām tiek novērstas tiem, kas vēlas galvenokārt pārvaldīt sniegumu USD." 

Tirdzniecība ar USDT, neapšaubāmi lielākais stablecoin pēc tirgus kapitalizācijas ir izrādījusies laba izvēle nestabiliem periodiem – piemēram, 2020. gada pirmajai pusei, jo tas atbrīvo lietotājus no pastāvīgas domāšanas par viņu kriptogrāfiskās iedarbības ierobežošanu.

Turklāt, ja tirgotāji ieņem īsas pozīcijas, USDT nodrošinājuma līgumi varētu radīt labāku peļņu nekā līgumi ar monētām, aprēķinot peļņu un zaudējumus fiat. OKEx iepriekš ilustrēts šo punktu šajā piemērā:

Tomēr buļļu tirgū contango – situācija, kurā pamatā esošā aktīva nākotnes cena ir augstāka par spot cenu – ir ļoti augsta. Ar monētu starpību noslēgtie līgumi attiecīgi radīs lielāku peļņu, jo pieaug nodrošinājuma cena.

Papildus lineārai ienesīguma līknei dažiem tirgotājiem ir vieglāk tirgoties arī ar USDT maržinātiem līgumiem, jo ​​tie var atvērt BTC, EOS, ETH un citus līgumus tieši ar USDT. Tas novērš zaudējumus, kas radušies, veicot konvertēšanu starp monētām.

Tirgotāji var arī atvērt pasūtījumus ātrāk, jo USDT nodrošinātie līgumi novērš nepieciešamību iegādāties pamatā esošās monētas – kas arī samazina tirdzniecības maksas.

Tiem, kas ir jauni kriptogrāfijas tirdzniecībai, USDT nodrošinātie līgumi var justies arī intuitīvāki. Piemēram, kad tirgotājs gūst 100 USDT peļņu, viņi var tieši redzēt, ka šī peļņa ir aptuveni 100 USD vērtībā – tā kā 1 USDT vērtība lielākoties ir ļoti tuvu 1 USD.

Ņemot vērā USDT relatīvo stabilitāti, popularitāti un daudzpusību, visticamāk, gada garumā stablecoin izmantošana tikai turpinās pieaugt..

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem. Sekojiet OKEx Insights vietnē un .

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me