Kas notiks ar Bitcoin cenu samazināšanu uz pusi? Bullish un Bearish perspektīvas

Bitcoin (BTC) trešā atlīdzības samazināšana uz pusēm ir paredzēta šodien, 11. maijā, tikai dažu stundu laikā.

Iepriekš Bitcoin uz pusi samazinošie notikumi sakrīt ar vispārējas izpratnes, tirdzniecības aktivitātes un uzmanības pieaugumu pret kriptogrāfijas tirgiem kopumā.

Puses samazināšanas mehānisms – daļa no Bitcoin dizains – notiek aptuveni ik pēc četriem gadiem. Kopš Bitcoin darbības sākuma 2009. gadā līdz šim ir bijuši divi atalgojuma samazinājumi.

Ievērojot cenu modeļus pēc pēdējiem diviem kritumiem, nozare parasti ir vienisprātis, ka Bitcoin trešā puse ir iespēja ilgtermiņā paaugstināt BTC cenu jaunā augstumā. 

Tikai viena gada laikposmā pēc iepriekšējiem halvingiem, 2012. gada novembrī un 2016. gada jūlijā halvings, Bitcoin cena pieauga attiecīgi x80 un x4. 

Bitcoin cena īstermiņā

Tas, kas nav tik skaidrs, apgalvo daudzi analītiķi, ir tas, kas notiks ar Bitcoin – un attiecīgi citiem kriptogrāfijas tirgiem – īstermiņā, dienās, nedēļās vai pat mēnešos tieši pēc tam, kad bloka atlīdzība ir samazināta uz pusi.

Tā kā trešā puse ir samazinājusies tikai dažu stundu laikā, spekulācijas par īstermiņa ietekmi uz tirgu ir sasniegušas drudža līmeni. Kripto analītiķi ir aptuveni vienisprātis par to, kādi būs tūlītējie tirgus apstākļi pēc pusēm – bullish vai bearish?

Bullish arguments paredz cenu augšupejošu virzību, jo uz pusi samazinoties uzaicinājumam, tirgū ienāk vairāk pircēju, savukārt lāču tirgotājs paredz īstermiņa izpārdošanu, kas spiedīs cenu uz leju..

Bullish gadījums Bitcoin

Īstermiņa: kalnrači liek domāt par buļļu tirgu

Dažas no tām vairāk vēršas uz īstermiņa uz pusi samazinošās ietekmes radīšanu no liela mēroga Bitcoin kalnračiem. Saskaņā ar OKEx Insight padziļinātu analīzi par kalnračiem un uz pusi:

“Kalnrači faktiski ir atbildīgi par lielu kapitāla aizplūšanu no Bitcoin tīkla, kad viņi katru mēnesi pārdod savu BTC, lai segtu darbības izmaksas. Tas nozīmē, ka pastāv pastāvīgs spiediens uz Bitcoin cenu, jo kalnrači izkrauj savus ienākumus tirgū. ” 

No nozares pelnošāko un atzītāko kalnraču viedokļa mazāku kolēģu pakāpeniska izbeigšana varētu atbrīvot tirgu no neefektīva pārdošanas spiediena un ļaut cenai pieaugt..

Šī mēneša sākumā Cointelegraph ziņots par kriptogrāfijas pakalpojumu firmas RockX aptaujas rezultātiem Ķīnā. Aptauja ietvēra atbildes no 42 galvenajiem Āzijā bāzētajiem Bitcoin. Lielākā daļa (57 procenti) dalībnieku sagaida jaunu Bitcoin pircēju pieaugumu “tuvākajā nākotnē”.

Ilgtermiņā: Akciju plūsma saka, ka BTC pieaugs pēc pusi

Prognozējot ilgtermiņa vēršu tirgus samazināšanu uz pusi, daudzi analītiķi balstās uz kvotu kvantitatīvo modeli, kas paredzēts akcijās uz plūsmu (S2F), kā noteikts nesen Ziņot no kriptogrāfijas analīzes firmas Messari. Jēdziens, ko parasti lieto dārgmetāliem, piemēram, zeltam un sudrabam, tiek izmantots, lai runātu par trūkumu un to, kā cena ir saistīta ar piedāvājumu un pieprasījumu.

Šajā modelī krājumi ir kopējā aktīvā esošā summa, kas jau pastāv apgrozībā. Plūsma ir aktīva summa, kas tiek ik gadu sagrozīta. S2F attiecība jebkurā brīdī ir gadu skaits, kas nepieciešams pašreizējā piedāvājuma sasniegšanai. Jo lielāks skaitlis – t.i., jo ilgāk nepieciešams, lai sasniegtu šo piedāvājumu – jo mazāks ir aktīvs.

Bitcoin ir trūkums iebūvēts dizains – jebkad būs izveidoti tikai 21 miljons bitkoīnu. Arī Bitcoin bloku atlīdzības samazinājumi nodrošina to, ka ātrums, kādā jauni bitkoīni tiek ražoti vienmērīgi un regulāri, laika gaitā samazinās.

Analītiķi apgalvo, ka, ņemot vērā Bitcoin ļoti paredzamo emisiju, tā S2F var precīzi uzzīmēt un parāda korelāciju ar BTC cenu. Messari ziņojumā teikts:

Faktiski ne tikai šķiet, ka abi mainīgie [S2F un cena] ir savstarpēji saistīti, bet arī tie ir kointegrēti, kas ir stingrāka statistiskā saistība starp divām laika rindām. […] Tāpēc cenu un S2F kointegrācija nozīmē, ka ilgtermiņā tie būtiski neatšķirsies. Ja šī tendence izspēlētos, modelis norāda, ka bitkoīns pieaugs vismaz tādā apjomā, kāds tas bija iepriekšējos divos zemākajos līmeņos. ”

Tirgotāju ilgtermiņa perspektīvas

Lai gan cenu korekcija kādu laiku samazinās cenu, populārais kriptovalūtu tirgotājs un analītiķis Maikls van de Popē teica OKEx Insights, ka viņš ir izteikti vērojams par Bitcoin cenu ilgtermiņā. Komentējot tirgus tikai dažas dienas pirms BTC pēdējā rallija, viņš paziņoja:

“Tāds pasākums kā uz pusi samazina mazumtirgotājus un cilvēkus, kas tikko apsprieda, piedalīties pasākumā. Mans visticamākais scenārijs būtu FOMO virzība uz USD 9500 vai USD 10 500, pēc kura cena tiek koriģēta virzienā uz USD 6000–7000. Šim augstākajam zemākajam līmenim un atbalsta zonai vajadzētu būt apstiprinājumam buļļu tirgus veidošanai nākamajos gados.

Kriptogrāfijas tirgus analītiķis, kas čivināt pazīstams kā Bizantijas ģenerālis izteica līdzīgu ilgtermiņa perspektīvu komentāros OKEx Insights. Tirgotājs izmantoja argumentu, kas, šķiet, bija uz krājumu plūsmu balstīts arguments, lai prognozētu, ka Bitcoin cena, visticamāk, virzīsies uz augšu:

“Es uzskatu, ka ilgtermiņā Bitcoin uz pusi samazināšanās ir būtībā vērojama. Tas ir tikai veselais saprāts. Tas ir piedāvājuma un pieprasījuma jautājums. Piedāvājums samazinās, tāpēc, pieņemot, ka pieprasījums saglabājas vismaz nemainīgs, cena galu galā paaugstināsies. ”

Lācīgs gadījums Bitcoin

Īstermiņā: “Pērciet baumas, pārdodiet ziņas”

Daži analītiķi prognozē, ka pēc pusi samazinošajos tirgos korekcija būs īstermiņā, kad pieprasījums izžūs, un piedāvājuma straume meklē pircējus.

Kad viņam tika lūgts domāt par īstermiņa ietekmi, ko uz pusi samazinās Bitcoin, van de Popē sacīja OKEx Insights: “[uz pusi] praktiski īstermiņa notikums nav notikums, jo uz pusi samazināsies reālā ietekme. nākamajos gados. ”

Van de Poppe prognozēja, ka pēc īsa mītiņa pirms uz pusi samazināsies Bitcoin cena īstermiņa periodā pēc notikuma. Viņa novērtējumā par tirgu tiek ņemta vērā vēsture un satraukums: 

“Puse uz pusi ir tipisks pasākums“ pērk baumas, pārdod ziņas ”, kurā pirms pasākuma notiek mītiņš. Tomēr, tiklīdz cilvēki sāk saprast, ka pašai pusei nav lielas ietekmes un ažiotāža izzūd, visticamāk, ka notiks korekcija. Veicot šādu korekciju, Bitcoin cenai vajadzētu atgriezties līdzsvaram. ” 

Šis uzpūtuma virzītais modelis patiešām bija redzams pagājušajā nedēļā, jo Bitcoin pirmo reizi kopš februāra pārsniedza USD 10 000. Ievērojot modeļa loģiku, tirgotāji, kuri nopirka Bitcoin pirms rallija, kas noveda pie pasākuma, pēc tam pārdod savu pozīciju kā cenu virsotne.

Kad cena sāk kristies, tā satricina citu investoru uzticību, kuri arī panikā var izpārdot savu Bitcoin. Tomēr, kā mēs redzējām nedēļas nogalē, Bitcoin jau sāka laboties, svētdien tikai stundas laikā samazinoties par 15 procentiem, pirms šorīt atguva daļu zaudētās vērtības.

Bizantijas ģenerālis piekrita van de Popes viedoklim par BTC izturēšanos ap pusi, atsaucoties uz to pašu hipe izraisīto līdzību. Analītiķis paredz uz priekšu balstītu sūkni, kam seko īstermiņa korekcijas posms uz pusi, norādot:

„Kad reāli notiek uz pusi samazināšanās, es sagaidu īstermiņa izpārdošanu. Veida, piemēram, nopirkt baumas, pārdot ziņas. Stāsts tikpat vecs kā laiks. Tā kā tas notika arī pēdējā puslaika laikā (rallijs pirms, īstermiņa izpārdošana, ilgtermiņa bullish), es domāju, ka šī puslaika spēle notiks līdzīgi kā iepriekšējā. ”

Ilgtermiņā: kriptogrāfijas kritiķi vienmēr ir lācīgi

Kaut arī nedaudzi nozares analītiķi ilgtermiņā izturas pret Bitcoin, ir kritiķi, kuri uzskata, ka lielākā daļa cenu darbību un tirdzniecība ap Bitcoin ir balstīta uz spekulācijām.

Nesenajā tvītā akciju brokeris un Bitcoin kritiķis Pīters Šifs iebilda ka Bitcoin cena ātri sasniegtu griestus ap pusi: 

“Vienprātības tirdzniecība ir pārpildīta, un tā parasti neizdodas, kā pūlis sagaida. Es nevaru iedomāties konsekventāku tirdzniecību ar #Bitcoin nekā ilgāku laiku iet uz pusi – notikumu, par kuru tiek uzskatīts, ka tas ir ārkārtīgi bullish. Tātad, kad notiek uz pusi, kurš paliek pirkt?

Atsaucoties uz cenu kritumu šajā nedēļas nogalē, Šifs pievienoja vēl vienu čivināt ka “Bitcoin spekulanti” bija “lēkt [ed] ieroci”.

Vēl viens pazīstams un izteikts kriptogrāfu kritiķis, ekonomists Nouriel Roubini tvītoja par šīs nedēļas nogales avāriju, nesenās cenu kustības nosaucot par “pumpu & dump ”, ko viltoti apjomi atbalsta vaļu kontrolētajā un manipulētajā tirgū.

Atkāpjoties no cenas

Daži nozares komentētāji ir mudinājuši pāriet no koncentrēšanās uz Bitcoin cenu ap pusi un uzsvēra notikuma pārstāvēto kriptovalūtas dizaina pamatus.

Nesenajā tvītā Džeiks Červinskis, blokķēdes uzņēmuma Compound ģenerāladvokāts, norādīja uz lielāku ainu, paziņojot:

“Es nesaku, ka pusi samazināšana nemaz neietekmēs cenu. Es tikai nedomāju, ka 900 bitkoīnu mazāk dienā ir tik liels darījums. Man uz pusi vajadzētu būt Bitcoin monetārās politikas, tās pamatotības, brīvības pret centrālo baņķieru kaprīzēm svinībām. Nevis ballīte “wen moon”. ”

Messari nesenajā pusē Ziņot, iepriekš minētais, firmas pētnieks Raiens Votkinss izteica līdzīgu attieksmi pret šo parādību:

“Labākajā gadījumā uz pusi ir vērojams mārketinga pasākums reizi četros gados, kur Bitcoin atgādina pasaulei par tās izcilajām īpašībām kā naudas vērtību … Ciktāl tas viss liek jauniem cilvēkiem veikt ieguldījumus Bitcoin, uz pusi samazināšanās ir vērojams katalizators. ”

Bitcoin un kriptonauda ir nepastāvīgi svārstīgas. Protams, nav skaidrs, kā tirgus pēc pusi samazinās turpmākajās dienās un nedēļās.

Neatkarīgi no tā, vai trešā Bitcoin samazināšana uz pusi izraisa cenu pieaugumu vai īstermiņa kritumu, nozares ekspertu kopīgā gudrība ir tāda, ka tirgus apstākļi brīžos pēc notikuma ir īslaicīgi un pārspīlēti.

Atruna: Šo materiālu nevajadzētu uzskatīt par pamatu ieguldījumu lēmumu pieņemšanai, un tas nav jāinterpretē kā ieteikums iesaistīties ieguldījumu darījumos. Digitālo aktīvu tirdzniecība ietver ievērojamu risku un var izraisīt ieguldītā kapitāla zaudēšanu. Jums jāpārliecinās, ka pilnībā izprotat saistīto risku, kā arī jāņem vērā jūsu pieredzes līmenis, ieguldījumu mērķi un, ja nepieciešams, jāmeklē neatkarīga finanšu konsultācija.

Sekojiet OKEx ieskatiem vietnē:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me