Kā Brexit ietekmē kriptogrāfiju?

Vai Brexit ir iespēja kriptogrāfijai iegūt spēcīgāku vietu Eiropā?

Neskaidrības ir apmākušas finanšu tirgus, jo pastiprinās ASV un Ķīnas tirdzniecības karš, un līdz šim šim ilgstošajam tirdzniecības strīdam starp divām lielākajām pasaules ekonomikām nav gala. Diemžēl nenoteiktība tirgos nekad nepietrūkst, un Brexit noteikti ir viens no tiem. Borisam Džonsonam stājoties pie premjerministra stūres, Brexit bez vienošanās iespēja ir lielāka nekā jebkad agrāk. Kā kriptogrāfijas investoriem tas būtu jāspēlē? Kādas sekas varētu būt attiecībā uz cenu darbībām un kriptogrāfijas attīstību?

Kas ir jaunākais?

Tas var šķist samērā kluss, kad runa ir par Brexit norisēm un atjauninājumiem, tomēr tas vairāk līdzinās mierīgumam pirms vētras. Lielbritānijas parlaments atgriezīsies no vasaras pārtraukuma septembra otrajā nedēļā, un paredzams, ka premjerministram Džonsonam būs virkne intensīvu debašu ar likumdevējiem, cenšoties izvairīties no Brexit bez vienošanās. Pirmā sadursme, visticamāk, notiks 9. septembris kuri deputāti plāno apspriest progresa ziņojumu par varas dalīšanu Ziemeļīrijā. Tikmēr leiboristu līderis Džeremijs Korbins jau pirms tam varēja aicināt balsot par neuzticību pret premjerministru Džonsonu 3. septembris.

Džonsonam stājoties pie premjerministra stūres, iespēja Apvienotajai Karalistei pamest ES bez darījuma kļūst arvien lielāka. Iekšā Ziņot, Apvienotajā Karalistē bāzētais ideju laboratorijas valdības institūts uzskata, ka iespēja, ka Apvienotā Karaliste izstāsies no ES ar darījumu, ir ļoti niecīga, pat neuzticības balsojums, iespējams, arī neaizkavētu atteikšanos no darījumiem.

Tātad, kas notiks pēc Brexit vienošanās bez vienošanās? Lai gan maz ticams, kas notiks, ja mainīsies Brexit darījums?

Izaicinājumi

Joprojām nav skaidrs ietekmes mērogs, ko Brexit bez vienošanās varētu radīt Lielbritānijā un pasaules ekonomikā. Tomēr jaunākais Anglijas Bankas paziņojums varētu sniegt pavedienu. Neskatoties uz nemainīgu bāzes procentu likmju saglabāšanu, BoE izcelts pamatā esošās izaugsmes palēnināšanās risks Brexit dēļ, sakot, ka izaugsme kopš 2018. gada, šķiet, ir palēninājusies līdz līmenim, kas ir zemāks par potenciālu, atspoguļojot gan pastiprinātas ar Brexit saistītās nenoteiktības ietekmi uz uzņēmējdarbības ieguldījumiem, gan vājāko globālo izaugsmi uz neto tirdzniecību. “Turklāt MPC arī teica:” Uzņēmumu pierādījumi līdz jūlija vidum liecina, ka nenoteiktība par Apvienotās Karalistes turpmākajām tirdzniecības attiecībām ar Eiropas Savienību ir nostiprinājusies. “

“Uzņēmumu pierādījumi līdz jūlija vidum liecina, ka neskaidrība par Apvienotās Karalistes turpmākajām tirdzniecības attiecībām ar Eiropas Savienību ir nostiprinājusies.” – Anglijas banka

Ekonomikas dati stāsta to pašu. Apvienotās Karalistes ražošanas PMI jūlijā palika 48 līmenī, kas ir zemākais rādītājs pēdējo 6,5 gadu laikā. CBI biznesa optimisma rādītājs šogad 3Q samazinājās par 19 punktiem līdz -32, kas ir vājākais ceturkšņa rādītājs kopš 3. ceturkšņa, un tajā lielu lomu spēlēja ar Brexit saistītās nenoteiktības..

Avots: IHS Markit; tradingeconomics.com Avots: CBI UK; tradingeconomics.com

Tirdzniecība ir viena no galvenajām tirgus bažām, jo ​​ES ir Lielbritānijas lielākais tirdzniecības partneris. Dati rāda, ka gandrīz puse no Lielbritānijas eksportētajām precēm un pakalpojumiem devās uz ES valstīm. Lai gan ir pāragri noteikt, kāda būs Lielbritānijas un ES tirdzniecības ainava pēc Brexit laikmetā, bet kopumā ir sagaidāms, ka tirgos pieaugs pārrobežu tirdzniecības izmaksas Apvienotās Karalistes uzņēmumiem un galu galā tās varētu negatīvi ietekmēt finanšu tirgos.

Vairāku aktīvu pārbaude

Lai gan galīgais Brexit iznākums joprojām ir mainīgs, tomēr šķiet, ka tirgos daļēji ir iekasēta iespējama negodīgas scenārija negatīvā ietekme. Mūsu iepriekšējā publikācijā “Bitcoin un haotiska pasaule”, mēs esam pārskatījuši dažādu aktīvu rādītājus Brexit sākuma posmā un to pamatojumu, un nepārprotami drošie patvēruma aktīvi, piemēram, zelts, šajā laika posmā pārspēja mārciņu un FTSE. Kad mēs strauji virzāmies uz grafiku līdz 2018. gada beigām, šī tendence ir kļuvusi pamanāmāka, it īpaši pēc nozīmīgā balsojuma kavēšanās.

Aplūkojot to, kur mēs atrodamies tagad, GBPUSD ir vairāku gadu zems, 10Y-zeltītas ienesīgums kritās līdz rekordzemam līmenim zem 0,5%. Protams, mēs varam uzsvērt ASV un Ķīnas tirdzniecības kara rūpes, tomēr Brexit tajā ir bijusi galvenā loma, un mēs sagaidījām, ka Brexit tuvākajā laikā turpinās ietekmēt lielākos ar Lielbritāniju saistītos aktīvus..

Papildus zeltam bitkoina uzkrītošā darbība ir pārāk grūti ignorēt. Neatkarīgi no tā, vai bitkoins ir digitālais zelts vai nē, šķiet, ka šīs asās debates nespēj apturēt kriptonauda vēršus. Neapšaubāmi, bitcoin dalās ne visās, bet dažās zelta īpašībās un īpašībās, piemēram, vērtības krājumā. Pasaulē, kurā ir daudz neskaidrību un tirgi, kas ir atkarīgi no lētas naudas un zemām procentu likmēm, bitcoīns ir īpaši pievilcīgs dažiem investoriem.

Avots: tradingview.com

Brexit ietekme uz kriptogrāfiju

Kopš Brexit referenduma rezultātu paziņošanas Bitcoin ir pieaudzis par vairāk nekā 1000%, un sagaidāms, ka tas joprojām būs uzmanības centrā, jo Apvienotās Karalistes parlaments tiek atsākts apmēram pēc divām nedēļām. Nesen veiktā aptauja liecina, ka kriptogrāfijas analītiķi uzskata, ka Brexit pozitīvi ietekmēs plašākas kriptogrāfijas cenas.

Avots: Cindicator Analytics

A pētījums no Cindicator Analytics, kas publicēts 2019. gada 28. martā, liecina, ka 63% aptaujāto analītiķu domā, ka Brexit arī turpmāk būs viens no galvenajiem risku un nenoteiktības avotiem tirgos, un kriptogrāfija varētu gūt labumu no šī noskaņojuma. Vairāk par 73% analītiķu teica, ka viņi ieguldīs kriptonauda viņu portfelī, kad tirgus apetīte ir zema. Starp viņiem, viņu vēlmes būtu liela apjoma kriptogrāfija, piemēram, BTC, ETH un LTC.

Savukārt aptuveni 19% analītiķu uzskata, ka Brexit būtiski neietekmēs kriptogrāfiju. Vēl 19% domā, ka Brexit radīs kriptogrāfijai zināmu negatīvu ietekmi.

Savukārt aptuveni 19% analītiķu uzskata, ka Brexit būtiski neietekmēs kriptogrāfiju. Vēl 19% domā, ka Brexit radīs kriptogrāfijai zināmu negatīvu ietekmi.

Pētījums arī atklāj, ka vairāk nekā 51% speciālistu redz, ka kriptogrāfijas ieviešana pieaug un spēj darboties kā riska ierobežošana nenoteiktā ekonomiskā situācijā. No otras puses, 15,6% uzskata, ka kriptogrāfijas ieviešana joprojām ir zema un joprojām ir pārāk riskanta, lai to izmantotu kā riska ierobežošanu portfelī.

Tomēr daudzi no prognozētājiem uzskata, ka Lielbritānijā varētu būt ātrāka blokķēdes tehnoloģijas ieviešana, jo to arvien vairāk izmantotu pārrobežu tirdzniecībā.

Secinājums

Pieaugošā ģeopolitiskā spriedze ir padarījusi vārdu “hedge” par jaunāko modes vārdu finanšu tirgos. Neatkarīgi no tā, vai bitkoīns vai plašāk kriptogrāfija ir riska ierobežošanas rīks, vai nē, tā korelācija ar tradicionālajiem aktīviem katru dienu kļūst arvien ciešāka. “Brexit” attīstība noteikti ir galvenā tēma 4Q, paredzams, ka svārstīgums palielināsies, jo “Brexit” drīz atklāsies premjerministra Džonsona vadībā. Kriptogrāfijas tirgotāji un tradicionālie naudas pārvaldnieki varētu izmantot šos nestabilos apstākļus, lai brauktu tirgū.

Turklāt Lielbritānija pēc Brexit piedāvā arī iespēju pārveidot normatīvo ainavu, jo valstij vairs nebūs saistību ar ES noteikumiem. Paredzams, ka Lielbritānija izmantos proaktīvāku pieeju, izmantojot blokķēdes jauninājumus, kas arī varētu izraisīt lielāku kriptogrāfijas aktīvu pieņemšanu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me