Honkongas kriptogrāfisko nodokļu rangs un DCEP izmēģinājuma panākumi

Nedēļas pārskats par blokķēdes un kriptovalūtas jaunumiem no Ķīnas un Honkongas

Zelta nedēļas svētku laikā Ķīnas Tautas bankas valdes priekšsēdētāja vietnieks paziņoja, ka Ķīnas digitālā valūta, kas pazīstama kā digitālās valūtas elektroniskais maksājums, izmēģinājuma laikā ir apstrādājusi darījumus 1,1 miljarda RMB vērtībā. Tikmēr digitālo aktīvu aplikšana ar nodokļiem Honkongā ir sākusies kopienas diskusijās pēc PwC Hong Kong jaunākā gada globālā kriptogrāfijas nodokļa ziņojuma. Kriptovalūtas apmaiņas jomā Cryptowisser statistika liecināja, ka 2020. gadā tika slēgtas 75 kriptogrāfijas biržas, no kurām 10 atradās Honkongā vai Ķīnā.

Šīs nedēļas OKEx Insights China Market Watch izdevumā ir viss, ko jūs varētu palaist garām saistībā ar šiem stāstiem (un ne tikai)..

PBoC: DCEP izmēģinājuma darījumos apstrādāja 1,1 miljardu RMB

Fan Yifei, Ķīnas Tautas bankas prezidenta vietnieks, paziņoja ka DCEP pašreizējās izmēģinājuma programmas ietvaros ir apstrādājis 1,1 miljardu RMB (aptuveni 162 miljonu ASV dolāru) vērtībā darījumus.

Pēc Fana teiktā, izmēģinājuma programmas ietvaros DCEP ir pārbaudīts dažādos lietošanas gadījumos – sākot no rēķinu apmaksas līdz valdības dienestiem. Augusta beigās Ķīnas digitālajai valūtai bija vairāk nekā 6700 gadījumu.

Galvenās līdzņemšanas iespējas

  • Papildus izmantošanas gadījumiem dažādās nozarēs, DCEP tiek izmantots arī dažādām maksājumu metodēm – piemēram, sejas atpazīšanas maksājumiem un “pieskarieties un ejiet” darījumiem..
  • DCEP arī paātrināja digitālo maku attīstību Ķīnā. Pēc Fan teiktā, DCEP izmēģinājuma programmas laikā ir atvērti vairāk nekā 113 300 personīgo digitālo maku un aptuveni 8800 korporatīvo digitālo maku..

Honkonga ieņēma sesto vietu PwC Crypto Tax Index

Nesen galvenā grāmatvedības firma PwC Hong Kong publicēts tā pirmā gada Globālais kriptogrāfijas nodokļu pārskats. Pārskatā tiek parādīts kriptogrāfijas nodokļu indeksa rangs un pārbaudīti nodokļu regulatoru jaunākie kriptogrāfijas sasniegumi dažādās jurisdikcijās.

Saskaņā ar PwC Honkongas ziņojumu īpašums ir nodokļu regulatoru visizplatītākā kriptogrāfisko aktīvu apstrāde. Lihtenšteina ir Kripto nodokļa indeksa augšgalā, un Honkonga ierindojas sestajā vietā.

PwC Hong Kong ziņoja par to, kā Honkongā tiek aplikti ar nodokļiem kriptogrāfijas aktīvi. Avots: PwC Honkongas ikgadējais globālā kriptogrāfijas nodokļa ziņojums

Galvenās līdzņemšanas iespējas

  • PwC Honkongas kriptogrāfijas nodokļu indekss ierindo jurisdikcijas, pamatojoties uz viņu kriptogrāfisko nodokļu vadlīniju vispusīgumu. Honkongai ir otrais augstākais rangs starp Āzijas jurisdikcijām aiz Singapūras.
  • Saskaņā ar Anrī Arslaniana teikto, PwC Global Crypto vadošais darbinieks, kam ir īpašas kriptogrāfijas nodokļu vadlīnijas, ir būtisks pamats kriptogrāfiskās ekosistēmas nepārtrauktai institucionalizēšanai.
  • Lai gan lielākā daļa jurisdikciju sniedza nodokļu norādījumus par kapitāla pieauguma un zaudējumu aprēķināšanu privātpersonām un uzņēmumiem, trūkst norādījumu par tādām tēmām kā kriptogrāfijas aizņēmumi un kreditēšana, decentralizēta finansēšana, nedegoši žetoni, tokenizēti aktīvi un ienākumu gūšana.

10 kriptogrāfijas biržas Honkongā un Ķīnā tika slēgtas 2020. gadā

Cryptowisser, kriptogrāfijas apmaiņas salīdzināšanas vietne, paziņoja tās Kripto biržas kapsētas lapā un paziņoja, ka 2020. gadā ir slēgtas 75 kriptogrāfijas biržas. Lielākā daļa sarakstā esošo biržu ir centralizētas biržas.

Lapu sarakstā bija norādīts, ka 10 no 75 kriptovalūtu biržām, kas tika slēgtas, atradās Honkongā vai Ķīnā. Jo īpaši Hotbit, FEX un FinexBox tika slēgtas, jo tika identificētas kā krāpšanās.

Galvenās līdzņemšanas iespējas

  • Saskaņā ar Cryptowisser sniegto informāciju septembrī tika slēgtas 15 kriptovalūtu biržas. Tas lielā mērā ir saistīts ar sīvo konkurenci no decentralizētajām biržām, kuras laikā DEX septembrī reģistrēja visu laiku augstāko tirdzniecības apjomu 22,57 miljardu ASV dolāru apmērā.
  • Cryptowisser ir identificējis četrus kriptovalūtas apmaiņas slēgšanas iemeslus – proti, brīvprātīgas darbības apturēšanu, izkrāpšanu, valdības pilnvarotas slēgšanas un pazušanas.

Honkongas krājumi pieauga, neskatoties uz ASV pārtrauktajām sarunām par stimuliem

Ķīnas akciju tirgi šonedēļ bija slēgti Zelta nedēļas svētku dēļ. Shanghai SE Composite, CSI 300 un SZSE Blockchain 50 indeksa vērtība palika nemainīga. Honkongai Hang Seng indekss šonedēļ pieauga par 3,36% un šobrīd ir 24 248.

Honkongas akciju tirgus pieauga pēc tam, kad Tramps ziņoja par atveseļošanos pēc COVID-19. Avots: Trading Economics, Investing.com

Hang Seng indekss pagarināja savu mītiņu, ko daļēji veicina ziņotais ASV prezidenta Donalda Trampa atgūšanās no COVID-19. Pēc Trampa paziņojuma otrdien Hang Seng indekss bija 23 980.

Neskatoties uz to, ka prezidents Tramps pārtrauca sarunas par ekonomikas stimulēšanu ASV līdz vēlēšanām novembrī, Hang Seng glabājas tās rallijs un apmalē 0,5%.

Galvenās līdzņemšanas iespējas

  • Lai gan Honkongas akciju tirgū ir bijusi ierobežota ietekme, Trampa paziņojums par stimulu sarunu apturēšanu izraisīja ASV akciju tirgus kritumu. Dow Jones rūpniecības vidējais rādītājs paslīdēja 1,34% un S&P 500 indekss samazinājās par 1,4%.
  • Federālo rezervju priekšsēdētājs Džeroms Pauels sauca lai iegūtu vairāk fiskālo stimulu tikai dažas stundas pirms Trampa paziņojuma. Viņš mudināja valdību ieguldīt vairāk līdzekļu stimulam, neskatoties uz vēl nepieredzēto ASV federālā budžeta deficītu, kas sagaidāms šogad.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me