Drošas debess pārdefinēšana: atskatīšanās laikā

Pārskats

Šķiet, ka kriptovalūtu tirgos palielinās trauksme pēc tam, kad bitkoina cenas februārī nespēja saglabāt virs 10000 psiholoģiskā līmeņa. Vilšanās radās tikai nepilnu trīs mēnešu laikā pirms ļoti gaidītās bitkoina samazināšanas uz pusi. Lai gan pēc februāra amerikāņu kalniņu brauciena bitkoins joprojām ir saglabājis savu 21% QTD pieaugumu, nesenie makro notikumi ir parādījušies gan tradicionālajos, gan kriptogrāfijas tirgos un pievienoja papildu nenoteiktības slāni. Tomēr, kad mēs atskatāmies pagātnē, investori varētu atrast, ka pašreizējie tirgus apstākļi nedaudz izskatās pēc 2012. gada. Gan 2012., gan 2020. gads ir uz pusi mazāks par bitcoin, ar dažām globālām krīzēm, un akciju tirgi bija nemierīgi. Vai vēsture var atklāt vairāk informācijas par pirms un pēc pusi uz pusi no makro viedokļa?

Vīrusu virzīta pārdošana

Kriptovalūtu tirgiem februāris bija grūts mēnesis. Ar pieaugošajām bailēm no koronavīrusa uzliesmojuma, BTC cenas mēneša vidū nokritās no USD 10400 līmeņa un mēneša beigās noslēdzās USD 8500 zonā. Riska izslēgšanas noskaņojums bija augsts arī pasaules akciju tirgos. The Dow reģistrēja 1190 punktu kritumu 27. februārī pirms sākotnējās atsitiena, kas ir vissliktākais vienas dienas kritums vēsturē. Preces arī smagi skāra, ar WTI nokrita zem USD50 par barelu.

No otras puses, pieprasījums pēc drošām debesīm pieauga, jo US10Y vienā brīdī pieskārās rekordzemam līmenim – 1,03%, pirms apmetās ap 1,08%.

1. attēls: Starp aktīvu YTD veiktspējas pārbaude (Avots: TradingView)

Lai gan šķiet, ka plašāka tirgus reakcija ir veidota drūma, un kriptonauda no tā netika pasargāta. Daži pat apšaubīja Bitcoin drošo debesu raksturojumu, jo šķiet, ka nav izdevies nodrošināt pret nenoteiktību.

Atrodi sevi atpakaļ laikā

Neskatoties uz neseno pasaules tirgus satricinājumu, lielākajai daļai kriptogrāfijas vērotāju galvenā uzmanība joprojām ir gaidāmā bitkoina samazināšanās uz pusi. Kaut arī nesenie BTC cenu darbības un citu aktīvu lielā nepastāvība varētu apšaubīt dažus ilgtermiņa kriptogrāfijas investorus, apšaubot, vai uz pusi samazināšanās ir pašapmierināšanās vai reāls ilgtermiņa bullish faktors

Varbūt mēs varam izskatīties 2012. gadā, kur bitkoīnam bija pirmā puse, un tajā pašā laikā tirgi bija vidēja satricinājuma, tādā gadījumā Eiropas parādu krīzes vidū.

Tā sākās 2009. gadā. Dažas ES dalībvalstis nevarēja refinansēt savus valdības parādus, un dažas valstis bez ECB vai SVF palīdzības nespēja glābt savas dziļi parādos esošās finanšu iestādes..

1. tabula. Tirgiem 2012. un 2020. gadā ir līdzīga izcelsme (Avots: OKEx)

Protams, kopējie akciju tirgi un kriptovalūtas telpa 2012. gadā ļoti atšķīrās no tā, kas mums ir šodien. Tomēr riska noskaņojums, pesimistiskā perspektīva un bailes no recesijas ir salīdzināmas.

2. attēls: Bitcoin / STOXX50 / SPX veiktspēja 2012.-2013. Gadā (Avots: Tradingview)

Interesanti, ka bitkoina cenas 2012. gadā Eirozonas parādu krīzes apstākļos pieauga par aptuveni 160%, un lielākā daļa šo pieaugumu notika pirms pirmās pusgada, un peļņa bija vēl jūtamāka gadā pēc uz pusi. Salīdzinājumā, SPX ieguva 14,5%, un SX5E 2012. gadā pieauga par aptuveni 11,2%.

Galu galā tas ir jautājums par valūtu

Mēs turpinām izcelt bitcoin vērtības rakstura krājumu un uzskatām, ka bitcoīns ir ideāls nodrošinājums pret inflāciju ierobežotā piedāvājuma dēļ. Citiem vārdiem sakot, bitcoīns varētu būt labs nodrošinājums pret valūtas kursa nolietojumu.

Eiropas parādu krīzes centrā bija finanšu sistēmas strukturālās problēmas un vieglie kredīta nosacījumi jau 2000. gadu sākumā. Tā rezultātā tas ir novedis pie masveida glābšanas programmas un procentu likmju pazemināšanas, šie pasākumi ir izraisījuši ievērojamu eiro. 2011. gada beigās, EURUSD tika tirgots virs 1.4. Līdz 2012. gada vidum, EURUSD jau nokritās līdz 1,20 zonai, pirms atlēca līdz 1,3.

Galu galā parādu krīzes rezultātā ir notikusi ievērojama valūtas vērtības samazināšanās, un bitkoins reaģēja uz šo nolietojumu 2012. gadā, pat pirms notika pirmais uz pusi mazākais notikums..

Ņemot vērā pastāvīgo nenoteiktību saistībā ar koronavīrusu, tas būtiski atšķiras no parādu krīzes. Tomēr tirgus izskats nedaudz līdzinās tam, ko piedzīvojām 2012. gadā. Mēs uzskatām, ka tirgiem vairāk jāpievērš uzmanība tam, kā politikas veidotāji reaģē uz uzliesmojumu un no tā izrietošajām ekonomiskajām sekām..

ASV Fed piegādāts puspunktu likmes samazināšana kā ārkārtas pasākums vīrusa uzliesmojumam. DXY ir krities no augšējiem 99 rokturiem uz zemajiem 97 laukumiem. Tirgi gaidīt Fed marta politikas sanāksmē vēl vairāk samazinās likmes. Tajā pašā laikā citu lielāko centrālo banku mīkstinošais stāstījums ir parādījās ļoti ātri. Šīs maiņas varētu radīt spiedienu G10FX, un tas varētu būt papildu ieguvums bitkoina cenām vidējā / ilgā termiņā.

Kad runa ir par pusi … esiet pacietīgi, atcerieties?

Mūsu iepriekšējā publikācijā “Bitcoin uz pusi: laiks nokļūt Bitcoin?”, OKEx Quant norādīja, ka bitcoīna cenu kāpumam pēc uz pusi ir tendence katru reizi paildzināties, un ir sagaidāms, ka šis tirgus cikls beigsies tikai 2022. gadā. Lai gan nesenās cenu darbības var neizskatīties tik bullish, OKEx Quant uzskata, ka tirgus joprojām ir ideālā HODL periodā, ilgtermiņa ieguldītājiem, iespējams, jābūt pacietīgākiem, lai redzētu rezultātus.

Secinājums

Tajā laikā, kad sākās Eiropas parādu krīze, Bitcoin tirgus joprojām bija niecīgs, un šodien tas joprojām ir salīdzinoši mazs, salīdzinot ar citām lielākajām aktīvu klasēm. Bitcoin un kriptonauda, ​​iespējams, nav labākais instruments, lai aizsargātos pret globāla mēroga lejupslīdi, jo Bitcoin HODLers varētu likvidēt turējumus, lai kompensētu zaudējumus citos aktīvos vai atmaksātu parādus. Tomēr, kad iestājas krīze un politikas veidotāji mēdz ķerties pie atvieglošanas, bitcoīns varētu būt ideāls nodrošinājums pret valūtas devalvāciju. Globālā tirgus attīstība šajā laikposmā, kas ir uz pusi, varētu būt būtiska visiem kriptogrāfijas ieguldītājiem, un tas, kā tas attīstās, varētu būt noteicošais faktors turpmāko kriptogrāfijas sadalījumu ziņā.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me