DeFi kreditēšanas tirgus sasniedz jaunas virsotnes jaunās CeFi sacensībās

OKEx Insights DeFi Digest ir iknedēļas pārbaude par decentralizēto finanšu nozari.

DeFi tirgus momentuzņēmums

Decentralizētais finanšu tirgus šonedēļ saglabāja strauju impulsu, jo kopējā DeFi produktu bloķētā vērtība pieauga no 12,01 miljardiem līdz 13,65 miljardiem dolāru. 

Uniswap saglabāja savu tirgus līdera pozīciju ar 22% tirgus daļu no USD USD vērtības fiksēšanas. Decentralizētajai biržai bija arī vislielākais likviditātes portfelis, un tās tirdzniecības pārsvars saglabājās līdz 48%. Īpaši nedēļas vidējais DEX tirdzniecības apjoms šonedēļ pieauga par 5%.

Decentralizētajā kreditēšanas jomā Compound turpināja vadīt tirgus daļu ar 56%.

Kreditēšanas pieauguma ietekmē DeFi tirgus kopējā vērtība bloķējās par 13.6%Kreditēšanas pieauguma ietekmē DeFi tirgus kopējā vērtība bloķējās par 13.6%. Avoti: DeFi pulss un DeBank

Pēc īstermiņa atdzišanas septembra vidū DeFi kreditēšanas tirgus šonedēļ atguva zināmu satraukumu. Kā norāda datu nodrošinātājs DeFi Pulse, kopējā vērtība, kas fiksēta decentralizētajos kreditēšanas protokolos, ir tikai sasniegts visu laiku augstākais līmenis – 5,1 miljards USD. 

DeFi un aizdevumu tirgū bloķētā kopējā vērtība sasniedza visu laiku augstāko līmeni - attiecīgi 13,65 miljardus USD un 5,1 miljardus USDDeFi un aizdevumu tirgū bloķētā kopējā vērtība sasniedza visu laiku augstāko līmeni – attiecīgi 13,65 miljardus USD un 5,1 miljardu USD. Avots: DeFi Pulse, OKEx Insights

Decentralizētais kreditēšanas protokola veidotājs arī šonedēļ sasniedza svarīgu pagrieziena punktu. Tā stablecoin, Dai, trešdien pārsniedza USD 1 miljardu tirgus kapitalizācijas robežu CoinGecko dati.

DeFi kreditēšanas protokoli saskaras ar centralizētu konkurenci

Kaut arī decentralizētais kreditēšanas tirgus atguva pozitīvo impulsu, DeFi kreditēšanas protokoli ir saskārušies ar pastiprinātu konkurenci no kriptogrāfijas biržām un stablecoin emitentiem..

Stablecoin USDC emitents Circle plāno ieviest augstas ienesīguma biznesa konta izveidošana. Noteikumi un likmes svārstās no atvērto termiņu 8,5% gada procentu likmes līdz 12 mēnešu 10,75% APY kontam. Turklāt USDC procentu maksājumi tiek izmaksāti katru nedēļu un tiek uzkrāti katru dienu. 

Salīdzinot DeFi un CeFi atdevi

Pieaugot gan centralizēto, gan decentralizēto kreditēšanas platformu kriptogrāfijas piedāvājumiem, lietotāji mūsdienās var viegli aizdot vai aizņemties kriptovalūtas. Stablecoīni, kuru mērķis ir laika gaitā saglabāt vērtību, ir populāri kriptogrāfijas aizņēmēju un aizdevēju vidū. Tā kā kreditēšanas tirgū ienāk vairāk augsta līmeņa kriptogrāfijas uzņēmumu, lietotāji tagad var salīdzināt ienesīgumu, ko piedāvā centralizētas un decentralizētas finanšu platformas.

DAI, USDT un USDC ir trīs stabilās naudas, ko visvairāk piedāvā centralizētās un decentralizētās finanšu platformas. Kopumā DeFi platformas piedāvā lielāku kreditēšanas atdevi nekā CeFi platformas. Uz bZx protokola veidotā DeFi kreditēšanas platforma Fulcrum piedāvāja visaugstāko atdevi DAI un USDC – attiecīgi 17,11% un 12,05%. Savienojums v2 pašlaik piedāvā visaugstāko USDT atdevi – 12,9%.

DAI, USDC un USDT kreditēšanas pašreizējā atdeve starp galvenajām CeFi un DeFi kreditēšanas platformām, sākot no 12. novembraDAI, USDC un USDT kreditēšanas pašreizējā atdeve starp galvenajām CeFi un DeFi kreditēšanas platformām no 12. novembra. Avots: DeFi likme

Stabila monētas aizņemšanās ziņā Fulcrum ir visaugstākā mēneša vidējā peļņa no DAI, USDC un USDT aizņemšanās.

Stablecoin aizņemšanās agrāk bija galvenokārt neizmantota teritorija CeFi platformām. Tomēr šīs platformas sāka konkurēt ar DeFi platformām pēc nesenajiem paziņojumiem par atbalstu USDT no BlockFi un Bitfinex.

Pašreizējā DAI, USDC un USDT aizņemšanās atdeve starp galvenajām CeFi un DeFi kreditēšanas platformāmPašreizējā DAI, USDC un USDT aizņemšanās atdeve starp galvenajām CeFi un DeFi kreditēšanas platformām. Avots: DeFi likme

CeFi kreditēšanas platformas piedāvā papildu ieguldītāju aizsardzību

CeFi platformas sāk dažādot savus kriptogrāfijas piedāvājumus aizdevējiem un aizņēmējiem, un tām ir divas galvenās priekšrocības salīdzinājumā ar DeFi kreditēšanas platformām.

Pirmkārt, centralizētās kriptogrāfiskās kreditēšanas platformas ir brīvības atņemšanas. Lietotāju nodrošinājumu glabā kreditēšanas platforma vai trešās puses glabātājs. BlockFi gadījumā tā glabātājs Dvīņi, ieguva uzticības licenci no Ņujorkas štata Finanšu pakalpojumu departamenta – prasība ievērot īpašas kapitāla rezerves vajadzības un banku atbilstības standartus saskaņā ar Ņujorkas Banku likuma 100. pantu.

Turklāt centralizētajām kriptogrāfiskās kreditēšanas platformām ir stingrākas atbilstības prasības nekā decentralizētām platformām. Kaut arī DeFi kreditēšanas platformas lielākoties nav reglamentētas, dažas centralizētās kreditēšanas platformas pieprasa lietotājiem ievērot noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas noteikumus, piemēram, Pārzini savu klientu, atklājot personisko informāciju. Piemēram, BlockFi prasa lietotāji aizdevuma pieteikuma iesniegšanas laikā sniedz savu sociālās apdrošināšanas numuru un bankas informāciju.

Vai CeFi kreditēšanas platformas ir uzticamas?

Neskatoties uz papildu ieguldītāju aizsardzību, uzticamības trūkums dažās centralizētās kreditēšanas platformās izraisīja lietotāju pāreju uz DeFi kreditēšanas platformām.

Piemēram, nesen Cred (US) LLC, licencēts aizdevējs saskaņā ar Kalifornijas finanšu aizdevēju likumu iesniegts 11. nodaļas aizsardzībai pret bankrotu Delavērā. Aizdevējs nepareizi rīkojoties ar līdzekļiem, uz laiku ir apturējis fondu ieplūdi un aizplūšanu. Turklāt seifs un tirdzniecības platforma Uphold ir pārtraukusi partnerattiecības un plāno tiesvedību pret Kredu par līgumu pārkāpšanu un krāpšanu. 

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me