DCEP var tērēt tiešsaistē Sudžou, Bank of China pārbauda nodokļus, izmantojot blokķēdi

Nedēļas pārskats par ķēdes un kriptovalūtas jaunumiem no Ķīnas un Honkongas

Digitālā valūta Elektroniskā samaksa, oficiālā Ķīnas digitālā valūta, ir ieņēmusi galveno vietu kriptogrāfijas kopienā Ķīnā un Honkongā. Pēc pirmās DCEP sarkano pakešu izplatīšanas Šeņdžeņā, Sudžou valdība pirms nedēļas nogalē notiekošajiem Double 12 Shopping Festival atbrīvos DCEP sarkanās pakas 20 miljonu RMB vērtībā. 

Tikmēr Honkongas monetārā pārvalde sadarbojās ar Ķīnas Tautas banku, lai pārbaudītu DCEP pārrobežu maksājumos. Tajā pašā laikā Ķīnas Banka – nejaukt ar PBoC – pabeidza savu pirmo blokķēdē balstīto nodokļu pārbaudi Tibetā.

Šīs nedēļas OKEx Insights China Market Watch izdevumā ir viss, ko jūs varētu palaist garām saistībā ar šiem stāstiem un vēl vairāk..

DCEP sarkanās paketes var tērēt tiešsaistē Sudžou

Lai 12. decembrī atzīmētu iepirkšanās festivālu Double 12, Sudžou valdība paziņoja ka DCEP sarkanās paciņas 20 miljonu RMB vērtībā tiks nodotas tās pilsoņiem. Paziņojumā norādīts, ka 100 000 DCEP sarkano pakešu, katra 200 RMB vērtībā, tiks izplatītas ar loterijas starpniecību. Izlozes rezultāts tiks paziņots 11. decembrī. 

Sarkano pakešu saņēmēji no 11. decembra līdz 27. decembrim var pavadīt savu DCEP kopā ar tirdzniecības partneriem Sudžou un tiešsaistes mazumtirdzniecības veikalos, piemēram, JD.com..

Galvenie līdzņemamie

  • Szhou SCE sarkanās paketes var iztērēt tiešsaistes mazumtirdzniecības veikalos, piemēram, JD.com – kaut kas nebija iespējams iepriekšējā DCEP sarkano pakešu dāvanā Šeņdžeņā.
  • JD.com ir aktīvi pētījis DCEP integrāciju savā biznesā. E-komercijas gigantam ir partnesarkans ar PBoC, lai kopīgi izstrādātu mobilo lietojumprogrammu un bloku ķēdes platformu DCEP.

Honkongas monetārā iestāde sadarbojas ar PBoC, lai izmēģinātu DCEP

Honkongas Monetārās pārvaldes izpilddirektors Edijs Jjū sacīja, ka: paziņojums, apgalvojums ka tā sadarbojas ar PBoC, lai pārbaudītu DCEP attiecībā uz pārrobežu maksājumiem.

Pēc Yue teiktā, DCEP piedāvā papildu iespēju Honkongas un Ķīnas iedzīvotājiem veikt pārrobežu darījumus. Abas iestādes gatavojas DCEP tehniskajam izmēģinājuma testam, lai gan vēl nav grafika centrālās bankas digitālās valūtas ieviešanai.

Galvenie līdzņemamie

  • Honkongas kases sekretārs Kristofers Hui minēja oktobrī notikušo DCEP sadarbību starp HKMA un PBoC. Viņš teica, ka Likumdošanas padome Q&Sesija 21. oktobrī uzskata, ka DCEP var veicināt savstarpēju savienojamību starp Ķīnu un Honkongu pārrobežu maksājumos.
  • DCEP pētījums par pārrobežu maksājumiem atkārtoja Honkongas monetārās iestādes stratēģisko uzmanību centrālās bankas digitālajās valūtās. 2020. gada sākumā HKMA sadarbojās ar Taizemes banku "Projekts Inthanon-Lionrock," pētniecības iniciatīva, lai uzlabotu pārrobežu maksājumu efektivitāti, izmantojot izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju.

Ķīnas Banka pabeidz pirmo blokķēdes nodokļu pārbaudi

Saskaņā ar Ķīnas mediju Xinhua datiem nesen Ķīnas Bankas Tibetas filiāle pabeigta pirmā uz bloku ķēdi balstīta nodokļu pārbaude pārrobežu darījumos. 

Šogad Valsts valūtas pārvalde ir pilots uz blockchain balstīta finanšu platforma, kas iekāpa Tibetas filiālē. Blokķēdes izmēģinājums līdz šim ir iekļāvis septiņas bankas no Tibetas.

Ķīnas Banka ir veiksmīgi pārbaudījusi saistītos nodokļu izdevumus preču zīmju reģistrācijā ēdināšanas uzņēmumam Tibetā.

Galvenais līdzņemšana

  • Ar SAFE uz blockchain balstītas finanšu platformas palīdzību nodokļu pārbaudes process preču zīmju reģistrācijā tiek saīsināts no trim dienām līdz trim minūtēm. Pārbaudes process ir bez papīra un ievērojami samazina norēķinu izmaksas.

Ķīnas patēriņa cenas pirmo reizi 11 gadu laikā samazinās

Šonedēļ akciju tirgi gan Ķīnā, gan Honkongā nedaudz kritās. Sākot ar preses laiku, Šanhajas SE Composite un CSI 300 cena šobrīd ir 3373 un 4965 – nedēļas zaudējumi attiecīgi ir 1,82% un 2,02%. Honkongā Hang Seng indekss šonedēļ nokritās par 0,2% un šobrīd ir 26 515.

Ķīnas un Honkongas akciju tirgos šonedēļ bija vērojams neliels kritums. Avots: Trading Economics, Investing.com

Šonedēļ krītošais patēriņa cenu indekss Ķīnā piesaistīja akciju tirgus dalībnieku uzmanību. Novembrī tā samazinājās 0,5% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu – pirmais kritums kopš 2019. gada oktobra.

Galvenie līdzņemamie

  • Ķīnas cenu kritumu nosaka pārtikas, transporta, komunālo pakalpojumu, veselības aprūpes un izglītības cenu kritums. Īpaši transporta izmaksas samazinājās par 3,9%, un cūkgaļas cena samazinājās Āfrikas cūku uzliesmojuma dēļ.
  • PCI ir galvenais rādītājs, lai novērtētu patērētāju inflāciju Ķīnā. Pārtika un dzīvesvietas ir vissvarīgākie Ķīnas PCI komponenti – attiecīgi 31,8% un 17,2%.

Ķīnas mēneša patēriņa cenu indeksa YoY% izmaiņas. Avots: Tirdzniecības ekonomika, OKEx Insights

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me