Blockchain savietojamības, reģionālās DCEP pieņemšanas un sejas atpazīšanas standartizēšana tiesās – China Market Watch

Nedēļas pārskats par blokķēdes un kriptovalūtas jaunumiem no Ķīnas un Honkongas.

OKEx Insights pārskata šīs nedēļas populārākos kriptogrāfiskos jaunumus no Ķīnas un Honkongas – tostarp Ant grupas centienus bloķēt ķēdes savietojamību, Lielā līča apgabala potenciālu digitālās valūtas elektronisko maksājumu pilotam un pirmo juridisko izmeklēšanas pakalpojumu, kas balstīts uz blokķēdi Guangzhou.

Ant grupa uzsāk blokķēdes savietojamības standartizāciju

Ķīniešu tehnoloģiju giganta Alibaba meitasuzņēmums Ant Group nesen vadīja darba grupu, lai izpētītu blokķēdes savietojamības standartizācija Elektrotehnikas un elektronikas inženieru institūta vai IEEE vadībā. Standarts ir nosaukts "P3205 – Blockchain savietojamības standarts – datu autentifikācija un sakaru protokols."

Saskaņā ar projektu, standarts nodrošina četrus protokolus, lai atvieglotu datu autentificēšanu un saziņu starp blokķēdēm. Šie protokoli ietver:

 • Izplatīts identitātes protokols
 • Metadatu protokols
 • Konvertēšanas ķēdes protokols
 • Starpķēžu komunikācijas protokols

Galvenās līdzņemšanas iespējas

 • Paredzams, ka P3205 standarta pabeigšana kalpos kā globāls standarts bloku ķēdes savietojamībai. Standarts atbalsta efektīvu saziņu un datu autentificēšanu starp vairākiem ķēdes modeļiem un līmeņiem.
 • Alibaba ir līderis blokķēdes patentos, no kuriem 62% ir saistīti ar blokķēdes infrastruktūru. Alibaba patlaban pieder vairāk nekā 30 patentu par blokķēdes savietojamību.
 • Ant grupa 2019. gada septembrī uzsāka savu bloku ķēdes savietojamības iniciatīvu Open Data Access Trusted Service. ODATS mērķus samazināt komunikācijas izmaksas starp publiskajiem un privātajiem blokķēdēm.

Lielā līča apgabals var būt galvenā vieta agrīnajiem DCEP pilotiem

Bai Hexiang, Ķīnas Tautas bankas Guangzhou filiāles prezidents, stāstīja vietējie mediji, ka pārrobežu tirdzniecības tirgus Lielā līča reģionā – reģionāla apvienība ar deviņām pilsētām, tostarp Honkongu, Makao, Šeņdženu un Guandžou – ir ideāla vieta, lai pārbaudītu Ķīnas digitālo valūtu – Digitālās valūtas elektronisko maksājumu. Saskaņā ar Guangzhou filiāles statistiku, digitālo maksājumu tirgus Guangdong provincē 2020. gada 1. ceturksnī sasniedza 11,95 triljonus RMB.

Bai uzsvēra, ka vadība digitālo maksājumu jomā, piekļuve starptautiskajai tirdzniecībai un milzīga iedzīvotāju bāze Lielā līča reģionā ir labvēlīgi faktori plaša mēroga DCEP ieviešanai.

Galvenais līdzņemšana

 • PBoC parādīja agrīnas atbalsta pazīmes Greater Bay apgabala blokķēdes attīstībai 2020. gada maijā. Tā sadarbojās ar Ķīnas Vērtspapīru regulēšanas komisiju, lai izlaistu konsultāciju dokumentu, lai veicinātu blokķēdes jauninājumus un digitālās valūtas ieviešanu šajā apgabalā..

Guangzhou vispirms ieviesa juridisku izmeklēšanu, kuras pamatā ir blokķēdes

Guandžou Starpniecības tautas tiesa 12. augustā paziņoja par blokķēdes risinājuma palaišanu, lai racionalizētu juridisko izmeklēšanu procesu.

Pēc tiesas domām, uz blokķēdes balstītai juridiskai izmeklēšanai ir četras priekšrocības, salīdzinot ar papīra formāta izmeklēšanu:

 • Ātrāks apgrozījuma laiks
 • Drošāka identifikācijas sistēma
 • Izsekojamas revīzijas pēdas
 • Ērts pieteikšanās process

Galvenais līdzņemšana

 • Advokāti Guandžou izmeklē tiesu lietas dažādās nozarēs – piemēram, banku, nodokļu un īpašuma pārvaldīšanas jomā. Lielākā daļa izmeklēšanu joprojām ir papīra formā. Blokķēdē balstīta izmeklēšanas sistēma racionalizē tiesas KYC procedūras, katrā gadījumā prasot sejas atpazīšanu juristiem un pretendentiem..

Jauni RMB aizdevumi un sociālais finansējums neatbilst tirgus cerībām

Ķīnas akciju tirgus šonedēļ piedzīvoja nelielu kritumu. Šanhajas SE Composite un CSI 300 cena šobrīd ir 3330 un 4656, ar nelielu nedēļas kritumu attiecīgi par 1,67% un 2,24%. SZSE Blockchain 50 indekss ir 3940, nedēļas vērtības izmaiņas ir -5,3%. Attiecībā uz Honkongu Hang Seng indekss šonedēļ pieauga par 1,31% un šobrīd ir 25 246.

Nelielo kritumu Ķīnas akciju tirgū daļēji veicina jaunākie RMB aizdevumu un kopējā sociālā finansējuma atjauninājumi. Jūlijā Ķīnas bankas pagarināja jaunus kredītus par 0,99 triljoniem RMB, kas atpalika no paredzētā 1,2 triljonu RMB. Kopējais sociālais finansējums valstī kā plašs kredītu un likviditātes rādītājs ekonomikā jūlijā sasniedza 1,69 triljonus RMB un nesasniedza cerētos 1,85 triljonus RMB. Šie nepietiekami ekonomiskie rādītāji izraisīja nelielu kritumu Ķīnas akciju tirgū šonedēļ.

Ķīnas tirgus indeksu rādītāji. Avots: Trading Economics, Investing.com

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me