Bitcoin Cash īstā vēsture: jaunākās ķēdes sadalījuma fons, cēloņi un sekas

Padziļināti ienirt strīdīgajā Bitcoin lielākā konkurenta attīstības vēsturē

2020. gada 15. novembrī pretrunīgi vērtētais Bitcoin Cash tīkla jauninājums izraisīja ķēdes sadalījumu galvenajā kriptovalūtā. Strīds, kas noveda pie sašķeltības, koncentrējās uz priekšlikumu izveidot izstrādātāju fondu kā daļu no protokola bloka atlīdzības. Tā kā nedz tie, kas atbalsta izmaiņas, nedz tie, kas pret to vēlas, nevēlas atkāpties, no sadalījuma parādījās divas Bitcoin Cash versijas: Bitcoin Cash ABC (BCHA) un Bitcoin Cash Node (BCHN).

Šajā rakstā OKEx Insights aplūko šķelšanās apstākļus, ņemot vērā tā izcelsmi, iesaistīto frakciju konkurējošos uzskatus, Bitcoin Cash cieto dakšu vēsturi, kā arī iespējamo ietekmi uz projektu (-iem) uz priekšu. 

Bitcoin Cash ķēde sadalās (atkal)

Tāpat kā tie, kas bija pirms tā, arī Bitcoin Cash ķēde sadalījās 15. novembrī, jo starp tīkla atbalstītājiem bija nesamierināmas domstarpības. Vienā strīda pusē bija Bitcoin ABC, ilgstoši strādājoša grupa, kas vadīja Bitcoin Cash attīstību. Visu 2020. gadu ir iestājies par to, lai izstrādātāju fonds, kas pazīstams arī kā Infrastruktūras fonda priekšlikums jeb IFP, būtu daļa no protokola ieguves atlīdzības. 

Pārstāvot plašu opozīciju IFP, bija nesen izveidotā izstrādātāju grupa Bitcoin Cash Node. Pirms plānotā tīkla jaunināšanas novembrī Bitcoin Cash Node izlaida savu mezglu ieviešanu. Gadā tika palaista programmatūra Bitcoin Cash Node 2020. gada marts un iekļauts citi tīkla jauninājumi. Tomēr strīdīgais IFP kods tika izlaists. 

Gatavojoties novembrī paredzētajai Bitcoin Cash jaunināšanai, kļuva skaidrs, ka joprojām trūkst sabiedrības vienprātības par IFP. Neskatoties uz to, ka izstrādātāji, kuriem bija liela loma Bitcoin Cash tīkla izveidē, aizstāvēja, pārliecinoša daļa BCH kalnraču pirms jaunināšanas datuma pārgāja uz Bitcoin Cash Node ieviešanu. Tas mudināja vairākus ievērojamus uzņēmumus paziņot, ka BCHN pēc jebkura nākamā ķēdes sadalījuma pārņems Bitcoin Cash nosaukumu. 

15. novembrī Bitcoin Cash blokķēde patiešām sadalījās, izveidojot vienu kriptonauda versiju ar 8% izstrādātāju fondu kā daļu no bloka atlīdzības un vienu bez tā. Dažās dienās pēc sadalīšanas BCHN, šķiet, ir kļuvusi par dominējošo ķēdi – gan jaukšanas ātruma, gan cenas ziņā. Rakstīšanas laikā BCHN komandē ap 1,34 EH / s, salīdzinot ar BCHA 0,0075 EH / s. Tikmēr BCHN tirgo tuvu 290 USD, bet BCHA – 20 USD.

BCHN un BCHA hash likmes izceļ to, kurus dakšu kalnračus atbalsta. Avots: Monētu deja

Strīdīgās cietās dakšas izcelsme

Tiem, kas nepievērš īpašu uzmanību Bitcoin Cash ekosistēmai, jaunākais ķēdes sadalījums var šķist pēkšņs. Tomēr jautājums par to, ka izstrādātāju fonds ir daļa no atalgojuma, sabiedrībā jau sen ir bijis strīdu kauls.

Jau 2018. gada martā Bitcoin Cash kalnrači un ietekmīgi izstrādātāji ir bijuši apspriežot daļu atlīdzības daļu piešķiršana projekta attīstības finansēšanai. Tikšanās pēc Honkongas konferences, kuru vadīja Calvin Ayre’s CoinGeek, grupa sākotnēji spēlēja ideju piešķirt izstrādātājiem 1% –10% no bloka atlīdzības, avoti atšķiras par precīzu procentuālo daļu. Ja BCH tirdzniecība tajā laikā bija gandrīz 1200 USD, 1% piešķīrums, ja tas tiktu ieviests, būtu radījis ikmēneša banku aptuveni 650 000 USD apmērā. 

Tomēr koncepciju par tīkla bloka atlīdzības procentuālās daļas novirzīšanu infrastruktūras attīstības finansēšanai neizdomāja Bitcoin Cash atbalstītāji. Abi Domuzīme (DASH) un Zcash (ZEC) ir līdzīgi iebūvētu izstrādātāju stimuli. Patiesībā ar a nesenais tīkla jauninājums, pēdējā kriptonauda pagriezās prom no tā, kas tika dēvēts par tās "Dibinātāja fonds" – kas bija paredzēts kā pagaidu pasākums – pret a "Dev Fund." Neatkarīgi no nosaukuma daudz apspriests iezīme, tīkla ieguves atlīdzības procentuālā daļa joprojām tiek piešķirta tiem, kas būvē projektu.    

Lai arī BCH kalnrači par to runāja 2018. gadā, tajā laikā viņi nemēģināja ieviest izstrādātāju fondu. Par ko liecina neskaitāmas debates par r / BTC – Bitcoin Cash draudzīgu subreddit, neskatoties uz nosaukumu, kas liecina par pretējo – jautājums turpinājās sašķelt sabiedrību nākamajos mēnešos. Tikmēr līdzekļi, piemēram, tie paziņoja iesniedza Roger Ver 2019. gada novembrī, un kopienas ziedojumi turpināja finansēt dažādus projekta attīstības aspektus. 

2020. gada janvārī an saasināšanās debates pārvērtās par kaut ko konkrētāku. Jiang Zhuoer, vadošā Bitcoin Cash ieguves baseina BTC.TOP izpilddirektors publicēja a Vidēja ziņa, kurā viņš paziņoja, ka vairāki ietekmīgi BCH kalnrači atbalstīja 12,5% bloka atlīdzības daļu, kas paredzēta infrastruktūras attīstībai uz sešiem mēnešiem. Kopā ar Zhuoer ziņojumā sākotnēji tika atbalstīts, ka Antpool Jihan Wu, ViaBTC Haipo Yang un Bitcoin.com Roger Ver.

Atkal BCH kopienā uzliesmoja kaislīgas debates, un lielākā daļa iebildumu iesniedzēju īpaši pievērsās šādam Zhuoer paziņojuma paziņojumam:

"Lai nodrošinātu līdzdalību un iekļautu subsidēšanu no visa SHA-256 kalnrūpniecības fonda, kalnračiem būs bāreņi BCH bloki, kas neievēro plānu. Tas ir nepieciešams, lai izvairītos no kopēja traģēdijas."

Pēc kopienas pretreakcijas, kas ietvēra Bitcoin.com atbalsta atsaukšana, Džuoers 2020. gada 31. janvārī publicēja otro ierakstu, kurā viņš pārstrukturēja IFP. Tomēr pirms Zhuoer pēcpārbaudes Bitcoin ABC vadošais izstrādātājs un pats aprakstīts "labestīgs diktators," Amaury Séchet, pievienoja savu atbalstu ierosinātajam izstrādātāju fondam. 

Séchet un Bitcoin ABC turpinātu pievienojiet kodu grozītajam izstrādātāju fondam tā jaunākajai mezglu ieviešanai pirms 15. februāra nākamā tīkla jaunināšanas beigu datuma, kas paredzēts 15. maijā. Atjauninātā IFP piešķirs izstrādātājiem 5% no bloka atlīdzībām, kas stātos spēkā tikai tad, ja to kalnračiem. Neskatoties centieniem lai šūpotos sabiedrībā, IFP kods galu galā netika iekļauts. 

Tomēr bailes, ka strīdīgais jauninājums tiks ieviests, lika rīkoties nesen izveidotajai Bitcoin Cash Node komandai. Tā kā Bitcoin ABC pirms maija jaunināšanas datuma nenoņēma IFP kodu, grupa uzsākta savu programmatūru bez strīdīgas finansēšanas shēmas. 

Lai arī maijā ogļrači to neatbalsta, Bitcoin ABC neatstāja IFP. 18. augustā, pirms nākamā plānotā tīkla jaunināšanas novembrī, izstrādātāju grupa palaida Bitcoin ABC 0.22.0. Jaunajā programmatūrā atkal tika parādīts labots IFP – šoreiz ar 8% monētu bāzes atlīdzību un izteiktu toņa maiņu. Kas bija sākotnēji brīvprātīgi acīmredzot bija kļuvis obligāts. 

Pirms Bitcoin ABC programmatūras izlaišanas Séchet rakstīja:

"Lai gan daži varētu dot priekšroku tam, ka Bitcoin ABC nav ieviesis šo uzlabojumu, šis paziņojums nav ielūgums uz debatēm. Lēmums ir pieņemts un tiks aktivizēts novembra jaunināšanas laikā."

Tā kā Bitcoin ABC ir apņēmies darboties IFP un Bitcoin Cash Node – kopā ar lielāko daļu BCH lietotāju – turpina tam pretoties, uzturot savu programmatūru, arvien ticamāka kļuva strīdīga cietā dakša un sekojošais ķēdes sadalījums. Galu galā tīklam būtu jāizlemj, kurai Bitcoin Cash ieviešanai sekot.

Joprojām nav vienprātības, kad pienāca plānotās jaunināšanas diena, tīkls patiešām sadalījās – izveidojot BCHN (vēlāk liela daļa nozares to sauc vienkārši par Bitcoin Cash) un BCHA.

Izstrādātāju finansējums: kāpēc nav vienprātības?

Neskatoties uz milzīgo iebildumu pret ļoti strīdīgo priekšlikumu, ko galu galā pieņēma Bitcoin ABC, izstrādātāju finansēšanas jautājums acīmredzami ir skaudrs. Fakts, ka izstrādātāji nevar pilnībā apņemties uzturēt projektu bez finansiālas kompensācijas, ir grūti apiet. Pats Sešets atsaucās uz Bitcoin ABC cīņu par finansējumu, izmantojot čivināt 2018. gadā, paziņojot to "Inženierzinātnes kokos neaug."

Tomēr IFP un visiem citiem līdz šim piedāvātajiem risinājumiem ir trūkumi.

Varbūt vislielākais iebildums pret finansēšanu, izmantojot monētu bāzes atlīdzības, ir tā potenciāls veicināt tīkla lielāku centralizāciju. Kalnrači darbojas kā uzņēmumi. Bloka atlīdzības procentuālās daļas novirzīšana infrastruktūras attīstībai ir uzbrukums viņu peļņai.

Tā kā vairākām dažādām kriptovalūtām ir viens un tas pats SHA-256 kalnrūpniecības algoritms, tie kalnrači, kuri nav pilnībā apņēmušies atbalstīt konkrētu kriptonauda, ​​vienkārši novirzītu savu hash spēku uz raktuvēm, kur tas ir izdevīgāk. Rezultāts būtu mazāks kopējais hash līmenis, kas koncentrēts mazāk ogļraču vidū. Šādā scenārijā samazinās finansiālās saistības, kas vajadzīgas, lai uzbruktu tīklam, un, protokola vispārējā drošība. 

Tomēr daži, ieskaitot Sešetu, pamatoja, ka šāda jaukšanas līmeņa pazemināšanās būtu niecīga. Bitcoin ABC izstrādātājs apgalvoja, ka atbilstoši finansēta attīstība tīklu stiprinātu citos veidos. Pēc Séchet domām, IFP faktiskā ietekme no drošības viedokļa būtu niecīga.

Vēl viena IFP problēma ir saistīta ar veidu, kā Bitcoin ABC to virzīja. Kā Jonald Fyookball, Electron Cash maka vadošais izstrādātājs, pamatots amatā iepriekšējie centieni finansēt attīstību, izmantojot atalgojumu, bija vai nu brīvprātīgi, vai arī ļautu pašiem kalnračiem izvēlēties, kuras komandas atbalstīt. Tomēr, neprasot kalnraču aktivizēšanu un 8% no kopējās atlīdzības tiekot novirzīti uz vienu adresi, par kuru ziņo Séchet un "viņa lojālisti," Fyookball apgalvoja, "Būtībā tas nav nekas cits kā viena cilvēka lēmums sifonēt miljoniem dolāru vērtu (nenopelnītu) Bitcoin Cash tieši savā makā." 

Mēnešos pirms strīdīgās dakšas ir izskanējušas neskaitāmas citas bažas.

Tie ietver šādu a "nodoklis" idejiski ir pretrunā ar Bitcoin aizskārumu – ti, tas liek pārāk daudz spēka vienas izstrādātāju grupas rokās, tās atbildības trūkums attiecībā uz faktisko attīstības darbu, ko tas stimulē, un palielināta tīkla sadalīšanās iespējamība, kas noteikti kaitētu Bitcoin Cash uzticamībai šajā nozarē.

Viss, kas teica, pastāv pamatotas bažas arī par alternatīviem finansēšanas mehānismiem. Gan Bitcoin, gan Bitcoin Cash tīkli iepriekš ir izmantojuši gan korporatīvo finansējumu, gan kopienas ziedojumus. Tomēr, kā Séchet norādīja YouTube kanālā Rice Crypto, šādi centieni nav obligāti iedrošināt attīstība, kas ir saskaņota ar plašākas sabiedrības interesēm. Viņš apgalvo, ka Blockstream ietekme uz Bitcoin finansējumu novirzīja dominējošo kriptogrāfijas valūtas protokolu prom no tā izmantošanas kā galvenokārt peer-to-peer maksājumu tīkla un uz vērtības krātuvi. Tas, pēc Séchet domām, ir pretrunā ar lielāko daļu Bitcoin agrīnās vēlmes – kas pirms 2017. gada augusta Bitcoin / Bitcoin Cash ķēdes sadalīšanas bija apņēmusies virzīt lielāku tirgotāju pieņemšanu. Brīdinājums par sagūstīšanas risku "labi finansēti diversanti," Džuoers izteica līdzīgs noskaņojums attiecībā uz korporatīvo finansējumu viņa 2020. gada janvāra ziņojumā, kurā sīki aprakstīta iepriekšējā IFP.

Kritizējot kopienas ziedojumu finansēšanas attīstības jēdzienu, Sešets paziņoja, ka šāds finansēšanas modelis mudina izstrādātājus strādāt tikai pie projektiem, kas piesaista lielu uzmanību. Tas faktiski neņem vērā šķietami mazāk pievilcīgu, bet ne mazāk izšķirošu darbu pie protokola. Atkal runājot ar Rice Crypto, Séchet salīdzināja kriptogrāfijas valūtas infrastruktūru ar elektroenerģijas piegādātāju infrastruktūru. Bitcoin ABC izstrādātājs paziņoja, ka lielākajai daļai lietotāju nav īsti svarīgi, kā kaut kas darbojas; viņiem ir svarīgi tikai tas, ka tas darbojas. Paļauties uz šāda attīstības finansējuma redzamību, pēc Séchet domām, ir "ļoti slikti infrastruktūrai." 

Regulāri jauninājumi, regulāri ķēdes sadalījumi?

Atšķirībā no Bitcoin, Bitcoin Cash gandrīz visu savu pastāvēšanas laiku ir apņēmies veikt tīkla atjaunināšanu divreiz gadā. Katru gadu maijā un novembrī izstrādātājiem ir iespēja veikt tīkla jauninājumus. Tā kā bieži ir iespējas mainīt kodu un ieviest jaunas funkcijas, nav pārsteidzoši, ka tīklā ir redzams vairāk nekā viens strīdīgs ķēdes sadalījums. 

Kaut arī daudzi līdz šim veiktie jauninājumi ir pabeigti nevainojami, visas ierosinātās izmaiņas rada domstarpību iespēju. Ja domstarpībās nepiekrītošajām pusēm ir pietiekama ietekme, tīkls ir sadalīts.

Pats Bitcoin Cash tīkls tika izveidots šādas strīdīgas cietās dakšas rezultātā. Strīdu gadi Bitcoin kopienas ietvaros par to, kā vislabāk mērogot tīklu, beidzās ar ķēdes sadalījumu 2017. gada augustā. Daži atbalstīja bloku lieluma ierobežojuma palielināšanu, lai tīkls varētu apstrādāt vairāk darījumu sekundē. Tikmēr citi apgalvoja, ka šādam palielinājumam būtu centralizējoša ietekme uz tīklu – jo tā atbalstam būs nepieciešama dārgāka aparatūra. Tas ierobežotu to operatoru skaitu, kuri varētu atļauties piedalīties un kaitētu tīkla drošībai. 

Tā vietā viņi ierosināja izmantot otrā slāņa mērogošanas metodes un atbalstīja jaunināšanu, kas pazīstama kā Segregated Witness, tautā saukta par SegWit. Izmaiņas, kuras ieviesa mīksta dakša, efektīvāk izmantoja bloku vietu, saglabājot blokķēdē tikai būtiskus darījumu datus. Ar katru darījumu prasa mazāk vietas blokā, katrs bloks spētu uzņemt vairāk darījumu.

Nesaskaņas starp abām frakcijām nonāca galvā 2017. gada augustā. Apgāžot, ka otrā slāņa mērogošana bija optimāls ceļš, tie, kas atbalstīja lielākus blokus, ieviesa cieta dakša lai palielinātu bloka jaudu. Trūkst plašas kopienas vienprātības, ķēde sadalījās divās atšķirīgās kriptovalūtās: Bitcoin ar SegWit un Bitcoin Cash ar lielākiem blokiem. 

Lai arī to atbalsta dažādi nozares dalībnieki, tostarp bijušie "Bitcoin Jēzus" Rodžers Vērs, Bitmain līdzdibinātājs Džihans Vu un Satoshi Nakamoto prasītājs Kreigs Raits, pats Sešets ir bieži ieskaita kā sākotnējās Bitcoin Cash cietās dakšas galvenais arhitekts.

Tikai mēnešus pēc tā izveides problēmas ar Bitcoin Cash grūtības pielāgošanas algoritmu piespieda tīklu atkal stingri sazaroties, ieviešot vēl viens jauninājums. Atkal Séchet bija pārmaiņu centrā, jo kopiena pieņēma Bitcoin ABC DAA priekšlikumu. Jaunināšanas mērķis bija novērst savvaļas jaukšanas ātruma svārstības, kas pēc tīkla izveides bija nomocījušas tīklu. 

2018. gada maijā Bitcoin Cash piedzīvoja vēl vienu bezstrīdus cietā dakša. Šoreiz jauninājums vēl vairāk palielināja bloka lielumu līdz 32 MB un pievienoja vairākas citas funkcijas. Tie ietvēra koda atkārtotu iespējošanu, kas iepriekš tika atslēgta Bitcoin pirms 2017. gada augusta tīkla sadalīšanas. Jauninājums ne tikai centās palielināt Bitcoin Cash kopējo darījumu kapacitāti, bet arī pievienoja papildu funkcionalitāti – tostarp patvaļīgu datu glabāšanu, kas nav tieši saistīta ar kriptonauda, ​​pati. 

Nākamo sešu mēnešu laikā Bitcoin Cash kopienā parādījās sadalījums. Biedriem rūpēja Austrālijas datorzinātnieks Kreigs Raits un viņa arvien augošais ego. Wright, kuru atbalsta CoinGeek un tā dibinātājs Calvin Ayre, bija kļuvis arvien naidīgāks pret projekta izstrādātājiem. CoinGeek bija ātri pieaudzis, lai kļūtu par tīkla lielākais kalnračnieks un sāka mēģināt vairāk kontrolēt tā virzienu. Kaut arī paši tvīti kopš tā laika ir izdzēsti, Reddit ziņas no tā laika, par kuru, iespējams, Raits ar Twitter starpniecību apgalvoja, ka izstrādātāji ir pakļauti kalnračiem un tie, kuriem nav domstarpību, tiktu aizstāti.

Līdz 2018. gada novembrim nodaļa nonāca prātā ar Raitu un viņa sekotājiem, kas ieviesa cieto dakšiņu, kas palielinātu bloka lielumu līdz 128 MB, tādējādi izveidojot Bitcoin SV (BSV). Tikmēr Bitcoin Cash atbalstītāji, kas iebilda pret Raitu, tostarp Bitcoin ABC izstrādātāji, meklēja dažādas protokola izmaiņas. Viņu ierosinātie tīkla jaunināšana saglabātu Bitcoin Cash bloka lielumu, bet mainītu tā skriptu valodu. 

Pēc ķēdes sadalīšanas Wright kopā ar Ayre un CoinGeek, nekavējoties palaists tā saukto "hash karš" pret Bitcoin Cash, mēģinot sagraut tīklu, izmantojot viņu acīmredzami augstāko jaukšanas jaudu. Tomēr pūles neizdevās, un turpmākajos gados BCH ir konsekventi saglabājusi tirgus dominanci pār BSV.

Kopš BCH / BSV ķēdes sadalīšanas Bitcoin Cash tīkls tiek atjaunināts ik pēc sešiem mēnešiem – galvenokārt Bitcoin ABC vadībā. Lai gan tā bloka lielums ir palicis nemainīgs, tīklā ir notikušas citas nelielas izmaiņas. 2019. gada maijs redzēju, kā Schnorr paraksti mēģināja panākt papildu privātumu tīklā, un tīras kaudzes likums ļāva atgūt nejauši uz BTC adresēm nosūtītās monētas. 2019. gada novembrī atbalsts Schnorr parakstiem bija vēl vairāk uzlabota, un otrā tīkla maiņa pievērsās trešo personu kaļamības vektoriem.

Paralēli sīvajām debatēm par IFP, Bitcoin Cash tika veiktas izmaiņas gan 2020. gada maijā, gan novembrī. Pirmais ieviesa divas izmaiņas konsensa noteikumiem – SigChecks un OP_Reversebytes – kopā ar citām izmaiņām, kas neietekmēja konsensa likumus. Novembra jauninājums ne tikai pievienoja tīklu sadalošo, brīvprātīgo IFP Bitcoin ABC ieviešanā, bet arī citu mainīt uz DAA paredzēts novērst joprojām pastāvošās pretrunas ar bloķēšanas laikiem. Interesanti, ka abas Bitcoin Cash versijas ieviests pēdējais atjauninājums, neskatoties uz iepriekšējo Bitcoin ABC noraidot piedāvātais algoritms.     

Kā atkārtota ķēdes sadalīšana ietekmē Bitcoin Cash?

Parasti ķēžu sadalīšana tiek uztverta kā slikta kriptonauda.

Kad tīkls sadalās, daži kopienā seko vienam dakšai, bet citi iet kopā ar otru. Tas attiecas arī uz kalnračiem, izstrādātājiem un pašiem lietotājiem. Apzinoties strīdīgā cietā dakša potenciāli kaitīgo ietekmi, Bitcoin Cash Node izstrādātāji daudzas reizes paziņoja pirms 2020. gada novembra ķēdes sadalīšanas viņi iebilda pret sabiedrības dalīšanu IFP jautājumā. Kalnrači, kas atstāj tīklu, samazina tā vispārējo drošību, jo samazinās jaukšanas ātrums un samazinās tā uzbrukuma izmaksas. 

Tikmēr izstrādātāji parasti izvēlas koncentrēt savu enerģiju uz vienu no dakšām. Tas nozīmē, ka ir mazāks talants, kas strādā pie kriptovalūtas infrastruktūras uzlabošanas. Interesanti, ka, neskatoties uz sadalījuma izveidi, kas izraisīja 2020. gada novembra sadalījumu, šķiet, ka Bitcoin ABC ir turpinot savu atbalstu no Bitcoin Cash Node ieviešanas. Pirms cietā dakša tā izlaida savu programmatūru tiem, kas neatbalstīja IFP, bet vēlējās turpināt izmantot Bitcoin ABC. 

Visbeidzot, tiek sadalīta arī jebkura lietotāju bāze, kas projektam ir pirms sadalīšanas. Mazāk tīkla lietotāju ierobežo tā vispārējo lietderību un nozīmi plašākā kriptovalūtu nozarē. No otras puses, ķēdes sadalīšana rada lielāku izvēli lietotājiem, ļaujot pašam tirgum noteikt, ko tas patiesi vērtē. 2017. gada augusta BTC / BCH sadalījuma piemērā Bitcoin lietotāji varēja izvēlēties atbalstīt Bitcoin ieviešanu, cenšoties kalpot galvenokārt kā vērtības krātuvei vai vēl vairāk koncentrēties uz kļūšanu par decentralizētu maksājumu tīklu.

Turklāt ķēdes sadalīšana var noņemt acīmredzami toksiskus elementus no kopienas. 2018. gada novembra BCH / BSV cietajā dakšā Wright un CoinGeek, kas atdalījās, lai izveidotu Bitcoin SV, tika uzskatīts par lielisku triumfu Bitcoin Cash kopienā – tā kā daudziem nepatika virziens, kuru viņi mēģināja izmantot kriptonauda. Nesenā intervijā par Čārlija Šrema nerakstītie stāsti, Séchet apstiprināja, ka Raita aiziešana bija izdevīga Bitcoin Cash kopienai. Līdzīgi 2017. gadā tie, kas vēlas lielākus blokus, kurus daudzi BTC kopienā uzskata par toksiskiem, varēja brīvi atdalīties un eksperimentēt ar dažādiem tīkla noteikumiem. Galu galā tirgus tiek atstāts izvēlēties, kurai dakšas pusei ir lielāka vērtība. 

Tomēr ķēdes sadalījumam ir vēl citas potenciālas sekas, kas attiecas uz plašāku nozari. Kriptovalūtas ieviešana ir atkarīga no dažādu uzņēmumu, piemēram, biržu un seifu nodrošinātāju, atbalsta. Katru reizi, kad kriptonauda sadalās, pakalpojumu sniedzējiem ir jāizlemj, kā reaģēt. Kodu izmaiņas prasa uzņēmumiem atjaunināt programmatūru, vadot savas sistēmas. Tas liek viņiem izvietot kapitālu tādā veidā, kā viņi, iespējams, nav gaidījuši. Traucējumi pakalpojumos, kas atkārtojas ķēdes sadalīšanā, neapšaubāmi rada neapmierinātību daudziem uzņēmumiem.

Roger Ver uzsvēra šo punktu pirms nesenās Bitcoin Cash cietās dakšas. Viņš teica, ka viņš teica, ka tirgi nav iecienījuši tādu nenoteiktību, kādu rada ķēdes šķelšanās CoinDesk ka viņš gribētu, lai tik strīdīgi cietie dakšas kļūtu par pagātni. Saucot viņus par "liela problēma," viņš pamatoja, ka 15. novembra sadalīšana varētu likt uzņēmumiem atteikties no tīkla atbalstīšanas – īpaši tiem, kas ir jauni šajā nozarē. Pēc saviem vārdiem viņš to pat pamatoja "ja PayPal zinātu, ka šāda veida strīdīga cietā dakša, visticamāk, notiks, varbūt viņi vispār nebūtu pievienojuši Bitcoin naudu savā ceļvedī."

Ņemot vērā to, ka liela daļa nozares uzskata, ka PayPal atbalsts ierobežotai kriptogrāfijas valūtas funkcionalitātei ir milzīgs ieguvums pieņemšanai, Ver bažas var būt pamatotas. Bez plašākas nozares atbalsta kriptovalūtas var cīnīties. To var pierādīt Bitcoin SV cenu veiktspēja pēc tā svītrošana no daudzām lielākajām apmaiņas platformām 2019. gadā. 

Joprojām cīnās par finansējumu?

Lai gan Séchet un Bitcoin ABC tagad ir finansējuma avots, vēl ir jāskatās, vai tas ļaus viņiem kaut kādā jēgpilnā veidā uzlabot jebkuru Bitcoin Cash filiāli. Piemēram, 21. novembrī vienkārši 70 BCHA bloki tika mīnēti. Tāpēc atlīdzība par bloku par visu dienu bija 437,5 BCHA. Pašreizējās cenās tā ir fiat vērtība aptuveni 8750 USD. Izstrādātāju fonds 8% apmērā būtu piešķīris aptuveni 700 USD. Pieņemot, ka projekts izdzīvo pēc tam, kad BCHA kalnrūpniecības grūtības galu galā pielāgojas, lai katru dienu ik pēc 10 minūtēm izveidotu bloku – ko tas vēl nav sasniedzis -, kalnrūpniecības atlīdzība būs 900 BCHA. Atkal, pašreizējās cenās tas ir aptuveni 18 000 USD dienā, un 8% no tiem ir 1 440 USD. 

Ar tik zemu prognozi daži var domāt, vai tiešām ir vērts apdraudēt Bitcoin Cash reputāciju par šādu summu. Laiks rādīs, vai Bitcoin ABC iegūs pietiekamu atbalstu, lai tā cenu sasniegtu līdz līmenim, kas atbilstoši finansēs profesionālu programmatūras inženieru komandu. Tomēr, ņemot vērā, cik tālu grupas reputācija pēdējos mēnešos ir krities visā IPF kļūmē, tas ir viss, kas nav dots. 

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me