Baidu’s XuperOS baltā grāmata, Blockchain vienradži Ķīnā un digitālās valūtas monetārajā sistēmā – China Market Watch

Nedēļas pārskats par blokķēdes un kriptovalūtas jaunumiem no Ķīnas un Honkongas.

Ķīnas un Honkongas akciju tirgus šonedēļ piedzīvoja nelielu atsitienu. Šobrīd Šanhajas SE Composite un CSI 300 palaist pie 3386 un 4763, ar nelielu nedēļas kāpumu attiecīgi par 3,03% un 2,29%. The Hang Seng indekss šonedēļ arī pieauga par 0.89%, šobrīd sasniedzot 24 930.

Strīdi par Ķīnas tehnoloģiju gigantiem, kas darbojas ASV, šonedēļ saasināja spriedzi starp abām valstīm. Valsts sekretārs Maiks Pompeo mudināja lietotņu veikali ASV, kurus noņemt "neuzticami" Ķīniešu lietotnes, piemēram, TikTok un WeChat, apgalvojot, ka šīs lietotnes rada nopietnas bažas par privātumu Amerikas pilsoņiem.

Lai izvairītos no iespējama aizlieguma ASV, TikTok mātesuzņēmums ByteDance pašlaik ir sarunās ar dažādiem uzņēmumiem, lai iegūtu TikTok darbību valstī. Tomēr prezidentam Donaldam Trampam ir pieprasīja ka ASV Valsts kase saņem samazinājumu no pārdošanas un brīdināja, ka TikTok tiks aizliegta 15. septembrī, ja netiks noslēgts darījums. Neskatoties uz saasināto spriedzi starp ASV un Ķīnu, ietekme uz Ķīnas akciju tirgu bija ierobežota un tirgus ir atjaunojies, salīdzinot ar pagājušo nedēļu.

Hang Seng indeksa ikdienas kritumu nosaka Trampa negatīvais paziņojums, atsaucoties uz Honkongas biržu SEHK. trumpis teica ka, tā kā Honkonga ir zaudējusi savu īpašo ekonomisko statusu, ievērojot teritorijas nacionālās drošības likumus, Honkonga vairs nebūs veiksmīga apmaiņa. Viņš prognozēja, ka biržā kotētie uzņēmumi no SEHK pāriet uz Ņujorkas fondu biržu vai Nasdaq.

The sprādziens Libānas galvaspilsētā Beirūtā līdz šim Honkongas un Ķīnas akciju tirgus ir ierobežoti ietekmējis. Libānas valdība ir izsludinājusi divu nedēļu ārkārtas stāvokli, jo sprādzienā gāja bojā vismaz 135 cilvēki un tika ievainoti vairāk nekā 5000 cilvēku..

Tikmēr SZSE Blockchain 50 indekss pašlaik ir 4161, nedēļas kāpums ir 4,51%. Starp indeksā iekļautajām 50 akcijām Pekinas sertifikātu pārvalde (300579.SZ) ir ikdienas lielākā ieguvēja ar 10% pieaugumu, savukārt BGI Group (300676.SZ) ir vislielākā zaudētāja ar nedēļas sniegumu -7.01%..

Ķīnas tirgus indeksu rādītāji. Avots: Trading Economics, Investing.comĶīnas tirgus indeksu rādītāji. Avots: Trading Economics, Investing.com

OKEx Insights aplūko arī šīs nedēļas trīs galvenos kriptogrāfisko ziņu stāstus no Ķīnas un Honkongas – sākot no Baidu bloka ķēdes baltā papīra līdz blokķēdes vienradžiem Ķīnā un digitālo valūtu centieniem pārveidot monetāro sistēmu.

Baidu izlaida balto grāmatu par savu bloku ķēdes infrastruktūras tīklu

Baidu izlaida savu balts papīrs XuperOS – atvērtā koda blokķēdes infrastruktūras tīklam. Paredzams, ka XuperOS veicinās blokķēdes tīklu, kas savieno Baidu vietējo blokķēdi XuperChain ar citiem publiskiem un privātiem blokķēdēm, piemēram, Ethereum, EOS un Hyperledger Fabric.

Baidu baltajā grāmatā bija teikts, ka XuperOS ļauj Baidu paplašināt savas bloku ķēdes iniciatīvas, sadarbojoties ar trešajām pusēm. Viens no blokķēdes iniciatīvu piemēriem ir attēlu autortiesību aizsardzība, kuru Baidu biznesa partneris Pekinas Interneta tiesa, uzsākta formā "Tianpinga ķēde" vietnē XuperChain 2018. gadā. Tiesu bloku ķēdes sistēma pilnveido digitālo pierādījumu glabāšanas procesu autortiesību pārkāpumu lietās. Ar XuperOS palīdzību Baidu var vēl vairāk paplašināt savu autortiesību iniciatīvu ar partneriem, piemēram, Guangzhou Internet Court.

Papildus Baidu bloku ķēdes iniciatīvām baltajā grāmatā tika dalīti daži XuperOS tiešraides gadījumi tādās jomās kā izglītība un likumi. Piemēram, Educhainx izmantoja XuperOS, lai uzsāktu blokķēdes kursus simtiem Ķīnas skolu. Studenti var izvietot viedos līgumus uz XuperOS, un viņu beigšanas sertifikāti tiek glabāti blokķēdē.

Baltajā grāmatā tika teikts, ka finanses un e-komercija tuvākajā nākotnē būs gaidāmie XuperOS blokķēdes lietošanas gadījumi.

Galvenās līdzņemšanas iespējas

  • Baidu’s XuperOS ir atvērtā koda bloku ķēdes infrastruktūras tīkls, kas savieno Baidu vietējo ķēdi XuperChain ar citām publiskām un privātām blokķēdēm.
  • XuperOS ļauj Baidu paplašināt savas blokķēdes iniciatīvas ar trešām personām, piemēram, attēlu autortiesību aizsardzību.
  • Dažas no XuperOS tiešraides lietām ir tādas jomas kā izglītība un likumi. Tīkls pēta finanšu un e-komercijas izmantošanas gadījumu uzsākšanu tuvākajā nākotnē.

Tikai divi no 11 blokķēdes vienradžiem atrodas Ķīnā

A vienradzis ir privāts uzņēmums, kura vērtējums pārsniedz USD 1 miljardu, un saskaņā ar nesenajiem datiem izlaists "Hurun globālais vienradža indekss 2020" ziņojumā, visā pasaulē 2020. gada pirmajā ceturksnī ir 586 vienradži, no kuriem 11 ir blokķēdes uzņēmumi.

Ripple ierindojās pirmajā vietā starp blokķēdes uzņēmumiem, novērtējot 70 miljardus RMB (10,1 miljardu ASV dolāru) un ierindojoties 23. vietā pasaules vienradžu rangā. Tam sekoja Coinbase ar 55 miljardiem RMB (7,9 miljardi USD).

Bitmain un Block.one tomēr ir vienīgie divi blokķēdes vienradži, kas atrodas Ķīnā. Īpaši, salīdzinot ar 80 miljardu RMB (11,5 miljardu ASV dolāru) novērtējumu 2019. gadā, Bitmain šobrīd tiek novērtēts 30 miljardu RMB (4,3 miljardu ASV dolāru) vērtībā. Kā teikts Huruna ziņojumā, Bitmain vērtēšanas straujais kritums ir saistīts ar tā kolēģa Canaan Inc. sliktajiem akciju cenu rādītājiem. Veiktspēja atspoguļo arī pesimistisko un neskaidro Bitcoin ieguves rūpniecības perspektīvu.

Blockchain vienradžu klasifikācija no 2020. gada 1. ceturkšņa. Avots: Hurun ziņojums, OKEx InsightsBlockchain vienradžu klasifikācija no 2020. gada 1. ceturkšņa. Avots: Hurun ziņojums, OKEx Insights

Galvenās līdzņemšanas iespējas

  • Vienradzis ir privāts uzņēmums, kura vērtējums pārsniedz USD 1 miljardu. No 2020. gada 1. ceturkšņa visā pasaulē ir 586 vienradži.
  • Ripple ierindojās pirmajā vietā starp blokķēdes vienradžiem ar 70 miljardu RMB vērtējumu, kam sekoja Coinbase par 55 miljardiem RMB.
  • Bitmain un Block.one ir vienīgie divi blokķēdes vienradži, kas atrodas Ķīnā. Bitmain vērtējums ir pazemināts par 50 miljardiem RMB Canaan Inc akciju cenu rādītāju dēļ.

Digitālajām valūtām vajadzētu aizstāt visas valūtas, sacīja bijušais BoC VP

Wang Yongli, bijušais Ķīnas Bankas viceprezidents un Haixia blockchain pētniecības institūta direktors, uzskata, ka digitālajām valūtām ir jāaizstāj visas valūtas, lai pārveidotu monetāro sistēmu.

paziņoja 1. augusta emuāra ziņā Vanga atzina, ka digitālās valūtas, piemēram, Ķīnas digitālās valūtas elektroniskais maksājums, tiek pozicionētas kā apgrozībā esošās naudas (t.i., M0) aizstājēja. M0 Ķīnā atsaucas naudas piegādes sistēmas naudas bāzei, kas ietver apgrozībā esošo naudu un aktīvus, kurus var viegli konvertēt skaidrā naudā.

Vanga ierosināja, ka digitālās valūtas nedrīkst ierobežot tikai kā M0 aizstājēju. Tā vietā monetārā mehānisma pārveidošanai jāizmanto digitālās valūtas. Piemēram, lai izveidotu digitālo valūtu sistēmu "pamata konti" visām sociālajām vienībām centrālās bankas digitālās valūtas platformā. Tas ļautu centrālajām bankām tieši uzraudzīt digitālās valūtas, daudz neietekmējot pašreizējo finanšu sistēmu.

Vanga arī piebilda, ka digitālās valūtas novērš pārmērīgas papīra naudas emisijas izmaksas, kas palīdz saglabāt monetāro un finanšu stabilitāti.

Galvenās līdzņemšanas iespējas

  • Vangs ieteica, ka digitālās valūtas nav jāuzskata tikai par apgrozībā esošās naudas aizstājēju, bet digitālās valūtas jāizmanto visu valūtu aizstāšanai, lai pārveidotu monetāro sistēmu.
  • Ķīnas DCEP tiek pozicionēts kā apgrozībā esošās naudas aizstājējs.
  • Lai pārveidotu monetāro sistēmu, iestatīšanai var izmantot digitālās valūtas "pamata konti" visām sociālajām vienībām centrālās bankas digitālās valūtas platformā.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me