Agrīnie Filecoin investori tiek stimulēti saīsināt FIL, taču kalnrači var šķist uzkrājušies

OKEx Insights dziļāk aplūko interesantu atšķirību, kas tiek spēlēta Filecoin FIL tirgū.

Redaktora piezīme: OKEx Insights savā jaunākajā DeFi Digest izdevumā iepriekš apsprieda Filecoin un tā mērķi mainīt datu glabāšanas nozari.

Ļoti gaidītais Filecoin mainnet beidzot sāka darboties 15. oktobrī – trīs gadus pēc vēsturiskā paaugstināšanas 258 miljoni USD. Tomēr vietējās monētas FIL cena kopš tās izlaišanas ir bijusi ļoti svārstīga. FIL pastāvīgie mijmaiņas darījumi ar OKEx 16. oktobrī sasniedza visu laiku augstāko līmeni – 56 USD, bet turpmākajās dienās 23. oktobrī samazinājās līdz visu laiku zemākajam līmenim – 20 USD. Pēc tam pieauga milzīgs pirkšanas apjoms. 

Interesants novērojums iepriekšminētajā laika posmā ir tāds, ka FIL pastāvīgā mijmaiņas darījuma reālās finansēšanas likmes bija ārkārtīgi negatīvas, ja mēs uzskatām par normālu -0,03% līdz 0,03% astoņu stundu finansēšanas likmju diapazonu kā normālu. 

Apskatīsim to tuvāk.

Kā negatīvās finansēšanas likmes izraisīja īsu spiedienu

Finansēšanas likmes ir tas, kā pastāvīgo mijmaiņas darījumu cenas tiek piesaistītas bāzes aktīva tūlītējai cenai. Ja finansēšanas likme ir pozitīva, garās pozīcijas maksās finansēšanas maksu. Un otrādi, ja finansēšanas likme ir negatīva, īsās pozīcijas maksās finansēšanas maksu. Pa šo ceļu, "līdzsvars" tiek uzturēts.

Laika posmā no 17. oktobra līdz 26. oktobrim vidējā finansējuma likme katram astoņu stundu intervālam sasniedza satriecošu -1,35%. Tirgotājs, kurš saīsina mūžīgo mijmaiņas darījumu un saglabā šo pozīciju šajā periodā, būtu maksājis 28% finansējumu – neņemot vērā sviras pievienošanu.

FIL / USDT pastāvīgā mijmaiņas reālā finansējuma likme OKExFIL / USDT pastāvīgā mijmaiņas reālā finansējuma likme OKEx. Avots: OKEx

Ja mēs ieskatāmies FIL / USDT cenu diagrammā, tā pastāvīgā mijmaiņas cena parasti bija zemāka par tās tūlītējo cenu. Jo plašāka ir minētā atšķirība, jo augstāka būs finansējuma maksa par šortiem – mehānisms, kas paredzēts, lai cenu atgrieztu rindā. Tādā veidā finansēšanas likmes mehānika darbojas pret "populārs" tirdzniecība.

23. oktobrī FIL cena sasniedza ap 20 USD. Tas provocēja tirgotājus slēgt savas īsās pozīcijas un izraisīja ievērojamu pirkumu apjoma kāpumu. Pēc tam tas izraisīja īsu saspiešanu – kad tie, kas derēja par cenu kritumu, tiek likvidēti vai spiesti slēgt savas pozīcijas, cenšoties novērst turpmākus zaudējumus, tas īslaicīgi nomainīja mūžīgo mijmaiņas cenu virs 50 USD OKEx.

OKEx FIL / USDT perpetual swap 4h diagramma - 11/3OKEx FIL / USDT perpetual swap 4h diagramma – 11/3. Avots: OKEx, TradingView

Paredzams, ka FIL negatīvās finansēšanas likmes turpināsies

Kaut arī FIL finansēšanas likmes ir strauji palielinājušās pēc šīs milzīgās īsās izspiešanas, pašreizējā prognozētā finansējuma likme joprojām ir -0,16%, sākot no rakstīšanas brīža, kas ir krietni zem parastā diapazona. Šai situācijai ir vairāki ticami iemesli.

Pirmkārt, FIL tiek izplatīts četrām lielākajām Filecoin tīkla dalībnieku grupām. Šie dalībnieki saņēma piešķirtos žetonus pēc grafika, kā parādīts zemāk redzamajā diagrammā. Tā kā pašreizējā FIL tirgus cena ir daudz augstāka nekā ieguldītāja izmaksas, daudziem agrīnajiem investoriem ir spēcīgs stimuls atvērt īsās pozīcijas, cenšoties bloķēt savu peļņu. Nodrošināšanas grafika ilguma dēļ agrīniem ieguldītājiem teorētiski būtu ilgstoši jāsaglabā savas īsās pozīcijas atvasināto instrumentu tirgū..

Agrie Filecoin ieguldītāji tiek mudināti saīsināt FIL atvasināto instrumentu tirgu, pateicoties ilgajiem garantēšanas periodiem. Avots: MonētaList

Turklāt otrreizējā tirgus dalībnieki pēc pēdējās decentralizētās finanšu uzplaukuma kārtas nav pārliecināti par to projektu cenām, kuriem ir ļoti stāvas piegādes līknes un garas monētu vai žetonu garantēšanas periodi. Tādējādi viņi ir noraizējušies par to, ka Filecoin notiekošā marķieru izplatīšana izraisa ilgstošu pārdošanas spiedienu.

Turklāt Filecoin FIL netiešā pilnībā atšķaidītā tirgus kapitalizācija, kuras cena ir 30 USD par monētu ar kopējo piegādi 2 miljardi, ir aptuveni 60 miljardi USD. Tas ir aptuveni 20% no pilnībā atšķaidītās BTC vērtības, kas ir vietējā Bitcoin tīkla kriptovalūta, un ir augstāka nekā pašreizējā Ētera (ETH) tirgus kapitalizācija 45 miljardu ASV dolāru vērtībā. Turklāt mākoņkrātuves tirgus lielums tika vērtēts tikai 46,12 miljardi USD 2019. gadā, lai gan tiek prognozēts, ka līdz 2027. gadam tas sasniegs 222,25 miljardus ASV dolāru. 

Neskatoties uz pilnībā atšķaidītās tirgus kapitalizācijas metrikas raksturīgo maldinošo raksturu – kā iepriekš tika apspriests OKEx Insights – šī milzīgā un acīmredzamā pārvērtēšana, iespējams, mudina daudzus tirgotājus saīsināt FIL. 

Filecoin kalnraču pieprasījums var paaugstināt cenas

Filecoin kalnraču pieauguma temps samazinājās pēc projekta galvenās palaišanas, pateicoties Filecoin sistēmai, kas prasīja sākotnēju nodrošinājumu FIL žetonu veidā. Šis mehānisms ir paredzēts, lai atturētu ļaunprātīgus dalībniekus. Tomēr kalnračiem ir arī grūti likt pietiekami daudz FIL monētu, lai optimizētu darbību, ja vien viņi nepērk FIL otrreizējā tirgū. Tomēr tas būtu papildu izmaksas jau dārgi specializēta aparatūra.

Pat ja Filecoin nesen aktivizēja uzlabojumu priekšlikumu, FIP-004 – kas padara 25% no katras atlīdzības atlīdzības kalnračiem pieejamu uzreiz tā vietā, lai to piešķirtu 180 dienu garumā – kalnračiem joprojām ir ļoti grūti rentabli paaugstināt pilnu jaudu īsā laika posmā. Saskaņā ar Filecoin mehānismu, lai piedalītos kalnrūpniecībā, kalnračiem jāķīlas apmēram 0,2 FIL / 32 gigabaiti. Izmantojot KaiYuan Pool datus, šajā diagrammā parādīts, cik daudz ķīlu ir vajadzīgs, lai kalnrači sasniegtu 9000 terabaitus efektīvās jaudas 90 dienu laikā, kā arī ikdienas peļņa un garantēšana. 

Tik milzīgu pieprasījumu pēc likmēm būtu grūti kompensēt saskaņā ar pašreizējo piegādes līkni, tāpēc šie kalnrači tikai lēnām sasniedz pilnīgu darbību daudz ilgākā laika posmā. Šīs dinamiskās, ilgstošās kalnraču prasības dēļ FIL cenām var būt grūti ātri pazemināties.

Filecoin ieguves dinamika ir stimulējusi kalnračus uzkrāt FIL, cenšoties darboties optimālā līmenīFilecoin ieguves dinamika ir stimulējusi kalnračus uzkrāt FIL, cenšoties darboties optimālā līmenī. Avots: KaiYuan Pool, OKEx

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me