3 iemesli, kāpēc ETH cena sasniedza gāzi – un kas ir apdraudēts Ethereum nākotnē

Ethereum ir bijis spēcīgs 2020. gads, lai neteiktu vairāk. Sākotnējā projekta monētas Etera (ETH) cena līdz šī datuma pieaugumam ir aptuveni par 200% – ar 90% no kopējās apgrozībā esošās monētas ienesīgas pozīcijas.

Kas veicina ievērojamo pieprasījumu pēc pirmā un galvenā altkoīna? OKEx Insights dziļi iedziļinās fundamentālajos faktoros, kas ietekmē ētera cenu, vienlaikus veicot arī kādu tehnisku analīzi, lai pārbaudītu, kur tā varētu nonākt.

OKEx cenu diagramma ēterim (ETH). Avots: OKExOKEx cenu diagramma ēterim (ETH). Avots: OKEx

Ethereum 2.0 veicina pieprasījumu pēc mietiem

Visredzamākais faktors, kas virza Ether cenu uz augšu, ir paredzamā Ethereum 2.0 palaišana, kuras testnet devās dzīvot 4. augustā.

Nākamā otrās lielākās kriptogrāfijas valūtas platformas attīstība visvairāk pārvērsīs tīkla vienprātības algoritmu no energoietilpīga darba pierādīšanas mehānisma uz videi draudzīgāku likmju pierādīšanas modeli. Tā vietā, lai paļautos uz kalnračiem, lai pārbaudītu darījumus ar Ethereum blokķēdi, ienākošais PoS modelis paļaujas uz noguldītājiem – tiem lietotājiem, kuri uzkrāj Etera summas – lai saglabātu tīkla drošību.

Ethereum 2.0 ieinteresētās personas būs tās, kuras jaunajā sistēmā saņems atalgojumu, ko daži var uzskatīt par iespēju gūt pasīvus ienākumus. Tomēr, lai piedalītos kā validators, lietotājam tas būs nepieciešams 32 ETH – kuras vērtība uz šo rakstu ir aptuveni 12 400 USD.

Pieaugot pieprasījumam kļūt par validatoru, kad Ethereum 2.0 palaišana tuvojas arvien tuvāk, ir pamats uzskatīt, ka pieprasījums uzkrāt 32 ēterus par vēlamo cenu daļēji ir atbildīgs par ETH cenas pieaugumu.

Ethereum atvasinājumu apjomi sasniedz jaunus rekordus

Ēteru cenu pieaugumu vismaz daļēji var attiecināt arī uz ETH atvasināto instrumentu tirdzniecības apjoma pieaugumu.

Lai gan kriptovalūtas atvasināto instrumentu tirgū dominē Bitcoin nākotnes darījumi, ētera nākotnes līgumu tirdzniecības apjoms pieaug – un ātri pieaug. 2019. gada septembrī attiecība starp ETH un BTC nākotnes līgumiem bija aptuveni 8%. Kā atzīmēja Bloķēt, šis skaitlis tagad ir pieaudzis līdz 29%.

Kopējie ETH nākotnes darījumu apjomi pēdējos mēnešos arī ir dramatiski palielinājušies – tuvu 14 miljardiem ASV dolāru, kā liecina dati, kas iegūti no šķībs. Datu analīzes uzņēmums arī atzīmēja tajā svētdienā, 2. augustā, bija visu laiku lielākie apjomi.

Diagramma, kas ilustrē kopējos dienas apjomus ETH nākotnes līgumiem. Avots: šķībsDiagramma, kas ilustrē kopējos dienas apjomus ETH nākotnes līgumiem. Avots: šķībs

Runājot par OKEx, mēs esam redzējuši arī ievērojamu ETH nākotnes darījumu ikdienas apjoma pieaugumu, nesen sasniedzot aptuveni 3,5 miljardus ASV dolāru – īpaši augstāk nekā marta maksimums, aptuveni 2 miljardi ASV dolāru.

Diagramma, kas ilustrē ETH nākotnes darījumu dienas apjomus OKEx. Avots: šķībsDiagramma, kas ilustrē ETH nākotnes darījumu dienas apjomus OKEx. Avots: šķībs

OKEx atklātā interese pagājušajā nedēļā turpināja uzstādīt jaunus rekordus un 2. augusta agrā rītā sasniedza visu laiku augstāko līmeni – 352 miljonus ASV dolāru – kas gandrīz divkāršoja iepriekšējo augstāko līmeni, kāds bija februārī..

ETH nākotne atklāj interesi. Avots: OKExETH nākotne atklāj interesi. Avots: OKEx

Turklāt aizvien lielāks entuziasms tirgoties ar ETH strauji palielina garo pozīciju turēšanas izmaksas. ETH finansējuma likmes palielinājās līdz virs 0,2% ik pēc astoņām stundām. Tā ir acīmredzama pazīme, ka tirgus ir pārkarsis, jo 0,2% finansējuma likme nozīmē, ka 20x ar aizņemto līdzekļu tirgotājs maksā 4% ik pēc astoņām stundām.

ETH mūžīgā mijmaiņas finansējuma likme. Avots: OKExETH mūžīgā mijmaiņas finansējuma likme. Avots: OKEx

DeFi mānija bloķē ETH

Kaut arī pie horizonta ir Ethereum 2.0, decentralizētās finanses jau ir klāt – un to apņemošā mānija neapšaubāmi paaugstina ētera cenu.

Decentralizētās finanses ietver dažādus ar brīvības atņemšanu nesaistītus piedāvājumus, taču visievērojamākie un vispopulārākie ir tie, kas piedāvā debesīs augstas procentu likmes. Cenšoties iekasēt naudu par DeFi traku, lietotāji masveidā deponēja ETH. Saskaņā ar DeFi Pulse datiem, DeFi patlaban ir bloķēti 4,282 miljoni ēteru – gandrīz par 20% vairāk nekā 3,426, kas tika bloķēti tikai mēnesi iepriekš. USD izteiksmē bloķētā ETH summa ir aptuveni 1,66 miljardi USD.

Diagramma, kas ilustrē ētera daudzumu, kas bloķēts DeFi. Avots: DeFi pulss

Turklāt Ethereum gāzes cenas kopš gada sākuma ir palielinājušās gandrīz 20 reizes, kā liecina Etherscan dati – un DeFi un gāzes patēriņa pieaugums liecina par pozitīvu korelāciju.

Ethereum vidējās gāzes cenu diagramma. Avots: EtherscanEthereum vidējās gāzes cenu diagramma. Avots: Eterskanna

ICO traku vairs nav (bet tas nav aizmirsts)

Milzīgs satraukums ap Ethereum centrēto decentralizēto finansējumu atgādina altcoin līdzekļu piesaistīšanas trakumu 2017. gadā un 2018. gada sākumā.

Pazīstams kā sākotnējie monētu piedāvājumi vai ICO, Ethereum virzītie līdzekļu vākšanas centieni būtībā bija tradicionālā sākotnējā publiskā piedāvājuma vai IPO kriptovalūtu nozares versija – atskaitot regulējumu. Uzņēmumi vai personas, kas vēlas piesaistīt naudu, lai izveidotu jaunu kriptovalūtas projektu, varētu izsniegt investoriem Ethereum bāzes žetonus apmaiņā pret ēteri.

Vairumā gadījumu jaunizdotos žetonus varēja pārdot par lielu peļņu, tiklīdz tie tika izdoti un iekļauti kriptovalūtu biržās. Tas, savukārt, veicināja pieprasījumu pēc ETH, jo peļņu meklējoši investori centās ielej ETH jebkurā un visos pieejamajos simboliskajos darījumos. ICO burbuļa virsotnē viena ētera vērtība bija nedaudz zem 1500 USD.

Diagramma, kas ilustrē ETH cenu maksimumu 2018. gada sākumā. Avots: MonētaGecko

ETH tehniskā analīze: vai ēteris ir pārkarsis??

Ethereum cenu pieaugums, kas sākās jūlija vidū, jau ir devis peļņu 90% ETH īpašnieku. Aplūkojot vēsturiskās cenu svārstības, mēs pamanām, ka aktīvs pēdējo reizi saskārās ar retracementu, kad tik liels procents ētera piedāvājuma bija peļņa.

Ēteris: procentuālais piedāvājums peļņā. Avots: GlassnodeĒteris: procentuālais piedāvājums peļņā. Avots: Glassnode

Kā redzat Fibonacci retracement diagrammā, kas sastādīta no jūlija vidējā līmeņa līdz pagājušās svētdienas augstākajam līmenim, straujais sabrukums neizdevās likt cenai pieskarties 0,5 Fibonacci retracement līmenim. Arī cenu atbalsta vienas stundas MA60. Tas norāda, ka otra lielākā kriptovalūta pēc tirgus kapitalizācijas joprojām atrodas ļoti bullish fāzē.

Mēs varam turpināt skatīties un pārliecināties, vai vienas stundas MA60 turpina darboties kā atbalsts. Ja šis slīdošais vidējais rādītājs neizdodas, nākamais atbalsta līmenis būs aptuveni 353 USD. Kamēr ETH cena nesamazinās zem šī līmeņa, tā vidēja termiņa tendence joprojām ir vērojama – bet tas nozīmē arī to, ka ir iespējama vēl 10% atkāpšanās.

OKEx ETH Perpetual Swap 1h diagramma - 8/5. Avots: OKEx, TradingViewOKEx ETH Perpetual Swap 1h diagramma – 8/5. Avots: OKEx, TradingView

Aplūkojot nedēļas grafiku, mēs atrastu vēl vairāk bullish pazīmes, ka ETH tikko ir izlauzusies no tā gadu ilgā dibena apgabala un pagājušā gada aprīlī pārorientējas uz savu augstāko līmeni – 830 USD. Tā būtu iespējamā augstā atdeve – 127%.

OKEx ETH Perpetual Swap 1W diagramma - 8/5. Avots: OKEx, TradingViewOKEx ETH Perpetual Swap 1W diagramma – 8/5. Avots: OKEx, TradingView

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me