Digibaitu kriptovalūta un blokķēde: DGB monētu analīze

digibaitu apskats

Digibaitu decentralizētā kriptovalūta specializējas digitālo aktīvu bloķēšanas ķēdes tehnoloģiju drošībā ar lielu darījumu apjoma caurlaidspēju, izmantojot savu $ DGB marķieri.

Džareds Teits, Digibyte blockchain veidotājs, Blockchain 2035 autors (pirmā grāmata, ko sarakstījis blockchain dibinātājs), ir kopienas virzīta izstrādātājam draudzīga projekta vadītājs, kas ir bitcoin avota koda dakša, nevis pats BTC blockchain kas specializējas izplatīto digitālo aktīvu drošībā.

Līdzīgi kā Satoshi sāka darboties Bitcoin protokola programmatūrā 2009. gada 3. janvārī ar laikraksta ziņojumu, izgudrotājs Džareds Teits tāpat rīkojās ar Digibyte piecus gadus un nedēļu vēlāk 2014. gada 10. janvārī ar ziņojumu no USA Today’s 1 / 10/2014 lasījums “Mērķis: dati nozagti no 110 miljoniem klientu.” Tāpat kā Bitcoin, nebija iepriekšējas raktuves vai ICO palaišanas, un šis ziņojums bija pašā $ DBG bloku ķēdes pirmajā blokā.

DigiByte Blockchain tehnoloģijai ir diezgan daudz variāciju, kas izgatavotas no sākotnējā Bitcoin avota koda un dokumenta. Mēs tos aplūkosim zemāk, piemēram, 21 miljardu monētu, kas izlaistas 21 gada laikā (1% ikmēneša pakāpeniska samazināšanās salīdzinājumā ar galveno 4 gadu), vai arī ir 40x ātrāk nekā Bitcoin ar 15 sekunžu bloķēšanas laikiem (pret 10 minūtēm) un 560 darījumu sekundē pret BTC tikai 7.

 • Nosaukums: Digibyte
 • Simbols: $ DGB
 • Datuma palaišana: 2014. gada 10. janvāris
 • Oficiālā mājas lapa: digibyte.io
 • Visu laiku augstākā cena: 0,128895 USD DBG / USD maiņas kursa vērtība 2018. gada 6. janvārī
 • Lietotņu produkti: DigiAssets, MultiAlgo, MultiShield, DigiSpeed, SegWit, DiguSign, Digi-ID
 • Radītājs: Džareds Teits (Džosija Spekmena vēstnieks un fonda loceklis)
 • Pamatkomanda: Gerijs Makkijs, Noa Seidmans, GTO90, Jošijs Džegers, ploēns, Rūdijs Buuvmens
 • Baltraksts: Nē [“mēs gribam būt darītāji. Nevis balta papīra sūkņi, lai nepietiekami apsolītu un pārpildītu. ”]
 • Iespējas: pirmā altcoin kriptonauda, ​​kas pieņem SegWit, reāllaika grūtību pielāgošana
 • Funkcijas: Digibyte blokķēdei ir trīs slāņi; pamata protokola slānis, ciparu aktīvu slānis un lietotņu slānis
 • Papildinājumi: Bloķēt Explorer, BitcoinTalk forums
 • Notikumi: DigiByte Global Summit (2019. gada 19. aprīlis) https://digibytesummit.io/
 • Sociālo mediju profili: Twitter, Telegramma, Reddit, GitHub
 • Grāmata: Blockchain 2035: Interneta 3.0 digitālā DNS
 • PR pakalpojumi: Cassiopeia Services
 • Atbalsta kontaktpersona: oficiālās vietnes saziņas forma

Pārskatīsim Digibyte kriptovalūtas monētu un blokķēdes tehnoloģiju, lai uzzinātu, kā darbojas šī unikālā decentralizētā sakaru sistēma, kā arī to, kā darbojas daudzsološais DigiAssets slānis, lai palīdzētu iedzīvināt digitālo aktīvu, žetonu, digitālās identitātes, viedo līgumu un citas lietas..

Digibyte pārskats: kā darbojas DGB monēta

 • Kas ir DigiByte?
 • DigiByte Blockchain – DigiByte DGB
 • DigiByte izstrāde
 • Pārējā komanda
 • DigiByte tehnoloģija
 • 5 ieguves algoritmi
 • Cenu vēsture: DigiByte’s Spike’s and Crashes
 • DigiByte nākotne
 • Iemesli ieguldīt DigiByte
 • DigiByte iegāde un glabāšana
 • Iegādājoties DigiByte
 • DigiByte glabāšana
 • Kā iegūt DigiByte maku
 • Kopsavilkums

Kriptogrāfijas valūtas industrija uzsāka darbību, pirms vairāk nekā desmit gadiem palaižot Bitcoin, un Bitcoin izdevās pārvaldīt blokķēdi, līdz iznāca jauni digitālie aktīvi ar nosaukumu “altcoins”. Šie altkīni gadu gaitā bieži ir sekojuši Bitcoin trajektorijai, taču ir daudz aktīvu, kurus ir izdevies pakārt augstākajos aktīvos pēc tirgus ierobežojuma, jo tie ir pierādījuši savu vērtību.

Kas ir DigiByte?

Kas ir DigiByte DGB

Pirms pilnībā ienirt visā, ko DigiByte var, vissvarīgākais puzles gabals ir precīzi saprast, kas tas ir. DigiByte bija viens no pirmajiem altkoīniem visā pasaulē, kas tika izveidots 2014. gadā. Tomēr tajā gadā tas galvenokārt bija pats par sevi, uzsākot sākotnēju marķieru pārdošanu, un tajā laikā tam nebija lielas publicitātes.

DigiByte pēdējos gados ir savācis daudz atbalstītāju, un marķiera aizstāvji apgalvo, ka tas ir pielāgojamāks un drošāks nekā citas tirgū esošās kriptovalūtas. Tie paši atbalstītāji uzskata, ka tas ir stabils sāncensis pret Bitcoin, Litecoin un citām galvenajām tirgus iespējām, un tam jau ir aptuveni 100 000 mezglu visā pasaulē. Tomēr, līdzīgi kā Bitcoin, arī DigiByte tiek izveidots ar maksimālo 21 miljardu DGB daudzumu. Ar šo ierobežojumu vairs nevar izveidot DGB. Digitālā īpašuma kriptonauda DGB ir 1000: 1 attiecībā pret BTC, un tā tiks iegūta 21 gada laikā (2014-2035).

Neskatoties uz tā lietotāju popularitāti, marķiera pieņemšana ir bijusi diezgan lēna, un tā joprojām tiek uzskatīta par neskaidru, salīdzinot ar marķiera konkurentiem. Pateicoties ilgstošai DigiByte veiktspējai, nevajadzētu pārsteigt, ka tā ir izveidojusi arī savu blokķēdi – DigiByte DGB.

DigiByte Blockchain – DigiByte DGB

DigiByte blokķēde

Uzsākšana ar DigiByte kriptogrāfisko aktīvu bija blokķēde, padarot to par visilgāk lietoto blokķēdi visā pasaulē. Ir daudz iezīmju, kas tai piemīt, kas to padara potenciāli ātrāku nekā citi, taču tajā gadā tajā laikā bija ieviesti tikai daži citi publiski bloķēšanas projekti. Blokķēdē ir aktīva kopiena, lai gan tā nekad nevar sasniegt tādu popularitāti kā Bitcoin.

digibita-monētas priekšrocības

Atsauksmes par DigiByte norāda, ka blokķēde faktiski apstrādā daudz lielāku ātrumu nekā Bitcoin, un šis ātrums ir pieaudzis. Pamatojoties uz uzņēmuma prognozēm, līdz 2020. gadam blokķēdei vajadzētu būt spējīgai apstrādāt 2000 darījumus sekundē.

DigiByte izstrāde

digibaitu priekšrocības

DigiByte 2013. gadā izveidoja cilvēks vārdā Džareds Teits, kurš 2014. gada janvārī palaida kriptogrāfijas valūtas ģenēzes bloku. Pēc uzsākšanas Tate nolēma visu savu laiku veltīt projekta izstrādei, finansējot projektu ar ziedojumiem no DigiByte fonds. CoinCentral.com paziņojumos teikts, ka komandai, kas iesaistīta marķierī, iespējams, pašam ir daudz DGB, pateicoties aktīvam nepieciešamajiem ieguves procesiem.

Rūdijs Buuvmens ir DigiByte fonda sekretārs un priekšsēdētāja vietnieks, lai gan viņš tika iecelts šajā amatā tikai 2019. gada novembrī, liecina viņa LinkedIn profils. Pirms tam viņš bija TKO un DigiByte Awareness Team līdzdibinātājs.

Pārējā komanda

Kaut arī oficiālajā DigiByte vietnē nav norādīts, kas ir komanda, bet LinkedIn parāda dažus izstrādātājus, kuri paziņo, ka viņi ir iesaistīti projektā. Šķiet, ka kopā ar Teitu un Buvmanu komandu veido:

digibyte-team-influencers-community

 • Mohameds Rašads, kalnrūpnieks kopš 2017. gada janvāra
 • Glens Grīders, galvenais loceklis apmaiņas sakaru un pētījumu jomā kopš 2016. gada aprīļa
 • Nana Esi Hammah, ekonomiste un informācijas līdzstrādniece kopš 2018. gada maija
 • Mišela Dautertija, DigiByte Blockchain Awareness locekle kopš 2019. gada marta
 • Suhas Hegde, blokķēdes arhitekts kopš 2016. gada februāra

DigiByte ir iekļauti papildu darbinieki kopā mazāk nekā 30 cilvēkiem, lai gan viņu vārdi pašlaik nav pieejami.

DigiByte tehnoloģija

digibaitu kriptogrāfijas tehnoloģija

DigiByte vietne ir piepildīta ar daudz mārketinga informācijas, taču informācija par tehnisko pusi ir nedaudz sarežģīta. Aktīvs tiek uzskatīts par kriptonauda, ​​kas balstīta uz UTXO, kas nozīmē, ka katrs jauns darījums uz katras monētas ietver noteiktu identifikatoru. Jebkurā laikā, kad monēta nonāk lietotāja makā, tā tiek klasificēta kā “neiztērēta”, un, nosūtot šo monētu citai personai, tā tiek “iztērēta”, kas pēc būtības kavē digitālās valūtas pārtērēšanu un citu drošības problēmu risināšanu..

DigiByte marķieris tiek iegūts tādā pašā veidā kā Bitcoin – ar Proof-of-Work kalnrūpniecības algoritmu. Tomēr atšķirībā no Bitcoin platforma izmanto piecus dažādus kalnrūpniecības algoritmus – Qubit, Skein, Groestl, Scrypt un SHA256.

Ir trīs slāņi, kas saistīti ar DigiByte kriptogrāfijas valūtas programmatūras infrastruktūru. Šie trīs slāņi ietver:

 • Galvenie sakari un globālais tīkls
 • Publiskā grāmata un digitālie aktīvi
 • Pieteikumi

5 ieguves algoritmi

Izmantojot piecus kalnrūpniecības algoritmus, uzņēmums rada labāku kalnrūpniecības decentralizācijas iespēju nekā tas, ko dara citas ASIC draudzīgas kriptovalūtas. SHA256 algoritmu izmanto Bitcoin, savukārt Scrypt algoritmu izmanto Litecoin un Dogecoin. Ik pēc 15 līdz 18 sekundēm tiek iegūts jauns bloks, izmantojot dažādus algoritmus, tāpēc katrs no pieciem algoritmiem izraksta bloku ik pēc 1,5 minūtēm.

DigiByte ir atbildīgs par Segregated Witness tehnoloģijas ieviešanu, saglabājot blokķēdi mazu un pielāgojamu ar ierobežotiem darījumu izmēriem. Pateicoties šiem mazajiem izmēriem un piecu gadu pieredzei, projekta blokķēde ir visilgāk pastāvošā, pat pārspējot Bitcoins.

Katrs DigiByte nonāk apgrozībā, izmantojot kalnrūpniecību, lai gan kalnračiem šo darījumu apstrādei ir jāizmanto sava skaitļošanas jauda, ​​pievienojot tīklam blokus. Lai to izdarītu, ir nepieciešams CPU, CPU vai ASIC, kuram būs nepieciešama specializēta kalnrūpniecības programmatūra un DigiByte maku. Patērētāji var vai nu raktuves paši, vai arī viņi var pievienoties kalnrūpniecības baseinam, kas tiek izveidots, kad vairāki ogļrači apvieno savus resursus, lai dalītos ar savām apstrādes pilnvarām. Kalnrūpniecības baseina dalībnieki atlīdzību par viņu centieniem dala vienādi. Daudzi patērētāji galu galā izvēlas raktuves baseinos, jo solo ieguve ar zemu jaukšanas līmeni samazina iespēju atrisināt bloku.

Dažādie kalnrūpniecības algoritmi ir izstrādāti darbam ar dažādu kalnrūpniecības aparatūru. SHA256 un Scrypt pārsvarā izmanto ASIC kalnrači. Skein un Groestl galvenokārt tiek izmantoti kopā ar GPU. Tomēr Qubit strādā pie dažādu aparatūras veidu kombinācijas. Ņemot vērā specializētās kalnrūpniecības aparatūras augstās izmaksas, varētu būt lētāk vienkārši iegādāties tieši DigiBytes, ja lietotājam jau nepieder vajadzīgā skaitļošanas aparatūra.

Izmantojot vairākus algoritmus, DigiByte kalnrači nevar pārņemt 51% kontroli, kas nozīmē, ka centralizāciju nevar panākt, un tīkls ir nodrošināts pret uzbrukumu.

Cenu vēsture: DigiByte’s Spikes and Crashes

digibaitu (DGB) monētu cenu vēsture

DigiByte cena jaunākajā vēsturē ir bijusi nestabila, reģistrējot salīdzinoši nemainīgu aktivitāti līdz 2017. gadam ar minimālu pieaugumu. Tomēr gan 2017., gan 2018. gadā bija vairākas smailes un avārijas.

Pieaugums 2017. gada jūnijā sakrita ar iespējamo paziņojumu, kas bija paredzēts publicēt Twitter. Investori rīkojās ātri, lai iesaistītos, iegādājoties DigiByte, kas paaugstināja cenu. Kaut arī uzņēmums deva mājienu par gaidāmo paziņojumu, paziņojuma faktiskā izlaišana notika tikai dažas dienas vēlāk, kurā tika norādīts, ka uzņēmums izlaiž jaunu maku ar dažām jaunām funkcijām. Tomēr, pirms paziņojums pat nāca klajā, cena jau bija nokritusies zem DigiByte cenas, pirms mājiens pat parādījās.

Nākamais smaile notika aptuveni tajā pašā laikā, kad Bitcoin strauji pieauga, un tā dēļ Bitcoin sasniedza gandrīz 20 000 USD. No 2017. gada decembra līdz 2018. gada janvārim cena pieauga pēc Džona Makafija tvīta, kurš teica, ka DigiByte ir uzņēmums, kuru ir vērts uzmanīt. Pieaugums turpinājās līdz 2018. gada sākumam, bet kriptonauda tirgus korekcija 2018. gada janvāra beigās nojauca lielāko daļu kriptogrāfijas aktīvu, tostarp DigiByte.

digibyte-dgb-coin-price-history

Digibaitu cenu vēstures diagramma: pēdējo divu gadu DGB monētu augstākās un zemākās vērtības mēnesī

Izņemot īsu periodu 3. ceturksnī, kriptovalūtā 2018. gadā nebija reālu svārstību. Cenu pieaugums tajā laikā bija aptuveni tajā pašā laikā, kad uzņēmums paziņoja, ka viņu maki būs pieejami iOS un Android. Tajā laikā arī Apple App Store sāka ļaut veikt maksājumus DigiByte.

Līdz 2019. gadam kriptonauda pārsvarā ir palikusi nemainīga ar dažiem kāpumiem – 2019. gada martā, 2019. gada aprīlī un laikā no maija beigām līdz jūlija sākumam. Tomēr kopš jūnija vidus kriptovalūtas vērtība turpināja samazināties, sākot ar 2019. gada 24. novembri no 0,016274 USD līdz 0,0065 USD.

DigiByte nākotne

digibaitu monētu nākotne

Tā kā kriptovalūtā pēdējos gados ir notikušas ļoti nelielas izmaiņas, šķiet, ka DigiByte pievērš lielāku uzmanību spēļu industrijā. Citā radītāju izstrādātajā platformā ar nosaukumu DigiByte Gaming spēlētājiem tiek piedāvāta iespēja iegūt DGB kā atlīdzību par laika pavadīšanu pavadītajās spēlēs.

DigiByte izpilddirektors – Tate – ir apņēmies pievērst lielāku uzmanību DigiByte fondam un sabiedrības informēšanai. DigiByte ieviešana ir bijusi viena no grūtākajām problēmām, ar kuru komanda ir saskārusies, lai gan uz to balstās arī šī aktīva nepārtrauktais progress. Lai arī šķiet, ka pilnvarai vēsturiski ir bijis stabils un lojāls sekotājs, tā šogad ienāca.

DigiByte ātrais darījumu ātrums un mērogojamība padara to gatavu ilgtermiņā kriptonauda tirgū. Pagājušā gada CoinSwitch prognozes liecina, ka DGB kopējā vērtība līdz 2021. gadam sasniegs 9,20 USD.

Digibaitu (DGB) vēstures laika skala:

2013. gada oktobris = sākas darbs pie DigiByte

2014. gada 10. janvāris = DigiByte oficiālā palaišana

2014. gada 28. februāris = DigiShield Hardfork

2014. gada 1. septembris = MultiAlgo Hardfork

2014. gada 10. decembris = MultiShield Hardfork

2015. gada 4. decembris = DigiSpeed ​​Hardfork

2017. gada 28. aprīlis = aktivizēts SegWit

2018. gada 19. septembris = DigiByte Core 6.16.5 izlaists

2019. gada aprīlis = DigiAssets atbrīvots

2019. gada 21. jūlijs = Odocrypt Hardfork

Digibaitu šifrēšanas apmaiņa ar DGB tirdzniecību:

 • Bittrex
 • Kriptopija
 • HitBTC
 • Huobi
 • KuCoin
 • Litebit
 • Livecoin
 • OKEx
 • Poloniex
 • Formu maiņa
 • Sistemkoins
 • Upbit
 • Yobit

Iemesli ieguldīt DigiByte

digibaitu ieguldījums

Patērētājiem ir daudz iemeslu ieguldīt DigiByte kriptogrāfiskajā aktīvā, sākot ar faktu, ka atšķirībā no Bitcoin 10 minūšu gaidīšanas darījuma apstrāde prasa tikai aptuveni 15 sekundes. Lai papildinātu platformas piedāvāto drošību, DigiByte veidotāji ieviesa DigiShield un MultiShield, atbalstot pasaulē garāko blokķēdi..

Tagad DigiByte padara tehnoloģiju pieejamu globālajām maksājumu sistēmām, ļaujot tirgotājiem, patērētājiem un sabiedrībai visā pasaulē. Izmantojot DigiByte Gaming, aktīvu var izmantot pat spēlē, dodot tam ilgtermiņa potenciālu un iespēju paplašināt tā vērtību. Tomēr, tā kā Bitcoin un citas kriptovalūtas plaukst, tās var radīt konkurenci DigiByte. Internetā peld šie Digibyte (DGB) mārketinga attēli, salīdzinot to ar Bitcoin un Litecoin:

digibyte-bitcoin-litecoin-blockchain

un

digibyte-dgb-bitcoin-btc-blockchains

un

digibyte-blockchain-priekšrocības

Tomēr, neraugoties uz konkurenci, DigiByte joprojām ir viena no 100 visaugstākajām kriptovalūtām pēc tirgus ierobežojuma, kas atrodas tieši vidū.

DigiByte iegāde un glabāšana

kā nopirkt

Pašlaik DGB tiek pieņemts vairākos kriptovalūtu tirgos, tostarp Bittrex, Poloniex, Sistemkoin, HitBTC, Kucoin, Upbit un YoBit, kur tas parāda lielu tirdzniecības apjomu. Sākotnējais monētu piedāvājums nekad nav bijis, kaut arī 2014. gada decembrī uzņēmums rīkoja privātu ieguldījumu finansēšanas projektu, kurā bija norādīts neatklāts sākuma kapitāls.

Iegādājoties DigiByte

Lai iegādātos DigiByte, patērētājiem jāreģistrējas biržas vietnē, piemēram, Bittrex, Huobi vai Poloniex. Tomēr Binance ir cits stāsts. Dažu pēdējo gadu laikā tā ir kļuvusi par neveiksmīgu cīņu, lai gan 2018. gada beigās publicētajos ziņojumos tika norādīts, ka DigiByte pat nebija jāuzskaita Binance sarakstā. 2019. gada martā Teits pat paziņoja, ka Binance Monēta ir “asinssūcējs” un “parozīts”.

CoinSwitch reklamē, ka viņiem ir metode, kā patērētāji var iegūt vislabāko cenu par pirkumiem. CoinSwitch ir kriptovalūtas konvertēšanas platforma. Patērētāji to var izmantot arī kā veidu, kā apmainīt citas kriptogrāfijas valūtas pret DGB kriptogrāfiju.

DigiByte glabāšana

DigiByte piedāvā maku, kas ir saderīgs ar visām operētājsistēmām, kas atvieglo tā lietošanu no jebkuras saderīgas ierīces. Seifs no DigiByte ir jāielādē no oficiālās vietnes. Tomēr ir arī vairāki trešo pušu maki, kas jau atbalsta DGB, tostarp Coinomi, Ledger, Trezor, Guarda, Exodus, Satowallet un citi.

Kā iegūt DigiByte (DGB) digitālo aktīvu maku

digibaitu maki

Lai aizsargātu DigiByte maku, patērētājiem tas ir jāielādē no savas oficiālās vietnes. Patērētājiem seifs būs jāizvēlas, pamatojoties uz viņu operētājsistēmu. Pašlaik vietnei ir iespējas:

 • DigiByte Core Windows (32 un 64 biti)
 • DigiByte Core Mac OS X
 • DigiByte Core Linux (32 un 64 biti)
 • DigiByte Android
 • DigiByte iPhone & iOS
 • DigiByte Go maks (Chrome paplašinājums)

Pēc seifa lejupielādes tas būs jāinstalē ierīcē, kur to var atvērt. Patērētājiem ieteicams pieņemt noklusējumus un ka seifa sinhronizēšanai nepieciešamais laiks varētu būt nedaudz ilgāks. Lai nodrošinātu vislabāko aizsardzību, dublējiet arī maku.

Tīmekļa vietnē ir arī trešo pušu maki, ko patērētāji var lejupielādēt, lai saglabātu savu DGB, tostarp Trezor, Ledger, KeepKey, SafePal, Trezor, SecuX, Coinomi, Exodus, ABRA, Jaxx Liberty, OwnBit, EdgeWallet, Atomic, Trust, Satowallet. un Guarda. Patērētāji, kuri vēlas redzēt papildu makus, var apmeklēt vietni DigiByteWallets.com.

Kas ir Džareds Teits?

Kā jau minēts, Džareds, Teksasā dzīvojošs datorprogrammētājs no Arco, Aidaho štatā, ir grāmatas “Blockchain 2035” izveidotājs un līdzautors..

Džareds ir bijis saistīts ar Bitcoin kopš 2012. gada, kas 2013. gada rudenī viņš atrada uzlabojumus, kas jāveic Bitcoin avota kodā, un nevarēja panākt, lai viņa izmaiņas tiktu ieviestas, tāpēc mēs 2014. gadā izgājām un izveidojām DGB pēc tam, kad tika noraidīti viņa bitkoina pamata protokola uzlabojumi tos izmantoja jaunajā digitālajā aktīvā DGB.

Šeit ir daži viņa veiktās intervijas video:

un

un

Kopsavilkums

Katra kriptonauda tiek veidota ar atšķirīgu mērķi, jo katrs radītājs interpretē pašreizējo problēmu ar veidu, kā atrisināt šo problēmu. Digitālās valūtas ļauj veikt tūlītējus darījumus un pārskaitījumus, kas var šķērsot robežas un ir pat izmantojami pakalpojumiem un fiziskām precēm. Tomēr tos var ierobežot arī noteiktās kopienās, piemēram, sociālajos tīklos un tiešsaistes spēlēs. Dienas beigās, kad var izvēlēties tūkstošiem kriptogrāfijas monētu, Digibyte blokķēde un DGB kriptovalūta koncentrējas uz ātrumu, mērogu un drošību un piedāvā kaislīgu kopienu, kas mūsdienu tirgū šķiet stipri nenovērtēta un noteikti gūs labumu no nākamās vēršu skrējiens ir vairāk nekā lielākajai daļai konkurentu. Mēs nebūtu pārsteigti, redzot, ka $ DGB un Digibyte monēta ir 10-20 lielākais marķieris, ņemot vērā visus jauninājumus un sasniegumus, ko tie ir devuši ekosistēmā.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me