Klauskite „OKEx“ generalinio direktoriaus: 10 klausimų apie Kinijos DCEP

Kinijos labai lauktos bandomosios sąsajos ekrano nuotraukos DCEP (Skaitmeninis valiuta, elektroninis mokėjimas) yra bomba finansų, blokų grandinės ir šifravimo erdvėms. Sąsajos atskleidimas rodo, kad DCEP greičiausiai yra paskutiniame kūrimo etape, ir sklando gandai, kad Kinijos Liaudies Bankas (PBOC) ruošiasi pradėti skaitmeninio juanio bandomuosius projektus keturiuose miestuose, įskaitant Xiong’An, Suzhou, Chengdu, ir Šendženas.

Su dideliu ažiotažu ir susidomėjimu kalbėjomės su „OKEx“ generaliniu direktoriumi Jay Hao ir uždavėme jam dešimt dažniausiai užduodamų klausimų apie DCEP.

DCEP bandomoji sąsaja

Q1. Kas yra DCEP ir kuo jis skiriasi Kinijos juanių?

Jay: Paprasčiau tariant, DCEP yra Kinijos juanių banknotai ir monetos, kuriuos naudojame kasdien skaitmenizuotas.

Q2. Ar DCEP ir Bitcoin yra panašūs dalykai?

Jay: Ne, jie yra visiškai skirtingi dalykai, turintys du skirtingus skirtumus:

Pirma, DCEP 100% valstybės remia vyriausybės rezervinis fondas. Kitaip tariant, tai yra centrinio banko skolos, kurias garantuoja PBOC. Taigi, tai yra nacionalinė suvereni valiuta. Kita vertus, „Bitcoin“ nepalaiko jokie centriniai bankai. Štai kodėl yra didžiulis kainos svyravimas.

Kalbant apie dizainą, DCEP priima dviejų sluoksnių operacinę sistemą – PBOC pirmiausia konvertuoja DCEP į bankus ar kitas finansines institucijas, o vėliau šios institucijos toliau platina skaitmeninę valiutą visuomenei. „Bitcoin“ išleidžiamas decentralizuotai, vadinamas kasyba, kuriame nedalyvauja jokie centriniai bankai ar komerciniai bankai, ir jis tiesiogiai platinamas visuomenei..

Q3. Ar DCEP yra dar vienas stabilus moneta, tokia kaip Svarstyklės ir USDT?

Jay: Ne, DCEP yra remia ir išleidžia Kinijos vyriausybė, tuo tarpu Svarstykles ir USDT išleidžia privačios institucijos, o užstatą garantuoja JAV doleris ar kitos valiutos.

Žiūrint iš teisinės perspektyvos, DCEP yra a teisėta mokėjimo priemonė, o tai reiškia, kad kai mokėjimui naudojame DCEP, prekybininkai negali atsisakyti. Priešingai, Svarstyklės ir USDT nėra teisėta mokėjimo priemonė, o prekybininkai turi visas teises pasakyti „ne“, jei norime mokėti su jomis.

Q4. Ar „blockchain“ technologija taikoma DCEP?

Jay: PBOC sunku visiškai pritaikyti „blockchain“ technologiją DCEP, nes esama technologija negali susidoroti su dideliu lygiagrečiu, kuris vyks. Kiek žinau, DCEP pasiskolino kai kurias „blockchain“ technologijos sąvokas, nes pati „blockchain“ yra protingas daugelio esamų brandžių technologijų, tokių kaip asimetrinė kriptografija, darbo įrodymas ir laiko žymėjimas, derinys. Kaip matyti iš naujausio atskleisto patento, DCEP yra integruotas su asimetrine kriptografija, nepanaudotų operacijų išvestimi (UTXO) ir išmaniosiomis sutarčių technologijomis. Tačiau vargu ar bus priimtas sutarimo mechanizmas, kuris yra viešųjų blokų grandinių raktas.

Q5. Koks skirtumas tarp DCEP ir „Alipay / WeChat Pay“ likučių?

Jay: „Alipay“ ir „WeChat Pay“ yra populiariausios mobiliųjų mokėjimų programos Kinijoje. Tačiau DCEP yra ne tik dar vienas virtualios piniginės balansas.

Kalbant apie pinigų pasiūlą, DCEP yra skirtas pakeisti dabartinius pinigų rezervus (M0), tai yra grynaisiais pinigais, tuo tarpu „Alipay“ ir „WeChat Pay“ saugomos lėšos priklauso M2, ne depozitoriumo finansinių institucijų indėliai. Tai reiškia, kad DCEP yra nauji pinigai.

Be to, centrinio banko skaitmeninės valiutos teisinis statusas ir saugumo lygis yra daug didesnis nei „Alipay“ ir „WeChat Pay“ likučiai. Panašiai kaip komerciniuose bankuose, kai šios trečiųjų šalių mokėjimo įmonės vieną dieną bankrutuoja, žmonėms tenka susidurti su rizika prarasti savo lėšas. Tačiau DCEP turėtojams niekada nereikės spręsti šios problemos.

Q6. Kokie yra DCEP pranašumai?

Jay: DCEP turi daugybę privalumų.

Pirma, tai siūlo didelių banknotų išleidimo, išėmimo ir laikymo išlaidų, taip pat nepatogumų, susijusių su grynųjų pinigų nešiojimu ir naudojimu, sprendimą..

Antra, dabartinio centrinio banko pinigų politikos formavimo problema yra ta, kad neįmanoma stebėti valiutos apyvartos ir naudojimo po jos panaudojimo. Naudojant DCEP, sandorių duomenų ir informacijos apie apyvartą rinkimas yra daug lengvesnis, tai yra puiki nuoroda formuojant ir įgyvendinant būsimą pinigų politiką.

Trečia, DCEP palengvina kovą su pinigų plovimu, mokesčių vengimu, korupcija ir teroristų finansavimu. Remiantis PBOC paskelbta informacija, nors skaitmeninė valiuta priima kontroliuojamą anonimiškumą, PBOC vis tiek gali naudoti didžiuosius duomenis ir kitas technologijas, kad nustatytų įtartinus sandorius ir vykdytų pinigų plovimo ir teroristų finansavimo priežiūrą.

Be to, DCEP gali skatinti Kinijos skaitmeninės ekonomikos plėtrą. Pavyzdžiui, DCEP gali generuoti didžiulius didelius duomenis, kurie gali skatinti Kinijos kredito pramonės plėtrą, dėl ko sumažėja blogų skolų lygis ir rizika, su kuria susiduria finansų įstaigos..

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – tai gerina finansinių paslaugų kokybę neišsivysčiusiose ir atokiose vietovėse. Šiuo metu žmonės tose vietovėse vis dar negali naudotis patogiomis finansinėmis paslaugomis, tokiomis kaip pinigų pervedimas, indėliai ir paskolos. Tačiau DCEP gali pakeisti žaidimą.

Q7. Ar PBOC įvedus DCEP reiškia, kad Kinija juda visuomenės be grynųjų link?

Jay: Paprastai tariant, visuomenė be grynųjų gali veikti be jokios fizinės valiutos. JAV pradėjo naudoti kreditines korteles nuo XX a. Greitai prieš dešimtmetį Kinijoje pasirodė trečiųjų šalių mobiliųjų mokėjimų programos. Iš tikrųjų tai yra grynųjų pinigų operacijų sistemos. Pasaulis pradėjo judėti be grynųjų visuomenės link anksčiau, nei galėjome pagalvoti.

Kalbant apie pinigų tiekimą, grynieji pinigai klasifikuojami į M0, o kreditinės kortelės ir Yuebao priklauso atitinkamai M1 ir M2. Kaip jau minėjau aukščiau, DCEP klasifikuojamas kaip M0. Todėl Kinija tikrai negrynina pinigus. Tačiau norint atsiskaityti be grynųjų pinigų reikia laiko – tam gali prireikti dešimtmečių ar net šimtmečio.

Q8. Kuo DCEP gali pasinaudoti Kinijos juanių internacionalizavimu?

Jay: Kinijos juanių skaitmeninimas daro. supaprastinti tarpvalstybinius mokėjimus ir operacijas ir padidinti užsienio valiutos apyvartą. Tačiau tai nėra vienintelis veiksnys, prisidedantis prie juanio internacionalizacijos.

Palengvinti judėjimą jūroje yra tik dalis internacionalizacijos plano. Galutinis juanių tikslas yra tapti pirmaujančia pasaulio atsargų valiuta ir prekybos atsiskaitymo valiuta. Yuanas denominuotas turtas turi tapti pagrindiniu centrinių bankų užsienio valiutos rezervu, o juaniais atsiskaitantys sandoriai turi sudaryti tam tikrą dalį tarptautiniuose sandoriuose. Juanio skaitmeninimas toli gražu nėra vienas iš šių tikslų.

Q9. Kaip DCEP pakeis Kinijos gyventojų mokėjimo įpročius?

Jay: Tiesą sakant, DCEP veikia taip pat, kaip ir „Alipay“, „WeChat Pay“ ar kitos trečiųjų šalių mokėjimo paslaugos. Tačiau DCEP tam tikru mastu gali sugriauti kliūtis mokėjimo pramonėje. Pvz., Nors mes negalime tiesiogiai pervesti pinigų iš „Alipay“ į „WeChat“ ir atvirkščiai, DCEP galima pervesti į tiek banko sąskaitas, tiek į „Alipay“ ir „WeChat“ pinigines..

Q10. Ar DCEP visiškai pakeis grynuosius pinigus?

Džėjus: Dar anksti taip sakyti. Vis dėlto be jokių abejonių DCEP palengvins Kinijos vyriausybės pinigų politikos formavimą. Pinigai kišenėje vis dar yra jūsų, tačiau jų apyvarta bus daug efektyvesnė visoje šalyje ir net visame pasaulyje.

PBOC kuria „dvigubo atsiskaitymo neprisijungus“ technologiją, kuri leidžia užbaigti operacijas, net kai abi sandorio pusės yra neprisijungę. Tokia technologija neabejotinai padarys DCEP labai patogią naudoti daugeliu atvejų ir pritrauks žmones ją pritaikyti, kad būtų patogiau naudoti.

Sekite „OKEx“:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me