Jay Hao: Pasaulinės pinigų sistemos atstatymas nesubalansuotame pasaulyje

Kovo 23 d., Kai visame pasaulyje toliau stiprėjo COVID-19 pandemija, o finansų rinkos toliau smuko, JAV federalinis rezervas skubiai pristatė naują pasaulio staigmeną – „Quantitative Easing Infinity“ (dar žinomą kaip QE begalybė), siekiant užtikrinti rinkos likvidumą. . Ar tai veiksminga priemonė? Tai padidina tarpbankinį likvidumą, nes Fed savo neseniai paskelbtame pareiškime nurodė, kad pirkdamas įtrauks komercinius hipoteka garantuotus vertybinius popierius. Tai pakeičia Centrinio banko vaidmenį iš „paskutinio skolintojo“ į „paskutinį pirkėją“. Taigi teoriškai bankai gali išduoti tiek hipotekinių paskolų, kiek nori, ir palikti riziką Fed, išsprendžiant paskolų bankams problemą, taip pat sumažinant finansavimo išlaidas ir palengvinant daugelio įmonių skolų grąžinimo spaudimą..

Tačiau kyla klausimas, ar „QE Infinity“ yra vaistas nuo šios krizės? Visi žinome, kad šio kritimo priežastis buvo rinkos panika, kurią sukėlė pandemijos paūmėjimas ir naftos kainų kritimas. Kadangi naujasis koronavirusas ir toliau blogėja, pasaulinė gamybos veikla sustojo, todėl ekonomika buvo vangi ir kiekvieną dieną didėjo įmonių bankrotai. Ekonominis sustabdymas yra dabartinio nuosmukio esmė. Likvidumo įšvirkštimas į rinką per QE begalybę yra tarsi suteikti daugiau mitybos sunkiai sergančiam pacientui – tai neveiks vien. Net jei padidės likvidumas, gamyklos vis tiek negalės atnaujinti gamybos ir panika rinkoje neišnyks. Vietoj to vyriausybė turėtų įgyvendinti aktyvesnes koronaviruso plitimo kontrolės priemones ir remti ekonominę veiklą, kad būtų atkurtas pasitikėjimas rinka..

Praėjusią savaitę aš atkreipiau dėmesį į tai, kad Fed QE yra ne tik pasaulio senjoras, bet ir palengvina jos pačios skolų grąžinimo spaudimą – ir dabar jie net labai nukeliavo į QE begalybę. Čia kyla klausimas: kaip Fed priverčia kitas šalis mokėti už savo šalies krizę?

Kadangi aštuntajame dešimtmetyje buvo nustatyta Bretton Woods sistemos ir Jamaikos susitarimų žlugimas, JAV doleris nebėra susietas su auksu ir jo vertė tampa laisvai plaukiojanti, tačiau dolerio dominavimas nesiliovė. Nuo devintojo dešimtmečio doleris visame pasaulyje cirkuliavo taip:

  1. 1.Iš išsivysčiusių šalių į besivystančias šalis: Siekdamos skatinti vidaus ekonomikos augimą, besivystančios šalys turi energingai plėtoti savo eksporto pramonę ir eksportuoti didelius prekių kiekius į išsivysčiusias šalis dėl nepakankamo vidaus vartojimo.

2.Iš besivystančių šalių atgal į išsivysčiusias šalis: Besivystančių šalių eksporto žaidimo pavadinimas mažina jų kursus, kad išlaikytų savo prekių kainų pranašumą. Dėl šios priežasties besivystančių šalių centriniai bankai turi kištis į valiutos kursą, pirkdami daug vyriausybės obligacijų, kurias išleido išsivysčiusios šalys, kad palaikytų palankius valiutų kursus, o doleris grįžta į išsivysčiusias šalis.

3. Besivystančioms šalims perkant JAV iždo obligacijas, doleris grįžta į išsivysčiusias šalis. Tada išsivysčiusios šalys gali panaudoti lėšas ir vėl įsigyti prekių iš besivystančių šalių.

Norėdami geriau suprasti tai, kas išdėstyta pirmiau, pažvelkite į šį pavyzdį. Ūkininkas pardavė savo sunkiai uždirbtą maistą šeimininkui, o savininkas sumokėjo jam Benjamino kupiūrą, kuri iš tikrųjų kainuoja 10 centų, kaip 100 USD. Tada ūkininkas pasinaudojo kupiūra nusipirkęs žemų palūkanų obligaciją iš savininko. Po to šeimininkas paėmė tą 100 USD kupiūrą, norėdamas nusipirkti maisto iš ūkininko.

Tai yra tam tikras neapčiuopiamas išnaudojimas – išsivysčiusios šalys gali sumokėti nepagrįstai mažas išlaidas už besivystančių šalių pagamintų prekių pirkimą pastarųjų piliečių sveikatos ir aplinkos sąskaita. Dar blogiau, kad besivystančios šalys susiduria su didesne problema – dolerio devalvacija. Kol Fed gali spausdinti pinigus naudodamasis savo vadinamosiomis pinigų politikos priemonėmis, besivystančios šalys negalėjo susidurti su rizika, kad sumažės užsienio valiutos turtas. Kaip ir aukščiau pateiktame pavyzdyje, nors ūkininkai iš savininko nusipirko 100 USD obligaciją, po vienerių metų su 100 USD jie galėjo nusipirkti tik pusę maišo ryžių, o ne vieną maišą.

Kad ir kaip būtų, pagal šią pinigų sistemą išsivysčiusios šalys taip pat susiduria su rimtais iššūkiais. Kadangi besivystančios šalys gali mėgautis lyginamuoju pranašumu ir geresne produktų kokybe už mažas išlaidas, tai silpnina išsivysčiusių šalių konkurencingumą ir lemia jų gamybos pramonės nuosmukį. Todėl pastaraisiais metais daugybė namų ūkio darbuotojų JAV neteko darbo. Štai kur liūdnai "Rūdžių diržas" Kita vertus, ši padėtis buvo naudinga finansinių paslaugų pramonei. Visų pirma, Volstryto įmonės uždirbo daug pinigų globalizacijos procese.

Pasaulinės pinigų sistemos nesėkmė sukėlė pasaulio ekonomikos disbalansą, paskirstymo nelygybę ir padidėjimą "deglobalizacija" ir populizmas. Todėl nenuostabu, kai Donaldas Trumpas užima prezidento postą ir atsiranda Europos dešiniųjų jėgų, kurios yra susipynusios su giliomis ekonominėmis priežastimis..

Kaip mes galime pakeisti dabartinę pasaulinę pinigų sistemą susidurdami su tokiu nesubalansuotu pasauliu?

Pagrindinė trapios pinigų sistemos problema yra vienos suverenios valiutos hegemonija kitų atžvilgiu. Norėdami tai įveikti, turime apsvarstyti naują pinigų sistemą, supervaldišką valiutą. Tiesą sakant, suverenios valiutos idėja egzistuoja ilgą laiką. 4-ajame dešimtmetyje Johnas Maynardas Keynesas pasiūlė konceptualią suverenią valiutą pavadinimu „Bancor“. Po 2008 m. Krizės kai kurie pasiūlė TVF specialiąsias skolinimosi teises (SDR). Tačiau dabartiniame pasauliniame politiniame ir ekonominiame kontekste tarptautiniu bendradarbiavimu sunku sukurti pasaulinę supervaldišką valiutų sistemą.

Nepaisant to, mes matome kriptovaliutos potencialą. Šiuo metu Bitcoin turi supervaldžios valiutos ypatybes. Nors dėl kainų svyravimo sunku tapti pasaulio valiuta, mes matome tam tikrą viltį iš „Facebook“ projekto „Stablecoin“, „Svarstyklės“.

Svarstyklės yra susietos su valiutų krepšeliu. Šia prasme tai labiau panašu į SDR. Jo taikymo scenarijai leido atlikti pagrindinę super suverenios valiutos funkciją. Dar svarbiau tai, kad Svarstyklės išleidžiamos remiantis valiutų valdybos sistema, užtikrinant 100% rezervą. Todėl vargu ar Svarstyklės matys infliaciją dėl perteklinės pasiūlos.

Svarstyklės yra geras bandymas pasauliui pereiti prie supervaldžios valiutos sistemos. Nepaisant kliūčių, laukiu daugiau kriptovaliutų, tokių kaip Svarstyklės, kad galėtume pateikti staigmenų ir vilčių.

Sekite „OKEx“:

 https://twitter.com/OKEx

 

https://www.facebook.com/okexofficial/

 

https://www.linkedin.com/company/okex/

 

https://t.me/okexofficial_en

 

https://www.reddit.com/r/OKEx/

 

https://www.instagram.com/okex_exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me