Electrum maks: apgūstiet kriptogrāfijas lietotāja pārskata rokasgrāmatu

electrum pārskats

Kā lietot, uzglabāt un reģistrēties, izmantojot Electrum Bitcoin maku

Electrum ir populārs Bitcoin maks, kas pieejams galddatoru un Android lietotājiem. Tas ir arī viens no Bitcoin vecākajiem makiem. Uzziniet visu, kas jums šodien jāzina par Electrum, mūsu ceļvedī un pārskatā.

Kas ir Electrum?

Electrum ir viegli lietojams bitcoin maku, kas pirmo reizi tika izlaists 2011. gada novembrī, padarot to par vienu no pirmajiem bitcoin makiem sabiedrībā. Gadu gaitā Electrum ir saglabājis caurspīdīguma un uzticamības reputāciju. Tas joprojām ir viens no populārākajiem darbvirsmas bitcoin makiem pasaulē visu veidu lietotājiem.

kas ir elektrums

Seifs ir pieejams kā bezmaksas lejupielāde vietnē Electrum.org. Varat to instalēt bezsaistes datorā, lai iestatītu saldētavu. Vai arī jūs varat glabāt savus līdzekļus parastā tiešsaistes datorā un izmantot ikdienas tērēšanai savu Electrum maku. Electrum labi sader ar visiem galvenajiem aparatūras maciņiem, kas nozīmē, ka to var viegli integrēt jebkurā maka iestatījumā, kuru izmantojat. Tas ir pazīstams ar savām drošības funkcijām, piedošanu par piedošanu, tūlīt ieslēgtu, bez bloķēšanas vai dīkstāves, verifikācijas pārbaudi un bezsaistes saldētavas priekšrocībām.

Atšķirībā no dažiem citiem kriptogrāfijas makiem, Electrum neatbalsta vairākas kriptogrāfijas valūtas. Tas pat neatbalsta vairākas Bitcoin dakšas: tas vienkārši atbalsta bitcoīnu (BTC). Tomēr lietotāji gadu gaitā ir pārveidojuši Electrum programmatūru, lai izveidotu tādas versijas kā Electron Cash vai Electrum LTC. Electron Cash ir pilnīgi atsevišķs projekts no Electrum, ko veicis atsevišķs izstrādātāju kopums, lai gan tas izmanto lielāko daļu tā paša kodējuma. Electron Cash ir viens no populārākajiem Bitcoin Cash (BCH) darbvirsmas makiem.

Lai gan lielākā daļa cilvēku zina Electrum kā darbvirsmas bitcoin maku, komanda ir izlaidusi arī Android lietotni. Lietotne ir pieejama izmantojot Google Play veikalu vai kā .apk kā bezmaksas lejupielādi.

Viena no lielākajām sūdzībām par Electrum ir tāda, ka to nesen ietekmēja viens no nopietnākajiem drošības pārkāpumiem kriptogrāfijas vēsturē. 2017. gada novembrī Electrum komandai tika atklāts drošības jautājums. Šis jautājums skāra Electrum programmatūru kopš 2016. gada marta (2.6. Versija). Izmantošana ļāva ļaunprātīgai vietnei iegūt kontroli pār jūsu Electrum maku un nozagt visu jūsu bitcoin (ja jūsu seifs nebija šifrēts ar paroli). Pat ja jūsu makam bija parole, hakeris joprojām varēja novirzīt šifrētās bitcoin atslēgas no maka uz viņu adresi. Ziņas par ekspluatāciju satricināja bitcoin kopienu. Šo problēmu vēl vairāk pasliktināja tas, ka tā netika novērsta līdz 2018. gada janvārim. Nav zināms, cik daudz Electrum lietotāju izmantošanas dēļ zaudēja bitcoīnu – ja tāds bija. Tomēr visi Electrum lietotāji, kuri nav atjauninājuši programmatūru kopš 2.6 versijas (piemēram, tie, kuru līdzekļi atrodas saldētavā) joprojām ir neaizsargāti.

Pēc tam, 2019. gada aprīlī, Electrum saskārās ar vēl vienu nopietnu drošības jautājumu. Electrum lietotāji DoS uzbrukuma laikā pret tīklu zaudēja miljoniem dolāru. Vairāk nekā 140 000 mašīnu uzbruka tīklam ar pikšķerēšanas uzbrukumu, kas virzīja lietotājus uz viltotu programmatūras versiju. Hakeri ieviesa arī savus Electrum serverus, kas mitināja kompromitētas Electrum versijas. Uzbrukums skāra visus, kas izmantoja Electrum versijas, kas vecākas par 3,3.

Ar šiem nopietnajiem izmantojumiem pagātnē Electrum turpina virzīties uz priekšu kā viens no labākajiem un drošākajiem darbvirsmas bitcoin makiem, kas pieejami šodien.

Electrum maka funkcijas

Electrum maka funkcijas

Electrum bitcoin maka galvenās iezīmes ietver visus šos elementus:

Drošs: Electrum šifrē jūsu privātās atslēgas, un šīs privātās atslēgas nekad neatstāj jūsu datoru. Kamēr jūs kontrolējat savu datoru (un neviens nepiekļūst jūsu sēklai), jūsu nauda ir pilnībā jūsu kontrolē.

Nav bloķēšanas: Electrum nav bloķējis jūsu privātās atslēgas savā programmatūrā. Jūs varat eksportēt savas privātās atslēgas uz citiem bitcoin makiem.

13 vārdu parole: Ja zaudējat piekļuvi savam datoram vai dators avarē, varat atgūt savus līdzekļus, izmantojot paroli. Vienkārši lejupielādējiet Electrum un ievadiet savu 13 vārdu sēklas frāzi, lai atgūtu piekļuvi saviem līdzekļiem. Pirmo reizi izveidojot jaunu Electrum maku, jums tiks piešķirta 13 vārdu ieejas frāze.

Bez dīkstāves: Electrum serveri ir decentralizēti un lieki, lai novērstu dīkstāves laiku, kas nozīmē, ka jūsu Electrum maks nekad nenokrīt.

Pierādījumu pārbaude, izmantojot SPV: Electrum pārbauda visus darījumus jūsu vēsturē, izmantojot (Simple Payment Verification (SPV).

Multi-Sig atbalsts: Atļauju tērēt monētas varat sadalīt starp vairākiem makiem. Izmantojot multi-sig maku, vairākiem cilvēkiem pirms līdzekļu nosūtīšanas ir jāapstiprina darījums.

Aukstā noliktava: Electrum labi darbojas ar saldētavas iestatījumiem. Jūs varat viegli instalēt Electrum datorā, kas nekad nav bijis savienots ar internetu.

Tikai skatīšanās maki: Ja jūs saglabājat privātās atslēgas bezsaistē, izmantojot Electrum saldētavas iestatīšanu, jūs joprojām varat izsekot šīm atslēgām, izmantojot tikai skatīšanās maku..

Trešās puses pievienojumprogrammas un spraudņi: Electrum cita starpā atbalsta trešo pušu spraudņus, piemēram, multi-sig pakalpojumus un aparatūras makus (Ledger un Trezor).

Atbalsta vairākus aparatūras makus: Electrum atbalsta visus populāros aparatūras makus, tostarp Trezor, Ledger Nano un KeepKey.

Pieejams vairākām galddatoru sistēmām: Electrum ir pieejams Linux, Windows un OS X. To var arī instalēt, izmantojot Python.

Pieejams Android ierīcēm: Electrum ir pieejams kā Android lietotne Android 5.0 un jaunākām versijām. Jūs varat lejupielādēt the.apk no Electrum.org vai lejupielādēt no Google Play veikala tāpat kā jebkuru lietotni.

exodus bitcoin maku lietotne

Atvērtais avots: Electrum ir vairāk nekā 9000 saistību GitHub. Daļa no iemesla, kāpēc Electrum ir tik uzticama, ir tā plaukstošā atvērtā koda kopienas dēļ. Kopumā tas ir viens no visaktīvāk izstrādātajiem programmatūras projektiem kripto telpā.

Galvenais drošības izmantojums Old Versions: 2018. gada janvārī Electrum izstrādātāji atklāja lielu programmatūras ievainojamību. Šī ievainojamība pirmo reizi (privāti) tika atklāta izstrādātājiem 2017. gada novembrī, lai gan Electrum programmatūrā tā bija jau kopš 2016. gada marta. Nav zināms, cik daudz bitcoin tika nozagts, izmantojot šo izmantojumu, ja tāds bija, lai gan tas joprojām ir viens no lielākajiem potenciāliem katastrofas bitcoin vēsturē. Vecās Electrum versijas, piemēram, tās, kas darbojas saldētavās, kuras gadiem ilgi nav bijušas savienotas ar internetu vai atjauninātas, joprojām ir pakļautas šai izmantošanai.

Rakstīts Python: Electrum kods ir īss, uzrakstīts Python, un to ikviens var viegli pārskatīt. Tas viss ir pieejams atvērtā koda veidā, izmantojot GitHub.

Kā darbojas Electrum?

electrum-wallet-security

Electrum ir pieejams kā bezmaksas lejupielāde operētājsistēmām Windows, Linux, OS X un Android.

Pēc seifa instalēšanas Electrum jūsu privātās atslēgas glabā datorā kā šifrētus failus. Atslēgas netiek sūtītas uz attāliem serveriem. Jūs varat izmantot Electrum tiešsaistes datorā. Vai arī jūs varat instalēt Electrum bezsaistes datorā, lai iegūtu saldētavas risinājumu.

Electrum ir viegls Bitcoin klients, kas nozīmē, ka, lai izmantotu maku, jums nav jāinstalē visa 200 GB Bitcoin blokķēde.

Electrum ir atvērtā koda maks. Tāpēc tā kods ir pielāgots citiem makiem, piemēram, Electron Cash for Bitcoin Cash (BCH).

Izmantojot Electrum, varat izveidot vairāku veidu makus, izmantojot programmatūru. Varat izveidot standarta maku, piemēram, maku ar 2FA vai vairāku parakstu maku. Varat arī importēt esošu maku uz Electrum. Tā kā monētas, kas atrodas Electrum, nav bloķētas, varat arī pārsūtīt monētas starp dažādām seifa programmatūrām.

Electrum darbojas klienta / servera konfigurācijā, kur seifs (klients) pēc noklusējuma ir ieprogrammēts, lai izveidotu savienojumu ar vienaudžu tīklu, lai pārbaudītu, vai darījumi ir derīgi..

electrum-bitcoin-wallet funkcijas

Kopumā Electrum darbojas līdzīgi jebkuram vietējam bitcoin makam. Jūs varat viegli nosūtīt un saņemt darījumus, izmantojot seifu, turēt seifus saldētavā, savienot Electrum ar aparatūras makiem vai izmantot Electrum kā ikdienas karsto seifu datorā, kas savienots ar internetu..

Electrum cenu noteikšana

Electrum ir pilnīgi bez maksas lejupielādēt un lietot.

Tāpat kā ar jebkuru bitcoin maku, sūtot vai saņemot bitcoin, būs jāmaksā bitcoīna tīkla maksa. Electrum ļauj jums pielāgot maksas, kā jums patīk, tostarp lētākas maksas par zemākas prioritātes darījumiem un augstākas maksas par augstākas prioritātes darījumiem. Kamēr maki, piemēram, micēlijs, ļauj izvēlēties zemas, vidējas vai augstas maksas opciju, Electrum ļauj izvēlēties dažādus maksas līmeņus kopā ar slīdni.

Kā lietot Electrum

Electrum ir vienkāršs iesācēju un pieredzējušu Bitcoin lietotāju lietošanai. Lūk, soli pa solim:

1. solis. Lejupielādējiet Electrum

Apmeklējiet Electrum.org un noklikšķiniet ‘Lejupielādēt’ ekrāna augšdaļā.

kā lejupielādēt electrum

Jūs redzēsiet vairākas lejupielādes iespējas dažādām darbvirsmas operētājsistēmām. Ir arī saites uz Android APK un Google Play veikala ieraksts. Šajā ceļvedī mēs pieņemam, ka jūs instalējat Electrum Windows versiju.

kā iestatīt electrum bitcoin maku

Noklikšķiniet uz Windows Installer un lejupielādējiet failus.

2. solis. Palaidiet instalācijas failus

Electrum ir instalēts tāpat kā jebkura standarta.exe vai Windows lietojumprogramma. Atveriet lejupielādēto failu un pēc tam izpildiet ekrānā redzamos norādījumus.

uzstādot elektruma maku

3. darbība. Izveidojiet jaunu maku

Pēc Electrum instalēšanas jums tiks lūgts automātiski izveidot savienojumu ar serveri vai manuāli atlasīt serveri. Lielākajai daļai lietotāju ar automātiskās savienošanas opciju viss būs kārtībā.

kā izmantot electrum bitcoin maku adreses

Pēc tam jums tiks lūgts izveidot jaunu maku vai atjaunot esošu.

electrum bitcoin maka apmācība

Noklikšķiniet uz opcijas ‘Izveidot jaunu maku’, lai izveidotu jaunu maku. Vai arī atjaunojiet maku, ievadot sēklas frāzi.

rezerves electrum maku process

Jūs varat izvēlēties no vairākām seifa opcijām, ieskaitot standarta maku, seifu ar 2FA, vairāku parakstu maku vai aparatūras maku..

electrum maku rezerves iespējas

4. solis. Iestatiet atkopšanas un sēklas frāzi

Nākamajā solī Electrum parādīs jūsu atkopšanas sēklas frāzi. Lodziņā redzēsiet 13 vārdus. Šie vārdi jums jāpieraksta un jāglabā drošā vietā. Jūs varat izmantot šos 13 vārdus, lai jebkurā vietā un laikā atgūtu piekļuvi savam bitcoin.

elektruma maka atgūšana

Jums tiks lūgts atkārtoti ievadīt 13 vārdus nākamajā lapā. Vārdus nevar kopēt un ielīmēt. Jums tās jāpieraksta.

Ja jūsu dators avarē vai kāda iemesla dēļ (piemēram, mājas ugunsgrēka gadījumā) zaudējat piekļuvi datoram, jūs nezaudēsit piekļuvi savam bitcoin. Kamēr jūs kontrolējat ierīci vai atceraties 13 vārdu sēklas frāzi, jūs pilnībā kontrolējat naudu, kas tiek glabāta jūsu Electrum makā..

5. solis) Izveidojiet paroli

Visbeidzot, Electrum lūgs iestatīt paroli un to apstiprināt.

6. solis) Pabeigt iestatīšanu

Lai pabeigtu iestatīšanas procesu, Electrum jautās, kuram serverim vēlaties izveidot savienojumu. Ja tas ir jūsu pirmais Electrum seifs, jums vienkārši jānoklikšķina uz Automātiski izveidot savienojumu.

electrum maku palīdzība

Visbeidzot, noklikšķiniet uz Tālāk, lai pabeigtu seifa iestatīšanas procesu.

7. solis) Bitcoin sūtīšana un saņemšana

Bitcoin sūtīšana un saņemšana ar Electrum darbvirsmas maku ir tikpat vienkārša kā ar jebkuru mobilā maka lietotni.

electrum bitcoin apmaiņa

Lai saņemtu bitcoin, atveriet lietotni Electrum un noklikšķiniet uz cilnes “Saņemt”. Blakus etiķetei “Saņemošā adrese” būs redzama rakstzīmju virkne. Šī ir jūsu publiskā maka adrese. Jūs varat nosūtīt šo adresi ikvienam, un viņi var nosūtīt jums bitcoin. Noklikšķiniet uz pogas Kopēt simbolu, lai kopētu publisko atslēgu uz starpliktuvi, pēc tam ielīmējiet to visur, kur jums nepieciešams. Varat arī nosūtīt bitcoīnu, izmantojot QR kodu, kas var būt vienkāršāka iespēja, ja izmantojat mobilo lietotni.

electrum bitcoin maksājumi

Lai nosūtītu bitcoin, atveriet Electrum un noklikšķiniet uz cilnes Sūtīt. Tiks parādīts lodziņš “Maksāt”. Šeit ievadiet adresi, uz kuru sūtāt bitcoin, pēc tam pievienojiet aprakstu (pēc izvēles) un BTC summu, kuru vēlaties nosūtīt. Pielāgojiet maksu no zemas līdz augstākai, ņemot vērā prioritāti. Kad esat apstiprinājis un vēlreiz pārbaudījis visu informāciju, noklikšķiniet uz Sūtīt, lai nosūtītu savu bitcoin.

Lai jebkurā brīdī pārbaudītu darījumus, vienkārši noklikšķiniet uz Vēsture.

electrum bitcoin maku vēsture

Par Electrum

Electrum izstrādes komanda tiek organizēta ar nosaukumu Electrum Technologies GmbH. Līdz šim Electrum ir vairāk nekā 9000 saistību GitHub.

Jūs varat sazināties ar izstrādes komandu pa e-pastu [email protected] Projekta GitHub lapa ir šeit: https://github.com/spesmilo/electrum. Freenode ir pieejams arī kanāls #electrum un projekta oficiālais čivināt @ElectrumWallet.

Electrum tiek izlaists ar MIT licenci.

Sazinieties ar Electrum maku

Electrum klientu atbalsta sistēma bitcoin maku lietotājiem ir nedaudz atšķirīga, nekā lielākā daļa ir pieraduši. Electrum čivināt konts rīkojas ar oficiālajiem paziņojumiem, kamēr sākotnējais bitcoin forums (bitcointalk.org) un Reddit kanāls ir vieta, kur jūs varat uzdot jautājumus un saņemt atbildes. Viņi arī piedāvā palīdzību Electrum maku dokumentācijas veidā paskaidrojot visi dažādi bitcoin uzglabāšanas maka iestatīšanas aspekti.

Pēdējais vārds

Electrum ir viens no labākajiem un populārākajiem bitcoin makiem, kas šodien ir pieejami. Kopš 2011. gada Electrum ir bijis galvenais bitkoinu kopienā, neskatoties uz jaunām populārām iespējām, piemēram, Trezor un Ledger pēdējos gados. Mūsdienās Electrum versijas ir pieejamas vairākām darbvirsmas operētājsistēmām (Windows, Linux un Mac OS). Ir pieejama arī Android lietotne. Salīdzinot Electrum ar micēliju vai Exodus, jūs varat redzēt katras digitālā īpašuma glabāšanas metodes un procesa priekšrocības un atšķirīgos efektus.

Papildus vienai nopietnai drošības izpausmei, vieglais Electrum bitcoin maku vienmēr ir bijis viens no visdrošākajiem Bitcoin makiem gan aukstā, gan karstā glabāšanā..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me