Metjū Le Merle, Piektās ēras un Keiretsu Capital līdzdibinātājs un vadošais partneris – interviju sērija

Metjū Le Merle ir grupas dibinātājs un vadošais partneris Piektais laikmets un Keiretsu galvaspilsēta – aktīvākie agrīnās stadijas riska investori, kas gadā atbalsta gandrīz 200 uzņēmumus. Viņš ir Securitize (Eiropa) un CAH priekšsēdētājs, SFOX priekšsēdētāja vietnieks un Warburg Pincus padomnieks..

Viņš ir arī grāmatas līdzautors Blockchain konkurences priekšrocība, grāmata, kuru mēs ļoti iesakām gan uzņēmējiem, gan investoriem telpā, kas ir pieejama Amazon, Apple un Smashwords cietajā un mīkstajā grāmatā, e-grāmatā un dzirdamā veidā.

Jūs gadu desmitiem esat bijis agrīnās tehnoloģijas ieguldītājs Silīcija ielejā, tostarp Keiretsu un Band of Angels. Vai šeit jūs pirmo reizi iepazīstinājāt ar blokķēdi, un kas sākotnēji jūs satrauca par tehnoloģiju?

Kamēr gan Alisona Deivisa (mana sieva, gan biznesa partnere) un es kopš 20. gadsimta deviņdesmito gadu beigām esam bijuši ieguldītāji Silīcija ielejā, mēs koncentrējāmies uz internetu, digitālo saturu un Fintech ieguldījumiem. Man tas ietvēra ieguldījumus kā Keiretsu vadošais partneris – aktīvākie agrīnās stadijas investori ASV – un kā Eņģeļu grupa. Šajā laika posmā mēs esam veikuši vairākus desmitus ieguldījumu un redzējuši vēl simtiem investoru veikto ieguldījumu, ar kuriem mēs ciešāk sadarbojamies.

Tomēr tas bija Alisons, kurš vispirms aizrauj blokķēdi. Viņa gadu desmitiem ir bijusi valsts valdes uzņēmuma direktore, tostarp šobrīd RBS, Fiserv, Collibra un Ooma. Tas bija bijušais (RBS), kur viņa vada valdes Inovāciju un tehnoloģiju komiteju, kas viņai lika saprast Bitcoin 2013. gadā. Viņa devās uz savu atklājumu braucienu, kas galu galā noveda pie viņas pievienošanās Bartam un Bredam Stefenam un Spenseram Bogartam. pie Blockchain Capital kā viņu konsultatīvās padomes priekšsēdētājs.

No savas puses es sākotnēji pretojos idejai par blokķēdi. Kopš 1990. gadiem es biju strādājis ar tādiem uzņēmumiem kā Cisco, eBay, Google, Microsoft, PayPal un citiem, kas virzīja internetu uz priekšu, un es biju atturīgs kāpt uz vagona ar cilvēkiem, kuri teica, ka blokķēde būs lielāka par internetu. Ar laiku es sapratu, ka, virzoties pasauli uz priekšu uz pilnīgi digitālu nākotni, ceļojuma pabeigšanai mums būs nepieciešamas tādas tehnoloģijas kā blokķēde. Mums ir jāatrisina jautājumi, kas pašlaik ir internetā, tostarp drošība, identitāte, koncentrēšanās un vietējo digitālo naudas līdzekļu un līdzekļu trūkums.

Līdz 2016. gadam es biju pilnībā uz kuģa. Labāk vēlu nekā nekad, kā saka.

Šodien es esmu ne tikai aktīvs kosmosa investors, bet arī Securitize priekšsēdētājs Eiropā un SFOX. Es teiktu, ka tas, ka esmu tuvu vadošajam globālajam digitālo vērtspapīru risinājumam un vadošajam kripto galvenajam dīlerim, ir devis man ieskatus, kas lielā mērā informē par mūsu Blockchain Coinvestors ieguldījumu tēzi.

Savā grāmatā jūs pieminējat, ka investori bieži “pietrūkst pēc meža pēc kokiem”, vai jūs varētu pastāstīt, ko ar to domājat?

Es precīzi neatceros, kur ‘Blockchain Competitive Advantage’ mēs to sakām. Tomēr ieguldītāji mēdz ļoti koncentrēties uz ieguldījumiem, kas viņiem ir, un tiem, kas piepilda viņu domu telpu. Lielākajai daļai investoru tas nozīmē fiksētu ienākumu, valsts ieguldījumus un dažus nekustamos īpašumus ar lielu kapitālu. Bet bez izņēmuma tās ir relatīvi zemu ienesīgumu aktīvu klases. Pēdējo 25 gadu laikā to gada neto IRR ir bijusi attiecīgi aptuveni 3%, 9 līdz 10% un 8%. Tikmēr mūsu laika virzītājspēks ir mūsu pasaules un visa tajā esošā digitalizācija, kā arī dzīvības zinātņu revolūcija, kas maina pašu dzīves būtību (uz labu vai sliktu). Tāpēc to pašu 25 gadu laikā riska kapitāla gada neto neto procentu likme ir palielinājusies par 24%, sasniedzot iespaidīgus 32% riska kapitāla sākuma posmā ASV.

Mēs redzam, ka lielākā daļa investoru visā pasaulē lielāko daļu naudas iegulda viegli pieejamās, zemu ienesīgumu un salīdzinoši efektīvās aktīvu klasēs. Tas ir ironiski, jo mums visiem mācīja, ka tikai neefektīvos tirgos mēs varam cerēt uz augstāku atdevi.

Pēdējo divdesmit gadu lielāko peļņu, un mēs ticam nākamajiem, iegūs no tehnoloģijām ļautiem uzņēmumiem, kuri virza digitālo nākotni un izmanto tādas jaunās graujošās tehnoloģijas kā AI, lielie dati, lietu internets, blokķēde un tā tālāk.

Mēs nevaram saprast, kāpēc tik daudz profesionālu investoru iegulda lielāko daļu sava kapitāla zemu ienesīgumu aktīvu klasēs, ja viņi visi intuitīvi zina, ka nākotne nebūs tāda pati kā pagātne.

Jūs šo bezprecedenta jauninājumu un traucējumu periodu saucat par Piekto laikmetu. Vai jūs varētu to sīkāk aprakstīt?

Mēs un Alisona bijām ļoti noraizējušies, kad mēs pirmo reizi dzirdējām terminu “ceturtā rūpnieciskā revolūcija”, ko lietoja daudzi valdes direktori un vecākie vadītāji, ar kuriem mēs strādājam un pavadām laiku. Šķiet, ka viņi domāja, ka pasaules novatori un inovatīvākie uzņēmumi tikai attīstīja industriālo pasauli uz priekšu. Pakāpeniski virzoties uz priekšu pa to ceļu, kuru pasaule sāka pirms aptuveni divsimt gadiem, kad atklāja masveida ražošanu, jaunus enerģijas avotus un organizācijas korporatīvo modeli, koncentrējoties uz apjomradītiem un apjomradītiem ietaupījumiem. Sarunājoties ar šiem draugiem, mēs sapratām, ka šī domāšana ved viņus pa garīgiem ceļiem, kas nav noderīgi.

Tā nav pagātnes attīstība vai jauns rūpnieciskās revolūcijas posms. Drīzāk mēs pārejam uz pilnīgi jaunu cilvēces eksistences laikmetu, kurā tiek apstrīdēti un daudzos gadījumos tiek iedragāti industriālā laikmeta konceptuālie pamati..

Mēs uzskatām, ka, ja jūs pieņemat šo uzskatu, ka nākotne būtiski atšķirsies no rūpniecības laikmeta, no kura mēs ejam garām, jūs, protams, pārņemat domāšanas veidu, kas ļauj labāk redzēt nākamā formu – ” koku kokiem ‘, ja vēlaties.

Tātad šo jauno nākotni mēs nosaucām par “Piekto laikmetu” savā grāmatā “Korporatīvās inovācijas Piektajā laikmetā“.

Kā investori var vislabāk izmantot šo Piekto laikmetu, kurā mēs ienākam?

Tas ir vienlaikus gan ļoti viegli, gan ļoti grūti.

Tas ir viegli, jo viss, kas jums jādara, ir mainīt savus piešķīrumus no fiksēta ienākuma, valsts kapitāla vērtspapīru un liela kapitāla nekustamā īpašuma dominēšanas uz lielu piešķiršanu privātiem ieguldījumiem un it īpaši agrīnās stadijas tehnoloģiju uzņēmumu ieguldījumiem. Tāpat kā labākie investori ir darījuši pirms gadiem. Piemēram, starp dāvinājumiem visi ir dzirdējuši par to, kā Hārvarda, Stenforda un Jeila vairāk vai vairāk pirms divdesmit gadiem piešķīra agrīnās privātajām investīcijām un ir kļuvuši par mūsu laika universitāšu ieguldītājiem, kas vislabāk darbojas.

Bet lielākā daļa fondu visā pasaulē iegulda maz šo ieguldījumu, kaut arī viņi ir dzirdējuši stāstu gadiem ilgi. Kāpēc?

Jo tas ir arī grūti. Daudz grūtāk nekā izveidot publiski tirgotu akciju un ETF kombināciju un permutācijas. Un daudz grūtāk piekļūt, ņemot vērā, ka lielajiem konsultantiem, bagātības pārvaldniekiem, bankām un tā tālāk patiešām ir pieejams tikai fiksēts ienākums, valsts kapitāla vērtspapīri un liela apjoma nekustamie īpašumi. Tie atvieglo jūsu kapitāla saglabāšanu šajās aktīvu klasēs. Viņi stāsta, ka ir ļoti grūti piekļūt aktīvu kategorijām ar vislabāko veiktspēju un ka to darbība ir “viltota” vai “iluzora”. Tātad praksē kļūst grūti atteikties un kļūt par cita veida ieguldītāju. Bet galvenokārt tāpēc, ka jūs uzskatāt, ka tas būs grūti, un tāpēc daudzos gadījumos patiešām nemēģiniet ļoti grūti mainīt investīciju veidu – tas ir domāšanas veids.

Tiem no mums, kas ir koncentrējušies uz piekļuves radīšanu sev, mēs to esam izdarījuši. Neatkarīgi no tā, vai eņģeļi, riska kapitālisti vai agrīnās stadijas riska fondu investori esam atraduši veidu, kā nodot kapitālu visspējīgāko novatoru un viņu uzņēmumu rokās.

Bet ieguldīšanas vienkāršais ceļš ir koncentrēties uz piekļuvi, ko citi jums dos, un tas vienmēr attiecas uz lielām, efektīvām aktīvu klasēm, kas atspoguļo pagātni, nevis nākotni.

Savā grāmatā jūs sīki aprakstāt pašreizējos “pieņemšanas šķēršļus” gan DAPP, gan blokķēdes projektiem. Kādas, jūsuprāt, ir digitālo vērtspapīru pašreizējās “ieviešanas barjeras”?

Lielākoties mēs uzskatām, ka pasaules kapitāls turpinās plūst caur lielāko institūciju rokām, kuras pārvalda kapitālu citu vārdā (pensiju fondi, dotācijas, apdrošinātāji utt.), Un tiks ieguldīts produktos, ko radījis pasaules vadošais aktīvs. vadītājiem. Un ka šīs plūsmas arī turpmāk būs ļoti regulētas un ietvers tradicionālos starpniekus, apmaiņas un tā tālāk.

Lai gan tas, iespējams, nav populārs viedoklis blokķēdes kopienā, un mēs piekrītam, ka vienaudžu līdzinieks un tieša piekļuve kļūs daudz nozīmīgāka arī turpmāk, mēs uzskatām, ka lielākā daļa pasaules aktīvu pāriet izmantojot tradicionālos spēlētājus.

Tātad digitālo drošības risinājumu masa ir jānodrošina esošo investīciju ekosistēmu pārveidošanas kontekstā. Tas ir ievērojams izaicinājums ne tikai tāpēc, ka mums ir jāizmanto jauni tehnoloģiju risinājumi, lai izveidotu digitālos vērtspapīrus, bet arī jāatrisina drošības, identitātes un uzticības jautājumi un tā tālāk. Turklāt mums tas jādara ar esošajiem dalībniekiem un esošo regulējošo struktūru kontekstā. Tas ir ļoti sarežģīts izglītības, attīstības un saskaņošanas uzdevums pasaules mērogā. Tieši šo uzdevumu Securitize komanda ir uzņēmusies, un mēs esam ļoti priecīgi palīdzēt viņiem šajā sakarā.

Kaut arī garajā astē var būt vieglāk dot digitālo vērtspapīru risinājumus noteiktām investoru grupām, izmantojot jaunus digitālos kanālus, mēs nedomājam, ka tie pārstāv pieņemšanas masu, kas galu galā nonāks kosmosā. Tie ir ļoti nozīmīgi pierādījumi tam, kas ir iespējams, un mums patīk ieguldīt līdzekļus arī šajos spēlētājos. SFOX mums ir paveicies sadarboties ar komandu, kas uzcēla vadošo kriptogrāfijas galveno izplatītāju, un ir pārsteidzoši redzēt, kā viņi ir apvienojuši ne tikai pasaules biržas un ārpusbiržas brokerus, lai izveidotu bezprecedenta likviditāti Bitcoin un citās tirgotās kriptomonijās, bet arī lai piegādāt zemākās cenas un vislabāko tirdzniecības priekšrocību saviem klientiem. Vēlreiz mēs nevaram saprast inerci, kas liek investoriem izmantot risinājumus, kuru cena ir augstāka un kas ir mazāk spējīgi.

Bet suns ir mūsdienu investīciju tirgu pārveidošana, savukārt aste ir jaunu graujošu investīciju tirgu izveidošana.

Jūs un Alisons esat Blockchain Coinvestors vadošie partneri, kas, izmantojot investīciju līdzekļus, iegulda plaši pazīstamos bloku ķēdes uzņēmumos, galveno uzmanību pievēršot ieguldījumiem kapitāla sākumposmā. Vai jūs varētu pastāstīt mazliet vairāk par šī fonda lielumu un uzņēmumiem, kuros tas ieguldīs?

Saskaņā ar likumu es nevaru runāt par pašu fondu auditorijai, kuru es nezinu, bet es varu dalīties ar mūsu ieguldījumu stratēģijām.

Vienkārši sakot, mēs uzskatām, ka agrīnā posma investīciju paraugprakse joprojām ir patiesa un arī būs vērtību radīšanas virzītājspēks, veicot ieguldījumus blokķēdes laikā. Tās ir vienkārši pateikt, bet grūti izpildāmas. Investējiet laicīgi labākajās komandās kopā ar labākajiem investoriem, kas koncentrējas uz telpu. Iegūstiet pēc iespējas plašāku un daudzveidīgāku pārklājumu, neatkāpjoties no šīs pamatstratēģijas. Dariet to pasaules mērogā. Pārliecinieties, ka apvienotajam uzņēmumu portfelim, kuros esat ieguldīts, ir piekļuve iespējām, attiecībām un citām priekšrocībām, kas izceļ arī uzvarētājus. Pēc tam meklējiet ieguldījumu iespējas, kad jaunie vienradži sāk parādīties.

Priekš Blockchain Coinvestors tas nozīmē, ka mēs esam investori top 10 līdz 15 blockchain riska ieguldītājos visā pasaulē, ieskaitot 1confirmation, 1kx, Blockchain Capital, Blockchain Ventures, BluFolio, Castle Island, DCG, Fabric, Future / Perfect, Ideo, Pantera un citus. Mums ir apvienots portfelis, kas tagad tuvojas 100 blokķēdes uzņēmumiem, un, izmantojot šo stratēģiju, mēs esam investori 9 no 15 blokķēdes vienradžiem.

Piekļuve mums prasīja sešus gadus, lai to izveidotu, un mēs esam ļoti priecīgi, ka varam šādi izvietot kapitālu. Mēs vienmēr esam ieinteresēti runāt ar investoriem, kuri vēlas uzzināt vairāk.

Aplūkojot investīciju iespējas, jums patīk prognozēt nozares stāvokli desmit gadu laikā. Vai jūs varētu aprakstīt nākotni, kādu jūs domājat par digitālajiem vērtspapīriem pēc desmit gadiem?

Mums nav iedomājams, ka nākotnē būs JEBKURI papīra vērtspapīri. Neskatoties uz to, ka šodien vairāk nekā puse pasaules aktīvu glabājas uz papīra – lielākā daļa nekustamo īpašumu, lielākā daļa fondu, lielākā daļa privāto korporatīvo ieguldījumu, daudzi ieguldījumi ar fiksētu ienākumu un tā tālāk – tā nevar būt nākotne.

Tātad, mēs esam pilnīgi pārliecināti, apgalvojot, ka nākotnē VISI vērtspapīri būs digitāli.

Protams, jautājums ir par to, kāds ir ceļš uz šo digitālo nākotni un kāds būs laiks pēc aktīvu klases un ģeogrāfijas.

Nākamo desmit gadu laikā mēs uzskatām, ka visi pasaules lielākie finanšu centri būs pieņēmuši digitalizāciju visās aktīvu klasēs un ka labākie emitenti, investori, starpnieki un biržas šajos globālajos finanšu centros būs paveikuši tālu šo nākotni. Vadošajiem pasaules finanšu centriem ir jābūt inovāciju līderiem, lai saglabātu vadību, un, runājot ar vadību Ņujorkā, Londonā, Cīrihē, Tokijā, Sanfrancisko, Čikāgā, Honkongā un tā tālāk, mēs dzirdam viņus tieši to sakām mums.

Tomēr tas nenozīmē, ka pēc desmit gadiem VISI vērtspapīri būs digitāli. Tāpat kā jūs joprojām varat iegādāties vinila plates vai klasiskās automašīnas, mēs esam pārliecināti, ka jūs joprojām varēsiet iegādāties kādu papīru no kāda, ja vēlaties turēt savu kapitālu tādā formātā.

Lai gan mēs neesam pārliecināti, kāpēc jūs to vēlētos.

Vietnē Securities.io mēs bieži sastopamies ar projektiem, kas sola apzīmēt visu, sākot no riska kapitāla fondiem, līdz mākslai un nekustamajam īpašumam. Kura veida marķēšanas projekti jums ir visjēdzīgākie, un tiem ir vislielākais potenciāls reālai pasaules masu tirgus ieviešanai?

Mēs domājam, ka investori vēlas kvalitatīvus aktīvus, par kuriem viņi zina, ka tie ir labi ieguldījumi, izmantojot zilās mikroshēmas nosaukumus, kas viņiem garantē, ir gatavi nodrošināt kvalitatīvu emisiju, glabāšanu, tirdzniecību un norēķinus utt. Tāpēc mums ir svarīgi investīcijās. Tātad jautājums par to, kura aktīvu klase ir mazāks, ir jautājums par to, vai konkrētais ieguldījums ir kvalitatīvs.

Labā ziņa ir tā, ka Securitize un SFOX mēs strādājam ar spēlētājiem, kuri vēlas dažas pasaules pievilcīgākās aktīvu klases novirzīt uz vietējo digitālo formātu, un jums vajadzētu sagaidīt, ka šāda veida piedāvājumus redzēsiet vēlāk šogad un 2021. gadā..

Vai jums ir kādi pēdējie vārdi investoriem kosmosā?

Galvenās domas, kuras mēs vēlētos atstāt lasītājiem, ir:

– Ieguldījumiem nākotnē ir jābūt labākiem nekā ieguldījumiem pagātnē

– Vislielāko atdevi dod agrīnās tehnoloģijas ieguldījumi. Tas ir fakts, nevis vienkārši apgalvojums

– Jums var būt piekļuve, ja vēlaties. Bet tas nenāks no tradicionālajiem spēlētājiem, kuri vēlas saglabāt jūsu kapitālu viegli pieejamās, efektīvās un zemu ienesīgumu aktīvu klasēs

– Visbeidzot, visas pasaules vērtības digitālajā pasaulē būs digitālas, un blokķēde būs svarīga sastāvdaļa, lai to panāktu

Lai uzzinātu vairāk par to, kā Metjū uzskata investīciju iespējas blokķēdes telpā, iesakām izlasīt Blockchain konkurences priekšrocība.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me