Kas ir iesaiņots Bitcoin (wBTC) un kāpēc tas ir tik svarīgi

Līdz vēlam laikam ir daudz runāts par iesaiņotajiem žetoniem. Konkrēti, Wrapped Bitcoin (wBTC) turpina parādīties kā viens no galvenajiem piemēriem, kāpēc žetonu iesaiņošana ir izdevīga visiem. WBTC koncepcija parādījās, cenšoties uzlabot Bitcoin funkcionalitāti un lietojamību. Līdz ar to šie marķieri palīdz nodrošināt sarežģītākus finanšu pakalpojumus tradicionālajiem BTC īpašniekiem.

Kas ir iesaiņots Bitcoin wBTC?

WBTC ir jauna inovācija, kas efektīvi ieved BTC Ethereum blokķēdē. Šis unikālais finanšu instruments nodrošina tirgotājus, iestādes un Dapps tiltu uz Ethereum tīklu, vienlaikus saglabājot iedarbību uz Bitcoin. Mērķis ir spēlēt Bitcoin cenu vērtību un apvienot to ar Ethereum programmējamību.

Katrs wBTC ir ERC-20 marķieris, kas simbolizē Bitcoin (BTC) uz 1: 1 pamata. Proti, jūs varat pārvērst jebkuru Bitcoin par wBTC, izmantojot dažādus šodien sabiedrībai pieejamus tīklus. Jūs varat arī pārveidot savu wBTC atpakaļ par tradicionālo BTC, kad vien vēlaties. Šī elastība ļauj lietotājiem bez piepūles atlekot starp wBTC un BTC, lai atbilstu viņu ieguldījumu stratēģijai.

Iesaiņoto žetonu priekšrocības

Uzzinot par wBTC, jums var rasties jautājums: “Kāpēc es gribētu pārveidot savu BTC par wBTC?” Par laimi, ir daudz iemeslu, kāpēc investors vēlas ietīt savus BTC. Tas galvenokārt nodrošina integrāciju Ethereum ekosistēmā. Ethereum ir lielākā kriptovalūtas ekosistēma.

Populārākās wBTC platformas, izmantojot Coindesk

Populārākās wBTC platformas, izmantojot Coindesk

Šajā plašajā tīklā ietilpst ekskluzīvi maki, Dapps, DEX, spēles un viedie līgumi. Ietītie Bitcoin lietotāji pat var piekļūt DeFi kreditēšanas un aizņēmumu tīkliem, faktiski neatsakoties vai tirgojot savu Bitcoin tieši. Pēdējais iemesls pēdējā laikā ir izraisījis šādu ažiotāžu tirgū.

Likviditāte

Vēl viena būtiska priekšrocība, ko wBTC dod tirgū, ir lielāka likviditāte. Ethereum ekosistēma ir daudzveidīga un izplatīta. Šāds līdzekļu sadalījums var radīt scenāriju, kad DEX (decentralizētas biržas) un citām platformām trūkst nepieciešamās likviditātes, lai optimāli darbotos. Zema likviditāte padara apmaiņu mazāk efektīvu, jo lietotāji nevar ātri tirgot savus žetonus un par vēlamo summu. wBTC integrē BTC likviditāti Ethereum ekosistēmas elastībā. Tādā veidā wBTC aizver likviditātes loku starp daudziem CeFi un DeFi produktiem.

Mērogojamība

Mērogojamība ir vēl viena liela priekšrocība, kas iegūta, iesaiņojot jūsu Bitcoin. Tā kā Ethereum blokķēdē ir iesaiņoti žetoni, nevis tieši Bitcoin, darījumi, kas tiek veikti ar wBTC, ir ātrāki un maksā mazāk. Turklāt jums ir vairāk darījumu un krātuves iespēju.

Jaunas funkcijas

Ietītais BTC nodrošina lietotājiem lielāku funkcionalitāti salīdzinājumā ar parasto BTC. Piemēram, wBTC var izmantot Ethereum stabilos viedos līgumus. Viedie līgumi ir pašizpildīti iepriekš ieprogrammēti protokoli. Tie tiek uzskatīti par blokķēdes nozares galveno tehnoloģiju. Tomēr viņi par tādiem nekļuva, kamēr Ethereum ienāca tirgū gadus pēc BTC. Līdz ar to BTC nav pilnīgas viedo līgumu iespējas tā patiesajā formā.

DeFi BTC

Var apgalvot, ka DeFi (Decentralized Finance) paplašināšanās izraisīja wBTC dzimšanu. Vismaz tā ir dzirkstele, kas iededza wBTC uguni. DeFi lietojumprogrammas cenšas pārveidot tradicionālos centralizētos finanšu pakalpojumus decentralizētā versijā. Tādas populāras lietotnes kā Compound ļauj lietotājiem nomainīt bankas un nodrošina likviditāti apmaiņā pret atlīdzību.

Stack WBTC

Staking ir viena no populārākajām DeFi funkcijām. Pašlaik ir vairākas likmju protokolu versijas. Lielākā daļa pieprasa, lai lietotājs bloķē savu kriptonauda viedajā līgumā uz noteiktu laiku apmaiņā pret atlīdzību. Lietotāji, kuri pārveido savu BTC par wBTC, var izmantot šo nākamās paaudzes protokolu priekšrocības. Piemēram, tādas platformas kā CoinList ļauj automātiski nopelnīt atlīdzību, ievietojot wBTC tīkla makā.

Ienesīguma lauksaimniecība BTC

Ienesīguma lauksaimniecība ir vēl viens DeFi protokols, kas šajā nozarē turpina uzņemt impulsu. Lauksaimniecība dažos veidos atšķiras no mieta. Konkrēti, lauksaimniecības protokoliem ir īsāki bloķēšanas periodi. Daudzas lauksaimniecības sistēmas ļauj tīkla lietotājiem ar interesi aizdot savu kriptogrāfiju. Piemēram, Savienojums ļauj ikvienam nodrošināt pasīvus ienākumus, aizdot wBTC citiem tīkla lietotājiem, izmantojot lauksaimniecības baseinus.

wBTC par pieaugumu

Kad iesaiņojat BTC, ir dažas nopietnas priekšrocības. Šīs priekšrocības ir palīdzējušas radīt jaunu nozari bloku ķēdes nozarē. Mūsdienās vairāk investoru kādreiz vēlas izmantot wBTC pakalpojumus. Septembris Ziņot izcēla šo izaugsmi iespaidīgā formā. Pēc pētnieku domām, tagad visā pasaulē wBTC tiek izmantots vairāk nekā 1,1 miljards ASV dolāru.

DeFi statistika

DeFi statistika

Dažādi wBTC modeļi

Interesanti, ka nozarē tiek izmantoti pāris dažādi BTC ietīšanas modeļi. Katra no šīm stratēģijām nedaudz atšķiras, bet rada tādu pašu rezultātu – BTC ETH blokķēdē. Šeit ir trīs populārākie iesaiņošanas protokoli, kas tiek izmantoti šodien.

Centralizēts

Centralizētā BTC ietīšanas stratēģijā jūs paļaujaties uz uzņēmumu, lai saglabātu jūsu aktīvu vērtību. Šajā sistēmā jūs sniedzat savu BTC centralizētam starpniekam. No turienes viņi bloķē jūsu kriptogrāfiju viedā līgumā un izsniedz atbilstošu ERC-20 marķieri. Šīs pieejas negatīvie aspekti ir tādi, ka jūs esat pilnībā atkarīgs no firmas, lai jūsu BTC uzturētu droši. Platforma BitGo ir lielisks šīs izmantojamās stratēģijas piemērs.

Neuzticami

Otrais un progresīvākais veids, kā ietīt Bitcoin, ir decentralizēta sistēma. Keep tīkls piedāvā lietotājiem iesaiņotus BTC pakalpojumus tBTC formā. Šajā scenārijā centralizētie brīvības atņemšanas pienākumi tiek nodoti viedajiem līgumiem. Jūsu BTC paliek bloķēts tīkla līgumā, kuru platforma nevar pielāgot bez jūsu atļaujas. Šī stratēģija nodrošina lietotājiem neuzticamu un autonomu sistēmu.

Sintētiskie aktīvi

Vēl viena wBTC forma, kas tirgū uzņem apgriezienus, ir sintētisko aktīvu izmantošana. Šajā dizainā jūs bloķējat savu BTC viedajā līgumā un saņemat sintētisko aktīvu ar vienādu vērtību. Atšķirībā no pārējiem diviem scenārijiem, šo marķieri BTC tieši neatbalsta. Tā vietā platforma atbalsta aktīvu ar vietējiem marķieriem.

Synthetix DEX ir šīs stratēģijas pionieris. Konkrēti, platformas wBTC, ko sauc par sBTC, neatbalsta BTC, bet 800% no BTC vērtības SNX. SNX ir platformas galvenais Synthetix tīkla pārvaldības marķieris. To atbalsta likviditātes pūli.

Ir iesaiņots BTC (wBTC) drošs?

WBTC jēdziens ir diezgan drošs, jo tehnoloģija ir pareiza. Tomēr joprojām ir daudz risku, kas jums jāzina, pirms pārveidojat savu BTC par wBTC. Viena no galvenajām bažām rodas agro wBTC platformu uz uzticību balstītajos modeļos. Šajā scenārijā vienmēr pastāv risks, ka platforma varētu kaut kā atbloķēt reālo BTC un atstāt žetonu turētājus ar viltotu wBTC.

Centralizācija

Vēl viens pieminēšanas vērts jautājums ir centralizācija. Ikreiz, kad jūs iesaistāt trešo personu glabātājus, kuri glabā lielu daudzumu Bitcoin, kalt jaunas žetonus un pārrauga Bitcoin nodrošinājuma vērtību, jums ir tirgus, kas ir gatavs varas koncentrācijai.

Kā ietīt BTC

Kad esat sapratis ar wBTC saistītos riskus, esat gatavs turpināt izmēģināt šos jaunos marķierus. Tādas platformas kā Monētu saraksts, padara BTC iesaiņošanu vienkāršu. Monētu saraksts jo īpaši piedāvā garantētu 1: 1 vērtības apmaiņu ar nulles starpību un fiksētu maksu 0,025%.

Iesaiņota Bitcoin informācija monētu sarakstā

Iesaiņota Bitcoin informācija monētu sarakstā

Pirmais solis ir doties uz monētu sarakstu un reģistrēties. Kad esat reģistrējies, BTC seifā varat vienkārši noklikšķināt uz pogas “Ietīt”. Pēc tam tīkls uzaicinās uzaicināt ievadīt BTC daudzumu, kuru vēlaties konvertēt WBTC. Pēc lēmuma pieņemšanas varat noklikšķināt uz pogas “Apstiprināt iesaiņošanu”, lai apstrādātu darījumu. Tas ir tik vienkārši.

Kur nopirkt iesaiņoto Bitcoin wBTC

WBTC iegāde ir vienkārša. Šī marķiera reputācija un ilgmūžība padara to pieejamu lielākajā daļā biržu. Binance nodrošina dažādus wBTC tirdzniecības pārus. Lai sāktu, jums jāreģistrējas kontam. Reģistrācija notiek ātri un vienkārši. Tomēr, pirms varat piedalīties tirdzniecībā, jums būs jāpārbauda sava identitāte.

Kas ir iesaiņots Bitcoin (wBTC) un kāpēc tas ir tik svarīgi Kas ir iesaiņots Bitcoin (wBTC) un kāpēc tas ir tik svarīgi Kas ir Wrapped Bitcoin (wBTC) un kāpēc tas ir tik svarīgi
★★★★★ ★★★★★ Binance pārskats

Securities.io vērtējumus nosaka mūsu redakcijas komanda. Digitālo aktīvu (kriptonauda) brokeru vērtēšanas formulā tiek ņemti vērā vairākiem desmitiem faktoru, tostarp konta maksas un minimumi, tirdzniecības platformas, klientu atbalsts, pārvaldes iestādes un ieguldījumu iespējas.

★★★★★ ★★★★★ Kraken pārskats

Securities.io vērtējumus nosaka mūsu redakcijas komanda. Digitālo aktīvu (kriptonauda) brokeru vērtēšanas formulā tiek ņemti vērā vairākiem desmitiem faktoru, tostarp konta maksas un minimumi, tirdzniecības platformas, klientu atbalsts, pārvaldes iestādes un ieguldījumu iespējas.

★★★★★ ★★★★★ Poloniex pārskats

Securities.io vērtējumus nosaka mūsu redakcijas komanda. Digitālo aktīvu (kriptonauda) brokeru vērtēšanas formulā tiek ņemti vērā vairākiem desmitiem faktoru, tostarp konta maksas un minimumi, tirdzniecības platformas, klientu atbalsts, pārvaldes iestādes un ieguldījumu iespējas.

Vislabāk

Advanced tirgotāji

Vislabāk

ASV tirgotāji

Vislabāk

Lietošanas ērtums

Tirdzniecības maksas

0,10%

Tirdzniecības maksas

0,16%

Tirdzniecības maksas

0,125%

Akcijas

10% naudas atmaksa

Atlaides kods: EE59L0QP

Akcijas

Nav

Akcijas

Nav

Ietītā Bitcoin wBTC nākotne

Ņemot vērā BTC iesaiņošanas vispārējo lietderību un pieejamību, nav pārsteigums uzzināt, ka izstrādātāji strādā pie šī jēdziena paplašināšanas. Jau tagad jūs redzat mēģinājumu ieviest iesaiņotus Bitcoins sarežģītākās DeFi koncepcijās.

Kompleksie DeFi tīkli ļauj lietotājiem dubultot savu žetonu likmi. Piemēram, iedomājieties, ka jūs savācat savu wBTC un pēc tam uzreiz atkārtoti sakārtojiet atlīdzības atsevišķā baseinā. Ir arī stratēģijas, kurās izstrādātāji vēlas maksāt lielu atlīdzību tieši ar kriptogrāfijas, nevis DeFi žetoniem. Šajā situācijā jūs spēlējat wBTC, bet saņemat ETH tieši kā atlīdzību.

Citas Blockchains

Pašlaik DeFi nozarē dominē Ethereum. Tomēr šī dominance sāk nedaudz mainīties, jo citi blokķēdes mēģina iekļūt DeFi sektorā. Līdz ar to jūs noteikti redzēsiet, ka tuvākajā nākotnē wBTC sāk parādīties citās blokķēdēs. Tāpat kā Ethereum, arī wBTC iegūs pilnu tā tīkla funkcionalitāti, kurā tas atrodas.

Iesaiņoja BTC jaunu tehnoloģiju revolūciju

WBTC jēdziens tirgū turpina redzēt impulsu daudzu iemeslu dēļ. Galvenokārt neviens nevēlas tirgot savu BTC, it īpaši tāpēc, ka šī kriptogrāfijas valūta tagad ir visu laiku augstākā līmenī. Iesaiņots Bitcoin ļauj šiem ilgtermiņa HODLeriem nopelnīt pasīvas atlīdzības, neatsakoties no šo vērtīgo digitālo aktīvu īpašumtiesībām. Šo iemeslu dēļ jūs varat sagaidīt, ka tuvāko nedēļu laikā tirgū ienāks vairāk wBTC.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me