Kas ir digitālie aktīvi?

Digitālā īpašuma definīcija ir “jebkas, kas eksistē bināros datos, kas ir patstāvīgs, unikāli identificējams un kam ir vērtība vai spēja to izmantot”. Kad termins radās 90. gadu vidū, digitālie aktīvi bija tādi objekti kā video, attēli, audio un dokumentācija. Kopš tā laika tehnoloģiskā attīstība ir devusi terminu jauna dzīve.

Blockchain tehnoloģija

Blockchain tehnoloģija nemainīja digitālo aktīvu nozīmi, bet padarīja šo terminu par plašāku priekšmetu klāstu. Svarīgi ir tas, ka daudziem digitālajiem aktīviem ir potenciāls traucēt veselām nozarēm un pat pasaules tirgum virzīties uz priekšu. Mūsdienās tādi izgudrojumi kā kriptovalūtas ir daļa no digitālo aktīvu revolūcijas.

Kāpēc Blockchain radīja vairāk digitālo aktīvu?

Lai saprastu, kāpēc digitālie aktīvi attīstījās tik daudz, vispirms ir jāizpēta, kāpēc blokķēdes tehnoloģija rada jaunu efektivitāti tirgū un pat jaunus tirgus. Vienkārši sakot, blokķēde ir nekas cits kā milzīgs datoru tīkls, kas vienlaikus pārbauda datus digitālajā virsgrāmatā. Šis tīkls ļauj datus saglabāt, nemainīt un pārbaudīt, izmantojot kodu.

Pārredzamības blokķēdes tehnoloģija, ko pasaulē nes, ir bezprecedenta. Šī tehnoloģija ļauj cilvēkiem pirmo reizi vēsturē nepārprotami pierādīt noteiktus digitālā īpašuma aspektus. Jūs varat pierādīt tādus objektus kā īpašumtiesības, autentiskums, darījumu vēsture un atrašanās vieta bez nepieciešamības iesaistīt trešās puses. Kā tāda, blockchain tehnoloģija aizsāka divpusējās apmaiņas laikmetu.

Spēja izdzēst starpnieku rodas no blokķēdes programmējamības. Blokķēdes digitālajos aktīvos tiek izmantoti tīkla kodā iebūvētie noteikumi un pats marķieris. Svarīgi, ka šie standarti tiek nepārtraukti auditēti, izmantojot tīklu. Šī kodēšana ir ievērojami uzlabojusies kopš blockchain tech parādīšanās. Mūsdienās digitālo aktīvu revolūcijas pamatā ir uzlaboti integrētie protokoli, kas pazīstami kā viedie līgumi.

Bitcoin – kods, kas uz visiem laikiem mainīja pasauli

Bitcoin līdz šim bija vislielākās izmaiņas termina digitālais aktīvs nozīmē. Šī kodēšana bija pirmā reize, kad kāds mēģināja apvienot kriptogrāfiju un blokķēdes tehnoloģiju, lai veiksmīgi izveidotu digitālo aktīvu. Būtībā Bitcoin baltā grāmata bija ekonomikas digitalizācijas sākums. Apspriežot Bitcoin globālā ietekme, interneta pārlūka tēvs Marks Lovels Andreesens sacīja: “Mēs visi atskatīsimies pēc 20 gadiem un secināsim, ka bitcoin bija tikpat ietekmīga inovāciju platforma kā pats internets.

Digitālie aktīvi - Bitcoin Whitepaper

Digitālie aktīvi – Bitcoin Whitepaper

2008. gada finanšu sabrukums

Lai saprastu Bitcoin koncepcijas motivāciju, jums jāaplūko pasaules ekonomiskais stāvoklis 2008. gadā. Starptautiskā banku sistēma bija krīzes vidū. Vairākos gadījumos valdības un centrālās bankas mainīja noteikumus, lai uzlabotu savas parādu turēšanas iespējas. Tieši šī uztvertā dalīto rezervju banku nestabilitāte noveda pie anonīmā Bitcoin dibinātāja, Satoshi Nakamoto censties izveidot decentralizētu starptautisko ekonomiku. Šis jaunais atvērtais tirgus būtu brīvs no valdības un robežu žņaugšanas.

Bitcoin – nozares sākums

Kad Bitcoin koncepcija sāka gūt starptautisku uzmanību, tā arī monētas vērtība. Nepilnu piecu gadu laikā citi izstrādātāji sāka veidot savas monētas. Šīs monētas, piemēram, Litecoin, Ethereum, un Monero visas izmantoja blokķēdes tehnoloģiju, lai nodrošinātu to vērtību. Lai gan šīs monētas izmantoja līdzīgu tehnoloģiju, katram digitālajam aktīvam bija atšķirīga pieeja tirgum.

Piemēram, Litecoin centās kļūt par Bitcoin zelta sudrabu, savukārt Ethereum vēlējās izstrādātājiem piedāvāt alternatīvu Bitcoin skriptu ierobežojumiem. Monero izmantoja pilnīgi atšķirīgu pieeju, radot digitālu līdzekli, kas galvenokārt koncentrējās uz privātumu.

Digitālie aktīvi kā aktīvu klase

Šodien blokķēdes tehnoloģija ļauj mums apzīmēt gandrīz visu, kas mums pieder. Līdz ar to priekšmetus, kas kādreiz nebija likvīdi, piemēram, parādi, tagad var tirgot starp visiem, jebkur, personīgi vai visā internetā. Šī spēja marķēt jebkuru vienumu tirgū rada pilnīgi jaunas digitālo aktīvu klases. Šīs jaunās aktīvu klases turpina attīstīties. Tādējādi likumdevēji turpina pielāgot noteikumus, lai ņemtu vērā jauno pakalpojumu efektivitāti.

Žetonu taksonomija

Tā kā digitālo aktīvu pasaule turpina pieaugt, regulatoriem un investoriem ir vēlme klasificēt dažādus esošos žetonu veidus. Žetonu taksonomija ir digitālo aktīvu klasifikācija blokķēdē. Svarīgi, ka simboliskajai taksonomijai būs nozīmīga loma tirgos, kas virzās uz priekšu, jo digitālā aktīva klasifikācija nosaka tā emisijas un tirdzniecības iespējas. Piemēram, drošības žetoniem ir jāievēro vērtspapīru noteikumi. Ja nē, tam ir juridiskas sekas. Trīs galvenie marķieru klasifikācijas veidi ir:

  • Kriptovalūta – Šis digitālo aktīvu veids ietver tradicionālās kriptovalūtas, piemēram, Bitcoin un Litecoin. Šie žetoni parasti darbojas kā digitālās naudas veids. Kā tādi tie ir decentralizēti un piedāvā patiesu vienādranga apmaiņas protokolu.
  • Lietderības žetons – Šāda veida digitālie aktīvi darbojas platformas ekosistēmā, lai iegūtu vērtību un veiktu dažādus uzdevumus. Svarīgi, ka tas neatspoguļo nekādas tiešas īpašumtiesības vai ieguldījumus uzņēmumā.
  • Drošības žetons – Drošības žetoni ir jebkurš marķieris, kas pēc konstrukcijas pārstāv īpašumtiesību daļu vai ieguldījumu uzņēmumā. Parasti šie žetoni ir atrodami ļoti regulētos tirgos, piemēram, nekustamā īpašuma, vērtspapīru vai akciju tirgos.

Tokenizācija – uz visiem laikiem mainīt tirgus

Digitālie aktīvi, piemēram, drošības žetoni, turpina traucēt nekustamā īpašuma tirgu. Piemēram, tādas platformas kā Sarkanais gulbis ļauj īpašuma īpašniekiem marķēt savu nekustamo īpašumu. Uzņēmums nesen sadarbojās ar Polymath, lai visā ASV apzīmētu 2,2 miljardus dolāru komercīpašumā. Tokenizētie īpašumi piedāvā dažas milzīgas priekšrocības salīdzinājumā ar tradicionālo nekustamā īpašuma pārdošanu. Pirmkārt, viss pārdošanas process ir ātrāks un prasa mazāku trešo pušu organizāciju iesaistīšanos. Arī marķēti īpašumi var nodot īpašumtiesības dažu sekunžu laikā.

Digitālie aktīvi ir visur

Mūsdienās digitālie aktīvi ir visur, kur mēs meklējam. Katrai atsevišķai valūtai, aktīvam, piegādes ķēdei un pat atlīdzības punktam ir iespēja veikt marķēšanu. Tādējādi termins digitālais īpašums arī turpmāk aptvers aizvien lielāku vienību skaitu. Pagaidām tokenizācija, šķiet, ir ceļš uz nākotni.

Kas ir digitālie aktīvi? Kas ir digitālie aktīvi? Kas ir digitālie aktīvi?
★★★★★ ★★★★★ Binance pārskats

Securities.io vērtējumus nosaka mūsu redakcijas komanda. Digitālo aktīvu (kriptonauda) brokeru vērtēšanas formulā tiek ņemti vērā vairākiem desmitiem faktoru, tostarp konta maksas un minimumi, tirdzniecības platformas, klientu atbalsts, pārvaldes iestādes un ieguldījumu iespējas.

★★★★★ ★★★★★ Paybis pārskats

Securities.io vērtējumus nosaka mūsu redakcijas komanda. Digitālo aktīvu (kriptonauda) brokeru vērtēšanas formulā tiek ņemti vērā vairākiem desmitiem faktoru, tostarp konta maksas un minimumi, tirdzniecības platformas, klientu atbalsts, pārvaldes iestādes un ieguldījumu iespējas.

★★★★★ ★★★★★ Poloniex pārskats

Securities.io vērtējumus nosaka mūsu redakcijas komanda. Digitālo aktīvu (kriptonauda) brokeru vērtēšanas formulā tiek ņemti vērā vairākiem desmitiem faktoru, tostarp konta maksas un minimumi, tirdzniecības platformas, klientu atbalsts, pārvaldes iestādes un ieguldījumu iespējas.

Vislabāk

Advanced tirgotāji

Vislabāk

Tūlītējs pirkums

Vislabāk

Lietošanas ērtums

Konta minimums

Nav

Konta minimums

50 USD

Konta minimumi

Nav

Akcijas

10% naudas atmaksa

Atlaides kods: EE59L0QP

Akcijas

Nav

Akcijas

Nav

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me