Ieguldījumi Monero (XMR) – viss, kas jums jāzina

Monero (XMR) bija viena no pirmajām privātuma monētām pasaulē. Šī unikālā kriptovalūta bija pionieris vairākās tehnoloģijās, lai veiktu šo kritisko uzdevumu. Mūsdienās privātums ir svarīgāks nekā jebkad agrāk. Līdz ar to Monero ir arī viena no populārākajām kriptovalūtām uz planētas.

Kas ir Monero?

Monero ir kriptotirgus atbilde uz Bitcoin privātuma trūkumu. Ilgu laiku cilvēki uzskatīja, ka Bitcoin darījumi ir anonīmi. Mūsdienās lielākā daļa cilvēku saprot, ka tas tā nav. Patiesībā ir daudz rīku un pakalpojumu, kurus varētu izmantot atmaskot persona aiz konkrētiem Bitcoin darījumiem.

Monero izmanto citu pieeju tirgum. Šī monēta padara privātumu par galveno sastāvdaļu. Šī stratēģija turpina padarīt Monero par labāko monētu ikvienam, kurš vēlas saglabāt savu privātumu šajā nozarē. Patiesībā Monero atrodamie anonimizācijas protokoli ir tik efektīvi, ka cilvēki tos bieži izmantos, lai palīdzētu apgrūtināt viņu īpašumtiesības arī uz citām kriptovalūtām..

Uzlabota kriptogrāfija

Monero izmanto uzlabotas kriptogrāfijas funkcijas, lai nodrošinātu, ka neviens nevar jūs saistīt ar Monero kriptogrāfijas valūtas darījumu. Interesanti, ka šī tehnoloģija ļauj Monero blokķēdei nosūtīt un saņemt darījumus tādā veidā, kas neatklāj datus tieši skatītājiem. Atcerieties, ka Monero blokķēde tiek pakļauta arī reāllaika uzraudzībai, kas līdzīga Bitcoin, izmantojot bloku pētniekus.

Binance Monero tirdzniecības logs

Binance Monero tirdzniecības logs

Monero izstrādātāji spēja paveikt šo monumentālo uzdevumu, integrējot uzlabotus aizstājamības protokolus. Mainīgums kriptovalūtās ir kritiska iezīme. Aizstājamība ir preces vai aktīva spēja aizstāt ar citām atsevišķām tā paša veida precēm vai aktīviem.

Piemēram, lielākā daļa preču, piemēram, eļļa, kvieši vai zelts, ir aizstājamas. Ja jums piederētu 1000 galonu eļļas, tas nenozīmētu, ka jums vajadzēja saņemt tieši tādu galonu, kādu jūs sākotnēji turējāt. Jums vienkārši jāsaņem tāds pats eļļas daudzums, jo tam ir tieši tāda pati vērtība. Būtiski ir tas, ka skaidra nauda ir aizstājama, tāpēc apgrūtina skaidras naudas darījumu izsekošanu reālajā pasaulē.

Patiesā aizvietojamība

Monero paņem aizstājamība soli tālāk. Fiat valūtās, piemēram, ASV dolārā, ir kāda veida identifikācijas marķējumi, piemēram, sērijas numuri. Šie dati ļauj valdībām un citām ieinteresētajām personām būtībā izsekot konkrēta likumprojekta vēsturei. Kamēr organizācija pirms darījuma veic piezīmes par sērijas numuru, tās vēlāk var apstiprināt, ka piezīmes ir precīzas..

Monero nomaināmība iet soli tālāk. Nekādi nevar noteikt, kāds Monero bija kādā darījumā. Sērijas numuru nav, un visi darījumi tiek stingri anonimizēti. Tādā veidā Monero nodrošina pasaulei jaunu privātuma līmeni, kas iepriekš nebija iedomājams.

Monero vēsture

Monero vēsture sākas 2012. gadā. Šajā laikā privātuma monētu jēdziens bija tikko sācis ienākt tirgū. Cilvēki sāka saprast, ka “digitālajā ekonomikā privātums ir vienāds ar brīvību”. Tādējādi Monero ceļojums sākas ar citu projektu, kas pazīstams kā Bytecoin.

Bytecoin

Bytecoin bija revolucionārs vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, tā bija pirmā digitālā valūta, kas rakstīta, izmantojot saucamo tehnoloģiju Kripto piezīme. CryptoNote apvienoja vairākus taustiņus vienā darījumā, lai būtu grūtāk noteikt, kurš ko kur sūtīja. Toreiz publisko atslēgu grupēšanas jēdziens vēl nebija dzirdēts. Mūsdienās CryptoNote tehnoloģija ir mugurkauls lielākajai daļai tirgū esošo privātās dzīves kriptovalūtu.

Kaut arī Bytecoin koncepcija guva lielus panākumus, monētas palaišanas stratēģijā bija arī citi aspekti, kas arī neizdevās. Konkrēti, starp izstrādātājiem bija neatbilstības attiecībā uz monētas sākotnējo izplatīšanu. Galu galā Bytecoin izlaišanas laikā emitēja 80% monētu. Šis lēmums sadalīja Bytecoin nometni un noveda pie citas privātuma monētas – Bitmonero – izveidošanas.

Kopumā Bitmonero projekts aptvēra septiņus augsta līmeņa blokķēdes izstrādātājus. No šiem septiņiem sabiedrībai ir zināmas tikai divas viņu identitātes. Galvenais projekta attīstītājs ir Rikardo Spagni (PūkainsPonijs). Izstrādes komandā bija arī ilgtermiņa kriptogrāfijas entuziasts Deivids Latapijs. Neilgi pēc jaunās platformas palaišanas izstrādātāji nolēma pamest “Bit” no nosaukuma un vienkārši nosaukt “Monero” kā projekta nosaukumu. Īpaši Monero esperando valodā nozīmē “monēta”.

Kā darbojas Monero

Monero ir bez atļaujas pieejama atvērtā koda blokķēde. Platforma var palikt privāta, jo tā spēj pastāvīgi atjaunināt savu tehnoloģiju. Interesanti, ka Monero programmatūra tiek atjaunināta ik pēc sešiem mēnešiem. Tādā veidā izstrādātāji var ieviest kriptogrāfijas sasniegumus. Šeit ir dažas no tehnoloģijām, kas padara Monero tik lielisku:

Zvana paraksti

Zvana paraksti ir revolucionārs progress kriptogrāfiskās anonimitātes jomā. Šis protokols apvieno sūtītāja digitālo parakstu ar citu lietotāju parakstiem. Šī sistēma katrai darījumu grupai pievieno 10 parakstus. Tad visi paraksti sajaucas pirms to oficiālās ievadīšanas blokķēdē.

Jo īpaši gredzenu parakstu koncepcija turpina attīstīties. Iepriekš izstrādātāji eksperimentēja, mainot parakstu skaitu, kas iesaistīti šajā sajaukšanas procesā. Bija pat īss laika periods, kad lietotāji varēja noteikt, cik daudz parakstu sajaukt uz darījumu pamata.

Maskēšanās adreses

Vēl viena galvenā Monero tehnoloģija ir Stealth Addresses. Šis protokols publicē vienu adresi, kas automātiski izveido vairākus vienreizējus kontus katram darījumam. Pēc tam lietotāja seifs norāda uz paroli, kas pazīstama kā skata atslēga, lai skenētu blokķēdi, lai identificētu visus darījumus, kas saistīti ar tā esamību.

RingCT

2017. gadā Monero izstrādes komanda ieviesa vēl vienu spēli mainošu tehnoloģiju ar nosaukumu RingCT (Ring Confidential Transactions). Šī kodēšana slēpj precīzu XMR lietotāju daudzumu, kas apmainīts darījumos, pirms tie kļūst pieejami pārskatīšanai blokķēdē. Lai to paveiktu, protokols ievieš darījumā vairākas ievades un izejas. Šīs trīs tehnoloģijas apvienojumā ar slepenajām adresēm un zvana parakstiem padara Monero gandrīz neiespējamu izsekot.

Dinamiskā mērogojamība

Vēl viena milzīga priekšrocība, ko Monero piedāvā tirgū, ir neierobežota mērogojamība. Mērogojamība ir valūtas spēja nākotnē apstrādāt vairāk lietotāju. Iepriekš Bitcoin piedzīvoja mērogojamības problēmas, kuru dēļ tīkls kavējās un maksas ārkārtīgi pieauga. Tajā laikā Bitcoin daudzu iemeslu dēļ nespēja izpildīt mērogojamības prasības. Galvenokārt tas var apstrādāt tikai darījumu blokus līdz 1 MB.

Savukārt Monero nav iepriekš iestatīta bloka lieluma. Kalnrači var noteikt, cik lielu darījumu bloku viņi vēlas apstiprināt. Tomēr nesen izstrādātāji ieviesa bloku atlīdzības un soda sistēmu. Sodā tiek ņemts vērā pēdējo 100 bloku vidējais lielums. Ja nākamais bloks ir lielāks par šo kopsummu, sods samazina ieguves atlīdzību par šo bloku. Šī stratēģija ir domāta tam, lai atturētu mezglus no nevēlama satura ievadīšanas blokķēdē.

CryptoNight

CryptoNite padara revolucionāru veidu, kādā kalnrači piedalās tirgū. Atšķirībā no Bitcoin, ASIC (lietojumprogrammas integrētās shēmas) ir maz noderīgas. Zīmīgi, ka Monero var izdevīgi iegūt, izmantojot gan procesorus, gan GPU. CryptoNight konsensa mehānisms novērš centralizāciju kalnrūpniecības nozarē. Tādā veidā Monero nākotnē var būt vairāk decentralizēts nekā Bitcoin.

Vairākas atslēgas

Monero izmanto atslēgu kombināciju, lai padarītu tīkla darbību anonīmi. Konkrēti, Monero ievieš publiskā skata atslēgu, privātā skata atslēgu un gan publiskās, gan privātās tēriņu atslēgas. Privāto tēriņu atslēgas tiek izmantotas, lai izveidotu izejošos darījumus. Tā kā privātās skata atslēgas ļauj lietotājiem pārbaudīt blokķēdi, lai pārliecinātos, ka viņi ir saņēmuši savus līdzekļus. Jums būs nepieciešama arī valsts izdevumu atslēga, lai pārbaudītu parakstu un slepeno publisko atslēgu.

Kopējais piegādes XMR

Pašlaik apgrozībā ir 17 669 037 XMR. Atšķirībā no vairuma kriptovalūtu, iepriekš nav noteikts kopējais Monero piedāvājums. Tā vietā izstrādātāji pirmajā gadā izvēlējās palielināt kopējo monētu daudzumu par 87%. Katru nākamo gadu šis procents pazeminās. Ar šo pašreizējo ātrumu paies vēl 115 gadi, līdz Monero dubultos pašreizējo piedāvājumu.

XMR, izmantojot CoinMarketCap

XMR, izmantojot CoinMarketCap

Kā nopirkt Monero (XMR)

Pateicoties XMR izcilajai lomai kriptogrāfijas tirgū, dažos ir viegli nokļūt. Pirmā lieta, kas jums jādara, ir reģistrēties no cienījamas biržas, kas tirgo XMR. Binance ir pasaulē lielākā birža, un viņi piedāvā XMR tirdzniecības pārus ļoti dažādos veidos. Lai ieietu Binance biržā, jums būs jāpārbauda sava identitāte.

Kad jūsu reģistrācija ir pabeigta, nākamais solis ir konta finansēšana. Šo uzdevumu ir viegli izpildīt pēc tam, kad savu banku vai debetkarti esat saistījis ar platformu. Tagad jūs varat sākt pārvērst savu fiat valūtu par kriptonauda. Bitcoin ir ieteicamā valūta tirdzniecībai, jo katrai kriptovalūtai vienmēr ir BTC tirdzniecības pāri. Tagad, kad jums ir BTC, jūs varat izvēlēties tirdzniecību XMR un dažu sekunžu laikā jūs saņemat savu XMR savā apmaiņas makā.

Ieguldījumi Monero (XMR) - viss, kas jums jāzina Ieguldījumi Monero (XMR) - viss, kas jums jāzina Ieguldījumi Monero (XMR) - viss, kas jums jāzina
★★★★★ ★★★★★ Binance pārskats

Securities.io vērtējumus nosaka mūsu redakcijas komanda. Digitālo aktīvu (kriptonauda) brokeru vērtēšanas formulā tiek ņemti vērā vairākiem desmitiem faktoru, tostarp konta maksas un minimumi, tirdzniecības platformas, klientu atbalsts, pārvaldes iestādes un ieguldījumu iespējas.

★★★★★ ★★★★★ Kraken pārskats

Securities.io vērtējumus nosaka mūsu redakcijas komanda. Digitālo aktīvu (kriptonauda) brokeru vērtēšanas formulā tiek ņemti vērā vairākiem desmitiem faktoru, tostarp konta maksas un minimumi, tirdzniecības platformas, klientu atbalsts, pārvaldes iestādes un ieguldījumu iespējas.

★★★★★ ★★★★★ Poloniex pārskats

Securities.io vērtējumus nosaka mūsu redakcijas komanda. Digitālo aktīvu (kriptonauda) brokeru vērtēšanas formulā tiek ņemti vērā vairākiem desmitiem faktoru, tostarp konta maksas un minimumi, tirdzniecības platformas, klientu atbalsts, pārvaldes iestādes un ieguldījumu iespējas.

Vislabāk

Advanced tirgotāji

Vislabāk

ASV tirgotāji

Vislabāk

Lietošanas ērtums

Tirdzniecības maksas

0,10%

Tirdzniecības maksas

0,16%

Tirdzniecības maksas

0,125%

Akcijas

10% naudas atmaksa

Atlaides kods: EE59L0QP

Akcijas

Nav

Akcijas

Nav

Kā uzglabāt Monero (XMR)

Ja jūs vēlaties veikt ievērojamus ieguldījumus XMR vai ja plānojat HODLing šo kriptogrāfiju uz ilgu laiku, labākais risinājums ir aparatūras seifs. Aparatūras maki saglabā jūsu kriptogrāfiju bezsaistē “saldētavā”. Šī stratēģija neļauj tiešsaistes draudiem piekļūt jūsu īpašumiem. The Virsgrāmata Nano S vai progresīvāki Virsgrāmata Nano X abi atbalsta Monero (XMR).

Privātuma monētas

Monero parādīja pasaulei privātuma monētu nozīmi. Līdz ar to tas palīdzēja izraisīt privātās monētas eksploziju. Jo īpaši ir vairāk nekā 63 savādāk privātuma monētas, kas šodien ir pieejamas tirdzniecībai tirgū. Iespaidīgi, ka šo projektu vērtība pārsniedz USD 2 miljardus.

Privātuma monētu pretreakcija

Kā jūs varētu sagaidīt, ne visi ir uz kuģa ar privātu darījumu jēdzienu. Nesen IRS izlietoja miljonus attīstības sistēmām lai palīdzētu identificēt šīs personas. Nesen norīkošana valdības oficiālajā līgumsaistību vietnē liecina, ka IRS Kriminālizmeklēšanas nodaļa (CID) cenšas pieņemt darbā vairākus privātos darbuzņēmējus, lai panāktu lielāku pārredzamību privātuma monētu darījumos.

Monero ir ieņēmis siltumu arī citos pasaules reģionos. Pagājušajā nedēļā Krievijas regulatori paziņoja veiksmīga bloku ķēdes izsekošanas sistēmas prototipa palaišana, kas var atšķetināt gan Monero, gan DASH drošības protokolus. Regulatori apgalvoja, ka programmatūra ir nepieciešama, lai apkarotu narkotiku tirdzniecību un citas nelikumīgas darbības.

Monero nākotnē

Neskatoties uz to, ka valdības nav lieli anonīmu darījumu cienītāji, šai kriptovalūtai joprojām ir milzīgs vilnis. Pirms trim nedēļām intervijā Pīters Makkormiks, Coinbase izpilddirektors Braiens Ārmstrongs atklāja, ka ASV regulatori liedza biržai iekļaut XMR. Ārmstrongs minēja, ka monētas ar panākumiem piedāvā citas biržas, kas nav ASV, piemēram, Binance.

Katrā nozarē ir platforma, kas ņem vērā lietotāja vajadzības un liek tai pāri visām pārējām problēmām. Kriptogrāfijas nozarē šī monēta ir XMR. Monero turpina nodrošināt pasaulei drošu un anonīmu veidu, kā aizsargāt privātumu, pat ja pasaules lielvarām būtu citādi. Tādā veidā Monero uzņemas reālus riskus, lai saviem lietotājiem nodrošinātu lielāku brīvību, un par to viņi ir pelnījuši Pateicību.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me