Sākot no picas šķēles līdz lidojuma biļetēm – kriptogrāfisko pirkumu attīstība

“Bitcoin” baltā grāmata, kas tika publicēta 2008. gadā ar pseidonīmu Satoshi Nakamoto, lika pamatu decentralizētiem maksājumiem. Laika gaitā interese par decentralizētajām valūtām un maksājumu sistēmām pieauga, un līdz ar to arī Bitcoin vērtība.

Paralēli Bitcoin vērtības pieaugumam ir parādījušās alternatīvas kriptovalūtas ar ievērojami uzlabotu mērogojamību. Jauni pakalpojumi, piemēram, kriptogrāfijas debetkartes, ļauj nemanāmi integrēt fiat maksājumus kriptokonomikā. Ļaujiet mums pārskatīt kriptovalūtu soļus, lai kļūtu par globālu maksājumu sistēmu.

Sākot no tumšā tīmekļa līdz picu piegādēm

Tā kā vienādranga maksājumi bija pseidononīmi, neizbēgami viens no Bitcoin pirmajiem lietošanas gadījumiem bija ēnu darījumu veicināšana. Kriptogrāfijas valūta drīz tika izvēlēta kā galvenā maksājuma iespēja dažādiem likumīgajiem un bieži nelegālajiem piedāvājumiem tumšajā tīmeklī..

Neviens cits kā Džons Makafejs, viens no Bitcoin skaļākajiem atbalstītājiem un ASV prezidentūras sērijveida skrējējs, atklāti atzīst, ka ir maksājis par narkotikām, pornogrāfiju un prostitūtām ar kriptonauda. Tiek lēsts, ka Silk Road, kas ir viens no lielākajiem tumšā tīmekļa melnajiem tirgiem, platformas apgrozījums bija aptuveni 1,2 miljardi ASV dolāru. Kad 2013. gadā platforma tika slēgta, varas iestādes konfiscēja aptuveni 3 miljonus dolāru vērtu Bitcoin.

Tomēr Bitcoin maksājumi nav privāti. Daudziem blokķēdes pakalpojumiem, tostarp kriptogrāfijas-fiat apmaiņai, jāatbilst KYC / AML prasībām. Tāpēc iestādes daudzos gadījumos var saistīt kriptovalūtas darījumus ar identitāti. Tas kriptovalūtas kvalificē kā likumīgas maksājumu sistēmas.

Juridisko darījumu pusē Electronic Frontier Foundation un WikiLeaks ir sākuši pieņemt Bitcoin ziedojumiem jau 2011. gadā. Arī daudzi likumīgi strādājoši tirgotāji ir sākuši pieņemt Bitcoin un dažus no tā dažādajiem Altcoins kā norēķinu iespējas.

Rezultātā iegūtā Bitcoin cena bija īstā nepāra stāstu daļa, sākot no cilvēka, kurš izmisīgi mēģināja atrast poligonu, izmisīgi mēģinot atrast savu cieto disku, kurā bija 7500 Bitcoins, līdz leģendārajam picas darījumam. 2010. gada darījumā Floridas vīrietis (kurš cits) samaksāja 10000 Bitcoins apmaiņā pret divām Papa John picām.

Šis notikums, kas iegāja vēsturē kā pirmais Bitcoin pirkums, tiek svinēts katru gadu 22. maijā. Sākot no pēdējās Bitcoin Pizza Day, šie 10000 Bitcoins ir aptuveni 80 miljonu ASV dolāru vērtībā.

No 7 TPS līdz mērogojamām blokķēdēm

Tikai ar 7 darījumiem sekundē Bitcoin ir ļoti zems darījumu caurlaidspēja. Tā kā darījumi ar Bitcoin blokķēdi konkurē par darījumu jaudu, izmantojot savas maksas, tas var izraisīt krasu maksu pieaugumu, īpaši augsta darījumu pieprasījuma laikā.

Kaut arī maksa par vienu darījumu pēdējos trīs mēnešos ir bijusi samērā stabila, svārstoties ap 0,60 USD, bija laika periodi, kad Bitcoin īpašniekiem, lai veiktu maksājumu, bija jāmaksā vairāki dolāri. 2017. gada burbuļa plīšanas laikā, maksa pat sasniedza 54 USD.

Lai risinātu mērogojamības problēmu, daži kalnrači ir ierosinājuši palielināt bloka lielumu no 1 MB līdz 8 MB. Tā kā lielākā daļa kalnraču iebilda pret šo priekšlikumu, atbalstītāji atdalījās no Bitcoin blokķēdes un izveidoja Bitcoin Cash cietā dakšiņā.

Apmēram tajā pašā laikā laika gaitā ir sākuši parādīties un konsekventi uzlaboties mērogojami Altcoins. Izmantojot mūsdienīgus Proof of Stake blokķēdes, kas var apstrādāt tūkstošiem darījumu sekundē, ir iespējams veikt darījumus, kuru cena ir simtdaļa un kuri pie saņēmēja nonāk tikai piecu sekunžu laikā. Pavisam nesen Bitcoin SV, kas tika sadalīts citā cietajā dakšā no Bitcoin Cash, ir pilnībā atteicies no bloku izmēriem, pieļaujot praktiski neierobežotu darījumu caurlaidi.

Vēl viena mūsdienīga attīstība blokķēdes nozarē ir stablecoīnu parādīšanās. daudziem blokķēdes lietošanas gadījumiem ir nepieciešama cenu prognozējamība, ko nevar panākt ar nenodrošinātām kriptovalūtām, to nepastāvības dēļ. Īpaši patērētāji parasti dod priekšroku stabilām cenām, nevis kriptogrāfijas valūtas riskam. Turklāt stablecoins rada plašu pielietojumu decentralizēto finanšu (DeFi) nozarē.

Sākot no kafijas tasēm līdz globālai maksājumu sistēmai

Pa to laiku kriptovalūtas maksājumu pieņemšana ir vēl vairāk uzlabojusies. Piemērs tam ir Čehijas hakeru telpa Paralelní Polis, kurā atrodas arī Kriptoanarhijas institūts. Hakeru telpa, kas atrodas Prāgā, lepojas ar to, ka ir kļuvusi par pirmo pasaules tikai Bitcoin kafijas bāru.

Bitcoin maksas paaugstināšanas laikā Polis ir ieviesis Litecoin un Bitcoin Cash kā alternatīvas valūtas. Apmeklētāji, kuriem iepriekš nav bijusi kriptonauda, ​​kafiju var iegādāties, pērkot kriptonauda no Bitcoin / Litecoin bankomāta hakeru telpā vai iegādājoties iepriekš ielādētu plastmasas seifa karti..

Pagājušā gada izmēģinājuma projektā starptautiskā nevalstiskā organizācija Oxfam Vanuatu kopienām kā katastrofu palīdzības ir izdalījusi pieskarieties un maksājiet karšu sēriju. Katra karte bija iepriekš ielādēta ar 50 DAI stablecoin vienībām. Vietējie veikali saņēma PoS sistēmas, kurās karšu īpašnieki varēja izpirkt savu palīdzību.

Pēdējo gadu laikā pētījumi ir skaidri parādījuši, ka finansiālā palīdzība ir efektīvāka nekā fizisko preču ziedošana, jo pēdējie mēdz graut vietējo ekonomiku. Oxfam norāda, ka projekts bija pārliecinoši veiksmīgs, jo šāda veida kriptogrāfijas palīdzība bija daudz efektīvāka nekā skaidras naudas pārskaitījumi vai ziedojumi natūrā. Kā tādi viņi vēlas paaugstināt kriptovalūtas atvieglojumu maksājumus Vanuatu.

Kopš vēsturiskā picas darījuma (saņēmējs bija brits, kurš pasūtīja picas ar savu kredītkarti), kriptogrāfijas pirkumi ir atkarīgi no starpniekiem, ikreiz, kad pārdevējs nepieņem tiešus kriptogrāfijas maksājumus. Drīz parādījās tiešsaistes pakalpojumi, kas pārdeva digitālos kuponus apmaiņā pret kriptonauda, ​​kurus pēc tam varēja izpirkt dažādās tiešsaistes un fiziskās tirdzniecības vietās, piemēram, Amazon.

Jaunākā kriptovalūtas norēķinu sistēmu attīstības tendence ir kriptogrāfijas debetkartes. Šeit uzticams glabātājs izsniedz debetkarti, kas lieliski darbojas jebkurā PoS, kas pieņem Visa kartes. Klienti var ielādēt debetkarti ar fiat vai kriptonauda. Kad viņi izmanto savu karti, lai veiktu pirkumu no sava kriptogrāfijas atlikuma, turētājbanka automātiski apmaina pirkuma summu un pārskaita saņēmējam fiat valūtu.

Viens no šādiem pakalpojumu sniedzējiem ir CoinZoom. Sadarbībā ar nozares vadošo brīvības atņemšanas partneri BitGo, CoinZoom piedāvā virkni daudzpakāpju Visa debetkartes. Ar licencēm visās 50 štatos CoinZoom pilnībā atbilst saviem ASV klientiem.

Papildus esošo kriptogrāfisko līdzekļu pārskaitīšanai uz CoinZoom makiem lietotāji var arī finansēt savu maku, izmantojot dažādas tradicionālās maksājuma metodes ar fiat valūtu, kuru pēc tam var apmainīt vairāk nekā 40 kriptovalūtās. Izmantojot mobilo lietojumprogrammu, CoinZoom klienti jebkurā laikā var izvēlēties kriptonauda maku, no kura tiek atskaitītas pirkuma summas..

Kas padara CoinZoom atšķirīgu no citiem kriptogrāfisko debetkaršu nodrošinātājiem, ir BitGo nodrošinātā drošība. Tā kā BitGo lielāko daļu līdzekļu glabā aukstos maciņos un ir apdrošināts pret zaudējumiem līdz 100 miljoniem ASV dolāru, visi CoinZoom depozīti ir pilnīgi pasargāti no hakeriem. Visa bezatbildības politikas dēļ kartes īpašnieki nav atbildīgi par krāpnieciskiem darījumiem nozaudētu vai nozagtu karšu gadījumā..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me