Kapitāla daļēja finansēšana Ziemeļamerikā

Kopš aptuveni 2009. gada kopfinansējums Ziemeļamerikā ir nepārtraukti pieaudzis. Tomēr kontinents ir liela vieta, kur skaidri redzamas neatbilstības regulatīvajās pieejās starp Kanādu un Amerikas Savienotajām Valstīm. Rezultāts ir tāds, ka šīs atšķirības ir novedušas pie tā, ka ASV kolektīvais finansējums kļūst par izbēgušu tirgu salīdzinājumā ar Kanādu.

Kas tas ir?

Kā norāda nosaukums, kopfinansējums ir līdzeklis, lai piesaistītu kapitālu no liela ieguldītāju / ziedotāju pulka, nevis izvēlētos riska kapitālistus.

Kolektīvā finansēšana sākās pietiekami vienkārši – dodiet plašākai auditorijai iespēju palīdzēt jaunajiem uzņēmumiem izkļūt no vārtiem. Tomēr, pirmoreiz piesaistot daudzu uzmanību, vērtspapīru likumi aizliedza emitentiem kompensēt neakreditētiem ieguldītājiem / dalībniekiem pašu kapitālu viņu uzņēmumos; Tas nozīmē, ka dalībnieki nemaz nebija īsti investori, bet vienkārši veicināja uzņēmuma izaugsmi, apsolot kādu dienu potenciāli iegūt produktu.

Ātri uz priekšu līdz 2012. gadam, un uzņēmumu grupa, kas ieskauj šo nozari, veiksmīgi sadarbojās ar pārvaldes iestādēm ASV, lai grozītu esošos likumus. Šie centieni galu galā izveidoja tā saukto “Jumpstart Our Businesses Act” (JOBs Act).

DARBU AKTS

Tas, ko izdarīja JOBs likums, pavēra vārtus plašākai sabiedrībai, lai iepazītos ar patiesām ieguldījumu iespējām. Līdz tā spēkā stāšanās brīdim vērtspapīrus varēja pārdot un izplatīt tikai akreditētiem investoriem.

Tā mērķis galvenokārt bija palīdzēt jaunajiem uzņēmumiem, jo ​​viens no lielākajiem šķēršļiem, ar ko jāsaskaras jaunizveidotam uzņēmumam, ir finansējuma iegūšana (neatkarīgi no potenciālā) savu produktu un pakalpojumu attīstībai.

Iepriekš, lai sasniegtu minēto finansējumu, regulatori pieprasīja iesniegt un apstiprināt detalizētu prospektu jebkura tāda īpašuma pārdošanai, kas tiek uzskatīts par vērtspapīru. Tas ir izmaksu pārmērīgs un laikietilpīgs pasākums – tas nozīmē, ka tas, visticamāk, nav iespējams mazam jaunizveidotam uzņēmumam. Lai gan šī apņemšanās var nebūt nozīmīga uzņēmumam, kas savāc miljonus miljoniem dolāru, jaundibinātajiem uzņēmumiem, kuri meklē pieticīgas summas, tas var šķist stāvāks kalns, kurā uzkāpt.

Protams, šim jaunajam aktam bija ierobežojumi. Cenšoties saglabāt atbilstošu ieguldītāju aizsardzības līmeni, tika ieviesti drošības pasākumi. Šie ir tikai daži piemēri:

  • Kapitāla radīšanas notikumi jāpārvalda reģistrētiem brokeriem / dīleriem
  • Uz tīro vērtību balstīti ieguldījumu limiti
  • Paaudzes ierobežojumi kopfinansēšanas saimniekiem

Lai gan tas var likties ierobežojoši, tas, ko tas darīja, pavēra durvis, ieviešot laiku, kurā investīciju iespējas vairs nebija ierobežotas tikai ar tām, kuras jau bija turīgas.

Atpaliek

Tas mūs noved pie Amerikas Savienoto Valstu ziemeļu kolēģa – Kanādas. Lai gan Kanādā pastāv kopfinansējums, emitentu / ieguldītāju elastība un brīvība vienkārši nav tāda pati kā ASV – neskatoties uz to, ka gadiem ilgi tika novērota mūsdienu kolektīvās finansēšanas parādīšanās.

Galvenais jautājums ir fakts, ka Kanādā nav valsts mēroga “noteikumu grāmatas”, līdzīgas JOBs likumam. Katra no dažādajām provincēm un teritorijām var nedaudz atšķirties savu normatīvo aktu struktūrā, padarot to grūti izpildīt visus vienlaikus.

Šī nošķiršana starp Kanādas regulatoriem nozīmē, ka emitentu ieguldītāju portfelis bieži ir ierobežots, jo tie ne vienmēr ir tiesīgi rīkot savu piedāvājumu visos reģionos – nedaudz sakaujot pūļa finansēšanas mērķi, sākot ar.

Tomēr, ņemot vērā ASV valdības pēdējos desmit gados veiktos pasākumus, kurus plaši vērtēja kā panākumus, Kanādas valdība patiešām to ir ievērojusi. 2019. gada sākumā tika paziņots, ka viņi pārskatīs savu politiku; kuras mērķis ir novērst pašreizējo segregāciju regulatoru starpā, izveidojot savu JOBs likuma variantu.

Tā kā Kanādas Augstākā tiesa 2018. gadā pavēra durvis potenciālajam nacionālajam vērtspapīru regulatoram un plāno izstrādāt 2019. gadā paziņoto nacionālo kopfinansēšanas noteikumu grāmatu, lielie baltie ziemeļi izskatās sagatavoti, lai spēlētu panākumus.

Populāras platformas

Ņemot vērā visas šīs sarunas par pūļa finansēšanu, daudzi ASV var domāt, kur tiek piedāvāta piekļuve šādām ieguldījumu iespējām. Cenšoties atbildēt uz šiem jautājumiem, pašu vērtspapīri. Antoine Tardif nesen publicēja atzinuma rakstu, kurā tika apspriesti viņa iecienītākie portāli, kas piedāvā uz akcijām balstītas iespējas.

Top 5 kapitāla kolektīvās finansēšanas vietnes

Tiem, kas Kanādā interesējas par pašu kapitāla finansēšanu, ir daži no ievērojamākajiem šodien aktīvajiem portāliem.

Citu ziņu sadaļā

Vienmēr cenšoties pielāgoties un uzlabot laiku, Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) nesen paziņoja par priekšlikumu, saskaņā ar kuru piekļuve tradicionālākām ieguldījumu iespējām investoriem kļūst vēl vieglāka.

Šis priekšlikums ir balstīts uz pārstrukturēšanu, kas nosaka akreditētu ieguldītāju. Tā kā lielākā daļa ieguldījumu iespēju aprobežojas ar likumprojektam atbilstošajiem, definīcijas paplašināšana, lai atspoguļotu mūsdienu pasauli, ideālā gadījumā demokratizēs ieguldījumus tādā mērā,.

SEC ierosina grozīt kritērijus, kas ieskauj “akreditētos investorus”

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me