Endrjū Adkoks, “Crowd for Angels” – interviju sērijas izpilddirektors

Endrjū ir kapitāla kolektīvās finansēšanas platformas Crowd for Angels izpilddirektors. Viņš bieži apmeklē un uzstājas pasākumos par kolektīvo finansēšanu, alternatīvajām finansēm un investīcijām. Iepriekš viņš strādāja tīmekļa lietojumprogrammu izstrādātājā un privāto sociālo tīklu nodrošinātājā NinetyTen, kura klientu vidū bija Nokia, Channel 4 un Shop Direct

Jūs bijāt viens no Eņģeļu pūļa sākotnējiem līdzdibinātājiem. Vai varat apspriest šī biznesa uzsākšanas iedvesmu??

Es patiešām biju viena no grupas “Crowd for Angels” dibinātājām, taču iedvesma uzņēmuma dibināšanai nāk no mūsu direktora Tonija de Nazareta, kurš savas gadu desmitiem ilgās finanšu zināšanas apvienoja ar “sociālo mediju” pieeju. Tam bija jāiesaista sabiedrība, finansējot un atbalstot uzņēmējdarbību, tādējādi radot zīmola aizstāvjus, kas ne tikai finansiāli atbalstīja uzņēmuma centienus, bet arī kļuva par uzņēmuma balsi un klientu..

Cik daudz jūs iesaistāties piķa klājos un iesaiņojat darījumus, kas atrodami vietnē Pūļa eņģeļiem?

Esmu iesaistīts lielākajā daļā uzņēmumu, kuri cenšas iekļūt Eņģeļu pūļa sarakstā. Es patiesi sajūsminos jauno uzņēmumu un uzņēmumu dzīvē, kuri vēlas paplašināties. Katram ir savs stāsts un aizraušanās, par kuru esmu sajūsmā. Esmu savācis līdzekļus savam uzņēmumam un ieguldījis daudzos citos, es ceru sniegt ieskatu uzņēmumā.

Kāda veida pārbaude tiek veikta uzņēmumiem, kuri ir iekļauti sarakstā?

Daudz! Pūlis eņģeļiem sadala uzticamības pārbaudi trīs galvenajās jomās. Pirmkārt, mēs veicam faktu pārbaudes, piemēram, KYC, AML, PEP, direktoru kredītpārbaudes, uzņēmuma pārskatu pārbaudi un viņu pieveicamo faktu pārbaudi. Otrkārt, mēs veicam tirgus pārbaudes, piemēram, vai produkts ir pieejams un kā aprakstīts, vai ir adresējams tirgus, vai vērtējums ir pamatots, kādas juridiskas problēmas uzņēmumam var rasties un vai tas ir ētiski. Pēdējā pārbaude ir saprāts, ko pārbauda ne tikai Pūlis Eņģeļiem, bet arī mūsu Eņģeļi, kuri uzdos uzņēmumam savus jautājumus.

Kādi ir galvenie iemesli, kāpēc uzņēmumi tiek noraidīti iekļaušanai platformā?

Tam var būt vairāki iemesli, taču daži no mums visbiežāk ir šādi:

  • Vērtējums ir vienkārši pārāk augsts salīdzinājumā ar uzņēmumu stāvokli
  • Uzņēmums nesniedz dokumentāciju (biznesa plāns, vadības konti, dibināšanas dokumenti)
  • Produkts ir pārāk agrīnā stadijā vai vēl nav izstrādāts
  • Režisoriem nav “Ādas spēlē”

Kādi ir lielākie kapitāla kolektīvās finansēšanas ieguvumi?

Es personīgi uzskatu, ka lielākais ieguvums ir spēja radīt zīmola aizstāvjus, cilvēkus, kuri finansiāli atbalsta jūsu biznesu un kļūst par aktīviem klientiem, piesaistot citus, lai pārbaudītu jūsu zīmolu neatkarīgi no tā, vai tas notiek mutiski vai sociālajos tīklos..

Vai jūs varētu pastāstīt par veiksmes stāstu par uzņēmumu, kas vāca līdzekļus platformā Eņģeļu pūlis?

Viens no maniem favorītiem ir uzņēmums ar nosaukumu CNPPS. Jauns uzņēmējs, kurš tajā laikā studēja inženierzinātnes universitātē, bija izveidojis caurlaidīgu seguma risinājumu, kurā izmantoja pārstrādātu minerālu. Tagad tas, iespējams, neizklausās tik aizraujoši kā lietotne, taču mūsu pasauli klāj ceļi un ietves. Viņa šķīdumā izmantots 100% pārstrādāts minerālmateriāls un tas bija oglekļa negatīvs, turklāt tas ļāva ūdenim iziet cauri. Sadarbojoties ar uzņēmēju, mēs varējām savākt 100 000 mārciņu testēšanas posmam, kas tagad ir novedis pie komerclīguma un uzņēmuma papildu finansēšanas.

Interesantu to padarīja ētiskā pieeja, ko uzņēmums izmantoja, lai mainītu veco nozari, izturība, ko uzņēmējs izrādīja, nekad nepadodoties, un ka biznesu var patiesi izaudzēt no pamatiem, tomēr no universitātes. Līdz šim 2 gadu laikā uzņēmuma vērtējums ir pieaudzis 4 reizes, nodrošinot stabilu atdevi iesaistītajiem Eņģeļiem.

Pūlis eņģeļiem ir viena no nedaudzajām pūļa finansēšanas platformām, kas pieņem bitkoinu. Cik daudz investoru lieto bitcoin, un no kurienes rodas lielākā daļa šo investoru?

Jā, mēs jau kopš 2016. gada sākuma pieņemam kriptovalūtu kā ieguldījumu maksājuma veidu. Tajā laikā mēs integrējām šo maksājuma iespēju, lai ļautu ārvalstu investoriem ieguldīt Lielbritānijas uzņēmumos bez izmaksām un laika, kas saistīts ar starptautiskiem bankas pārskaitījumiem. Sākotnēji mēs redzējām, ka daudzi Austrālijas, Ķīnas un galvenokārt Āzijas investori izmanto šo maksājuma veidu. Tomēr, tā kā bitkoīns un citas kriptovalūtas kļuva arvien populārākas, mēs redzējām izaugsmi Eiropas investoros, kuri izmanto kriptonauda. Daļēji tas ir saistīts ar ieguvumiem, ko viņi varētu būt pieredzējuši, un es uzskatu, ka piedāvātie ērtības kriptotipi. Tagad mūsu platformā ir vairāk nekā 14 000 biedru, kas reģistrēti ar kriptovalūtas maku, un daudzi no viņiem ir Eiropā.

Pirms dažiem gadiem ANGEL marķieris tika izlaists. Kādi ir šī marķiera lietošanas gadījumi?

ANGEL marķieris tika izlaists, lai samazinātu ieguldītāju lietotāju iegādes izmaksas, vienlaikus atalgojot ieinteresētās personas par mijiedarbību ar mūsu platformu. Ir cerība, ka tad, kad lietotāji mijiedarbojas un koplieto saturu tīklā, teiksim, ka ieguldījums, ko viņi tikko bija veikuši iesācējuzņēmumā, tiks apbalvoti ar ANGEL. Tad Pūlis eņģeļiem ir apņēmies atpirkt un sadedzināt Eņģeli, kas saistīts ar ienākumiem, kas gūti no mūsu laukumiem, tādējādi izveidojot tikumīgu loku. Mēs ceram, ka nākotnē arī mūsu Eņģeļi varēs izmantot ANGEL žetonu kā maksājuma veidu ieguldījumam.

Kā jūs redzat, kā digitālie aktīvi un digitālie vērtspapīri galu galā apvienojas ar pūļa finansējumu?

Kopfinansējumā tiek izmantota tehnoloģija, kas ļauj masām ieguldīt nelielas summas laukumos, taču akcijas parasti tur pie nominēta, un, ja vēlaties tās pārdot vai nodot kādam citam, tas ir grūti. Tāpēc digitalizēto aktīvu integrācijai nevajadzētu likt lietā, jo tā potenciāli ļauj ieguldītājam kontrolēt aktīvu un ievēro noteikumu kopumu, kuru nevar pārkāpt. Utopiskā pasaulē jūs ļautu investoriem iegādāties, turēt un tirgot visus aktīvus, kurus viņi vēlas. Izmantojot blokķēdi, jūs gūstat labumu no nemainīgas virsgrāmatas, kas ierakstītu šos darījumus, dodot jums efektivitāti un pārredzamību. Es uzskatu, ka mēs esam tikai akmeņu attālumā no dažām lielām izmaiņām.

Vai vēlaties vēl kaut ko pastāstīt par Pūļa eņģeļiem?

Mēs vienmēr esam atvērti idejām, saruna var iet tālu.

Paldies par interviju. Lasītāji, kuri vēlas uzzināt vairāk, var apmeklēt mūsu Pūļa Eņģeļiem biznesa sarakstu vai Pūļa eņģeļiem vietne.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me