Lietderības žetoni vs drošības žetoni

Kā atbildīgam kriptogrāfu ieguldītājam jums ir jāsaprot atšķirības starp lietderības marķieriem un drošības marķieriem. Šie marķieri kriptelpā kalpo dažādiem mērķiem. Viņu procesi atšķiras tirdzniecības un emisijas laikā. Šie kontrasti padara drošības marķierus unikālus to kolēģiem.

Kāpēc drošības žetoni ir svarīgi?

ICO tirgus turpina paplašināties. Saskaņā ar Business Insider ziņojumu uzņēmumi 2017. gadā piesaistīja vairāk nekā 5,6 miljardus ASV dolāru. Lai gan šis skaitlis šķiet iespaidīgs, šī gada ICO aktivitāte to jau aizēnoja. Līdz 2018. gada maijam ICO tirgus paplašinājās līdz 6,3 miljardiem ASV dolāru. Šis rekordlielais pieaugums un pieaugošā ICO pievilcība padara šo unikālo pūļa finansēšanas stratēģiju par iecienītu tehnoloģiju jaunizveidoto uzņēmumu vidū.

Rekordais ICO sektora pieaugums izraisīja pastiprinātu regulatoru, piemēram, Vērtspapīru un biržu komisijas (SEC), kontroli. Izstrādāt regulējumus augošajam ICO tirgum ir šīs organizācijas pienākums atkarībā no marķiera izmantošanas veida. SEC nolēma, ka tad, kad marķieris apzīmē īpašumtiesības, balsstiesības vai dod īpašniekam tiesības uz nākotnes peļņas daļu, tas ir drošības marķieris.

Ne vienmēr ir tik viegli noteikt, vai monēta ir drošības vai lietderības marķieris. Daudzos gadījumos marķieris ICO laikā tiek palaists kā drošība, bet vēlāk tas kļūst par lietderības marķieri. Šis scenārijs attiecas uz ļoti populāro kriptovalūtu Ethereum (ETH). Jūnija spriedumā SEC noteikts ka Ethereum sākotnēji darbojās kā nodrošinājums, bet šodien tas ir lietderības marķieris.

Ethereum dibinātājs Vitalik Buterin, izmantojot Cryptovibes

Ethereum dibinātājs Vitalik Buterin, izmantojot Cryptovibes

Lai situāciju padarītu sarežģītāku, lietderības marķierim, piemēram, ETH, savā platformā var būt izdoti drošības marķieri. Ethereum ERC-20 protokols ir vispopulārākais marķieru palaišanas protokols kriptoskopā. Jauni platformā izdoti marķieri ir drošības marķieri, ja tie neiztur “Howey Test”.

Kas ir Hovija tests?

“Hovija tests” ir īsa anketa, ko izveidojusi Augstākā tiesa, lai noteiktu, vai darījums ir kvalificējams kā ieguldījumu līgums. Pārbaude kļuva slavena 1946. gada Augstākās tiesas lietas SEC V. Hovijs laikā. Lieta bija saistīta ar Howey, Floridā bāzētu apelsīnu sulu uzņēmumu, kas piedāvāja lielu daļu savas zemes pārdot investoriem ar nolūku, lai jaunie īpašnieki nomātu īpašumu citrusaugļu attīstītājam, kurš turpinātu attīstīt teritoriju ar jaunizveidoto. iegūtie līdzekļi.

SEC šajā darījumā atbildētājus iesūdzēja par vērtspapīru noteikumu pārkāpšanu. SEC secināja, ka, tā kā investori ieguldīja līdzekļus cerībā gūt peļņu no citrusaugu audzētavas centieniem, darījums bija ieguldījumu līgums. Tāpēc uz līgumu attiecas vērtspapīru noteikumi.

Augstākā tiesa izstrādāja vienkāršu testu, lai pierādītu teoriju. Hovija tests ieguldītājiem uzdod četrus kritiskus jautājumus. Šos jautājumus var piemērot marķieriem, lai noteiktu, vai tie ir drošības marķieri:

  1. Vai jūs ieguldāt naudu?
  2. Vai jūs sagaidāt peļņu no sava ieguldījuma?
  3. Vai jūs ieguldāt kopīgā uzņēmumā?
  4. Vai jūs gūsiet peļņu no organizētāja vai trešās puses centieniem?

Lietderības žetoni

Lietderības žetoni kalpo izmantošanai platformā. Vairumā gadījumu uzņēmumi rīko ICO, lai izdotu lietderības žetonus. Šie marķieri ir būtiski viņu platformu funkcionalitātei. Turklāt tie nedod žetonu īpašniekiem tiesības uz uzņēmuma turpmāko attīstību vai peļņu. Šie marķieri tiek pārsūtīti bez noteikumiem, un jebkurš uzņēmums var piedāvāt lietderības žetonus, neievērojot SEC noteikumus. Šo žetonu atklātā daba padarīja viņus par iecienītākajiem investoriem un jaunajiem uzņēmumiem.

Mūsdienās lietderības žetonus biežāk dēvē par “digitālajiem aktīviem”.

Drošības žetoni

Drošības žetoni darbojas daudz atšķirīgā veidā un atbilstoši dažādām prasībām. Uzņēmums nevar vienkārši uzņemt drošības marķiera piedāvājumu (STO), neizpildot īpašus nosacījumus. Uzņēmumiem jāsniedz ieguldītājiem daudz informācijas, tostarp uzņēmuma faktiskā adrese, visu valdes locekļu vārdi un atvērtie finanšu dokumenti. Šīs prasības aizsargā investorus no krāpnieciskām darbībām.

Papildus uzņēmuma noteikumiem investori ievēro arī stingros drošības noteikumus. Uzņēmumi nevar pārdot drošības žetonus anonīmām personām. Veicot ieguldījumus šajos marķieros, jums būs jānorāda un jāpierāda sava identitāte. Pārvietojot drošības žetonus starp īpašniekiem, ir jāievēro likumi par naudas atmazgāšanu (AML)..

Mūsdienās drošības žetonus parasti sauc par digitālajiem vērtspapīriem.

Pievienots nodrošinājums – Pievienoti ieguldījumu fondi

Kaut arī daži agrīnās kriptogrāfijas investori neapšaubāmi uzskata drošības žetonus par apgrūtinājumu kriptospēlei, daudzi uzskata, ka šie marķieri nodrošina būtisku tiltu starp tradicionālajiem ieguldījumu fondiem un kriptotirgu. Analītiķi ir prognozējuši tradicionālo ieguldījumu sabiedrību skaita pieaugumu kriptelpā.

Šīm firmām ir nepieciešama papildu aizsardzība to ieguldījumu būtiskā rakstura dēļ. Drošības žetoni nodrošina viņiem nepieciešamo aizsardzību, lai izvairītos no finansiālām un juridiskām problēmām nākotnē.

Lietderības žetoni vs drošības žetoni

Tagad, kad jūs labāk saprotat atšķirības starp šiem marķieriem, esat gatavs saprast STO un to, kas tos padara atšķirīgus nekā viņu ICO kolēģi. Drošības žetoniem ir svarīga un arvien pieaugoša loma kriptelpā. Jums nākamajos gados vajadzētu sagaidīt vairāk platformu, kas ienāk kriptomarketā, izmantojot šāda veida žetonus.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me