Kas ir zibens tīkls un kā tas darbojas?

Zibens tīkls ir otrā slāņa protokols, kas ļauj veikt tūlītējus, liela apjoma Bitcoin darījumus. Šī decentralizētā sistēma izmanto ārpusķēdes personīgos maksājumu kanālus, lai novērstu sastrēgumus un nodrošinātu lietotājiem iespēju veikt neuzticamus maksājumus starp divām pusēm. Daudzi uzskata šo protokolu par Bitcoin labāko iespēju samazināt mērogojamību, kas saistīta ar virzību uz priekšu.

Kādas problēmas mēģina novērst zibens tīkls?

Zibens tīkls tika izstrādāts, lai nomierinātu mērogojamības problēmas kas turpina mocīt Bitcoin blokķēdi. Šie jautājumi sāka izvirzīties priekšplānā 2015. gadā. Tomēr tikai 2017. gadā, kriptogrāfijas laikā, bažas par Bitcoin sastrēgumiem sasniedza reibinošu līmeni.

Tīkla pārslodze

Decentralizētā tīklā sastrēgumi var radīt nopietnas problēmas. Bitcoin gadījumā tas nozīmēja, ka var paiet vairākas dienas, līdz darījums tiek pabeigts. Šī kavēšanās lietotājiem bija milzīga problēma, jo Bitcoin ir ļoti nepastāvīgs. Tīkla nepastāvības un novēlotu darījumu kombinācija lietotājiem bija pārāk liela.

Bitcoin darījumu maksas 2017.-2018

Bitcoin darījumu maksas 2017.-2018

Tirgotāji jo īpaši atklāja, ka nav iespējams pieņemt Bitcoin, neuzņemoties milzīgu risku. Iedomājieties, ka jūs pārdodat produktu klientam un līdz brīdim, kad saņēmāt maksājumu, jūs zaudējāt 20% no vērtības. Šis scenārijs šajā sastrēgumu periodā tika atskaņots neskaitāmas reizes. Būtībā Bitcoin bija izgāzies jau pirmajā mēģinājumā darboties kā ikdienas naudas sistēma vidusmēra cilvēkam.

Maksas

Kopā ar kavējumiem nāca paaugstinātas tīkla maksas. Bitcoin tīklā jūs maksājat maksu, lai vilinātu kalnračus iekļaut jūsu darījumu bloka apstiprinājumā. Tirgus sastrēgumu laikā lietotājiem ir jāpaaugstina šīs maksas, lai saprātīgā laikā veiktu darījumus. Diemžēl tas noveda pie darījumiem, kuru maksa pārsniedza nosūtīto summu. Tas arī noveda pie neapstiprinātiem darījumiem ar zemākām maksām, kas sēdēja vairākas dienas pirms validācijas saņemšanas.

Zibens tīkla priekšrocības

Zibens tīkls novērš visas šīs bažas, izmantojot glabātāju brīvu, tūlītēju, liela apjoma mikromaksājumu tīklu, kas dzīvo Bitcoin blokķēdes augšdaļā. Šis ārpus ķēdes protokols ļauj veikt “zibens ātrus” maksājumus, kas maksā tikai daļu no viņu ķēdes kolēģiem. Šeit ir dažas no lielākajām priekšrocībām, ko tirgus iegūst no Lightning Network.

Mērogojamība

Zibens tīkla galvenā priekšrocība ir tā mērogojamība. Tā kā tīkls pastāv virs Bitcoin blokķēdes, tam nav saistoši tehniskie ierobežojumi, kas kavē Bitcoin darbību. Līdz ar to zibens tīkls ir ļoti paplašināms. Pašlaik platforma var iespējot miljoniem darījumu sekundē, izmantojot vienādranga tīklu Bitcoin blokķēdes augšpusē.

Mikromaksājumi

Vēl viens zibens tīkla milzīgs ieguvums ir tas, ka tas ļauj veikt mikromaksājumus. Šie nelielie maksājumi ir ideāli piemēroti dažādu iemeslu dēļ. Tie ir lieliski piemēroti ikdienas darījumiem, no kuriem patērētāji ir atkarīgi. Piemēram, iedomājieties, ka gatavojaties iegādāties $ 0,50 gumijas paku ar Bitcoin. Ja jūs mēģinātu veikt šo pirkumu galvenajā tīklā, jūsu maksa būtu lielāka par darījumu.

Lightning Labs izpilddirektore Elizabete Stārka

Lightning Labs izpilddirektore Elizabete Stārka

Tajā pašā domu virzienā mikrotransakcijas ļauj izveidot jaunu bloku ķēdes un parasto biznesa sistēmu mijiedarbības jomu. Spēle ir viena mikrotransakcijas zona. Lietotāji tagad var nopelnīt īstu Bitcoin, lai piedalītos Lightning Network spēļu platformās. Šī tehnoloģija joprojām interesē ikvienu no automobiļu ražotājiem līdz POS sistēmām, kas nākotnē vēlas integrēt mikrotransakcijas iespējas savos tīklos.

Funkcionalitāte

Zibens tīkls arī nodrošina Bitcoin lietotājiem lielāku funkcionalitāti. Pateicoties otrā slāņa struktūrai, zibens tīkls var nodrošināt papildu funkcionalitāti Bitcoin ekosistēmai. Lietotāji var izbaudīt tādas funkcijas kā viedā līguma programmēšana un tieša monētu apmaiņa ķēdē, izmantojot zemūdens mijmaiņas darījumus. Vislabākais ir tas, ka izstrādātāji turpina paplašināt Bitcoin iespējas, izmantojot šo protokolu.

Kā darbojas zibens tīkls

Zibens tīkla koncepcija ir vienkārša. Tīkls darbojas kā otrais Bitcoin blokķēdes slānis, lai neatkarīgi veiktu darījumus, katru reizi blokķēdē neierakstot katru darbību. Tīkls reģistrē darījumus tikai pēc maksājumu kanāla slēgšanas.

Maksājumu kanāli

Maksājumu kanāls ir tiešs, divvirzienu norēķinu savienojums starp diviem tīkla mezgliem. Kad starp tīkla mezgliem ir atvērts maksājumu kanāls, var nosūtīt un saņemt neierobežotus maksājumus, neuztraucoties par sastrēgumiem vai maksas paaugstināšanu. Šie maksājumi tiek reģistrēti blokķēdē tikai pēc kanāla slēgšanas.

Zibens mezgls

Zibens tīkla funkcionalitātes pamatā ir zibens mezgli. Mezgli ir kritiski, jo tie izveido zibens maksājumu kanālus. Pēc tam šos kanālus citi lietotāji var izmantot, lai apstrādātu maksājumus visā zibens tīklā. Par savām nepatikšanām mezglu operatori saņem atlīdzību, izmantojot darījumu maksu. Vislabākais ir tas, ka mezglu operatori, izveidojot kanālu, var izvēlēties savas prasības par darījumu maksu.

Zibens tīkla vēsture

Zibens tīkla koncepcija pirmo reizi nāca gaismā 2015. gada februārī. Šajā laikā Džozefs Pūns un Tadeuss Dryja, stratēģijas izstrādātāji atklāja, kā šī koncepcija varētu atvieglot Bitcoin, nemainot tīkla pamatprotokolus. Koncepcija tika uztverta ar lielu interesi, un līdz 2016. gada janvārim pētnieki bija publicējuši baltā grāmata zibens tīklam. Kopš tā laika tīkls ir izstrādāts.

Zibens tīkla baltā grāmata

Zibens tīkla baltā grāmata

2018. gada martā Lightning Labs, viena no galvenajām zibens tīkla attīstības komandām, oficiāli uzsāka beta versiju. Drīz pēc tam šai palaišanai sekoja ACINQ un Elements Projects. ACINQ turpināja laist klajā pirmo Lighting Network gaismas klientu mobilo maku. Elements Projekti izmantoja pilnīgi citu pieeju, nevis koncentrējās uz korporatīvo sānu ķēžu izveidi, lai tās darbotos LN ekosistēmā.

Zibens lāpa

2019. gada janvārī zibens tīkla kopiena uzsāka iniciatīvu, lai parādītu sistēmas mikromaksājuma iespējas. Zibens lāpa bija digitāls maksājums, kas tika pārsūtīts no lietotāja uz lietotāju visā pasaulē, katram lietotājam pirms tā nosūtīšanas pievienojot papildu 00 000 satoshis. Lāpa sākās ar ilgu laiku Bitcoinist, Hodlnaut, un pēc tam turpināja pāriet no kriptogrāfijas zvaigznes uz kriptogrāfijas zvaigzni.

Simboliskais žests piedzīvoja milzīgu popularitāti, jo piedalījās vairāk milzīgu vārdu. Twitter izpilddirektors Džeks Dorsija, Lightning Labs izpilddirektors Elizabete Stārka un Binance CEO Changpeng Zhao bija tikai daži no ievērojamākajiem lāpas turētājiem. Kampaņas beigās zibens lāpas galīgais maksājums tika nosūtīts 2019. gada 13. aprīlī kā ziedojums 4 290 000 satoshis bezpeļņas organizācijai, kas reklamē nosaukumu Bitcoin Venecuēla. Šī grupa palīdz veicināt Bitcoin lietošanu Latīņamerikā.

Casa zibens mezgls

Tieši šajā laikā tirgū sāka parādīties aparatūras iespējas, piemēram, Casa Node. Casa Node ir atsevišķs zibens tīkla aparatūras mezgls, kas vienkāršo visu iestatīšanas procesu. Projekta mērķis bija novērst tehniskos šķēršļus un ļaut ikvienam nopelnīt atlīdzību par LN mezgla darbību. Šodien projekts ir otrajā Casa Node versijā. Šī versija ir pasūtīta pēc produkta pieprasījuma.

Zibens spēles

Tieši šajā laikā sāka darboties Lightning Network balstītas spēles. Tādas platformas kā Gaiša nakts ļauj lietotājiem nopelnīt reālu Bitcoin par savām darbībām. Pirmās personas šāvēja Lightnite lietotāji izlika Bitcoin, lai spēlētu, un uzvarētājs noņem savu kriptogrāfiju no nogalinātajiem ienaidniekiem. Šis nosaukums ir viens no daudzajiem, kas pieejams Lighting Network spēļu platformās, piemēram, Satoshis spēles.

Gaiša nakts

Gaismas nakts FPS

Kā lietot zibens tīklu

Mūsdienās apgaismojuma tīkla izmantošana ir daudz vienkāršāka nekā agrāk. Ir daudz ar zibens tīklu saderīgu maku, kas ļauj viegli pārvaldīt un konvertēt Bitcoin uz Lightning Bitcoin un atkal. Šie pakalpojumi, piemēram, Zap, Electrum, LND Thin Wallet, Shango, Spark un éclair, nodrošina šos pakalpojumus.

Pats labākais, ka šie maki novērš tehniskos šķēršļus, kas saistīti ar maksājumu kanāla tiešu atvēršanu un tā finansēšanu. Lietotāji var bez problēmām veikt zibens tīkla maksājumus, izmantojot šīs mobilā seifa opcijas, un nekad nav nepieciešams ieguldīt daudz laika, lai pilnībā izprastu protokolu.

Sāciet zibens mezglu

Tiem no jums, kuri vēlas piedalīties zibens tīklā tiešākā veidā, ieteicams kļūt par mezglu operatoru. Šis process ir vienkāršs, taču nedaudz mainās atkarībā no tā, kura zibens tīkla versiju izmantojat. Visām versijām jums vispirms būs nepieciešams lejupielādēt klientam un izveidojiet mezgla maciņa Bitcoin adresi. Pēc tam jums jāfinansē jūsu maks. Šie līdzekļi būs tas, kā jūs finansējat savu kanālu. Svarīgi, ka šie līdzekļi pārstāvēs arī jūsu kanālā atļauto maksimālo darījuma summu.

Tagad, kad esat ielādējies, varat izveidot savienojumu ar jebkuru izvēlēto zibens mezglu, lai izveidotu kanālu. Tagad lietotāji var izvēlēties jūsu kanālu, pamatojoties uz tā tehniskajām un finanšu specifikācijām. Katru reizi, kad kāds nosūta darījumus caur jūsu kanālu, jūs saņemat maksu par darījumu.

Zibens tīkls – viens no daudzsološākajiem sasniegumiem nozarē

Pēc vairāk nekā divu gadu beta testēšanas zibens tīkls turpina redzēt pievienotās funkcijas. Mūsdienās šo dinamisko decentralizēto ekosistēmu daudzi uzskata par Bitcoin labāko cerību piepildīt savu likteni kā vienādranga elektroniskās naudas sistēmu. Šo iemeslu dēļ zibens tīkls šajā nozarē ieņem kritisku pozīciju.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me