Kas ir digitālais maks?

Termins “digitālais maks” ir populārāks nekā jebkad agrāk, pateicoties blokķēdes tehnoloģijas ieviešanai. Šie parocīgie protokoli lielā mērā novērš nepieciešamību nēsāt līdzi savu tradicionālo maku. Tā vietā digitālie maki glabā visu jūsu vērtīgo informāciju, izmantojot lietotni. Digitālie maki tiek saukti arī ar nosaukumu “e-maki”.

Mūsdienu digitālie maki var kalpot daudziem mērķiem. Šīs mobilās lietojumprogrammas ļauj augšupielādēt tādus priekšmetus kā vadītāja apliecība, dāvanu kartes, kredītkartes, biļetes uz izklaides pasākumiem un transporta kartes. Tādā veidā digitālie maki vienkāršo jūsu ikdienas aktivitātes. Jūs saņemat papildu drošību, zinot, ka jums nav jānēsā līdzi dokumentu oriģināli. Turklāt zaudētos datus var atgūt, izmantojot dublējumkopijas. Mēģiniet to izdarīt ar pazaudētu maku.

Kā darbojas digitālais maks?

Par laimi, digitālie maki pēc būtības nav sarežģīti. Lai sāktu darbu, lielākajā daļā gadījumu jums vienkārši jālejupielādē mobilā mobilā maciņa lietotne. Šie mobilie maki ir ideāli piemēroti vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, tie var darboties gandrīz jebkurā viedierīcē. Šīs ierīces ietver viedtālruņus, planšetdatorus un viedpulksteņus.

Tiem, kuri ir noraizējušies par visu šo datu glabāšanu savā mobilajā ierīcē, ir pieejamas arī uz CPU balstītas digitālo maku versijas. Šīs platformas nav tik populāras kā to mobilie kolēģi. Tomēr tie ir mazliet drošāki, it īpaši no nozaudēšanas vai zādzības. Kriptovalūtas, piemēram, Bitcoin, lietotājiem piedāvā CPU digitālā maka iespējas kā drošāku alternatīvu mobilajām lietotnēm.

Kur es varu iegūt digitālo maku?

Mūsdienās digitālie maki ir pieejamāki nekā jebkad agrāk. Šīs lietojumprogrammas varat atrast daudzās vietās. Viena no pirmajām vietām, kur atrast uzticamu digitālo maku, ir jūsu banka. Visas lielākās bankas piedāvā sava veida digitālo maku, lai papildinātu savus banku pakalpojumus.

Digitālais maks, kas pieņem kredītkaršu maksājumus

Digitālais maks, kas pieņem kredītkaršu maksājumus

Turklāt netrūkst arī trešo pušu pieejamo mobilā maka iespēju. Vienkārši dodieties uz Google Play vai Apple Store, un jums būs pieejamas dažādas populāras iespējas, no kurām izvēlēties. Vissvarīgākais ir tas, ka pirms viņu produkta lejupielādes vienmēr veiciet pētījumu par e-maka lietotņu nodrošinātājiem. Atcerieties, ka šī lietotne mitinās daudz privātu un jums svarīgu datu. Jums jābūt pārliecinātam, ka izmantojat tikai uzticamās alternatīvas.

Kriptovalūtu gadījumā ir jāapsver papildu iespējas. Parasti vislabākais ir seifs, ko nodrošina kriptogrāfijas izstrādātāji. Tas būs visdrošākais. Tomēr tas var nenodrošināt visu nepieciešamo elastību. Par laimi, trešo pušu izstrādātāji ir ieviesuši arī vairākas cienījamas daudzkriptogrāfijas iespējas, kas jums jāapsver.

Digitālā maka izmantošana ikdienas pirkumiem

Izmantot digitālo seifu ikdienas pirkumiem ir vienkārši. Vispirms ir jāatrod tirgotājs, kurš pieņem maksājumus par digitālo maku. Šis solis ir pietiekami vienkāršs. Vienkārši meklējiet digitālā maka simbolu tirgotāja POS. Svarīgi ir tas, ka mūsdienās parasti tiek izmantoti divu veidu digitālo seifu POS sistēmas – bezkontakta un magnētiska.

Bezkontakta termināļi ļaus veikt darījumus, izmantojot NFC, Bluetooth, WI-FI vai kādu citu bezvadu pārraides veidu. Near Field Communications jeb NFC tehnoloģija ir viens no visstraujāk augošajiem mobilo maku tehnoloģiju veidiem, kas šobrīd ir tirgū. Šī tehnoloģija ļauj bez piepūles nosūtīt līdzekļus, vienkārši atrodoties POS tuvumā. Salīdzinoši lielākajai daļai citu mobilā maka darījumu veidu ir nepieciešams turēt tālruni tieši līdz POS, lai pabeigtu darījumus.

Kad esat atradis iesaistīto mazumtirgotāju, esat gatavs nodot mobilo maku lietošanai. Vienkārši turiet viedtālruni pie POS un gaidiet apstiprināšanas uzvedni. Kad ātri tiek uzdoti jautājumi, apstipriniet darījumu, un darījums ir pabeigts. Tas ir tikpat vienkārši.

Digitālais maks bankomātos

Digitālie maki arī padara bankomātu apmeklējumus patīkamākus un efektīvākus. Līdzīgi kā POS, lai veiktu darījumu, nav nepieciešams fiziski apstrādāt citus priekšmetus, izņemot tālruni. Vienkārši turiet viedtālruni netālu no bankomāta un gaidiet, līdz parādās uzvedne. Šeit jūs varat pārvaldīt savu kontu un saņemt skaidru naudu no bankomāta, visu izmantojot viedtālruņa drošību. Svarīgi, ka šī funkcija turpina iegūt popularitāti koronavīrusa pandēmijas laikā. Tagad vairāk nekā jebkad agrāk bezkontakta patērētāju iespējas ir ideālas.

Digitālā maka priekšrocības

Digitālie maki tirgū rada dažas būtiskas priekšrocības. Pirmkārt, e-maki lietotājiem nodrošina lielāku drošību. Vai esat kādreiz pazaudējis maku? Vai jūs varat atcerēties šo sajūtu, kas jums radās, apzinoties, ka visa jūsu personīgā un sensitīvā informācija tagad brīvi peld pasaulē? Jūs varat novērst šo biedēšanu ar digitālo maku.

Kredītkartes informācija saglabāta Apple Pay digitālajā makā

Kredītkartes informācija saglabāta Apple Pay digitālajā makā

Digitālajos maciņos ir iekļauti dažādi drošības protokoli, lai nodrošinātu, ka tikai likumīgais īpašnieks iegūst piekļuvi tajā esošajai informācijai. Atkarībā no jūsu seifa nodrošinātāja šī drošība var ietvert paroles, pirkstu nospiedumu vai sejas skenēšanas tehnoloģiju, 2 faktoru autorizācijas paņēmienus un šifrēšanu..

Organizācija

Izmantojot digitālo maku, jūs iegūstat lielu organizatoriskumu. Visai jūsu informācijai var piekļūt ērtā veidā. Vairs nevajadzēs rakt caur maku vai maku, lai atrastu vienu biedra karti, kuru tik tikko izmantojat, taču tagad jums tā ir tik ļoti vajadzīga. Vairs nav nozaudētu vai aizmirstu bankomātu vai kredītkaršu.

Vieglāk

Iespējams, ka viens no vissvarīgākajiem iemesliem, kāpēc jāapsver digitālais seifs, ir fakts, ka šīs lietotnes ir tik daudz vieglāk izmantot nekā tradicionālos makus. Papildus tam, ka jums nav jāņem līdzi lielgabarīta maks, jūs arī iegūstat iespēju bez piepūles veikt maksājumus, izmantojot tālruni. Kad jūsu seifs ir iestatīts ar visu maksājumu informāciju un dalības kartēm, jūs varat saprast reālus ietaupījumus. Tagad jums vienmēr ir pieejama informācija par atlaidēm.

Digitālā maka veidi

Šodien jūsu rīcībā ir visu veidu digitālo seifu nodrošinātāji. Tomēr, ņemot vērā jūsu makā esošās informācijas sensitivitāti, tostarp iespēju piekļūt savam bankas kontam, ir svarīgi ievērot tikai cienījamus zīmolus. Šeit ir populārākās digitālā maka izvēles iespējas:

Digitālā maka opcijas, kas nav kriptogrāfijas

Dzirdot vārdu “digitālais maks”, jūs varat pieņemt, ka šis termins attiecas tikai uz blokķēdes vietu. Patiesībā digitālie maki attīstījās atsevišķi no blokķēdes tehnoloģijas, kaut arī tajā pašā laika posmā. Lielākie finanšu pakalpojumu sniedzēji vienmēr ir bijuši ieinteresēti veidos, kā vienkāršot lietotāju darījumus. Līdz ar to digitālie maki vienmēr bija finanšu pakalpojumu izstrādātāju interese.

Mūsdienās patērētājiem ir pieejams vairāk digitālo seifu nekā jebkad agrāk. Jaunie pakalpojumu sniedzēji turpina ienākt telpā, visi ar savām unikālajām īpašībām un iestatījumiem. Tā kā telpa kļūst arvien pārpildītāka, ir svarīgi atpazīt nozares pionierus:

PayPal One Touch

PayPal OneTouch platforma nāk no viena no vecākajām lielākajām digitālo maksājumu kompānijām pasaulē – PayPal. Kā tāda šī platforma izmanto šī izveidotā pakalpojumu sniedzēja tīklu, lai sniegtu jums iespēju izmantot savu e-maku gandrīz jebkur. Turklāt platforma racionalizē PayPal populārākos pakalpojumus. Jūs varat sūtīt, saņemt un pieprasīt līdzekļus tieši no seifa saskarnes.

Venmo

Venmo ir viena no populārākajām digitālā maka lietotnēm pasaulē. Sākot ar 2019. gadu, maksājumu lietotne reģistrēja vairāk nekā 40 miljonus aktīvo lietotāju. Viena no labākajām Venmo daļām ir fakts, ka daudzi uzņēmumi ir izmantojuši šo lietotni. Šis publiskā un biznesa sektora atbalsts paver mobilā maka pieņemšanu jaunā augstumā.

Venmo kļuva tik populāra dažādu iemeslu dēļ. Svarīgi ir tas, ka Venmo lietotājiem nodrošina bezmaksas bankas pārskaitījumus. Vidējais bankas pārskaitījuma laiks, izmantojot lietotni, var ilgt 3 dienas, taču jūs varat paātrināt līdzekļus par papildu 1%. Proti, PayPal iegādājās Venmo 2016. gadā kā daļu no 800 miljonu ASV dolāru vērtās Braintree iegādes.

Samsung Pay

Samsung bija viens no pirmajiem uzņēmumiem, kas atzina vajadzību pēc vairāk digitālā maka iespējām kosmosā. Kā tāds Samsung Pay ienāca tirgū jau 2011. gadā. Šodien platforma ir spēcīgāka nekā jebkad agrāk. Izmantojot saskarni, jūs varat maksāt personīgi, lietotnē vai tiešsaistē. Vienīgais platformas trūkums ir Samsung viedtālrunis, lai to izmantotu.

Apple Pay

Pieteikties Pay radās kā atbilde uz Samsung Pay. Šajā e-makā ir visas funkcijas, kuras jūs sagaidāt no viena no atzītākajiem nosaukumiem tehnoloģiju nozarē. Saskaņā ar uzņēmuma politiku Apply Pay ir paredzēts tikai iPhone vai Apple Watch lietotājiem. Platforma ļauj iPhone lietotājiem veikt veikalus un tiešsaistes darījumus tieši no savām ierīcēm.

Apple Pay ir izvirzījies priekšgalā drošības ziņā nozarē. Platformā ir iebūvēta identifikācijas verifikācijas sistēma. Lai apstiprinātu darījumus, sistēmā ir jānorāda sejas ID vai PIN kods.

e-maks

Lietotne eWallet ir ārkārtīgi daudzpusīga lietotne, kas ir pieejama Apple, Android, Mac vai Windows galddatoros. Šī unikālā platforma neatbilst parastajai digitālā maka funkcionalitātei, jo jūs nevarat nosūtīt vai saņemt maksājumus. Tomēr platforma var glabāt visu jūsu sensitīvo finanšu informāciju drošā tiešsaistes vietā, kurai varat piekļūt no jebkuras ierīces visā pasaulē.

Līdztekus spējai glabāt kredītkartes un debetkartes informāciju, e-maki var glabāt jūsu pases, apdrošināšanas kartes, lojalitātes programmas kartes, bibliotēkas kartes un pat jūsu aviokompānijas pastāvīgo lidotāju kartes. Visa šī funkcionalitāte jums izmaksās aptuveni 9,99 USD.

Kripto digitālā maka opcijas

Digitālie maki ir blokķēdes infrastruktūras galvenā sastāvdaļa. Tie ir galvenā saskarne kriptovalūtu mijiedarbībai. Līdz ar to šie digitālie seifi ir domāti, lai jūsu privātās atslēgas tiktu droši glabātas. Turklāt viņi mijiedarbojas ar dažādiem blokķēdes ekosistēmas komponentiem, lai atvieglotu darījumus

Bitcoin.org digitālais maks

Bitcoin.org digitālais maks

Lielākā daļa plaša mēroga kriptovalūtas projektu, piemēram, Bitcoin, Ethereum un Monero, nodrošina vietējo maku. Vairumā gadījumu visdrošākais ir izstrādātāja maka variants. Jūs varat nosūtīt, saņemt, pārraudzīt tirgus un pat likt monētas, lai nopelnītu vairāk atkarībā no jūsu rīcībā esošās kriptovalūtas veida.

Trešo pušu digitālie maki, kas paredzēti kriptovalūtu atbalstam, ir vispopulārākā iespēja. Šie maki lietotājiem nodrošina lielāku sadarbspēju tirgū. Piemēram, maki, piemēram Jaxx, ļauj vienā makā glabāt vairākas kriptovalūtas. Varat arī piekļūt vērtīgiem tirgus datiem, tostarp apjomam, jaunumiem un bloķēt pētniekus.

Digitālā maka rūpes

Viens no galvenajiem jautājumiem, kas saistīti ar digitālā maka pieņemšanu, izriet no tehnoloģiskiem ierobežojumiem, nevis no protokoliem, bet no ierīcēm, kurās tie darbojas. Būtībā pat labākais digitālais seifs pasaulē ir bezjēdzīgs, ja tālruņa akumulators nomirst. Iespējams, ka iepriekš esat nodarbojies ar noraidītu vai pazaudētu kredītkarti, taču iedomājieties tādu, kurai jāmaksā, pirms varat to izmantot. Ārkārtējās situācijās lietotāji varētu palikt bez piekļuves viņu līdzekļiem.

Tradicionālā sistēma joprojām darbojas

Cits nozīmīgs šķērslis digitālā maka ieviešanai ir fakts, ka lielākā daļa cilvēku joprojām izvēlas izmantot plastmasu un skaidru naudu. Pētījumi ir parādījuši, ka patērētāji patlaban nejūt patiesu nepieciešamību modernizēt savas maksājumu sistēmas. Patiesībā 3 no 4 patērētājiem neredz punkts pašlaik jauninājumā.

Uzticības problēmas

Saskaņā ar YouGov veikto pētījumu 43% patērētāju neuzskata, ka mobilie maki ir droši. Turklāt aptuveni 38% ir noraizējušies par ierīces pazaudēšanu. Jūsu mobilais maks jums daudz nepalīdzēs, ja nevarēsit atrast tālruni.

Digitālie maki – finanšu nākotne

Neskatoties uz šīm bažām, digitālajai ekonomikai ir nepieciešami digitālie maki. Jūs varat sagaidīt, ka šie protokoli joprojām būs kritiska finanšu sektora sastāvdaļa. Pagaidām šķiet, ka blokķēdes revolūcija digitālos maciņus atkal izceļ uzmanības centrā.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me