Kriptovalūtu tirdzniecības ceļvedis iesācējiem

Visaptverošs ievads Bitcoin un kriptovalūtu tirdzniecībā

Tā kā 24 stundu tirdzniecības apjomi šogad vidēji bija aptuveni 50 miljardi ASV dolāru un bieži šķērsoja 100 miljardus ASV dolāru, kriptovalūtu tirgi kopš viņu sākuma gadiem ir ievērojami pieauguši. Šodien kriptogrāfijas tirgus dalībnieki ietver mazumtirdzniecības un institucionālo tirgotāju sajaukumu, un digitālie aktīvi, ko vada Bitcoin (BTC), tiek plaši uzskatīti par alternatīvu ieguldījumu klasi.

Ja jūs esat jauns kriptonauda tirgos, šī rokasgrāmata iepazīstinās jūs ar kriptogrāfijas tirdzniecības pamatiem, ļaujot droši sākt tirgot kriptonauda.

Ievads tirdzniecībā: pērciet zemu cenu, pārdodiet dārgi

Tirdzniecība būtībā ir aktīva pirkšana un pārdošana, cenšoties gūt peļņu. Lai gan tirdzniecība šodien ir saistīta ar dažādiem, samērā sarežģītiem instrumentiem (nākotnes līgumi, iespējas līgumi, mijmaiņas līgumi utt.) Un stratēģijām (riska ierobežošana, īssavienojums, arbitrāža utt.), Pamatprincips pirkt zemu un augstu pārdot joprojām ir aktuāls visā.

Tirgotāja galvenais mērķis ir iegādāties instrumentu par noteiktu cenu un pēc tam to pārdot par augstāku cenu (tā saucamajā ilgajā tirdzniecībā), starpību iekasējot kā peļņu. Darījumu secība var mainīties – kā tas ir īstermiņa darījumos, kad tirgotājs vispirms cenšas pārdot augstākos un vēlāk pirkt zemāk -, bet mērķis ir tas pats.

Lai gan teorētiski tas izklausās kā vienkāršs jēdziens, praksē tas ietver instrumenta tirgus cenas novērtējumu un to, vai tas jebkurā brīdī ir nepietiekami novērtēts vai pārvērtēts. Galu galā jūs varat pārdot instrumentu par augstāku cenu tikai tad, ja kāds cits uzskata, ka tas ir vairāk vērts un ir gatavs par to maksāt.

Realizētā un nerealizētā peļņa un zaudējumi

Ieiešana darījumā – neatkarīgi no tā, vai dodaties ilgi vai īsi – tiek dēvēta arī par pozīcijas ieņemšanu, un var būt aizraujoši redzēt, kā jūsu pozīcija gūst peļņu, kad tirgus virzās jūsu labā. Tomēr visi ieguvumi, ko redzat pret savu nostāju, ir "nerealizēts" (zināms arī kā "papīra ieguvumi"), līdz jūs faktiski izietat no pozīcijas. Iziešana no pozīcijas nozīmē vai nu jūsu turētā instrumenta pārdošanu (pret ilgstošu darījumu) vai atpirkšanu (pret īso tirdzniecību)..

Piemēram, ja 2020. gada marta avārijas laikā, gaidot nākotnes novērtējumu, iegādājāties 1 BTC par 5000 ASV dolāriem, jūs faktiski gājāt ilgi. Ja jūs joprojām turat šo monētu, kuras vērtība šobrīd ir aptuveni 18 250 USD, nerealizētais pieaugums ir 13 250 USD (t.i., 18 250 – 5000 USD).

Tomēr, ja Bitcoin cena nākamās stundas laikā nokritīsies līdz 17 000 USD, jūsu potenciālais pieaugums arī tiks samazināts līdz 12 000 USD. Šis piemērs parāda, ka jūsu faktiskais ieguvums tiks realizēts tikai tad, kad jūs pārdosiet šo monētu un iziesit no savas garās pozīcijas. Līdz tam jūs varat aplūkot tikai potenciālos vai nerealizētos ieguvumus.

Līdzīgi nelabvēlīgu cenu kustību rezultātā "papīra zudumi" kas arī tiek realizēti tikai tad, kad izej no pozīcijas. Jebkurā gadījumā kā tirgotājam ir svarīgi ņemt vērā atšķirību starp nerealizēto un realizēto peļņu un zaudējumiem vai P&L. Peļņa un zaudējumi ir reāli tikai tad, kad tie tiek realizēti.

Tirdzniecība vai ieguldīšana

Tirdzniecība un ieguldīšana ir divas dažādas darbības, pat ja to mērķi ir nedaudz saskaņoti. Gan investori, gan tirgotāji meklē peļņu, taču viņu domāšana, stratēģija un saistības ir ļoti atšķirīgas.

Veicot ieguldījumus aktīvā, piemēram, BTC, jūs būtībā iegādājaties ideju un pat tās kultūru. Jūs, iespējams, apņematies noturēt savu amatu – vai "hodl" jūsu BTC – gadiem, ja ne gadu desmitiem. Turpretī, kad jūs tikai tirgojat BTC, jums nav šādu saistību un jūs rūpējaties tikai par īstermiņa tirgus cenu un notikumiem, kas to virza.

Lai arī nav noteikta ilguma, kas atšķirtu darījumus no ieguldījumiem, tirgotāji parasti ir aktīvāki konkrētiem mērķiem paredzētos, īsākos laika posmos. Piemēram, dienas tirgotāji savas pozīcijas tur vairākas stundas dienā, bet skalperi (dienas tirgotāju apakškopa) pozīcijās var iekļūt un iziet dažās minūtēs, ja ne sekundēs.

Izvēle starp tirdzniecību un ieguldīšanu ir atkarīga no jūsu personīgajiem finanšu mērķiem un izvēlētā instrumenta cenas, vērtības un perspektīvu novērtējuma gan īstermiņā, gan ilgtermiņā..

Kripto tirgu izpratne

Lai gan tirdzniecībai nav stingri vajadzīgs tirgus laukums, tā tirdzniecībai ir ievērojamas priekšrocības. Pat ja teorētiski jūs varat tirgoties ar jebko, vienkārši pērkot to tieši no pārdevēja un pārdodot kādam citam (pieņemsim, ka jūsu kaimiņš un pēc tam kāds jums pazīstams), šis scenārijs nav mērogojams.

Tirgū, piemēram, kriptovalūtu biržās, ir daudz priekšrocību, taču, iespējams, būtībā tā ir spēja nodrošināt likviditāti, kas nozīmē, ka tirgotāji var ātri pabeigt vienlaicīgus darījumus dažu minūšu laikā, nemeklējot pircējus un pārdevējus vai tos negaidot. Tirgus likviditāte ir termins tam, cik viegli un ātri jūs varat pirkt vai pārdot aktīvu pēc tirgū pieejamiem pasūtījumiem, jūsu tirdzniecība krasi neietekmējot aktīva tirgus cenu.

Parasti likvīds aktīvs ir tāds, ka daudzi cilvēki ir ieinteresēti tirdzniecībā – tas nozīmē, ka šī aktīva tirdzniecības apjoms ir augsts un aktīva cena krasi neatšķiras no tirdzniecības. Tādas tirgus vietas kā biržas apkopo pieprasījumu pēc konkrēta aktīva centralizētā vietā, lai pircējus un pārdevējus varētu vieglāk un ātrāk saskaņot.

Ņemot vērā nepieciešamību pēc likviditātes, uzticamiem cenu indeksiem, drošiem darījumiem un citām funkcijām, gandrīz visa kriptovalūtu tirdzniecība šodien tiek veikta īpašās biržās, piemēram, OKEx, vai ar specializētu brokeru starpniecību..

Piemēram, izmantojot OKEx, jūs varat gandrīz uzreiz, 24 stundas diennaktī un septiņas dienas nedēļā, pirkt vai pārdot BTC un virkni citu atbalstītu kriptovalūtu par ļoti nelielu maksu par darījumu.

Spot vai atvasinājumi

Kripto tirgi lielākoties izmanto tos pašus formātus kā to tradicionālie kolēģi, un tie ir sadalīti spot un atvasinātajos. Vietējais tirgus ir tas, kur jūs varat uzreiz nopirkt vai pārdot kriptonauda un saņemt faktiskās monētas / žetonus, ar kuriem jūs tirgojat. Atvasināto finanšu instrumentu tirgus nodarbojas ar tādiem līgumiem kā nākotnes līgumi, iespējas līgumi un mijmaiņas līgumi, kas izseko vai iegūst to vērtību no pamatā esošās kriptovalūtas. Tirdzniecība, kas saistīta ar atvasināto instrumentu līgumiem, ne vienmēr piegādā tirgotājam faktiskās monētas / žetonus.

Atvasinātie finanšu instrumenti pēc būtības ir sarežģītāki tirdzniecības produkti, un tiem bieži ir lielāks risks nekā tūlītējai tirdzniecībai. Kaut arī šī rokasgrāmata galvenokārt koncentrēsies uz tūlītējās tirdzniecības pamatiem, lielākā daļa plašāko principu ir piemērojami arī tirdzniecībai ar atvasinātajiem finanšu instrumentiem. Lai uzzinātu vairāk par katru veidu un tā darbību, varat atsaukties uz mūsu kriptogrāfisko atvasinājumu ceļvedi.

Tirdzniecības pāri

Kriptovalūtu tirgos, tāpat kā tradicionālajos tirgos, ir iekļauti dažādi tirdzniecībai uzskaitīti pāri (katrs pārstāv tirgu), kurus apzīmē ar aktīvu atzīmētāju kombināciju, piemēram, BTC / USDT, ETH / BTC vai LTC / BTC. Katrs tirgus pāris atbilstoši norāda uz divām valūtām. Tās ne vienmēr ir kriptonauda, ​​jo dažas biržas atbalsta fiat tirdzniecības pārus – tas nozīmē, ka tirdzniecība notiek starp kriptogrāfiju un fiat vai valdības emitētu valūtu, piemēram, BTC / USD, BTC / EUR vai BTC / GBP. Šie pāri atspoguļo cenas vai valūtas kursu. Pirmā valūta pārī ir "bāze" valūta, un otrā ir valūta "citāts" valūtā.

Tirdzniecības pāri ir tas, kā kriptovalūtu cenas bieži tiek atspoguļotas, īpaši biržās. Piemēram, BTC / USDT pāra tirdzniecība ar 18 250 USDT nozīmē, ka 1 BTC ir vienāds ar 18 250 USDT vai aptuveni 18 250 USD. Līdzīgi, ETH / BTC ar 0.03 nozīmē, ka 1 ETH ir vienāds ar 0.03 BTC vai aptuveni 550 USD rakstīšanas laikā.

Kripto denominēts

Kā tika apspriests iepriekš, tirdzniecības pāri ietver bāzes un kotācijas valūtas. Lai gan bāzes valūtas var būt jebkura no biržā uzskaitītajām kriptovalūtām, kotēšanas valūtas parasti ir ierobežotākas.

Kriptogrāfijas telpā BTC ir vadošā digitālā valūta, un tā ir arī dominējošā kotācijas valūta kriptogrāfijas denominētos tirdzniecības pāros. Stablecoin Tether (USDT) un vadošais altkoīns Ether (ETH) ir citas izplatītas kotēšanas valūtas. OKEx ir savs platformas marķieris OKB, kas tiek izmantots arī kā kotācijas kriptonauda biržā..

Fiat nominālā

Fiat denominētie pāri, salīdzinot ar kriptogrāfijas nosauktajiem pāriem, ir intuitīvāki tirgotājiem, kuri kontus līdzsvaro attiecīgajās Fiat valūtās. Piemēram, tirgotājs, kas darbojas USD, var izvēlēties tirgot BTC / USD vai līdzvērtīgus pārus, lai redzētu BTC cenu, kas izteikta USD.

Tomēr lielākajā daļā šifrēšanas biržu (ieskaitot OKEx) faktisko fiat valūtu vietā tiek izmantoti stablecoīni, lai attēlotu fiat denominētos pārus. USDT ir neapšaubāmi visbiežāk izmantotais USD cenas piesaistes stablekoīns tirgū, bet citi ietver TrueUSD (TUSD), USD monētu (USDC), USDK un citus..

Tirdzniecības pāra izvēle

Gan kriptogrāfijas, gan fiat denominētiem tirdzniecības pāriem ir savi plusi un mīnusi, un jūsu izvēle ir atkarīga no jūsu tirdzniecības mērķiem un mērķiem.

Piemēram, tirgotāji, kuri vēlas saglabāt un potenciāli palielināt savu BTC daļu (neatkarīgi no tā, kā svārstās paša Bitcoin fiat denominētā cena), dod priekšroku BTC denominētiem pāriem. Tomēr tie, kas galu galā tirgo fiat peļņu un vēlas, lai viņu peļņa nemainītos, kotējot valūtas cenu kustību, izvēlēsies fiat denominētus pārus.

Izpratne par tirgus cenu un aktivitāti

Tagad, kad mēs esam iekļāvuši tirdzniecības pārus un pēdiņas, mēs apspriedīsim, kā rodas šie kotējumi – kas teorētiski ir tirgus cenas -.

Ja BTC / USDT pāris tiek kotēts 18 000 USDT, tas nozīmē, ka tirgus 1 BTC kurss ir 18 000 USDT. Tomēr patiesībā – un jo īpaši ar svārstīgiem kriptogrāfijas tirgiem – tas ir ļoti vienkāršots 1 BTC cenas apraksts, jo precīza kotētā cena var mainīties un ne vienmēr attiecas uz abiem veidiem (jūs ne vienmēr varat pirkt un pārdot par to pašu cenu).

Šis skaitlis (18 000 USDT) ir tikai pēdējā cena, par kādu tirdzniecība, neatkarīgi no tā, cik maza, tika veikta tirgū. Lai gan tas tehniski padara to par tirgus cenu, ir maz ticams, ka tā būs cena, ko jūs faktiski iegūsit tirgū par pirkšanas vai pārdošanas pasūtījumiem.

Tā vietā faktiskās tirgū pieejamās kotācijas attēlo "jautā" un "solījumiem," kur jautā ir pārdošanas pasūtījumi (t.i., es vēlos pārdot BTC par noteiktu cenu) un cenas ir pirkšanas pasūtījumi (t.i., es vēlos iegādāties BTC par noteiktu cenu).

Uzdod un sola, veidotāji un izņēmēji

Kā tika apspriests iepriekš, pastāv atšķirība starp pēdējo tirgoto cenu un faktisko tirgus cenu. Pēdējais ir atkarīgs no dažādiem faktoriem, piemēram, starp pieprasījumiem un solījumiem un to dziļumu.

Vienkārši definējot, vaicājumi ir pārdošanas pasūtījumi un cenas ir pirkšanas piedāvājumi, kas pašlaik ir iekļauti noteiktā tirgū (piemēram, OKEx). Katrs pieprasījums un piedāvājums satur cenu un summu. Piemēram, ask var pieprasīt nopirkt 0,5 BTC par cenu 18 000 USD par BTC – tas nozīmē, ka kopējā pasūtījuma cena būtu 18 000 USD x 0,5 BTC = 9 000 USD. Līdzīgi, cena var būt par 0,25 BTC par 17 500 USD par BTC, kas nozīmē, ka pretendents ir gatavs iegādāties 0,25 BTC par 4375 USD (t.i., kopējā pasūtījuma cena būtu 17 500 USD x 0,25 BTC = 4375 USD).

Gan pieprasījumus, gan piedāvājumus var pieņemt vai aizpildīt ikviens biržā (ja vien tirgotājs pirms aizpildīšanas neatceļ pieprasījumu vai piedāvājumu). Tomēr abos gadījumos jums nav jāaizpilda visa pieprasītā vai solītā summa. Jūs varat izvēlēties jebkuru summu, kas ir mazāka par norādīto summu un nepārsniedz to. Aplūkojot iepriekš minētos jautājuma un piedāvājuma piemērus, tas nozīmētu, ka jums būtu diapazons no 0,001 BTC (minimālā tirgojamā BTC summa OKEx) līdz 0,5 BTC jautājuma piemēram un 0,001 BTC līdz 0,25 BTC cenu noteikšanas piemēram.

Tirgojoties jebkurā tirgū, jums ir divas izvēles iespējas. Vai nu jūs varat aizpildīt, vai "ņemt," kāds no esošajiem pieprasījumiem un solījumiem (kā paskaidrots iepriekš) vai "veidot" Tavs. To darot, jūs arī izvēlaties kļūt vai nu "veidotājs" vai a "ņēmējs," un jūsu pasūtījumiem katrā gadījumā tiek piemērota atšķirīga maksa. Veidotāji tiek mudināti ar zemākām maksām, jo ​​tie palielina tirgu likviditāti, aktīvi piedāvājot darījumus, turpretī pircēji maksā nedaudz augstākas maksas, jo tie likvidē likviditāti, aizpildot un patērējot esošos pasūtījumus (t.i., tos, kurus piedāvā veidotāji)..

Piemēram, ja ieskatāties OKEx BTC / USDT tirgū un redzat, ka tā zemākā prasība ir 18 050 USDT un augstākā cena ir 17 800 USDT, tas nozīmē, ka zemākā cena, ko kāds OKEx lietotājs vēlas pārdot 1 BTC tajā brīdī ir 18 050 USDT, un augstākā cena, par kādu kāds ir gatavs iegādāties 1 BTC, ir 17 800 USDT. Jūs varat izvēlēties pieņemt kādu no šiem pasūtījumiem vai izveidot pats.

Pieņemsim, ka jūs izvēlaties pats uzdot (t.i., pārdot pasūtījumu): Jūs esat gatavs pārdot savu BTC (jebkuru summu) par cenu 17 000 USDT par BTC. Tādā gadījumā jūsu pārdošanas pasūtījums tiks parādīts tirgū kā visaugstākais pieprasījums, jo tas ir pat zemāks nekā iepriekš dominējošais jautājums, kas vēlējās 17 050 USDT par BTC.

Kamēr neviens cits nepārdod BTC par likmi, kas ir zemāka par tavējo (17 000 USDT uz BTC), tavs lūgums būs pirmais rindā, kas jāaizpilda tirgū.

Ņemot vērā to, kā brīvajos tirgos pircēji un pārdevēji iesaistās vēlamajās cenās – neatkarīgi no tā, cik augsta vai zema – tirgus līdzsvarojas, izvēloties zemākos jautājumus (ti, pārdevējus ar viszemākajām cenu cenām) un augstākos piedāvājumus (ti, pircējus ar visaugstāko cenu piedāvājumi), jo tās ir visizdevīgākās cenas.

Tirgus dziļums un izplatība

Lai gan izšķiroša nozīme tirgus aktivitātēs, pieprasījumi un cenas atsevišķi neatspoguļo visu ainu. Kā minēts iepriekš, pieprasījums vai piedāvājums var būt jebkurai summai, pat tik zemai kā 0,001 BTC (rakstīšanas laikā aptuveni USD 18).

Ja kāds vēlas pārdot tikai 0,001 BTC, un, pieņemot, ka šis jautājums bija tirgus augšgalā (ti, tāpēc, ka tajā laikā tas piedāvā zemāko cenu par 1 BTC tirgū), tad, ja jūs mēģinātu iegādāties vairāk nekā 0,001 BTC, jūs automātiski uzņemtu top ask; tomēr jūsu atlikusī pasūtījuma summa (virs 0,001 BTC) atradīsies rindā, kuru aizpildīs nākamais labākais jautājums, līdz pasūtījums būs pabeigts.

Šeit ir svarīgi pieminēt, ka vienmēr būs atšķirība starp viszemāko pieprasījumu un augstāko cenu – kā mēs redzējām iepriekš sniegtajā piemērā, kur tas bija 17 000 USDT par viszemāko cenu un 17 800 USD par augstāko cenu. Šī cenu atšķirība ir pazīstama kā tirgus jeb bid-ask starpība. Bez šīs starpības tirgus veidotājiem nebūtu stimula nodrošināt likviditāti, pieprasot vai nosolot, jo arī viņi vēlas pirkt zemu un pārdot augstu. Tomēr ļoti likvīdos tirgos šī starpība ir ļoti saspringta – tas nozīmē, ka starp pirkšanas un pārdošanas cenām ir neliela atšķirība, savukārt tirgos ar zemu likviditāti bieži ir plašākas starpības.

Kad esat sapratis pirkšanas un pārdošanas pieprasījuma starpību, iedomājieties, vai vairums pieprasījumu vai cenu tirgū ir par ļoti mazām summām, pieņemsim, ka katrs aptuveni 0,002 BTC. Ņemot vērā to, kā pieprasījumi un cenas tiek sakārtoti attiecīgi augošā un dilstošā secībā, pirkšanas vai pārdošanas cena kļūst mazāk labvēlīga, pārvietojoties pa jebkuru sleju (vaicājumu vai cenu), jo cenas un pieprasījuma starpība ievērojami paplašinās.

BTC / USDT tirgus OKEx skatīts mūsu pamata režīmā. Avots: OKEx

Iepriekš redzamajā ekrānuzņēmumā ir parādīts pamata vietas informācijas panelis BTC / USDT tirgum OKEx. Zaļās bultiņas norāda uz pasūtījumu grāmatas sadaļu, kur uzskaitītie jautājumi ir sarkani un cenas ir zaļas. Ievērojiet, kā zemākais pieprasījums ir 17 920,9 USDT uz BTC, savukārt visaugstākais redzamais pieprasījums (šeit ir vairāk nekā šeit redzamo) ir 17 927,0 USDT uz BTC – atšķirība ir aptuveni 6 USDT.

Līdzīgi, lai arī augstākā cena ir 17 920,8 USDT par BTC un zemākā redzamā cena ir 17 916,6 USDT uz BTC, šo cenu lielumi kopumā nepārsniedz 0,5 BTC. Tas nozīmē, ka pārdevējs ar 0,5 BTC vai vairāk beigs izpildīt visas šīs un vairāk cenas, taču cena, ko pārdevējs saņem par savu BTC, tiks pazemināta, kad tiks patērēta cenu sleja.

Atgriežoties pie mūsu agrākā piemēra ar maziem pasūtījumiem (katrs 0,002 BTC), ja jūs vēlētos pārdot 1 BTC šādā tirgū, pirms pasūtījuma izpildes jums būs jāiziet 500 piedāvājumi (katrs pa 0,002 BTC) par mainīgām kotētām cenām. pilnībā piepildīts. Tas neizbēgami novedīs pie tā, ka jūsu galīgā pasūtījuma cena būs mazāk labvēlīga nekā labākā cena tirgū, kad jūs uzdodāt jautājumu, jo šo 500 cenu starpība (vai cenu starpība) bija plaša.

Tomēr tas ir vienkāršots piemērs tam, kas notiek tirgū, kurā nav pietiekama dziļuma. Tirgus dziļums ir tirgus spēja rīkoties ar lieliem pasūtījumiem, neradot būtiskas izmaiņas bid-ask starpībā.

Galu galā šo jēdzienu izpratnei ir izšķiroša nozīme tirdzniecības stratēģiju izpildē un pasūtījumu izpildē par vēlamajām cenām.

OKEx kā vienai no pasaules lielākajām kriptovalūtu biržām tirdzniecības apjomu ziņā ir nozares vadošā tirgus likviditāte un dziļums – un līdz ar to ļoti ciešas starpības, kā rezultātā tirdzniecības cenas ir labvēlīgas pat ļoti lieliem pasūtījumiem.

Pasūtiet grāmatas

Katrā biržā visi aktīvie solījumi un pieprasījumi tirgū tiek uzskaitīti tā dēvētajā pasūtījumu grāmatā, kas tiek atjaunināta reāllaikā un atspoguļo tirgus dziļumu un likviditāti. Pasūtījumu grāmatām ir pievienotas arī darījumu vēstures diagrammas, kurās uzskaitīti pēdējie veiksmīgi veiktie darījumi.

Tomēr jāatzīmē, ka visus pasūtījumus un pieprasījumus, kas parādās pasūtījumu grāmatā, var atsaukt tirgotāji, kas tos ievietojuši, un tie netiek garantēti, kamēr tie nav faktiski aizpildīti..

OKEx ļauj lietotājiem pielāgot pasūtījumu grāmatas displejus, sūtot pasūtījumus, kas ietilpst noteiktos cenu piedāvājuma valūtas cenu diapazonos.

Tirdzniecības pasūtījumu veidi un to izmantošana

Ņemot vērā daudzus galvenos iepriekš minētos jēdzienus, tagad mēs varam koncentrēties uz tirdzniecības uzdevumu iesniegšanu. Katru reizi, kad vēlaties veikt tirdzniecību, jums ir jāpublicē pasūtījums tirgū. Atkal jūs varat vai nu pieņemt esošos jautājumus un cenas, vai arī izveidot pats.

Atkarībā no jūsu tirdzniecības mērķiem un stratēģijas, jūs varat izmantot dažādus tirdzniecības uzdevumu veidus, kas pieejami biržās, piemēram, OKEx. Šajā ceļvedī mēs aplūkosim visbiežāk izmantotos pasūtījumu veidus un to nozīmi tirgotājiem.

Ierobežot pasūtījumus

Limita pasūtījums ir visizplatītākais tirdzniecības pasūtījumu veids, un tas ir piemērots gan iesācējiem, gan pieredzējušiem tirgotājiem. Kā norāda nosaukums, limita pasūtījums ļauj noteikt noteiktu pirkuma vai pārdošanas pasūtījuma cenu limitu, un tirgus to saskaņos tikai ar precīzu vai labāku cenu.

Piemēram, ja jūs veicat ierobežotu pirkšanas pasūtījumu 1 BTC par 17 123 USD, tas tiks aizpildīts tikai tad, ja tirgū ir pārdevējs, kurš par 1 BTC pieprasa 17 123 USD vai mazāk. Tāpat ierobežota pārdošanas pasūtījums ar to pašu informāciju tiks aizpildīts tikai tad, kad tirgū ir pircējs, kurš vēlas maksāt par USD 1 123 vai vairāk par jūsu 1 BTC..

OKEx piedāvā arī sarežģītāku limita pasūtījuma opciju, ko dēvē par "Advanced Limit Order," kas ļauj noteikt citus parametrus vai nosacījumus, tostarp "Tikai ziņa," "Aizpildiet vai nogaliniet" un "Nekavējoties vai Atcelt."

Šie papildu nosacījumi dod lielāku kontroli tirgotājiem ar īpašām stratēģijām, ļaujot viņiem veikt pasūtījumus tikai kā tirgus veidotājiem (ti, ne pieņēmējiem), nodrošinot, ka viņu pasūtījumi tiek vai nu pilnībā aizpildīti, vai nogalināti (atšķirībā no daļējas aizpildīšanas), vai arī tiek nekavējoties izpildīti vai anulēti. (atšķirībā no gaidīšanas uz ņēmējiem).

Ņemot vērā to, kā ierobežotie pasūtījumi ļauj tirgotājiem noteikt pieņemamos minimālos un būtībā "ņem vai atstāj" piedāvājumus, tos ir viegli pārvaldīt un tie ļauj vienkāršāk aprēķināt peļņu un zaudējumus.

Tirgus pasūtījumi

Ja ierobežotie rīkojumi ļauj tirgotājiem noteikt savas cenas, pat ja tas nozīmē, ka gaida pasūtījumu izpildi, tirgus pasūtījumi tiek nekavējoties izpildīti par jebkuru likmi, ko tirgus vēlas.

Piemēram, ja vēlaties pārdot 1 BTC ar tirgus pasūtījumu, birža nekavējoties aizpildīs jūsu pasūtījumu par labāko pieejamo cenu.

Tirgus rīkojumi atsakās no cenu specifikas kontroles apmaiņā pret tūlītēju izpildi, un tos dod priekšroku tirgotāji, kuri meklē tūlītēju apmaiņu, neatkarīgi no cenu novirzēm.

Šeit ir svarīgi atzīmēt, ka tirdzniecība ar tirgus rīkojumiem, visticamāk, nebūs īstermiņa rentabla īsākā laika posmā, pateicoties bid-ask starpībai. Ja jūs turpināsiet pirkt un pārdot secīgi par tirgus cenām, jūs galvenokārt pērkat dārgi un zemāk, un tādējādi zaudēsiet naudu.

Pārtraukt rīkojumus

Papildu pasūtījuma veids, stop orderi ļauj tirgotājiem noteikt nosacījumus, piemēram, "Trigera cena" un "Pasūtījuma cena," kas tiekas, automātiski izpildot pirkšanas vai pārdošanas rīkojumus tirgū. OKEx atbalsta divu veidu apstāšanās rīkojumus, "Nosacīts" un "Viens atceļ citu" vai OCO apturēšanas rīkojumus.

Lai gan apstāšanās rīkojumi iesācējiem sākotnēji var šķist ārkārtīgi sarežģīti, tie ir ļoti noderīgi un loģiski, tiklīdz esat sapratis, kā tie darbojas.

Piemēram, izliekot nosacītu apstāšanās rīkojumu, vispirms nosakiet sprūda cenu. Kā norāda nosaukums, sprūda cena ir cenas slieksnis, kas aktivizē vai aktivizē jūsu pasūtījumu. Tomēr trigera cena nav tā cena, par kuru tiks izpildīts jūsu pasūtījums. Lai to izdarītu, jums būs jādefinē otrais parametrs – pasūtījuma cena, kas ir faktiskā cena, par kuru tiks publicēts pirkšanas vai pārdošanas pasūtījums. Alternatīvi, lai nodrošinātu tūlītēju izpildi, varat arī izvēlēties izpildīt pasūtījumu neatkarīgi no tirgus cenas, tiklīdz ir izpildīts trigera cenas nosacījums.

Nosacīts apstāšanās rīkojums BTC / USDT tirgū OKEx. Avots: OKEx

OCO apstāšanās rīkojums darbojas vienādi, bet ar diviem nosacījumu kopumiem (diviem ierosināšanas un pasūtījuma cenas nosacījumiem), nevis tikai ar vienu. Šis pasūtījuma veids ir noderīgs, ja vēlaties veikt pasūtījumus, kas aptver gan tirgus pieaugumu, gan kritumu.

OCO apturēt pasūtījumu BTC / USDT tirgū OKEx. Avots: OKEx

Piemēram, ja Bitcoin tirgo 18 000 USD un jūsu tirdzniecības stratēģija ietver 1 BTC pārdošanu 19 000 USD apmērā rallija gadījumā vai pārdošanas gadījumā 17,500 USD krituma gadījumā, šo darījumu veikšanai varat izmantot OCO rīkojuma veidu. Jūs definējat vienu palaišanas un pasūtījumu cenu kopumu augšupejai un otru kopumu negatīvajiem. OCO tirdzniecībā tiks izpildīts jebkurš nosacījumu kopums, bet otrs tiks automātiski atcelts.

Ņemot vērā dažus šajā rokasgrāmatā iepriekš apspriestos jēdzienus, mēs varam saistīt nosacītu un OCO apturēšanas rīkojumu izmantošanu ar savlaicīgu peļņas realizāciju, kā arī riska mazināšanu, laicīgi realizējot zaudējumus, pieņemamā līmenī, ko esat noteicis..

Lai gan OKEx lietotājiem ir pieejami vēl daži uzlaboti pasūtījumu veidi, lielākajai daļai iesācēju un starpnieku tirgotāju vajadzētu pietikt ar iepriekš aplūkotajiem..

Nākamās darbības: sāciet tirdzniecību

Šīs rokasgrāmatas mērķis ir sniegt jums noderīgu ievadu kriptovalūtu tirdzniecībā, pēc kura jums jāspēj sākt novērot un izprast tirgus darbību. Galu galā jūs varat kļūt par tirgus dalībnieku – aka, sākt tirdzniecību un izmēģināt iepriekš apspriestos rīkus un stratēģijas.

Tomēr iesaistīto risku apzināšanās ir izšķiroša arī iesācējiem, jo ​​kriptogrāfijas tirgi ir riskantāki un daudz nepastāvīgāki nekā tradicionālie tirgi. Veiksmīgiem tirgotājiem ne vienmēr ir taisnība, taču viņiem vienmēr ir plāns un izejas stratēģija, kas saskaņota ar viņu mērķiem un apetīti pret risku.

OKEx ir daudzas funkcijas, kuru mērķis ir izglītot un atvieglot kripto tirdzniecības iesācējus. Ja jums vēl nav OKEx konta, reģistrējieties tam šodien. Jūs varat arī sākt demonstrācijas tirdzniecību – tas nozīmē, ka jūs varat praktizēt tirdzniecību ar OKEx, neriskējot zaudēt reālu naudu, un pieprasīt līdz 80 USD kriptogrāfijā, izmantojot OKEx un aicinot citus pievienoties.

Izpildiet OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me