Ievads kriptogrāfijas un Bitcoin pamatiem iesācējiem

Pārskats par galvenajiem tirgus rādītājiem Bitcoin un kriptovalūtām

Pieaugot institucionālo investoru interesei, Bitcoin un kriptovalūtas parādījās kā alternatīva aktīvu klase, un to cenas šogad sasniedza jaunus augstumus. Rezultātā radītais plašsaziņas līdzekļu pārskats kopā ar koncentrēšanos uz kriptogrāfijas cenām, protams, ir piesaistījis vairāk privāto investoru.

Tomēr, kā tas notika 2017. gada satraukumā par sākotnējiem monētu piedāvājumiem, mazumtirgotājiem ir pieejami tūkstošiem kriptogrāfijas aktīvu, taču tie ievērojami atšķiras pēc to faktiskās lietderības un pieņemšanas. Šajā ceļvedī mūsu mērķis ir iepazīstināt ar galvenajiem rādītājiem un faktoriem, kas virza Bitcoin un attiecas uz lielāko daļu kriptovalūtu, ļaujot jaunpienācējiem novērtēt dažādus projektus un protokolus.

Mūsu izvēlētie galvenie rādītāji ir iedalīti trīs kategorijās:

  • Tīkla metrika
  • Projekta metrika
  • Finanšu rādītāji

Tīkla metrika

Šie rādītāji norāda uz blokķēdes tīkla veselību, ņemot vērā tā lietojumu un drošību, un ietver darījumu statistiku, adrešu skaitu un citu saistītu statistiku, kas aplūkota turpmāk.

Darījumu skaits

Darījumu skaits mēra darījumu skaitu blokķēdes tīklā. Parasti augsti darījumi norāda uz lielu lietojumu. Tomēr darījumi vien nav labi tīkla izmantošanas rādītāji, jo tikai skaitļus var uzpūst, atkārtoti pārvietojot ļoti mazas summas starp tām pašām adresēm.

Lietotāji var apskatīt jebkura publiska blokķēdes tīkla darījumus, izmantojot tādas vietnes kā Blockchain.com, Etherscan utt.

Kopējais darījumu skaits ar Bitcoin blokķēdi ir pārsniedzis 600 miljonus. Avots: Blockchain.com

Darījuma vērtība

Šī metrika parāda mums kopējo vērtību, kas apmainīta blokķēdes tīklā noteiktā laika periodā. Parasti šī ir ticamāka metrika nekā vienkāršu darījumu uzskaite, taču to var arī uzpūst, pārvietojot aktīvus starp maciņiem.

Darījuma vērtību iegūst, reizinot kopējo darījumu skaitu periodā ar katrā darījuma summu (monētu vai USD). Piemēram, ja Ethereum tīklā vienā dienā ir 200 darījumi pa 100 ASV dolāriem, kopējā darījuma vērtība būs 200 x 100 USD = 20 000 USD.

Paredzētā Bitcoin darījuma vērtība nesen sasniedza visu laiku augstāko līmeni – USD 10,835 miljardus. Avots: Blockchain.com

Kopējā vērtība ir bloķēta

Metrika, ko popularizē DeFi uzplaukums, kopējā bloķētā vērtība mēra visu viedajā līgumā ieslēgto digitālo aktīvu kopējo vērtību. To parasti apzīmē USD, ETH vai protokola vietējā marķierī.

TVL ir plaši izmantota metrika, lai novērtētu DeFi protokolu pieņemšanu, jo tā mēra lietotāju piesaistīto aktīvu vērtību. Šim rādītājam var piekļūt, izmantojot DeFi pulss vai DeBank.

Līdzīgā veidā bloka ķēdē iesaistītā summa mēra lietotāju interesi par protokolu laika gaitā un viņu vēlmi to atbalstīt, nevis vietējā marķiera tirdzniecību..

DeFi tirgus nesen sasniedza svarīgu pavērsienu, jo tā kopējā bloķētā vērtība pārsniedza 40 miljardus USD. Avots: DeFi pulss

Aktīvās adreses

Kā norāda nosaukums, šī metrika norāda kopējo aktīvo adrešu skaitu blokķēdes tīklā. Kopumā, jo lielāks šis skaitlis, jo vairāk lietotāju tiek uzskatīts par tīklu.

Lai gan vienai vienībai var būt vairākas adreses, aktīvo adrešu darbība tiek klasificēta kā sūtīšanas, saņemšanas un unikālās adreses, un to bieži izmanto kā vispārēju tīkla ieviešanas un decentralizācijas rādītāju..

Šīs metrikas var apskatīt, izmantojot datu nodrošinātājus, piemēram, Glassnode un, izmantojot blokķēdes pētniekus, piemēram, Blockchain.com.

Ethereum tīklā ir vairāk nekā 135 miljoni unikālu adrešu. Avots: Eterskanna

Darījumu maksa

Darījumu maksu maksā tīkla lietotāji un nopelna kalnrači vai ieinteresētās personas. Šis rādītājs parasti tiek apzīmēts USD vai tīkla vietējā marķierī, un tam var piekļūt arī caur iepriekšminētajām vietnēm.

Konkrēti, darījumu maksām ir tendence pieaugt, ja ir pārslogots blokķēdes tīkls, vai tas būtu Bitcoin vai Ethereum. Tas ir tāpēc, ka augstas aktivitātes periodos ogļrači dabiski par prioritāti uzskata darījumus ar augstāku maksu. Līdz ar to, lai izvairītos no ilgiem gaidīšanas laikiem, lietotāji piedāvā augstākas maksas, lai viņu darījumi tiktu pārbaudīti.

Kopējās darījumu maksas Bitcoin tīklā sasniedza maksimumu 2017. gada ICO tirgus ažiotāžas laikā. Avots: Blockchain.com

Hash likme

Hash likme ir viens no visizplatītākajiem rādītājiem, lai novērtētu darba pierādīšanas blokķēdes veselību. Parasti, jo lielāka skaitļošanas jauda tiek piešķirta PoW tīklam, jo ​​augstāks ir tā jaukšanas ātrums, un jo drošāka un mazāk ticams, ka tas cietīs no 51% uzbrukuma.

Blokķēdes tīkli ar zemu jaukšanas līmeni ir neaizsargāti pret sliktiem dalībniekiem, kuri var sacensties ar esošajiem kalnračiem tīklā un graut viņu mēģinājumus pārbaudīt jaunus blokus.

Tīkliem, kas ir populāri kalnraču vidū, piemēram, Bitcoin, parasti ir augsts hash līmenis. Kad jauni kalnrači pievienojas tīklam, jaukšanas ātrums palielinās, turpretī, kad ogļrači pamet tīklu, metrika samazinās.

Bitcoin tīkla jaukšanas ātrums 9. februārī sasniedza visu laiku augstāko līmeni – 165 miljonus TH / s. Avots: Blockchain.com

Izplatīšana un lielas saimniecības

Sākot ar rakstīšanas laiku, BitInfoCharts parāda, ka adresēs ar vismaz 1000 BTC ir 42,96% no kopējā apgrozībā esošā BTC. Parasti izplatīšanas metrika ir labs rādītājs tam, vai pamatā esošais marķieris vai monēta ir pietiekami izplatīta, salīdzinot ar dažām entītijām, kurām ir kontrolējoša piegāde.

Maku palielināšanās ar mazākām saimniecībām norāda arī uz pieaugošu mazumtirdzniecības interesi un pieņemšanu.

Ir trīs Bitcoin adreses, kurām pieder 2% no kopējā Bitcoin piedāvājuma. Avots: BitInfoCharts

Projekta metrika

Projekta metrika ir kvalitatīva un galvenokārt atspoguļo protokola komandas redzējumu un attīstības mērķus. Galvenie to piemēri ir baltās grāmatas, komandas struktūras, tokenomika un citas.

Projekta baltās grāmatas

Projekta baltās grāmatas lasīšana ir būtiska, lai lietotāji gūtu pamata izpratni par protokolu, tā dizainu, lietderību un vietējo kriptovalūtu. Pārskatot balto grāmatu, lietotājiem parasti jāņem vērā:

  • Projekta pamatojums un redzējums
  • Izmantojiet gadījumus ar skaidri definētiem mērķa klientiem
  • Galvenās projekta tehniskās īpašības, piemēram, izmantotais vienprātības mehānisms
  • Detalizēts projekta ceļvedis
  • Tokenomika ar marķiera lietošanu un izplatīšanu

Izņemot projekta balto grāmatu, lietotāji var atsaukties uz vienas lapas meklētājiem, lai iegūtu projekta kopsavilkumu. Tehniskie dokumenti, kas parasti ir redzami publiskos blokķēdes protokolos, ļauj lietotājiem iegūt padziļinātu tehnisko izpratni par projektu.

Komanda

Pirms domājat par ieguldījumu, ir svarīgi uzzināt par projekta dibinātājiem un komandu. Pārredzamība, kvalifikācija un iepriekšējie sasniegumi ir acīmredzami faktori, kas jāmeklē.

Vietnes un sociālo mediju kanāli

Pareiza vietne kopā ar aktīvu sociālo mediju klātbūtni ir labs projekta popularitātes rādītājs. Tādi kanāli kā Telegram un Discord ir arī lieliski piemēroti, lai kļūtu par kopienas daļu un cieši vērotu projektu komandas komunikācijas un progresa ziņā..

Github iemaksas

Džitūbs ir apmeklējama vietne lietotājiem, lai izsekotu izstrādes progresu. Iesniegto saistību skaits ir kopīga metrika projekta izsekošanai.

Lietotāji var atsaukties uz Github Stars, lai uzzinātu vairāk par galvenajiem kriptovalūtas projekta izstrādātājiem un priekšlikumiem. Atbalstītāji, kas saņem visvairāk zvaigžņu, parasti ir protokola galvenie izstrādātāji un krātuves ar visvairāk zvaigznēm ir galvenie priekšlikumi, ko apspriež izstrādātāju kopiena.

Tokenomika

Tokenomika projekta baltajā grāmatā atspoguļo piedāvāto projekta marķiera izplatīšanas mehānismu un ekonomiku. Daži no galvenajiem statistikas datiem šeit ietver kopējo piedāvājumu, emisijas līmeni, visas atpirkšanas saistības un žetonu piešķiršanu projekta komandai un kasei.

Ja lielākā daļa marķieru tiek piešķirta dibinātājiem un kasei, ar žetonu cenu var viegli manipulēt, un projekts lietotājiem būs riskants ieguldījums. Tomēr, ja tām ir piešķirts pārāk maz, ekosistēmas attīstībai var nebūt pietiekami daudz resursu vai stimula.

Finanšu rādītāji

Finanšu rādītāji attiecas uz tādu statistiku kā tirgus kapitalizācija, likviditāte un žetonu piegādes dati.

Tirgus kapitalizācija

Tirgus kapitalizācija atspoguļo kriptovalūtas kopējo tīkla vērtību un tiek aprēķināta, reizinot pašreizējo cenu ar marķiera cirkulējošo piegādi. Šo rādītāju bieži izmanto, lai novērtētu kriptovalūtas izaugsmes potenciālu.

Lielākā daļa populārāko monētu sarakstu, piemēram, viena MonētaGecko, tiek ierindoti tirgus kapitalizācijas ziņā, un Bitcoin un Ethereum rakstīšanas laikā tie ir pirmajos divos punktos.

Bitcoin tirgus kapitalizācija pirmo reizi 14. februārī sasniedza 900 miljardus USD. Avots: MonētaGecko

Likviditāte un tirdzniecības apjoms

Likviditāte attiecas uz to, cik viegli tirgū var iegādāties un pārdot kriptogrāfijas aktīvu. Kriptogrāfijas aktīva likviditāti var novērtēt pēc tādiem faktoriem kā 24 stundu tirdzniecības apjoms, tirgū pieejamo tirdzniecības pāru skaits un aktīvo adrešu skaits, kurām ir marķieris.

Tether (USDT) ir visbiežāk tirgotā kriptonauda rakstīšanas laikā. Avots: MonētaGecko

Piegādes mehānisms

Maksimālā piegāde, cirkulējošā piegāde un kopējā piegāde ir galvenie rādītāji marķiera piegādes mehānismā. Maksimālā piegāde ietver visus apgrozībā esošos žetonus, kā arī tos, kas vēl jāizdod.

Apgrozībā esošais piedāvājums attiecas uz monētu vai žetonu skaitu, kas ir publiski pieejami un tirgo tirgū. Piegādes statistika ir vairuma cenu vērtēšanas modeļu un diskusiju centrā.

Bitcoin apgrozībā ir 18 630 100 krājumi. Avots: MonētaGecko

Riska faktori

Kripto telpa ir augsta riska vide, kas saistīta ar daudzām problēmām, sākot no tehniskiem pārtraukumiem līdz normatīvajiem ierobežojumiem un citiem drošības riskiem, kas lietotājiem pilnībā jāapzinās.

Juridiskie / normatīvie riski

Kripto žetonus var pakļaut regulējumam vai juridiskiem riskiem atkarībā no to žetonu izsniegšanas mehānisma un / vai darbības jurisdikcijas. Piemēram, ja žetoni tiek izdoti, izmantojot sākotnējo monētu piedāvājumu Amerikas Savienotajās Valstīs, marķieriem var draudēt ASV Vērtspapīru un biržu komisijas iespējama tiesvedība par nereģistrētiem vērtspapīru piedāvājumiem.

Nesenais regulēšanas risku piemērs, ar ko saskaras kriptogrāfijas projekti, ir Ripple. Uzņēmumam, kas atrodas sestajā lielākajā kriptovalūtā XRP, nesen ASV SEC iekasēja maksu par nereģistrēto vērtspapīru piedāvājumu 1,3 miljardu ASV dolāru vērtībā 2013. gadā..

Gudrs līguma / drošības risks

Neatkarīgi no projekta redzējuma un progresa, drošības izmantošana pastāvīgi apdraud un var izraisīt līdzekļu zaudēšanu. Ņemot vērā to, kā izstrādātāji var viegli plagiēt kodu, lietotājiem jāpievērš uzmanība projektiem, kurus drošības firmas ir neatkarīgi pārbaudījušas.

Viedās līgumu ievainojamības, piemēram, ātro aizdevumu uzbrukumi, joprojām ir izplatīti decentralizētajā finanšu tirgū, un līdz šim 2021. gadā tie ir zaudējuši 48 miljonus ASV dolāru..

Biznesa riski

Attiecībā uz kriptovalūtas protokoliem to attiecīgo lietojumu konkurences aina lietotājiem rada uzņēmējdarbības risku. Piemēram, marķieri, kas pārstāv decentralizētu šifrēšanas biržu, saskaras ar citu, iespējams, vairāk izveidotu decentralizētu biržu un tradicionālo finanšu iestāžu konkurenci. Cits piemērs būtu maksājumu marķieri, kur viņi sastopas ar tādu tradicionālo maksājumu gigantu konkurenci kā PayPal.

Noslēguma domas

Nesen vēršu skrējienā Bitcoin un citas kriptovalūtas kļūst populāras mazumtirgotāju vidū. Tomēr lietotājiem, novērtējot jaunus un esošus projektus, jāpatur prātā raksturīgie riski un jāņem vērā daži iepriekš aprakstītie fundamentālās analīzes rādītāji..

Lietotāji, kas interesējas par tirdzniecību, var arī apskatīt mūsu soli pa solim kriptovalūtu tirdzniecības ceļvedi, lai sāktu darbu un reģistrētos OKEx kontā, lai iegūtu 10 USD.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me