Kā nopelnīt naudu krājumos

Lai gan nav burvju formulas, kā nopelnīt naudu akciju tirgū, ir maz veidu, kā likt izredzes uz labu. Galvenais ir būt reālistiskam attiecībā uz savu zināšanu līmeni un laiku, ko varat veltīt ieguldījumiem.

Pasīvie ieguldījumi

Vienkāršākais veids, kā nopelnīt naudu akciju tirgū, ir pasīvi ieguldījumi ETF. Tas ļaus jums nopelnīt tādu pašu atdevi kā lielāko biržā kotēto uzņēmumu akciju indekss.

Pēdējo simts gadu laikā akciju tirgus vienmēr ir pārspējis citas aktīvu klases, piemēram, obligācijas, nekustamo īpašumu un dārgmetālus. Tajā pašā laikā lielākajai daļai ieguldījumu fondu ir bijuši zemāki par plašu akciju tirgus indeksu rādītājiem. Runājot par plašu akciju tirgus indeksu, mēs atsaucamies uz tādiem indeksiem kā S&P500, kas ietver visvērtīgākos biržā kotētos uzņēmumus.

Tātad, ieguldot ETF, kas seko tirgus indeksam, jūs nopelnāt tādu pašu atdevi kā indekss, tāpēc jūs jau esat apsteiguši visaktīvāk pārvaldītos fondus. Tas arī nozīmē, ka esat ieguldīts aktīvu klasē, kas ilgtermiņā ir pastāvīgi pārspējusi labākos rezultātus. Pat samērā neliela atdeve var ievērojami pieaugt pietiekami ilgā laika posmā. ETF pieder arī daudz lētāk nekā gandrīz jebkura cita veida finanšu produktam.

Ir iespējams uzlabot tirgus ETF darbību, taču tas prasa jums uzņemties nedaudz lielāku risku. Viens no veidiem, kā uzlabot ETF portfeļa veiktspēju, ir pievienot līdzekļus, kas izseko straujāk augošās nozares, piemēram, tehnoloģiju un patērētāju izvēles uzņēmumus.

Pērciet un turiet ieguldījumus

Terminu pasīvie ieguldījumi parasti lieto, lai apzīmētu ieguldījumus ETF vai indeksu fondos. Pasīvie ieguldījumi nozīmē arī ilgstošu līdzekļu turēšanu, neveicot nekādas izmaiņas. Iegādājieties un turiet ieguldījumus ļoti līdzīgi.

Pirms pasīvās investēšanas parādījās termins pirkt un turēt, lai apzīmētu atsevišķu akciju pirkšanu un pēc tam to turēšanu uz nenoteiktu laiku. Lielā mērā Vorens Bufets ir nopelnījis naudu, lai gan tajā ir nedaudz vairāk.

Ir grūtāk izmērīt pirkšanas un aizturēšanas ieguldījumu efektivitāti, jo tā veiksme vai neveiksme acīmredzami ir atkarīga no izvēlētajām akcijām. Bet šai stratēģijai ir liela priekšrocība. Investori bieži sabotē savu sniegumu, pērkot un pārdodot akcijas un cenšoties noteikt tirgus laiku. Daudzos gadījumos viņi nopelnītu vairāk, vienkārši nopērkot un turot akcijas, pieņemot, ka viņi nesāk ar šausmīgiem krājumiem. Risinājums ir iegūt diezgan daudz dažādu akciju un turēties pie akcijām ar labiem biznesa modeļiem, konkurences priekšrocībām un spēcīgu vadību.

Uzlaboti veidi, kā nopelnīt naudu akciju tirgū

Pasīvie ieguldījumi nebūt nav vienīgais veids, kā nopelnīt naudu no akcijām vai labākais veids. Ir daudz sarežģītāku metožu, taču tām ir vajadzīgs vairāk laika un zināšanu, kā arī parasti lielāks risks. Šeit ir dažas no visbiežāk izmantotajām ieguldījumu (un dažos gadījumos tirdzniecības) metodēm.

Investīciju fondi un aktīvi pārvaldīti ETF

Lai gan lielākā daļa aktīvi pārvaldīto fondu – abi ETF un kopfondi – nepārspēj tirgu, ja ņem vērā izmaksas, daži to dara. Daudzi ļoti veiksmīgi investori pārvieto naudu starp dažādiem fondiem, lai mēģinātu pieveikt tirgu. Lai gan tas prasa daudz pētījumu.

Kārdinājums ir dzīties pēc sasniegumiem, ieguldot līdzekļus fondos, kuru darbība pēdējā laikā ir bijusi veiksmīga. Tomēr tas bieži atgriežas, un investori galu galā pērk augstu un pārdod zemu cenu. Triks ir atrast līdzekļus, kas, visticamāk, nākotnē darbosies labi, neatkarīgi no iepriekšējiem rezultātiem.

Vērtības ieguldīšana

Vērtības ieguldītājs pērk akcijas, ja viņi uzskata, ka cena, ar kuru tiek tirgota akcija, ir ievērojami zemāka par tās patieso vērtību. Šī ir uzņēmuma aktīvu vērtība, dalīta ar tā emitēto akciju skaitu, un tā atspoguļo arī uzņēmuma likvidācijas vērtību.

Pērkot akciju zem tās vērtības, tiek iegūta drošības rezerve, un jūs, iespējams, varēsiet gūt peļņu, uzņēmumam nemaz neaugot.

Tātad, jums ir ierobežots mīnuss, ar lielu potenciālu, ja akciju cena atgūsies. Lai ieguldītu vērtību, ir nepieciešama ļoti laba uzņēmuma pārskatu un finanšu pārskatu izpratne.

Investīcijas izaugsmē

Investīcijas izaugsmē ir saistītas ar peļņas pieaugumu un peļņas pieauguma potenciālu. Lai uzņēmums palielinātu peļņu, tam ir vai nu jāpalielina pārdošanas apjomi, vai arī jāpaplašina peļņas norma. Pārdošana pieaug visvieglāk, ja aug viss tās produkta tirgus – pretējā gadījumā uzņēmumam jāpalielina sava tirgus daļa. Maržas pieaugumu bieži rada apjomradīti ietaupījumi, jo fiksētās izmaksas pieaug lēnāk nekā pārdošanas apjomi.

Ieguldītāju izaicinājums ir tas, ka izaugsmes akciju cena parasti atspoguļo zināmu turpmākās izaugsmes apjomu. Ja izaugsme pievils nākotnē, akciju cena var šķist pārlieku dārga un pazemināties. Neskatoties uz to, investīcijas izaugsmē pēdējās divās desmitgadēs ir bijušas ārkārtīgi veiksmīgas, īpaši tehnoloģiju nozarē, kurā ietilpst tādi uzņēmumi kā Apple, Amazon un Facebook. Otrs sektors ar labiem izaugsmes uzņēmumiem ir patērētāju izvēles sektors, piemēram, Starbucks un Nike.

Dividendu ieguldīšana

Ja jūs vairāk interesē ienākumu plūsmas veidošana, nevis kapitāla pieaugums, dividenžu ieguldīšana ir vēl viena iespēja. Uzņēmumi maksā dividendes, lai sadalītu peļņu saviem akcionāriem. Uzņēmumi, kas maksā dividendes, parasti ir nobriedušāki un ar labu peļņas normu.

Bieži rodas kārdinājums iegādāties akcijas ar visaugstāko dividenžu ienesīgumu. Bet vissvarīgākais faktors faktiski ir dividenžu ilgtspēja. Ja uzņēmums nevar uzturēt dividenžu maksājumus, akcijas cena, iespējams, sabruks, un jūs zaudēsiet daudz vairāk nekā dividendes. Vislabākie dividenžu krājumi ir tie, kurus var atļauties turpināt palielināt savas dividendes.

Īsā pārdošana

Jā, jūs varat nopelnīt naudu, kad krītas akciju cenas. To var izdarīt, pārdodot īsās pozīcijas, kas nozīmē aizņemties akcijas (par kurām maksājat maksu) un tās pārdot. Kad akcijas cena samazinās, jūs varat akcijas atpirkt un atdot aizdevējam.

Krājumu saīsināšana ir progresīva stratēģija, un tai jāpieiet piesardzīgi. Ja pārāk daudz tirgotāju īso krājumu, cena, visticamāk, tiek “saspiesta” augstāk. Atcerieties, ka īsā pozīcijā iespējamais zaudējums ir neierobežots.

Pāru tirdzniecība

Īsā pārdošana ļauj apvienot garās un īsās pozīcijas. Tas nozīmē, ka jūs varat iegādāties akcijas, kuras, kā jūs domājat, darbosies labi, un īsās pozīcijas pārdot akcijas, kuras, domājams, būs zemākas. Šīs stratēģijas priekšrocība ir tā, ka pozīcija tiek nodrošināta pret vispārēju tirgus korekciju.

Izvēlējās akciju brokeri

Pirmajam ceļojuma solim vajadzētu būt akciju brokera izvēlei. Starpnieks, kuru mēs iesakām, ir Firstrade.

Kā nopelnīt naudu krājumos Kā nopelnīt naudu krājumos Kā nopelnīt naudu krājumos
★★★★★ ★★★★★ Firstrade pārskats

Securities.io vērtējumus nosaka mūsu redakcijas komanda. Vērtēšanas formulā akciju brokeriem tiek ņemti vērā vairāki desmiti faktoru, tostarp maksa par kontiem un minimumi, tirdzniecības platformas, klientu atbalsts, pārvaldes iestādes un ieguldījumu iespējas.

★★★★★ ★★★★★ M1 finanšu pārskats

Securities.io vērtējumus nosaka mūsu redakcijas komanda. Vērtēšanas formulā akciju brokeriem tiek ņemti vērā vairāki desmiti faktoru, tostarp maksa par kontiem un minimumi, tirdzniecības platformas, klientu atbalsts, pārvaldes iestādes un ieguldījumu iespējas.

★★★★★ ★★★★★ Public.com apskats

Securities.io vērtējumus nosaka mūsu redakcijas komanda. Vērtēšanas formulā akciju brokeriem tiek ņemti vērā vairāki desmiti faktoru, tostarp maksa par kontiem un minimumi, tirdzniecības platformas, klientu atbalsts, pārvaldes iestādes un ieguldījumu iespējas.

Maksas

Nulle komisija

Maksas

Nulle komisija

Maksas

Nulle komisija

Konta minimums

Nav

Konta minimums

100 USD

Konta minimums

Nav

Akcijas

Bezmaksas krājumi *

* Sīkāku informāciju skatiet vietnē.

Akcijas

Nav

Veicināšana

Nav

Secinājums

Katrai no šeit uzskaitītajām ieguldījumu metodēm ir nepieciešams atšķirīgs zināšanu, prasmju, riska apetītes, laika un pacietības līmenis. Pareizas pieejas atrašana nozīmē investīciju stila atrašanu, kas atbilst jūsu zināšanu līmenim, personībai, grafikam un finansiālajai situācijai. Labākā vieta, kur sākt, ir pasīvie ieguldījumi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me