Prekių ETF – viskas, ką reikia žinoti

Prekių ETF investuotojams siūlo vieną iš paprasčiausių būdų investuoti į prekių rinką – į atskiras žaliavas arba į prekių indeksus. Tai gera žinia, nes tiesiogiai investuoti į žaliavas gali būti sudėtingas ir daug laiko reikalaujantis procesas.

Kas yra prekės?

Prekės yra fizinės prekės, natūraliai atsirandančios medžiagos arba žemės ūkio produktai. Prekės, kuriomis prekiaujama, yra plačiai naudojamos ir pakeičiamos – kitaip tariant, vienas vienetas daugmaž sutampa su kitu. Jie taip pat žinomi kaip ištekliai arba pagrindinės medžiagos.

Prekių rinka paprastai skirstoma į šias tris kategorijas:

 • Metalai, susidedantys iš brangiųjų metalų, tokių kaip sidabras ir auksas, ir netauriųjų metalų, tokių kaip geležis, varis ir cinkas.
 • Energijos prekės apima naftą, dujas ir anglį.
 • Žemės ūkio prekėms priskiriami gyvuliai, pavyzdžiui, galvijai, ir minkštos prekės, tokios kaip medvilnė, kukurūzai ir kviečiai.

Prekės yra atskira turto klasė, kuri gali būti naudojama diversifikuoti akcijų ir obligacijų portfelį. Žaliavų kainos koreliuoja santykinai su kitu turtu ir gali veikti kaip infliacijos apsaugos priemonė.

Kas yra prekių ETF?

Biržoje prekiaujami fondai yra vertybiniai popieriai, kuriems priklauso kitų vertybinių popierių krepšelis. Jomis galima prekiauti taip pat, kaip akcijomis, ir leisti investuotojams įsigyti turto portfelį tik su vienu sandoriu. Tai yra ir pigiau, ir lengviau, nei kurti portfelį nuo nulio. Daugiau apie ETF galite sužinoti čia.

Kai kurie biržos prekių ETF investuoja į prekių indeksus taip pat, kaip akcijų ETF investuoja į akcijų indeksus. Tačiau kai kurios dažniausiai prekiaujamos prekių ETF investuoja tik į vieną prekę.

Fizinės prekės ir prekių ateities sandoriai

Investicijos į žaliavas kelia naujų iššūkių. Finansinės priemonės, tokios kaip akcijos ir obligacijos, kelia mažai logistikos problemų, nes jos egzistuoja tik skaitmeniniu ar popieriniu pavidalu. Prekyba ir investicijos į žaliavas supažindina su realiais klausimais, tokiais kaip transportas, sandėliavimas, apsauga ir draudimas.

Šie logistiniai iššūkiai reiškia, kad dauguma prekių prekiauja ateities rinkoje. Ateities sandoriai reiškia įsipareigojimą pirkti ar parduoti turtą ateityje. Tačiau praktiškai ateities sandoriai gali būti uždaryti prieš pasibaigiant jų galiojimui arba įtraukti į sutartį, kurios galiojimo laikas yra tolesnis ateityje.

Kai kurie ETF turi fizines žaliavas, kiti – ateities sandorius arba jų derinį.

Atgal ir neigiamas ritinio derlius

Kai investuotojai naudojasi ateities sandoriais, kad gautų poziciją apie prekę, gali atsirasti reiškinys, vadinamas atgaline. Tai atsitinka, kai investuotojai pereina nuo netrukus pasibaigiančių sutarčių į sutartis, kurių galiojimas baigsis vėliau. Rezultatas yra tas, kad beveik sutartyse prekiaujama su pagrindinio turto nuolaida, o ilgesnio laikotarpio sutartimis – su priemoka. Nuolatinis pozicijos keitimas iš vienos sutarties į kitą gali tapti brangiu pratimu. Tai vadinama neigiamu ritinio derliumi.

Jei ETF naudoja ateities sandorius žaliavoms paveikti, atsilikimas gali trukdyti rezultatams. Jei planuojate investuoti į biržos prekių ETF, turėtumėte į tai atsižvelgti. Pažiūrėkite, kaip ETF kaina seka indeksą ar pagrindinę prekę, kad sužinotumėte, kokia yra tikėtina atsilikimo „kaina“..

ETN ir ETF

Biržoje prekiaujami obligacijos (ETN) ir biržoje prekiaujami fondai (ETF) dažnai naudojami kaip pakaitomis ir dažniausiai atlieka tą pačią funkciją. Ir viena, ir kita vertybinių popierių biržoje prekiauja kaip akcijomis. Tačiau yra svarbus skirtumas.

ETF yra patikos fondai, turintys turto portfelį, o prekių ETF atveju – kartais tik vieną turtą. ETN yra struktūrinio produkto rūšis, panaši į skolos priemones ir obligacijas. Jie nėra paremti turtu, bet jį išduodančia institucija. ETN emitentai apsidraudžia savo įsipareigojimais turėdami turtą savo balanse.

ETN pranašumas yra tas, kad nėra stebėjimo klaidos, nes kaina paprasčiausiai stebi indeksą. Trūkumas yra tas, kad ETN kelia sandorio šalies riziką. Jei emitentas taptų nemokus, jis gali nesugebėti vykdyti savo įsipareigojimų. Daugeliu atvejų emitentai yra didelės įstaigos, turinčios tvirtą balansą. Tačiau verta atsižvelgti į emitento finansinę galią.

Prekių ETF pavyzdžiai

Didžiausi prekių ETF yra pavieniai žaliavų fondai, stebintys aukso, sidabro ir žalios naftos kainą. Tiesą sakant, iš 10 didžiausių JAV biržoje įrašytų žaliavų fondų penki stebi aukso kainą, du – naftos kainą, vienas – sidabrą, kitas – platiną..

Didžiausias iš jų yra „SPDR Gold Trust“ (GLD), kurį valdo Valstybinė gatvė. Šis fondas turi fizinio aukso, kurio vertė viršija 70 milijardų dolerių.

Didžiausias biržos prekių ETF, stebintis turto indeksą, yra „Invesco Optimum Yield Diversified Commodity Fund“ (PDBC). Šis fondas investuoja į ateities sandorius dėl 17 skirtingų žaliavų. Aktyviai pavyksta sumažinti neigiamo ritinio derlingumo poveikį.

Didžiausias naftos fondas yra JAV naftos fondas (USO), kurį valdo USCF. Šis fondas seka „Sweet Light“ žalios naftos kainą naudodamas ateities sandorius.

Investuotojams, ieškantiems žemės ūkio žaliavų, „iPath“ valdo ETN (COW), kuris stebi gyvų galvijų ir kiaulių indeksą, o „Invesco DB“ žemės ūkio fondas (DBA) investuoja į platesnį žemės ūkio produktų asortimentą..

Prekių ETF privalumai

 • Prekių ETF yra paprasčiausias būdas turėti žaliavas.
 • Prekių ETF paprastai yra pigesni nei prekių savitarpio fondai.
 • Žaliavų santykis su kitomis turto klasėmis yra santykinai mažas, todėl jos gali diversifikuoti portfelį ir sumažinti bendrą nepastovumą.
 • Prekės paprastai veikia kaip apsidraudimas nuo infliacijos.

 Prekių ETF trūkumai

 • Investicijos į fizines prekes gali būti brangios. Šios išlaidos gali veikti kaip našumas.
 • ETF, kurie investuoja į biržos prekių ateities sandorius, gali nukentėti nuo neigiamo pelningumo.
 • Žaliavų kainos yra nepastovesnės nei kitų turto klasių. Priskyrimas žaliavoms turėtų būti ribotas, kad būtų teikiama veiksminga diversifikavimo nauda.
 • ETN kelia sandorio šalies riziką.

Rekomenduojamas ETF brokeris

Prekių ETF - viskas, ką reikia žinoti

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me