Obligacijų ETF (fiksuotų pajamų ETF) – investuotojų vadovas

Obligacijų ETF, dar vadinami fiksuotų pajamų ETF, yra biržoje prekiaujami fondai, investuojantys į obligacijas. Šie fondai suteikia investuotojams galimybę sužinoti fiksuotų pajamų indeksų rezultatus ir reguliarius dividendus. Investuotojams prieinama labai plati obligacijų ETF įvairovė.

Kas yra ryšys?

Norint suprasti obligacijų ETF, svarbu pirmiausia tiksliai suprasti, kas yra obligacijos. Obligacijos arba fiksuotų pajamų vertybiniai popieriai yra prekybinės paskolos. Vyriausybės, savivaldybės ir įmonės parduoda obligacijas šaltinių fondams – tačiau, skirtingai nei paprasta paskolos sutartis, obligacijomis galima prekiauti antrinėje rinkoje, o vertė gali svyruoti.

Tarkime, įmonei reikia skolintis 1 milijoną dolerių 10 metų ir ji yra pasirengusi mokėti 5% metines palūkanas. Jie išleis (parduos) obligaciją, kurios nominali vertė yra 1 mln. USD, išpirkimo data – 10 metų į ateitį, ir 5 proc. Kuponą – investuotojui, kuris moka jiems 1 mln. USD..

Jei investuotojas turi obligaciją 10 metų, jis iš emitento kasmet gaus 50 000 USD, o išpirkimo dieną – 1 milijoną USD. Bet jie taip pat gali parduoti obligacijas kitam investuotojui. Kol emitentas neįvykdys savo įsipareigojimų, obligacijos turėtojas ir toliau gaus 50 000 USD kuponą ir 1 mln. USD principą suėjus terminui..

Nors kuponas ir pagrindinė vertė nesikeičia, obligaciją galima pirkti ir parduoti skirtingomis kainomis. Jei palūkanų norma nukrenta iki 4%, 5% mokanti obligacija tampa vertingesnė. Bet jei palūkanų norma pakyla iki 6%, 5% mokanti obligacija praranda vertę. Kainos, kuriomis prekiaujama obligacijomis antrinėje rinkoje, kinta, kai kinta palūkanų normos ir keičiasi emitento kredito reitingas.

Obligacijų rūšys

Toliau pateikiamos dažniausiai pasitaikančios obligacijų rūšys:

Vyriausybės obligacijos

Obligacijų emisijos yra pagrindinė vyriausybių finansavimo priemonė. Išsivysčiusių šalių vyriausybių išleistos obligacijos paprastai turi aukščiausius kredito reitingus ir yra vertinamos kaip „nerizikingos“. Besivystančių šalių vyriausybių išleidžiamų obligacijų kreditingumas skiriasi atsižvelgiant į ekonomikos stiprumą, politinį stabilumą ir obligacijų valiutą..

Savivaldybių obligacijos

Miestai ir savivaldybės taip pat išleidžia obligacijas plėtrai finansuoti. Šios obligacijos remiamos tarifais, vietiniais mokesčiais ir pajamomis iš tokių objektų kaip oro uostai ir mokami keliai. Savivaldybių obligacijos investuotojams kartais suteikia papildomų mokesčių lengvatų.

Įmonių obligacijos

Įmonės gali parduoti akcijas augimo finansavimui arba išleisti obligacijas. Įmonių obligacijos moka fiksuotą grąžą, skirtingai nei akcijos, kurios suteikia savininkams įmonės pelno dalį. Tačiau jei įmonė likviduojama, obligacijų savininkai turi pirmąją pretenziją dėl įmonės turto. Konvertuojamosios obligacijos yra įmonių obligacijos, kurias galima konvertuoti į akcijas.

Hipotekos obligacijos

Hipotekos obligacijos sujungia šimtų namų hipotekas į vieną obligaciją. Obligacijos užtikrinamos turtu, o kuponai mokami iš mėnesinių hipotekos įmokų.

Didelis pajamingumas ir nepageidaujamos obligacijos

Sąvokos „nepageidaujamos obligacijos“ ir „didelio pajamingumo obligacijos“ vartojamos kaip pakeičiamosios nuorodos į obligacijas, kurios reitinguojamos žemiau investicinio lygio. Nepageidaujamos obligacijos siūlo didesnį pajamingumą, kad kompensuotų turėtojams papildomą riziką. Juos gali išduoti vyriausybės, savivaldybės ar įmonės.

Obligacijų indeksai sudaromi apibrėžiant obligacijas pagal kelias charakteristikas, įskaitant emitento tipą ir kredito reitingą. Valiuta, laikas iki išpirkimo ir trukmė (jautrumas palūkanų normų pokyčiams) taip pat naudojami indeksuojant obligacijas. Todėl obligacijų indeksai gali labai pasikeisti, kai keičiasi palūkanų normos.

Skirtumai tarp tiesioginių obligacijų investicijų & obligacijų fondai

Nors antrinėje rinkoje obligacijų kainos svyruoja, jos išpirkimo metu visada moka visą nominalią vertę arba pagrindinę sumą – nebent jos neįvykdo įsipareigojimų. Taigi, jei nusipirksite obligaciją ir laikysite ją iki išpirkimo, gausite visą pagrindinę sumą (nominalią vertę), neatsižvelgiant į tai, kiek obligacijos kaina kinta. Bet jei jį parduodate prieš terminą, galite suprasti kapitalo prieaugį ar nuostolį.

Obligacijų ETF stebi fiksuotų pajamų indeksą ir indeksas nustato, kokių tipų obligacijos turėtų būti laikomos tam tikru metu. Kad fondas atitiktų indeksą, jis periodiškai subalansuojamas. Dėl to investuotojai patirs pelną ar nuostolius. Pelnas padidina fondo grynąją vertę ir metinį kapitalo prieaugio dividendą. Dėl nuostolių sumažėja fondo grynoji vertė.

Obligacijų kopėčios ir obligacijų ETF

Kai investuotojai tiesiogiai perka obligacijas, jie dažnai sukurs obligacijų kopėčias. Tai reiškia, kad reikia pirkti skirtingų terminų obligacijas, o tada, kai kiekviena obligacija sueina, gautas lėšas reinvestuoti į naują obligaciją. Tai yra geras būdas nustatyti numatomų pinigų srautų seriją. Tai taip pat diversifikuoja portfelį pagal pajamingumo kreivę.

Palyginti su obligacijų fondais, tokiais kaip ETF ir investiciniai fondai, trūkumas yra tas, kad emitentas mažiau diversifikuoja obligacijų kopėčias. Paprastai investuotojas turės po vieną obligaciją kiekvienam terminui, o tai reiškia, kad jos nebus apsaugotos, jei emitentas nevykdys įsipareigojimų.

Obligacijų ETF pavyzdžiai

„IShares Core U.S. Aggregate Bond ETF“ (AGG) yra didžiausias JAV kotiruojamas obligacijų ETF. Jis stebi „Barclays Capital“ JAV vyriausybės, hipotekos ir įmonių obligacijų bendrą JAV obligacijų indeksą.

„IShares 20+ Year Treasury Bond ETF“ (TLT) investuoja į JAV vyriausybės obligacijas, kurių terminas yra 20 metų ar ilgesnis.

Investuotojai, norintys apsidrausti obligacijų pozicijose arba statyti dėl kylančių palūkanų normų, gali prekiauti atvirkštinės pozicijos obligacijų ETF. Pavyzdys yra „ProShares Short 20+ Year Treasury ETF“ (TBF). Ji turi trumpalaikes JAV iždo obligacijų pozicijas.

„IBoxx $ Investment Grade Corporate Bond ETF“ (LQD) stebi likvidžių, investicinio lygio įmonių obligacijų indeksą. Fondas yra gerai diversifikuotas 2337 skirtingose ​​obligacijose.

J.P. Morgan USD besivystančių rinkų obligacijų ETF (EMB) yra populiarus fondas tarp besiformuojančios rinkos investuotojų. Fondas turi daugiau nei 650 vyriausybės obligacijų iš daugiau nei 15 šalių.

Obligacijų ETF privalumai

• Obligacijų ETF investuotojams siūlo paprastą būdą investuoti į obligacijų rinką.

• Dauguma obligacijų ETF yra diversifikuoti daugelyje obligacijų ir emitentų.

• Pridėjus obligacijų pozicijas portfeliui, sumažėja bendras nepastovumas.

• Obligacijų ETF galima naudoti spekuliacijoms apie palūkanų normos pokyčius.

Obligacijų ETF trūkumai

• Nors obligacijos išpirkimo metu moka visą nominalią vertę, kapitalo nuostoliai gali būti realizuojami obligacijų ETF.

• Nors palūkanų normos yra labai žemos, obligacijų ETF fondai gali nepasiūlyti pakankamai didelių grąžų, kad pateisintų palūkanų normų kilimo riziką.

Rekomenduojamas ETF brokeris

Obligacijų ETF (fiksuotų pajamų ETF) - investuotojų vadovas

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me