Akcijų ETF (vertybinių popierių biržoje prekiaujamas fondas) – ką investuotojai turėtų žinoti

Kas yra akcijų ETF?

2019 m. Bendra į biržos prekybos sąrašus įtrauktų ETF vertė viršijo 4 trln. USD ribą. Maždaug 75% šių fondų turi atsargų. Be to, 10 didžiausių ETF JAV rinkoje yra akcijų ETF. Visame pasaulyje vaizdas yra panašus – pramonėje dominuoja akcijų ETF.

Taigi, kas iš tikrųjų yra akcijų ETF ir kokie yra privalumai ir trūkumai investuojant į juos?

Biržoje prekiaujami fondai yra fondai, kurie kaupia kapitalą, o kapitalas investuojamas indeksui pakartoti. Akcijų ETF atveju fondas bus sukurtas taip, kad būtų galima stebėti esamo akcijų indekso arba specialiai fondui sukurto indekso vertę. Šiaip ar taip, akcijų ETF atveju fondas turės tik listinguojamų bendrovių akcijas.

Akcijų ETF tipai

Nors dauguma biržoje prekiaujamų fondų patenka į akcijų ETF kategoriją, yra daugybė labai skirtingų akcijų ETF tipų.

Antraštės indekso ETF

Daugelis didžiausių ETF stebi gerai žinomus akcijų rinkos indeksus. Šie indeksai dažnai naudojami kaip etalonai vertinant plačią vertybinių popierių rinką, todėl logiška, kad ETF turėtų juos sekti. Pavyzdžiai gali būti SPDR S&P 500 indekso fondas (SPY) ir „QQQ Trust“ (QQQQ), stebintis „Nasdaq 100“ indeksą.

Rinkos kapitalizacijos ETF

Kai kurie akcijų ETF stebi įmones pagal jų rinkos vertę. Pagrindinių indeksų fondai paprastai seka didžiausias įmones, tačiau yra keletas fondų, kurie sąrašą susiaurina iki pat didžiausių bendrovių. „IShares Global 100 ETF“ seka S&„P Global 100“ indeksas, kuriame yra 100 vertingiausių pasaulio bendrovių.

Taip pat yra daug lėšų, kurios investuoja į vidutinio kapitalo, mažų ir mažų kapitalizacijos akcijų paketus. „IShares Micro-Cap ETF“ (IWC) valdo daugiau nei 1 300 bendrovių, tačiau visų jų vertė nesiekia 300 milijonų dolerių.

Sektoriaus ETF

Kai kurie akcijų ETF stebi sektoriaus indeksus. Geriausias pavyzdys yra „SPDR Select“ ETF serija, į kurią įeina 10 fondų, investuojančių į 10 rinką sudarančių sektorių. Kai kurie iš šių fondų, pvz., „Financial Select Sector SPDR“ (XLF), patys tapo savo atitinkamų sektorių kasdienio darbo rodikliais..

Pramonės ETF

Norėdami investuoti į dar labiau sutelktus akcijų krepšelius, yra ETF, kurie investuoja į pramonės indeksus. Pavyzdžiui, technologijų sektoriuje yra įvairių pramonės šakų, tokių kaip debesų kompiuterija, programinė įranga, aparatinė įranga ir kibernetinis saugumas. „Global X Cloud Computing ETF“ (CLOU) seka „Indxx“ pasaulinį debesų kompiuterijos indeksą, kurį sudaro 37 kompanijos visame pasaulyje, kurios užsiima debesų kompiuterija..

Investavimo stiliaus ETF

Svarbi akcijų ETF visatos dalis yra fondai, kurie laikosi specifinių investavimo stilių. Tai vis dar yra pasyviai valdomi fondai, tačiau jų stebimi indeksai filtruoja akcijas, turinčias tam tikrų ypatumų, susijusių su augimu, verte, pagreičiu ar kitais veiksniais.

Pavyzdys yra „iShares MSCI EAFE Growth ETF“, kuris stebi išsivysčiusių rinkos augimo akcijų indeksus iš Europos, Australijos ir Azijos. Akcijos indeksui parenkamos naudojant augimo metrikos derinį.

„Smart Beta“ ir „Factor ETF“

Šiek tiek sudėtingesni yra ETF, kurie naudoja faktorių derinį, kad pasirinktų ir svorio laikymą. Indeksai paprastai grindžiami empiriniais tyrimais ir jais siekiama pagerinti rinkos viršutinės ribos indeksų rodiklius. Tikslas yra ne tik sukurti didesnę grąžą, bet atsižvelgti į riziką ir nepastovumą. Tai galima padaryti neįtraukiant atsargų, turinčių didelę skolą, krintančių maržų ar labai aukštų vertinimų.

Vienodo svorio ETF

Kitas rizikos valdymo metodas yra vienodo svertinio fondo. Šiuo atveju išeinantis indeksas yra pakeistas taip, kad visos akcijos būtų vienodai įvertintos. Šis metodas pašalina riziką, kai vertingiausios indekso įmonės yra pervertintos.

„Invesco S“&P 500 vienodo svorio ETF (RSP) apima visas S akcijas&P500 indeksas, kurio kiekviena akcija sudaro 0,2% fondo. Šias lėšas reikia reguliariai subalansuoti.

Pajamų arba dividendų fondai

Kai kurie investuotojai labiau rūpinasi pajamomis, kurias gauna jų investicijos, o ne kapitalo augimu. Daugelis ETF šiems investuotojams teikia dividendų ir pajamų ETF. Fondai stebi didelių, tvarių ar augančių dividendų pajamingumo akcijų indeksus. Šie fondai paprastai investuoja ir į nekilnojamojo turto investicinius fondus (REIT) ir privilegijuotąsias akcijas.

Tarptautiniai ir regioniniai ETF

ETF yra naudinga priemonė įvairinant portfelį, turint pozicijas užsienio rinkose. Šie fondai paprastai turi daug akcijų iš konkrečių regionų ar ekonominės plėtros etapų. Plačiausias iš šių fondų apima visų didžiausių 30 pasaulio valstybių akcijas. Kiti išskiria išsivysčiusią ir besivystančią ekonomiką arba apima tam tikrus regionus.

Didžiausias tarptautinis ETF yra „Vanguard FTSE Developed Markets ETF“ (VEA), į kurį įeina beveik 4000 skirtingų atsargų iš išsivysčiusių šalių.

Aktyvūs ETF

Naujausias akcijų ETF visatos segmentas yra aktyviai valdomi ETF. Šiuos fondus, kaip ir daugumą investicinių fondų, valdo fondų valdytojas ir analitikų komanda. Jų tikslas yra sukurti portfelį, kuris viršys lyginamąjį indeksą, aktyviai rinkdamas akcijas, į kurias investuos.

Akcijų ETF privalumai ir trūkumai

ETF privalumai:

  • Akcijų ETF yra efektyvus būdas turėti diversifikuotą ar sutelktą akcijų portfelį.
  • ETF valdymo mokesčiai yra daug mažesni nei už kitus investicinius produktus,
  • Akcijų ETF fondai gali būti naudojami kuriant portfelį su labai konkrečiais tikslais.

ETF trūkumai:

  • ETF siekia stebėti indekso rezultatus, o tai pagal apibrėžimą reiškia, kad jie niekada nepralenks indekso.
  • Nors valdymo mokesčiai yra maži, jūs turite mokėti komisinius, kai perkate ir parduodate ETF.
  • ETF, kurie investuoja į labai siauras rinkos nišas, dažnai yra nelikvidūs ir turi aukštą išlaidų santykį.

Rekomenduojamas ETF brokeris

Akcijų ETF (vertybinių popierių biržoje prekiaujamas fondas) - ką investuotojai turėtų žinoti

Išvada

Daugeliui investuotojų akcijos yra svarbiausia turto klasė. Laimei, yra daug akcijų ETF, kurias galima panaudoti kuriant akcijų portfelį arba kaip platesnio investicijų portfelio pagrindą.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me