Zuga, Šveice “Crypto Valley” kļūst par jaunāko reģionu, kas pieņem BTC un ETH kā nodokļu maksājumus

Dažu pēdējo gadu laikā dažādi reģioni visā pasaulē ir darījuši zināmu, ka viņu nolūks ir kļūt par blokķēdes centru. Lai gan dažiem ir izdevies attīstīt reputāciju, kas saistīta ar šo tehnoloģiju, neapšaubāmi līderis ir Zug, Šveice. Tā rezultātā, atsaucoties uz reģionu, bieži izmanto moniker ‘kriptogrāfijas ieleju’.

Zug turpina nostiprināt šo reputāciju; tā ir paziņoja ka, sākot ar 2021. gadu, reģions sāks pieņemt Bitcoin un Ether kā nodokļu samaksu. Lai izmantotu šo pakalpojumu, visiem nodokļu maksātājiem ir jāpieprasa personalizēts QR kods Zug Finanšu departamentā apmaksai.

“Mums kā kriptogrāfijas ielejas vietnei ir svarīgi turpināt veicināt un vienkāršot kriptogrāfijas valūtu izmantošanu ikdienas dzīvē … Ļaujot maksāt nodokļus ar Bitcoin vai Ether, mēs speram lielu soli šajā virzienā.” – finanšu direktors Heincs Tannlers

Kripto izmantošana nodokļiem

Kopā ar lēmumu pieņemt BTC un ETH kā nodokļu samaksu nāk dažādi nosacījumi. Tie ir šādi,

 • Apkalpošana sākas 2021. gadā
 • Tiks pieņemti tikai Bitcoin (BTC) un Ethereum (ETH)
 • Maksājumi ir pilnībā jāsamaksā
 • Piemērots nodokļu atlikumiem līdz CHF 100 000

Tā kā reģions gatavojas šīm izmaiņām 2021. gadā, tuvāko nedēļu laikā notiks īsa izmēģinājuma programma.

Veicinātājs

Neskatoties uz to, ka Zug ir pazīstams kā kriptogrāfijas ieleja, Zugam (tāpat kā lielākajai daļai reģionu) ne vienmēr ir tehnoloģija, ar kuras palīdzību izstrādāt risinājumu kriptovalūtu kā nodokļu maksājumu iekasēšanai. Tādējādi tika izveidota partnerība ar populāro brokeri Bitcoin Suisse.

Šajā partnerībā ir nepieciešams daudzpakāpju process, lai varētu veikt kriptogrāfijas nodokļu maksājumus.

 1. Bitcoin Suisse iekasē kriptovalūtas nodokļu maksājumus no pilsoņiem
 2. Bitcoin Suisse nekavējoties konvertē kriptonauda uz FIAT (Šveices franki)
 3. FIAT nodeva Zug’s Cantonal Tax Office

Protams, tā kā šie ir blokķēdes darījumi, maksājuma pierādīšana un norēķini ar kontu, domājams, būs ātri un pārredzami.

Daudzi uzdeva jautājumu: “Kā valdība izvairīsies no nepastāvības, kas saistīta ar kriptovalūtām, pieņemot tās kā maksājumu?” Šādi strukturējot maksājumu sistēmu, Zug Finanšu departaments var izvairīties no šīs svārstības, jo līdzekļi tiek nekavējoties konvertēti FIAT.

“Mēs neuzņemamies nekādu risku ar šo jauno maksājuma veidu, jo summu vienmēr saņemam Šveices frankos, pat ja maksājums tiek veikts Bitcoin vai Ether” – finanšu direktors Heincs Tannlers

Iepriekšējie piemēri

Kaut arī Zugs, kas pieņem kriptonauda kā nodokļu maksāšanas līdzekli, ir pozitīva ziņa, reģions nebūt nav pirmais, kas paziņo par šādu soli. Patiesībā tas ir trešais Šveices reģions, kas pieņēmis lēmumu, un visjaunākā ir Šveices pašvaldība Zermatt.  Īpaši tas bija arī Bitcoin Suisse, kas katrā ziņā padarīja lēmumu iespējamu.

Ārpus Šveices arī Kanādā ir bijuši dažādi piemēri. Tā kā valsts, kas nepārtraukti ir vadījusi blokķēdes izaugsmi, tas nav pārsteigums. Sākot no Ethereum izveides līdz pirmo Bitcoin fondu izlaišanai, Kanāda ir palikusi nozares priekšgalā. Šie gadījumi Kanādā ir notikuši Ričmonda kalns un Innisfils.

Daudzas formas

Visu šo piemēru būtība ir vienkārša – notiek kriptovalūtu pieņemšana un pieņemšana. Kaut arī nodokļu maksājumu pieņemšana ir lieliska zīme, kriptovalūtu ieviešana ir acīmredzama dažādos veidos.

 • Nodokļi
 • Izsole (uzskatāms par vērtības aktīvu) – konfiscētais BTC regulāri izsolīts no valdības institūciju puses. To darot, BTC tiek piešķirta ticamība kā aktīvam vērtējams kā vērtīgs ko veic pati valdība.
 • Noteikumi – pārvaldes iestādes ir atzinušas digitālo aktīvu paliekošo spēku un ir sākušas grozīt un precizēt noteikumus, lai labāk piemērotu nākotni, kurā tiem ir nozīme.
 • Institucionālie piedāvājumiBitcoin fondi, Nākotnes tirgi, utt.

Zug, Šveice

Zug spēlē daudzu uz bloku ķēdi orientētu uzņēmumu mājas, un tas ir Šveices reģions, ko parasti dēvē par “kriptogrāfijas ieleju”. Tas ir nopelnījis šo monikeru, pateicoties kripto draudzīgiem likumiem un noteikumiem. Šis reģions ir salīdzinoši neliels un tajā dzīvo aptuveni 127 000 iedzīvotāju.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me