Raiffeisen Bank sadarbībā ar FinTech Billon, lai izmēģinātu digitalizēto nacionālo valūtu

Maksājumu nozares pārveidošana rit pilnā sparā. FinTechs vadīts, maksājumu tehnoloģiju jaunievedums rada jaunus veidus, kā veikt darījumus pasaules mērogā, atvieglojot iekāpšanu, samazinot gaidīšanas laiku un zemākas maksas.

Nav pārsteigums, ka FinTechs eksperimentē arī ar platformām, kas balstītas uz blokķēdi, kas ļauj simboliski attēlot aktīvus. Vienu no šādām platformām izstrādā Billion, Lielbritānijas un Polijas FinTech, kas pašlaik sadarbojas ar Raiffesen Bank pie digitalizētiem nacionālās valūtas pārvedumiem no gala līdz galam..

Raiffeisen – izmēģinājuma digitalizētais nacionālās valūtas projekts

Saskaņā ar a Ziņot, Austrijas banku gigants veiksmīgi izmēģināja Billona tokenizācijas platformu ar nosaukumu RBI un pārcēla projektu no koncepcijas pierādīšanas uz izmēģinājuma projektu.

Marķēšana no Raiffeisen Bank International (RBI) Elevator Lab paātrināšanas programmas tiek veikta, tokenizācijas platforma ir balstīta uz Billona izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju (DLT) ar mērķi ļaut simbolizēt nacionālo valūtu.

Billon tika dibināts 2015. gadā un ir FinTech uzņēmums, kas strādā ar nacionālās valūtas darījumu, dokumentu un identitātes pārvaldības rīku integrēšanu vienā arhitektūrā.

Mērķis ir ienest blokķēdes iespējas regulētajā pasaulē. Tas atbilst globālajai tendencei, ka komercbankas un centrālās bankas veido bloku ķēdē balstītu infrastruktūru, kas atbilst maksājumu un datu noteikumiem.

FinTechs banku palielināšana

Billon sistēma ļauj bankām pabeigt darījumus ar lielāku norēķinu ātrumu, precīzu maksājuma statusu, samazinātu izņēmumu apstrādi un rezultātā samazināt klientu pieprasījumus.

Darījumos ar šo sistēmu var būt pievienoti papildu dati vai dokumenti, paātrinot verifikācijas un apstiprināšanas procesu, piemēram, līdzekļu avots. Līdz ar to pārskaitījumi tiek ātri nokārtoti un notīrīti, saglabājot tīru revīzijas liecību un pilnīgu pārredzamību.

Gan Billon, gan Raiffeisen Bank International plāno izmēģināt digitālo valūtu līdz šī gada beigām. Izmēģinājumā paredzēts iekļaut RBI korporatīvos un institucionālos klientus. Ja testa periods būs veiksmīgs, Austrijas banka to varētu sākt izmantot Centrāleiropas un Austrumeiropas (CAE) valstīs, kur tai ir plaša klātbūtne.

Raiffeisen Bank International bloku ķēdes centra vadītājs Stefans Andjeličs runāja par banku nepieciešamību sadarboties ar FinTechs, lai apmierinātu jaunās patērētāju prasības:

“Billons ir lielisks fintech piemērs, kas saprot, kā pielāgot blokķēdi, lai kalpotu banku un to klientu vajadzībām. Konkrēti, COVID-19 situācijā bankām ir jāsadarbojas ar fintech, lai ātrāk ieviestu jauninājumus un palīdzētu klientiem maksājumu apstrādes un likviditātes vajadzībām. ”

Pilns tokenizētās platformas priekšrocību apjoms vēl nav jūtams, ja to izvietojat pilnā darba vidē, taču Billons sagaida, ka banka uzlabos klientu pieredzi, diferencēs piedāvājumu un sasniegs izmaksu efektivitāti, veicot vairākus procesa posmus..

Blokķēde un bankas

Komerciālajās un centrālajās bankās ir manāma tendence izstrādāt jaunus maksājumu sliedes un izpētīt uz blokķēdes balstītus risinājumus.

Starp pirmajiem finanšu pasaules mājsaimniecību nosaukumiem, kas izklaidēja digitālās valūtas ideju, bija JP Morgan ar savu JPM monētu, kas ir paredzēta iekšējo pārskaitījumu nokārtošanai korporatīvajiem klientiem. Tomēr līdz šai dienai banku gigants nav informējis par JPM monētas pilnīgu ieviešanu.

Tajā pašā laikā daudzas centrālās bankas visā pasaulē veic izšķirošus pasākumus, lai uzsāktu savu digitālo valūtu ieviešanu, uzskatāmi piemēri ir Ķīnas Tautas banka ar digitālo juaņu un Banque de France, kas testē eiro digitālo versiju..

Augstākajā līmenī iestādes pēta digitālo valūtu iespējamību un to, kā tās var ieviest pašreizējā monetārajā vidē.

VISA ir vēl viens uzņēmums, kura iesaistīšanās digitālajās valūtās liecina par gaidāmajām izmaiņām maksājumu veikšanā. Maksājumu gigants ir arī iesniedzis patentu Amerikas Savienotajās Valstīs, lai izstrādātu digitālo fiat valūtu.

Trend to Go Digital

Vēlmi ieviest valūtas digitālo versiju ir pastiprinājusi arī pašreizējā COVID-19 pandēmija. Pāreja uz gandrīz pilnībā digitālu pieredzi daudziem uzņēmumiem varētu kļūt par prerogatīvu.

Pēc pandēmijas uzliesmojuma Starptautisko norēķinu banka (BIS) publicēja ziņojumu par to, kā fiziskā skaidra nauda varētu pārnēsāt vīrusus, tostarp COVID-19. Rezultātā SNB ieteica finanšu iestādēm izmantot maksājumu darījumu digitālās metodes, vienlaikus atbalstot centrālās bankas digitālās valūtas (CBDC).

Ar šo jauno ar bloku saistīto iniciatīvu ar Billonu Raiffeisen Bank noteikti ir ceļā, lai piedāvājumā ieviestu labākas digitālās norēķinu metodes.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me